Plus Liga 2012/2013

Competition

Plus Liga 2012/2013 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Antiga Stephane
(Delecta Bydgoszcz)

29

110

35

35

2

138

0,0071

37

33

31

471

0,0138

318

26

68

659

37,39

128

14

27

403

0,4467

0,42419

2

Fonteles Felipe
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

25

91

24

58

8

133

0,0056

58

91

9

365

0,0155

301

50

45

566

33,1201

127

39

41

490

0,3102

0,40522

3

Kubiak Michał
(Jastrzębski Węgiel)

30

112

50

74

13

208

0,0101

27

88

14

403

0,0083

310

57

67

616

33,8182

214

37

42

690

0,4116

0,40228

4

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

26

97

47

48

9

141

0,01

25

76

17

312

0,0089

255

37

37

533

32,94

150

43

25

607

0,3575

0,40188

5

Achrem Olieg
(Asseco Resovia Rzeszów)

29

108

33

73

9

175

0,0064

26

80

20

365

0,0089

316

53

60

685

32,0058

131

53

26

557

0,2855

0,37242

6

Ruciak Michał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

29

108

25

60

5

139

0,005

32

97

23

386

0,011

217

34

51

468

30,4615

144

31

17

492

0,4715

0,36896

7

Lotman Paul Michael
(Asseco Resovia Rzeszów)

32

113

35

57

5

119

0,0063

19

69

16

346

0,0063

191

31

36

465

30,1333

185

32

33

740

0,4068

0,35218

8

Ferens Wojciech
(Indykpol AZS Olsztyn)

21

77

35

57

5

124

0,0098

17

69

6

278

0,0064

238

36

48

540

21,9593

150

29

23

633

0,3823

0,34649

9

Penchev Nikolay
(Effector Kielce)

24

92

27

46

7

119

0,0065

22

77

13

300

0,0085

266

43

71

588

23,7823

169

25

26

538

0,4424

0,34171

10

Pawliński Maciej
(AZS Politechnika Warszawska)

26

94

21

40

5

108

0,0046

29

60

14

323

0,0094

190

38

38

472

22,7034

123

26

19

517

0,3946

0,33

11

Hebda Miłosz
(Wkręt-met AZS Częstochowa)

21

80

28

49

2

115

0,0078

14

54

8

275

0,0062

218

54

59

530

15,8491

132

41

25

623

0,3419

0,31094

12

Żaliński Wojciech
(LOTOS Trefl Gdańsk)

22

68

26

23

3

72

0,0074

8

41

7

214

0,0043

181

32

48

412

16,6699

97

26

23

463

0,3629

0,30261

13

Staszewski Adrian
(Effector Kielce)

21

69

23

22

4

67

0,0063

10

41

8

166

0,005

141

22

34

334

17,5599

123

20

16

369

0,4499

0,30227

14

Wlazły Mariusz
(PGE Skra Bełchatów)

1

5

3

2

1

8

0,0148

1

4

0

13

0,0049

17

1

4

29

2,069

0

0

0

1

0

0,30053

15

Kovacević Nikola
(Asseco Resovia Rzeszów)

29

68

21

26

2

77

0,0041

9

49

3

188

0,0024

145

10

27

300

24,48

74

25

22

353

0,289

0,30016

16

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

22

75

20

37

6

90

0,0052

17

68

8

229

0,0065

169

30

50

399

16,7293

110

35

35

493

0,2961

0,29888

17

Martino Matteo
(Jastrzębski Węgiel)

23

67

20

20

4

60

0,0052

9

37

7

152

0,0042

136

29

31

274

18,5839

96

13

11

292

0,476

0,29543

18

Siezieniewski Paweł
(AZS Politechnika Warszawska)

23

75

18

48

5

88

0,0044

5

33

9

185

0,0034

135

15

35

332

19,2018

109

29

12

357

0,4342

0,28911

19

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

23

69

9

32

2

52

0,0024

4

25

6

205

0,0027

215

33

50

462

19,7143

105

29

12

496

0,3972

0,27617

20

Wika Marcin
(Delecta Bydgoszcz)

22

77

21

39

3

91

0,0057

7

40

9

250

0,0043

128

24

55

362

10,4227

118

25

23

451

0,3437

0,27206

21

Kaczyński Michał
(Wkręt-met AZS Częstochowa)

20

66

16

29

3

68

0,0046

7

47

6

147

0,0038

116

24

39

275

12,72

52

20

2

293

0,3106

0,27092

22

Hietanen Matti
(LOTOS Trefl Gdańsk)

