Plus Liga 2010/2011

Competition

Plus Liga 2010/2011 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Kurek Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

34

126

53

56

3

162

0,0093

32

104

16

313

0,0084

395

68

63

772

43,0881

92

25

24

331

0,3293

0,43269

2

Ruciak Michał
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

35

143

22

81

3

165

0,0035

35

91

28

507

0,01

292

35

63

622

44,6013

208

35

26

592

0,4645

0,40694

3

Kapfer Xavier
(Fart Kielce)

34

135

31

71

2

150

0,0053

47

109

28

531

0,0128

434

76

93

987

36,2462

257

55

49

882

0,441

0,40128

4

Kapelus Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

31

122

36

36

1

119

0,0067

22

38

21

473

0,0081

356

52

65

787

37,0496

172

30

27

638

0,442

0,3905

5

Achrem Olieg
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

30

114

30

67

12

160

0,0056

31

79

13

388

0,0083

373

59

62

763

37,6514

197

45

23

554

0,426

0,38638

6

Kubiak Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

28

106

32

63

8

136

0,0065

49

84

13

388

0,0125

297

60

60

634

29,5931

182

33

25

618

0,4337

0,38292

7

Divis Lukas
(Jastrzębski Węgiel)

27

104

32

46

2

140

0,0069

19

65

11

331

0,0064

313

60

41

683

32,2811

178

43

43

546

0,4176

0,36519

8

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

28

82

35

39

6

106

0,0072

23

56

14

222

0,0077

181

25

28

372

28,2151

108

16

19

349

0,4499

0,35873

9

Bartman Zbigniew
(AZS Politechnika Warszawska)

30

117

25

57

6

126

0,0047

24

110

7

396

0,0059

393

84

66

828

34,337

176

55

36

686

0,3426

0,35531

10

Hardy Benjamin
(Jastrzębski Węgiel)

26

101

30

49

5

135

0,0067

13

73

14

368

0,006

230

39

44

508

29,2264

161

25

29

516

0,4651

0,35092

11

Antiga Stephane
(PGE Skra Bełchatów)

32

99

20

37

1

95

0,0037

21

22

15

326

0,0067

146

14

34

301

32,2326

126

17

14

433

0,4896

0,34541

12

Gierczyński Krzysztof
(Tytan AZS Częstochowa)

34

120

32

48

0

128

0,0054

17

55

15

443

0,0054

332

58

84

746

30,563

224

45

46

640

0,4016

0,34354

13

Sopko Martin
(Delecta Bydgoszcz)

31

98

21

41

3

94

0,004

33

80

18

342

0,0098

232

36

61

509

25,9921

181

55

24

557

0,3896

0,33975

14

Siltala Antti
(Delecta Bydgoszcz)

31

100

28

50

0

108

0,0054

15

48

18

301

0,0063

207

32

41

518

25,8687

145

28

24

512

0,4121

0,33155

15

Tuia Samuel
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

27

106

17

60

4

139

0,0034

23

49

13

367

0,0073

293

56

62

718

25,8357

187

33

15

590

0,4949

0,32353

16

Siezieniewski Paweł
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

28

112

48

62

5

156

0,0094

9

62

9

332

0,0035

236

54

81

601

18,822

261

49

22

708

0,4746

0,31958

17

Murek Dawid
(Tytan AZS Częstochowa)

32

113

33

56

2

148

0,0059

26

65

14

376

0,0071

209

65

56

559

17,7889

185

24

24

542

0,4373

0,31005

18

Urnaut Tine
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

34

105

19

40

2

103

0,0031

25

55

14

290

0,0063

199

42

48

484

23,6467

160

26

31

561

0,3779

0,30902

19

Antanovich Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

31

99

19

23

1

72

0,0036

23

82

11

242

0,0064

236

66

49

531

22,5593

157

39

26

480

0,4083

0,30858

20

Babkov Dmytro
(Pamapol Wielton Wieluń)

32

92

27

13

1

83

0,0049

16

60

13

231

0,0053

177

42

47

400

20,24

145

37

35

489

0,3763

0,30378

21

Łuka Piotr
(Fart Kielce)

30

103

24

34

1

84

0,0047

19

53

15

333

0,0067

176

44

49

461

18,5445

114

22

15

338

0,4615

0,30329

22

Cernić Matej
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

24

86

13

38

3

81

0,003

11

23

11

243

0,0051

168

28

49

410

19,0878

169

30

22

447

0,4676

0,28816

23

Mika Mateusz
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

25

81

8

25

0

63

0,0018

8

13

9

217

0,0037

132

23

24

304

22,648

143

34

27

474

0,4451

0,28609

24

Bąkiewicz Michał
(PGE Skra Bełchatów)

