Plus Liga 2018/2019

Plus Liga 2018/2019 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2018/2019 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

24

85

36

43

3

120

0,0095

45

74

8

336

0,014

235

32

49

458

28,5808

106

53

36

648

0,3071

0,407

2

Kwolek Bartosz
(ONICO Warszawa)

23

82

18

46

3

129

0,0047

50

79

14

334

0,0168

236

34

30

462

30,5281

99

38

25

457

0,3085

0,39563

3

Ebadipour Milad
(PGE Skra Bełchatów)

20

78

26

54

4

127

0,0072

19

69

21

290

0,0112

246

27

37

467

30,3983

76

41

11

392

0,3546

0,38419

4

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

15

53

29

35

2

101

0,0119

16

41

7

190

0,0094

187

19

21

333

23,3964

81

24

17

319

0,3887

0,38085

5

Fornal Tomasz
(Cerrad Czarni Radom)

24

81

45

45

2

130

0,0119

18

49

13

257

0,0082

180

21

38

395

24,8127

62

26

20

310

0,3355

0,37948

6

Lyneel Julien
(Jastrzębski Węgiel)

20

76

25

32

8

111

0,0074

29

46

22

322

0,0151

224

27

50

474

23,5696

74

23

14

434

0,4217

0,37944

7

Łukasik Piotr
(ONICO Warszawa)

23

82

45

49

4

125

0,0118

6

33

11

259

0,0045

168

26

30

320

28,7

90

43

38

494

0,251

0,37512

8

Rousseaux Tomas
(GKS Katowice)

24

90

35

53

6

146

0,0085

15

40

13

334

0,0068

306

36

47

638

31,4577

87

36

28

546

0,3315

0,37497

9

Rossard Thibault
(Asseco Resovia Rzeszów)

20

70

19

40

5

99

0,0055

31

58

14

268

0,013

258

42

47

532

22,2368

69

19

10

381

0,4541

0,35151

10

Schott Ruben
(Trefl Gdańsk)

24

91

22

54

5

134

0,0052

21

60

15

335

0,0086

201

29

39

441

27,4444

108

38

16

479

0,3925

0,34696

11

Waliński Marcin
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

24

85

21

46

4

118

0,0049

32

53

17

298

0,0114

247

48

53

528

23,5038

62

27

36

491

0,336

0,34383

12

Lipiński Bartłomiej
(Chemik Bydgoszcz)

23

82

22

33

6

123

0,0057

27

70

9

313

0,0093

231

28

55

495

24,5172

89

42

23

576

0,3628

0,34283

13

Śliwka Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

22

79

10

47

5

109

0,0027

13

42

14

289

0,0074

233

25

31

472

29,625

106

35

19

465

0,3548

0,33257

14

Fromm Christian
(Jastrzębski Węgiel)

23

80

20

27

4

104

0,0052

16

52

11

245

0,007

230

22

50

514

24,5914

62

38

26

397

0,2368

0,32891

15

Semeniuk Kamil
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

24

84

15

32

4

87

0,0035

31

60

6

270

0,0086

211

53

31

442

24,1357

88

41

14

442

0,3914

0,3239

16

Grobelny Igor
(Cuprum Lubin)

23

77

17

51

9

107

0,0046

23

43

15

282

0,0103

185

46

24

450

19,6778

85

31

17

442

0,3778

0,32356

17

Szalpuk Artur
(PGE Skra Bełchatów)

15

53

15

24

0

66

0,0057

11

28

6

171

0,0064

158

19

27

303

19,5908

37

27

10

246

0,2602

0,3115

18

Yanagida Masahiro
(Cuprum Lubin)

16

54

5

16

1

46

0,0019

17

36

11

181

0,0107

130

15

20

250

20,52

45

26

7

278

0,2842

0,31076

19

Kovacević Nikola
(Chemik Bydgoszcz)

23

78

19

42

2

105

0,005

8

56

3

232

0,0029

193

23

42

406

24,5911

63

40

18

395

0,2937

0,30815

20

Ferreira Alexandre
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

12

40

11

23

3

52

0,005

17

36

10

143

0,0122

100

12

24

216

11,8519

32

24

12

228

0,2982

0,30685

21

Langlois Jake
(MKS Będzin)

22

75

13

39

0

85

0,0035

12

53

9

204

0,0056

139

27

26

321

20,0935

74

28

27

378

0,3069

0,29627

22

Szymura Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

14

41

10

22

2

57

0,0043

5

11

9

153

0,006

99

9

17

200

14,965

47

16

9

252

0,3611

0,28571

23

Sobański Rafał
(GKS Katowice)

20

55

8

26

0

59

0,0023

19

32

7

159

0,0076

103

15

21

226

16,3053

32

22

19

246

0,1911

0,28514

24

Lux Marcel
(Indykpol AZS Olsztyn)

21

65

18

24

3

86

0,0048

12

53

5

177

0,0045

166

31

43

383

15,6136

50

21

17

318

0,3333

0,2843

25

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

21

77

13

37

0

68

0,0036

16

47

9

194

0,007

136

36

37

363

13,3636

84

39

23

438

0,3584

0,28082

26

Mijailović Nikola
(Trefl Gdańsk)

19

66

12

37

3

75

0,0036

13

43

4

231

0,0051

153

32

36

353

15,8924

76

22

15

386

0,3368

0,28075

27

Smith Luke
(Cuprum Lubin)

11

39

8

17

1

45

0,0046

4

12

5

117

0,0052

108

9

17

235

13,6085

33

15

9

244

0,3115

0,27942

28

Mika Mateusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

19

64

9

42

0

75

0,0027

7

24

8

205

0,0045

157

25

32

366

17,4863

74

41

15

494

0,336

0,27818

29

Andringa Robbert
(Indykpol AZS Olsztyn)