23

58

23

23

5

70

0,0062

8

38

3

158

0,003

108

18

40

267

10,8614

66

23

17

282

0,3191

0,27088

23

Waliński Marcin
(Delecta Bydgoszcz)

22

69

15

14

1

53

0,0039

9

25

4

147

0,0034

94

20

30

235

12,9191

66

13

23

244

0,2664

0,26524

24

Milczarek Robert
(Effector Kielce)

20

57

8

23

2

57

0,0024

10

20

9

204

0,0057

77

15

29

203

9,266

83

7

4

209

0,5359

0,25585

25

Murek Dawid
(Wkręt-met AZS Częstochowa)

12

42

12

16

0

46

0,006

4

22

5

137

0,0045

63

25

20

192

3,9375

33

11

11

145

0,2966

0,25457

26

Kapelus Serhiy
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

25

55

11

23

0

47

0,0026

10

13

5

138

0,0035

69

8

23

184

11,3587

35

10

8

176

0,3295

0,25376

27

Gruszka Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

49

8

24

0

49

0,0031

4

8

4

166

0,0031

56

6

28

207

5,2077

36

10

3

136

0,3603

0,23622

28

Cupkovic Konstantin
(PGE Skra Bełchatów)

19

52

5

21

4

41

0,0014

5

27

2

81

0,002

66

18

22

161

8,3975

12

7

2

62

0,1935

0,2325

29

Bąkiewicz Michał
(PGE Skra Bełchatów)

24

80

12

25

1

55

0,0027

12

34

15

206

0,0061

64

13

23

190

11,7895

71

19

10

329

0,3526

0,23168

30

Gierczyński Krzysztof
(Jastrzębski Węgiel)

30

93

24

27

3

75

0,0048

2

27

6

188

0,0016

132

14

28

275

30,4364

97

28

13

354

0,3672

0,22521

31

Łukasik Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

29

10

10

1

31

0,0051

1

4

0

47

0,0005

27

4

7

61

7,6066

24

8

7

94

0,2553

0,22267

32

Batista da Silva Rafael
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

6

0

3

1

4

0

0

0

3

16

0,0073

4

0

1

11

1,6364

5

3

5

30

0,2333

0,2219

33

Szuleka Maksymilian
(AZS Politechnika Warszawska)

9

16

4

1

0

5

0,0025

0

4

0

23

0

28

6

6

53

4,8302

0

2

0

3

-0,6667

0,22023

34

Zbierski Radosław
(Jastrzębski Węgiel)

8

12

2

2

0

8

0,0016

2

5

1

17

0,0024

5

0

1

13

3,6923

5

5

1

26

0,0769

0,21132

35

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

9

14

5

3

1

12

0,003

0

5

0

15

0

12

4

5

33

1,2727

5

4

0

27

0,2222

0,20987

36

Cala Yosleyder
(PGE Skra Bełchatów)

5

10

1

3

0

7

0,001

1

6

0

20

0,001

10

4

3

35

0,8571

6

4

2

41

0,122

0,20658

37

Malinowski Mateusz
(Jastrzębski Węgiel)

27

75

1

1

1

7

0,0002

8

25

3

100

0,0024

7

1

0

21

21,4286

0

0

0

0

0

0,20493

38

Skup Patryk
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

34

4

4

0

11

0,0016

0

3

1

9

0,0004

20

2

4

45

10,5778

0

1

0

1

-1

0,20289

39

Nogueira Rogerio
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

13

32

3

12

1

25

0,0013

2

8

1

27

0,0013

12

1

3

37

6,9189

16

5

7

68

0,25

0,20158

40

Wiese Łukasz
(Delecta Bydgoszcz)

5

5

0

2

0

2

0

0

3

1

6

0,0014

4

1

0

7

2,1429

1

0

1

6

0,1667

0,20038

41

Orczyk Piotr
(Effector Kielce)

10

19

1

2

0

3

0,0006

1

1

0

17

0,0006

13

3

6

29

2,6207

9

2

6

26

0,1538

0,19832

42

Kaczmarek Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

2

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

0,19569

43

Urbanowicz Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

5

0

1

0

6

0

0

3

0

8

0

5

1

1

13

1,1538

0

1

1

8

0

0,19569

44

Mariański Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0,5

0,19569

45

Zapłacki Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

13

0

0

0

0

0

0

0

0

3

0

1

0

0

1

13

0

0

0

1

0

0,19569

46

Pietruczuk Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

4

0

0

0

1

0

0

2

0

7

0

1

0

2

3

-1,3333

1

0

0

6

0,5

0,19569

47

Olenderek Maciej
(AZS Politechnika Warszawska)

1

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

2

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1