Plus Liga 2018/2019

Plus Liga 2018/2019 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2018/2019 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Bieniek Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

16

56

34

63

1

188

0,0135

18

32

15

257

0,0131

119

5

4

171

36,0234

0,51741

2

Kochanowski Jakub
(PGE Skra Bełchatów)

17

64

36

65

1

192

0,0122

20

52

19

266

0,0132

127

16

5

197

34,4365

0,50752

3

Kosok Grzegorz
(Jastrzębski Węgiel)

17

64

44

77

7

223

0,0156

16

24

13

246

0,0103

70

6

4

137

28,0292

0,50294

4

Smith David
(Asseco Resovia Rzeszów)

16

56

26

53

3

146

0,0092

22

36

18

230

0,0141

90

4

6

137

32,7007

0,49165

5

Morozau Maksim
(Chemik Bydgoszcz)

19

69

51

62

6

187

0,016

11

31

4

223

0,0047

101

15

10

172

30,4884

0,481

6

Pietraszko Paweł
(Indykpol AZS Olsztyn)

16

57

33

64

5

186

0,011

21

36

14

206

0,0117

93

13

7

156

26,6731

0,47972

7

Vigrass Graham
(ONICO Warszawa)

17

61

27

53

0

151

0,0096

17

24

9

241

0,0092

96

4

5

147

36,102

0,4749

8

Wrona Andrzej
(ONICO Warszawa)

17

59

46

48

2

137

0,0162

3

11

10

190

0,0046

70

3

12

127

25,5512

0,47371

9

Szalacha Michał
(Chemik Bydgoszcz)

18

65

40

75

2

214

0,0133

11

29

9

215

0,0066

81

9

11

151

26,2583

0,46752

10

Krulicki Bartłomiej
(GKS Katowice)

19

69

36

70

5

198

0,0113

11

30

10

266

0,0066

77

6

6

136

32,9779

0,46684

11

Kłos Karol
(PGE Skra Bełchatów)

16

61

37

79

3

185

0,0131

13

32

6

212

0,0067

79

7

9

149

25,7919

0,46618

12

Huber Norbert
(Cerrad Czarni Radom)

19

64

32

71

2

170

0,0111

10

16

9

212

0,0066

88

10

9

153

28,8627

0,45859

13

Hain Piotr
(Jastrzębski Węgiel)

13

50

28

62

7

152

0,0127

9

12

4

153

0,0059

63

4

5

107

25,2336

0,45837

14

Wiśniewski Łukasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

15

51

28

67

3

170

0,0117

12

26

7

165

0,0079

71

9

8

129

21,3488

0,45654

15

Nowakowski Piotr
(Trefl Gdańsk)

13

50

24

48

2

151

0,0109

10

23

4

181

0,0064

79

5

3

129

27,5194

0,45443

16

Możdżonek Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

17

64

35

64

4

177

0,0115

10

16

5

207

0,0049

63

10

4

114

27,5088

0,45061

17

Rejno Krzysztof
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

15

55

32

51

6

164

0,0116

10

23

5

171

0,0055

69

4

9

125

24,64

0,44932

18

Pajenk Alen
(Cerrad Czarni Radom)

19

65

24

55

3

163

0,0083

17

64

7

220

0,0083

89

12

11

163

26,319

0,4465

19

Kohut Emanuel
(GKS Katowice)

18

62

32

86

3

204

0,0106

11

42

3

163

0,0046

72

7

6

158

23,1519

0,43666

20

Niemiec Patryk
(Trefl Gdańsk)

12

45

21

19

2

105

0,0102

8

22

6

164

0,0068

59

8

9

106

17,8302

0,43601

21

Zniszczoł Miłosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

18

66

25

76

4

214

0,0078

9

21

11

212

0,0062

80

9

13

159

24,0755

0,42955

22

Ratajczak Artur
(MKS Będzin)

19

66

28

67

4

174

0,0091

13

25

9

249

0,0072

62

10

15

148

16,5

0,42912

23

Boruch Damian
(Cuprum Lubin)

17

50

29

41

3

106

0,0105

5

23

3

143

0,0029

54

8

3

96

22,3958

0,42631

24

Grzechnik Bartłomiej
(MKS Będzin)

