Plus Liga 2010/2011

Play Off 2010/2011

Plus Liga 2010/2011 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Kapfer Xavier
(Fart Kielce)

10

43

13

18

1

45

0,0069

17

33

6

157

0,0122

121

23

26

293

10,5666

85

17

14

264

0,4621

0,31479

2

Hardy Benjamin
(Jastrzębski Węgiel)

3

12

6

4

0

17

0,0113

3

6

3

45

0,0113

26

5

3

60

3,6

12

2

1

36

0,5556

0,31409

3

Kurek Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

7

26

12

17

1

51

0,0098

6

24

3

74

0,0074

107

13

15

213

9,6432

21

6

7

82

0,2317

0,30724

4

Divis Lukas
(Jastrzębski Węgiel)

3

12

6

2

0

15

0,0113

5

14

0

45

0,0094

34

6

3

79

3,7975

15

3

5

46

0,3913

0,30579

5

Antiga Stephane
(PGE Skra Bełchatów)

6

24

8

13

1

40

0,0073

6

6

6

105

0,011

43

3

10

91

7,9121

60

7

4

209

0,4785

0,30315

6

Kapelus Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

9

36

8

11

0

38

0,0051

8

13

9

154

0,0108

115

13

21

250

11,664

38

10

9

164

0,4024

0,30063

7

Tuia Samuel
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

4

18

4

16

0

33

0,0048

6

6

6

72

0,0143

58

7

14

127

5,2441

26

6

2

89

0,4382

0,29307

8

Babkov Dmytro
(Pamapol Wielton Wieluń)

9

29

11

4

0

32

0,007

7

25

4

82

0,007

70

13

15

138

8,8261

44

13

11

161

0,4037

0,28578

9

Antanovich Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

9

33

8

5

1

30

0,0051

10

28

6

85

0,0101

93

28

18

218

7,1147

49

14

8

147

0,3878

0,28271

10

Siezieniewski Paweł
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

4

19

11

14

0

31

0,0131

2

10

0

49

0,0024

38

7

18

111

2,2252

37

4

2

95

0,5053

0,28072

11

Gradowski Wojciech
(Tytan AZS Częstochowa)

6

21

9

12

0

27

0,0086

2

10

3

47

0,0048

44

6

11

97

5,8454

15

5

7

64

0,2812

0,27576

12

Kubiak Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

3

9

0

4

0

4

0

8

10

0

40

0,0164

25

1

4

36

5

15

3

5

52

0,3077

0,27301

13

Bartman Zbigniew
(AZS Politechnika Warszawska)

3

11

3

5

2

17

0,0061

4

11

0

38

0,0082

43

7

5

79

4,3165

13

9

2

53

0,1887

0,27122

14

Achrem Olieg
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

7

26

7

16

1

35

0,0059

2

13

4

81

0,005

76

15

12

155

8,2194

37

11

5

128

0,3359

0,269

15

Ruciak Michał
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

8

29

6

19

2

41

0,0044

7

18

3

92

0,0073

54

8

14

125

7,424

48

3

9

132

0,5303

0,26815

16

Łuka Piotr
(Fart Kielce)

10

35

6

7

0

21

0,0032

8

14

7

117

0,0079

62

13

13

149

8,4564

44

9

4

114

0,4649

0,26694

17

Lima Martins Idner Faustino
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

8

31

6

17

0

38

0,0044

5

10

3

107

0,0059

74

11

16

163

8,9387

38

11

16

137

0,2774

0,26625

18

Cernić Matej
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

7

27

5

19

2

33

0,0042

5

8

4

74

0,0075

53

8

22

142

4,3732

66

10

5

160

0,5562

0,25845

19

Sopko Martin
(Delecta Bydgoszcz)

3

10

0

4

0

4

0

4

9

3

40

0,0143

22

6

6

50

2

16

9

2

61

0,2295

0,25498

20

Murek Dawid
(Tytan AZS Częstochowa)

5

13

4

3

0

16

0,0044

3

6

2

38

0,0055

24

11

7

70

1,1143

12

5

1

57

0,3158

0,24096

21

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

6

17

4

9

2

24

0,0038

4

7

2

24

0,0058

20

4

3

44

5,0227

6

2

5

37

0,2162

0,2353

22

Gierczyński Krzysztof
(Tytan AZS Częstochowa)

6

19

2

4

0

15

0,0019

1

9

2

63

0,0029

48

10

15

116

3,7672

29

2

7

81

0,4815

0,22594

23

Urnaut Tine
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

6

11

0

2

0

7

0

1

3

4

26

0,0048

19

4

5

40

2,75

7

2

2

47

0,2766

0,22024

24

Żaliński Wojciech
(AZS Politechnika Warszawska)

3

6

1

2

0

4

0,002

0

4

0

15

0

14

1

2

21

3,1429

12

3

2

37

0,4865

0,21444

25

Siltala Antti
(Delecta Bydgoszcz)

3

9

1

4

0

6

0,002

1

2

0

10

0,002

5

1

3

23

0,3913

7

1

2

20

0,4

0,21246

26

Tomczyk Tomasz
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

2

4

1

2

0

4

0,0023

0

1

0

10

0

6

0

0

14

1,7143

2

1

1

12

0,0833

0,21122

27

Mika Mateusz
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

6

10

0

4

0

10

0

0

0

2

18

0,0019

18

4

3

46

2,3913

18

1

4

72

0,4861

0,20927

28

Bąkiewicz Michał
(PGE Skra Bełchatów)

6

7

1

0

0

1

0,001

1

0

1

12

0,0019

2

1

1

8

0

1

0

0

4

0,5

0,20677

29

Serafin Wojciech
(Delecta Bydgoszcz)

2

7

0

4

0

5

0

0

3

0

14

0

18

3

2

31

2,9355

7

0

1

32

0,5312

0,20412

30

Żuk Michał
(Tytan AZS Częstochowa)

5

8

0

0

0

1

0

1

4

1

10

0,0022

2

1

0

5

1,6

1

0

0

1

1

0,20318

31

Błoński Michał
(Pamapol Wielton Wieluń)

8

18

0

1

0

1

0

1

9

2

36

0,0022

15

6

3

43

2,5116

4

4

3

28

0,1071

0,20316

32

Świderski Sebastian
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

3

3

0

0

0

0

0

0

0

1

6

0,002

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,20249

33

Pawliński Maciej
(Jastrzębski Węgiel)

3

10

0

0

0

0

0

1

5

0

14

0,0019

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,20209

34

Buszek Rafał
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

7

14

1

1

1

6

0,0008

0

0

0

5

0

4

4

3

19

-2,2105

5

0

1

10

0,6

0,19955

35

Pieczonka Stanisław
(Delecta Bydgoszcz)

2

4

0

1

0

3

0

0

4

0

8

0

2

1

4

11

-1,0909

0

1

0

4

0

0,19569

36

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

2

3

0

0

0

0

0

0

1

0

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

37

Wika Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

1

4

0

0

0

1

0

0

0

0

1

0

1

1

1

4

-1

1

0

0

2

0,5

0,19569

38

Staszewski Adrian
(Fart Kielce)

5

7

0

0

0

0

0

0

1

0

2

0

0

0

2

3

-4,6667

4

0

0

12

0,5833

0,19569

39

Wójtowicz Grzegorz
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

0

1

1

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1