Plus Liga 2010/2011

Plus Liga Men 10/11

Plus Liga 2010/2011 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Kurek Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

27

100

41

39

2

111

0,0092

26

80

13

239

0,0087

288

55

48

559

33,0948

71

19

17

249

0,3614

0,39429

2

Ruciak Michał
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

27

114

16

62

1

124

0,0032

28

73

25

415

0,0107

238

27

49

497

37,159

160

32

17

460

0,4457

0,38043

3

Kubiak Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

25

97

32

59

8

132

0,0072

41

74

13

348

0,0121

272

59

56

598

25,4666

167

30

20

566

0,4452

0,37013

4

Achrem Olieg
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

23

88

23

51

11

125

0,0056

29

66

9

307

0,0092

297

44

50

608

29,3816

160

34

18

426

0,4531

0,35972

5

Kapfer Xavier
(Fart Kielce)

24

92

18

53

1

105

0,0045

30

76

22

374

0,013

313

53

67

694

25,585

172

38

35

618

0,432

0,35716

6

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

22

65

31

30

4

82

0,0082

19

49

12

198

0,0082

161

21

25

328

22,7896

102

14

14

312

0,4776

0,3477

7

Kapelus Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

22

86

28

25

1

81

0,0074

14

25

12

319

0,0069

241

39

44

537

25,3035

134

20

18

474

0,4557

0,34583

8

Divis Lukas
(Jastrzębski Węgiel)

24

92

26

44

2

125

0,0063

14

51

11

286

0,0061

279

54

38

604

28,4834

163

40

38

500

0,42

0,34558

9

Bartman Zbigniew
(AZS Politechnika Warszawska)

27

106

22

52

4

109

0,0046

20

99

7

358

0,0056

350

77

61

749

30,0027

163

46

34

633

0,3555

0,33749

10

Gierczyński Krzysztof
(Tytan AZS Częstochowa)

28

101

30

44

0

113

0,0061

16

46

13

380

0,0059

284

48

69

630

26,773

195

43

39

559

0,39

0,33726

11

Sopko Martin
(Delecta Bydgoszcz)

28

88

21

37

3

90

0,0045

29

71

15

302

0,0093

210

30

55

459

23,9651

165

46

22

496

0,4093

0,33301

12

Siltala Antti
(Delecta Bydgoszcz)

28

91

27

46

0

102

0,0057

14

46

18

291

0,0068

202

31

38

495

24,4505

138

27

22

492

0,4126

0,33086

13

Hardy Benjamin
(Jastrzębski Węgiel)

23

89

24

45

5

118

0,0061

10

67

11

323

0,0053

204

34

41

448

25,6272

149

23

28

480

0,4583

0,3305

14

Murek Dawid
(Tytan AZS Częstochowa)

27

100

29

53

2

132

0,0062

23

59

12

338

0,0074

185

54

49

489

16,7689

173

19

23

485

0,4515

0,30984

15

Siezieniewski Paweł
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

24

93

37

48

5

125

0,0087

7

52

9

283

0,0038

198

47

63

490

16,702

224

45

20

613

0,4698

0,30878

16

Urnaut Tine
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

28

94

19

38

2

96

0,0037

24

52

10

264

0,0066

180

38

43

444

20,9595

153

24

29

514

0,3872

0,30523

17

Tuia Samuel
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

23

88

13

44

4

106

0,0032

17

43

7

295

0,0058

235

49

48

591

20,5482

161

27

13

501

0,505

0,29714

18

Mika Mateusz
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

19

71

8

21

0

53

0,0023

8

13

7

199

0,0043

114

19

21

258

20,3643

125

33

23

402

0,4378

0,2841

19

Bąkiewicz Michał
(PGE Skra Bełchatów)

20

50

11

13

0

47

0,0032

12

22

6

149

0,0053

77

7

12

175

16,5714

60

9

11

236

0,4449

0,28164

20

Łuka Piotr
(Fart Kielce)

20

68

18

27

1

63

0,0056

11

39

8

216

0,0059

114

31

36

312

10,2436

70

13

11

224

0,4598

0,27783

21

Antanovich Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

22

66

11

18

0

42

0,0029

13

54

5

157

0,0048

143

38

31

313

15,6038

108

25

18

333

0,4174

0,27478

22

Buszek Rafał
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

27

77

30

24

2

72

0,0061

4

22

6

147

0,002

95

24

31

237

12,9958

82

24

12

279

0,3763

0,2732

23

Cernić Matej
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

17

59

8

19

1

48

0,0026

6

15

7

169

0,0042

115

20

27

268

14,9701

103

20

17

287

0,4181

0,26816

24

Babkov Dmytro
(Pamapol Wielton Wieluń)