10

32

19

31

4

89

0,0121

3

10

3

102

0,0038

36

4

6

77

10,8052

0,42107

25

Marcyniak Mariusz
(Cuprum Lubin)

17

55

15

57

7

143

0,0054

13

35

9

163

0,008

54

5

5

112

21,6071

0,42019

26

Gawryszewski Bartosz
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

17

66

16

50

3

140

0,0052

11

19

8

216

0,0062

81

9

10

158

25,8987

0,4174

27

Kowalski Mateusz
(MKS Będzin)

9

29

17

38

0

72

0,0112

0

16

4

85

0,0026

32

3

4

60

12,0833

0,41171

28

Warda Sebastian
(Indykpol AZS Olsztyn)

15

45

22

51

2

120

0,0081

5

9

5

136

0,0037

48

3

8

89

18,7079

0,4103

29

Smoliński Przemysław
(Cuprum Lubin)

15

41

21

44

2

100

0,0084

3

15

3

101

0,0024

44

4

5

76

18,8816

0,40611

30

Lemański Bartłomiej
(Asseco Resovia Rzeszów)

12

37

12

23

3

69

0,0055

5

14

3

97

0,0037

39

5

1

64

19,0781

0,39606

31

Grzyb Wojciech
(Trefl Gdańsk)

10

28

8

22

2

64

0,0044

4

15

1

82

0,0028

25

2

0

44

14,6364

0,37801

32

Gunia Dawid
(Jastrzębski Węgiel)

8

18

6

11

0

37

0,0046

3

10

0

59

0,0023

21

1

1

35

9,7714

0,36924

33

Nowakowski Jan
(ONICO Warszawa)

15

27

11

15

1

44

0,0044

3

7

0

59

0,0012

15

0

2

32

10,9687

0,36519

34

Swodczyk Łukasz
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

11

28

9

19

0

54

0,0044

0

7

0

67

0

26

2

3

57

10,3158

0,35857

35

Sacharewicz Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

11

4

15

3

34

0,0037

1

4

2

37

0,0028

8

2

0

20

3,3

0,3564

36

Kalembka Tomasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

8

15

4

10

0

18

0,0032

4

11

0

41

0,0032

9

0

2

14

7,5

0,35004

37

Kania Marcin
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

6

11

1

5

1

9

0,001

1

1

1

17

0,0019

8

0

1

13

5,9231

0,34154

38

Fiel Rodriguez David
(PGE Skra Bełchatów)

8

13

5

6

1

17

0,0037

0

3

1

11

0,0007

9

0

1

11

9,4545

0,33855

39

Sobala Wojciech
(GKS Katowice)

11

19

2

7

1

16

0,0011

2

3

2

46

0,0021

6

1

0

10

9,5

0,33385

40

Siwicki Mateusz
(Chemik Bydgoszcz)

7

11

3

8

0

24

0,0025

0

4

0

19

0

2

2

1

7

-1,5714

0,33246

41

Woch Dawid
(GKS Katowice)

17

29

1

4

0

12

0,0004

4

6

1

53

0,0018

7

0

2

12

12,0833

0,32867

42

Zawalski Bartłomiej
(Cuprum Lubin)

3

3

0

1

0

2

0

0

0

1

6

0,002

0

0

0

0

0

0,32801

43

Akala Patryk
(Chemik Bydgoszcz)

5

7

0

3

0

8

0

0

1

0

6

0

7

0

0

9

5,4444

0,32723

44

Kowalczyk Jakub
(ONICO Warszawa)

11

14

1

0

0

2

0,0005

0

4

2

17

0,0011

3

1

0

5

5,6

0,32665

45

Dryja Dawid
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

12

1

3

2

11

0,0008

1

6

0

22

0,0008

3

1

1

9

1,3333

0,32659

46

Mordyl Bartłomiej
(Trefl Gdańsk)

1

2

0

2

0

2

0

0

1

0

5

0

2

1

0

4

0,5

0,31985

47

Ostrowski Michał
(Cerrad Czarni Radom)

9

10

0

2

0

2

0

0

1

0

13

0

3

1

0

4

5

0,31911

48

Perłowski Łukasz
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

4

0

0

0

0

0

0

1

0

5

0

0

0

0

0

0

0,31911

49

Poręba Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

3

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1