26

57

12

13

0

48

0,0027

13

22

7

161

0,0045

79

8

13

183

18,0656

61

9

11

240

0,4458

0,28001

25

Lima Martins Idner Faustino
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

24

77

13

40

2

91

0,003

7

22

7

225

0,0032

150

29

43

355

16,9183

107

23

30

337

0,3591

0,27239

26

Żaliński Wojciech
(AZS Politechnika Warszawska)

23

49

14

18

2

46

0,0033

3

26

5

105

0,0019

81

12

13

176

15,5909

85

22

12

322

0,3975

0,26432

27

Gradowski Wojciech
(Tytan AZS Częstochowa)

25

66

13

17

1

45

0,0028

5

25

5

129

0,0021

88

15

31

204

13,5882

54

10

15

196

0,398

0,25576

28

Pieczonka Stanisław
(Delecta Bydgoszcz)

17

47

6

26

1

42

0,0021

4

20

5

108

0,0031

55

16

16

156

6,9295

64

12

11

164

0,372

0,2365

29

Świderski Sebastian
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

8

20

3

10

1

18

0,0021

0

6

2

60

0,0014

53

7

5

90

9,1111

19

4

9

82

0,3049

0,23631

30

Błoński Michał
(Pamapol Wielton Wieluń)

23

52

4

5

2

21

0,001

3

24

2

119

0,0012

67

16

14

171

11,2515

26

15

7

133

0,2406

0,23544

31

Serafin Wojciech
(Delecta Bydgoszcz)

20

52

5

12

0

29

0,0015

1

13

0

87

0,0003

60

10

18

157

10,5987

40

16

11

167

0,3114

0,23343

32

Buszek Rafał
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

34

91

31

25

3

78

0,0051

4

22

6

152

0,0016

99

28

34

256

13,1523

87

24

13

289

0,3841

0,2269

33

Peszko Jakub
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

1

3

1

3

0

4

0,0048

0

2

0

7

0

12

1

1

22

1,3636

6

1

1

14

0,4286

0,22307

34

Ferens Wojciech
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

11

17

6

7

1

16

0,0033

0

15

0

28

0

29

7

8

81

2,9383

20

6

7

62

0,2419

0,21966

35

Wika Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

21

51

7

9

0

34

0,0019

4

16

1

109

0,0013

53

12

18

130

9,0231

57

10

7

176

0,4375

0,20989

36

Żuk Michał
(Tytan AZS Częstochowa)

21

38

0

5

0

7

0

9

25

5

69

0,0038

18

7

9

45

1,6889

26

3

5

57

0,5088

0,20898

37

Pawliński Maciej
(Jastrzębski Węgiel)

26

83

0

0

1

1

0

14

24

3

131

0,0038

4

1

1

11

15,0909

1

1

1

6

0

0,20869

38

Waliński Marcin
(Delecta Bydgoszcz)

3

4

1

1

0

2

0,0022

0

0

0

0

0

2

1

1

5

0

1

3

0

11

0,0909

0,2059

39

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

26

59

3

3

0

10

0,0006

5

18

4

89

0,0019

14

4

4

38

9,3158

11

2

1

35

0,5143

0,20536

40

Tomczyk Tomasz
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

19

36

4

9

0

21

0,0012

0

6

1

66

0,0003

39

9

11

98

6,9796

25

14

11

146

0,2534

0,20264

41

Sopko Martin
(Fart Kielce)

9

15

0

1

0

4

0

1

3

1

22

0,0014

18

7

8

56

0,8036

1

0

1

3

0

0,20238

42

Wójtowicz Grzegorz
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

8

11

2

3

0

6

0,0013

0

3

0

18

0

8

0

2

23

2,8696

12

2

5

38

0,3421

0,20232

43

Sufa Bartosz
(Jastrzębski Węgiel)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

44

Hrazdira Michal
(Tytan AZS Częstochowa)

5

8

0

2

0

2

0

0

3

0

5

0

12

1

3

22

2,9091

4

1

1

17

0,5882

0,19569

45

Staszewski Adrian
(Fart Kielce)

11

15

0

0

0

1

0

0

3

0

6

0

3

2

2

10

-1,5

13

1

0

29

0,6207

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1