23

63

16

9

1

51

0,0041

9

35

9

149

0,0046

107

29

32

262

11,0611

101

24

24

328

0,3628

0,26588

25

Żaliński Wojciech
(AZS Politechnika Warszawska)

20

43

13

16

2

42

0,0034

3

22

5

90

0,0021

67

11

11

155

12,4839

73

19

10

285

0,386

0,25658

26

Pieczonka Stanisław
(Delecta Bydgoszcz)

15

43

6

25

1

39

0,0023

4

16

5

100

0,0035

53

15

12

145

7,7103

64

11

11

160

0,3812

0,24147

27

Świderski Sebastian
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

5

17

3

10

1

18

0,0032

0

6

1

54

0,0011

53

7

5

90

7,7444

19

4

9

82

0,3049

0,23706

28

Lima Martins Idner Faustino
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

16

46

7

23

2

53

0,0023

2

12

4

118

0,002

76

18

27

192

7,4271

69

12

14

200

0,415

0,23525

29

Antiga Stephane
(PGE Skra Bełchatów)

26

75

12

24

0

55

0,0028

15

16

9

221

0,0056

103

11

24

210

24,2857

66

10

10

224

0,5

0,2293

30

Błoński Michał
(Pamapol Wielton Wieluń)

15

34

4

4

2

20

0,0015

2

15

0

83

0,0007

52

10

11

128

8,2344

22

11

4

105

0,2762

0,22808

31

Peszko Jakub
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

1

3

1

3

0

4

0,0048

0

2

0

7

0

12

1

1

22

1,3636

6

1

1

14

0,4286

0,22307

32

Ferens Wojciech
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

11

17

6

7

1

16

0,0033

0

15

0

28

0

29

7

8

81

2,9383

20

6

7

62

0,2419

0,21966

33

Żuk Michał
(Tytan AZS Częstochowa)

16

30

0

5

0

6

0

8

21

4

59

0,0044

16

6

9

40

0,75

25

3

5

56

0,5

0,21095

34

Wika Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

20

47

7

9

0

33

0,002

4

16

1

108

0,0014

52

11

17

126

8,9524

56

10

7

174

0,4368

0,21074

35

Pawliński Maciej
(Jastrzębski Węgiel)

23

73

0

0

1

1

0

13

19

3

117

0,004

4

1

1

11

13,2727

1

1

1

6

0

0,20959

36

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

24

56

3

3

0

10

0,0007

5

17

4

85

0,0021

14

4

4

38

8,8421

11

2

1

35

0,5143

0,2062

37

Waliński Marcin
(Delecta Bydgoszcz)

3

4

1

1

0

2

0,0022

0

0

0

0

0

2

1

1

5

0

1

3

0

11

0,0909

0,2059

38

Gradowski Wojciech
(Tytan AZS Częstochowa)

19

45

4

5

1

18

0,0011

3

15

2

82

0,0014

44

9

20

107

6,3084

39

5

8

132

0,4545

0,20562

39

Serafin Wojciech
(Delecta Bydgoszcz)

18

45

5

8

0

24

0,0017

1

10

0

73

0,0003

42

7

16

126

6,7857

33

16

10

135

0,2593

0,20531

40

Wójtowicz Grzegorz
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

7

10

2

3

0

6

0,0015

0

3

0

18

0

8

0

2

22

2,7273

11

2

5

37

0,3243

0,20319

41

Sopko Martin
(Fart Kielce)

9

15

0

1

0

4

0

1

3

1

22

0,0014

18

7

8

56

0,8036

1

0

1

3

0

0,20238

42

Tomczyk Tomasz
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

17

32

3

7

0

17

0,001

0

5

1

56

0,0003

33

9

11

84

4,9524

23

13

10

134

0,2687

0,20204

43

Staszewski Adrian
(Fart Kielce)

6

8

0

0

0

1

0

0

2

0

4

0

3

2

0

7

1,1429

9

1

0

17

0,6471

0,19569

44

Sufa Bartosz
(Jastrzębski Węgiel)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

45

Hrazdira Michal
(Tytan AZS Częstochowa)

5

8

0

2

0

2

0

0

3

0

5

0

12

1

3

22

2,9091

4

1

1

17

0,5882

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1