15

58

15

37

0

79

0,0053

5

21

0

160

0,0018

112

15

25

265

15,7585

41

16

11

197

0,3756

0,27609

30

Kapelus Serhiy
(Indykpol AZS Olsztyn)

22

72

12

34

2

87

0,0031

7

33

4

210

0,0028

169

20

45

413

18,1308

67

40

21

488

0,2807

0,27515

31

Katić Milan
(PGE Skra Bełchatów)

16

53

10

26

0

48

0,0033

7

26

8

157

0,005

85

8

21

206

14,4078

37

25

11

252

0,2857

0,27405

32

Buchowski Adrian
(MKS Będzin)

23

79

10

42

1

79

0,0026

11

36

8

211

0,0049

132

34

40

328

13,9695

65

28

14

360

0,3472

0,26804

33

Orczyk Piotr
(PGE Skra Bełchatów)

15

43

10

15

1

37

0,0035

6

18

7

103

0,0045

60

9

14

136

11,6985

33

11

13

165

0,297

0,26401

34

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

20

57

7

30

0

66

0,0021

8

29

7

189

0,0044

115

22

32

292

11,9075

59

32

3

306

0,3529

0,25675

35

Ferens Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

8

21

3

13

1

19

0,0024

4

21

4

69

0,0064

55

6

14

108

6,8056

8

14

5

108

0,1944

0,25077

36

Depowski Dominik
(GKS Katowice)

17

37

7

15

4

41

0,0024

6

16

3

91

0,003

75

13

12

162

11,4198

21

24

16

243

0,1893

0,25074

37

Fornal Jan
(MKS Będzin)

15

34

5

15

1

27

0,002

6

28

6

82

0,0048

53

10

17

131

6,7481

30

13

9

143

0,3566

0,24217

38

Wachnik Jakub
(Cuprum Lubin)

22

57

3

13

2

35

0,0009

10

24

6

117

0,0046

89

18

35

228

9

27

12

8

186

0,2742

0,24173

39

Urbanowicz Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

13

23

5

11

0

26

0,0021

4

12

4

41

0,0033

40

6

10

92

6

10

12

2

61

0,1639

0,23391

40

Penchev Nikolay
(ONICO Warszawa)

12

32

4

12

1

24

0,002

9

23

3

87

0,006

32

2

8

71

9,9155

21

8

5

87

0,4023

0,22693

41

Oliva Salvador Hidalgo
(Jastrzębski Węgiel)

7

15

0

3

0

7

0

3

9

3

32

0,005

28

5

11

78

2,3077

3

6

6

53

0,0943

0,21958

42

Quiroga Gonzalo
(GKS Katowice)

15

39

5

13

0

31

0,0019

6

12

4

99

0,0038

37

3

11

89

10,0787

24

6

16

161

0,2609

0,21875

43

Jakubiszak Szymon
(Trefl Gdańsk)

23

70

10

21

1

52

0,0025

5

6

2

74

0,0017

58

7

16

123

19,9187

17

18

14

125

0,08

0,21333

44

Kwasowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

21

50

7

16

1

34

0,0021

1

24

4

73

0,0015

36

4

14

85

10,5882

16

17

11

137

0,1752

0,21047

45

Hebda Miłosz
(Trefl Gdańsk)

19

45

6

20

2

40

0,0018

1

13

4

60

0,0015

44

13

22

118

3,4322

28

15

8

207

0,2754

0,20977

46

Żuk Michał
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

18

35

5

10

1

19

0,0015

2

12

3

38

0,0015

17

4

5

39

7,1795

21

7

8

102

0,2451

0,20799

47

Wika Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

17

0

5

2

16

0

0

6

1

33

0,0011

21

0

11

62

2,7419

8

6

7

77

0,2727

0,20719

48

Szerszeń Nicolas
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

15

0

4

0

7

0

0

5

2

23

0,003

8

4

3

28

0,5357

5

2

1

36

0,3333

0,20598

49

Biegun Filip
(Cuprum Lubin)

11

19

3

4

0

11

0,0017

0

7

0

30

0

12

1

3

32

4,75

6

4

2

61

0,3279

0,20435

50

Wiese Łukasz
(ONICO Warszawa)

6

10

0

2

1

3

0

2

3

0

11

0,002

3

2

0

11

0,9091

6

0

2

34

0,2941

0,20312

51

Gryc Paweł
(Chemik Bydgoszcz)

23

64

6

15

2

35

0,0016

7

17

1

63

0,0021

56

10

8

121

20,0992

27

16

10

165

0,297

0,20289

52

Koppers Brandon
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

20

50

3

4

0

10

0,0009

1

6

2

23

0,0009

13

2

3

30

13,3333

3

1

1

13

0,1538

0,19984

53

Lesiuk Jan
(Chemik Bydgoszcz)

18

36

1

8

0

14

0,0003

0

11

1

25

0,0003

11

2

7

47

1,5319

16

12

8

107

0,2243

0,19721

54

Kalinin Denis
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

17

0

6

0

9

0

0

2

0

15

0

5

1

0

18

3,7778

9

6

2

58

0,2931

0,19618

55

Janikowski Mateusz
(ONICO Warszawa)

16

29

0

5

1

7

0

0

10

1

17

0,0004

11

1

4

28

6,2143

18

6

5

77

0,2857

0,19569

56

Rybicki Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

12

15

0

0

0

0

0

0

4

0

11

0

2

0

0

2

15

1

2

0

16

0,3125

0,19569

57

Wójtowicz Grzegorz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

58

Rusek Paweł
(Jastrzębski Węgiel)

2

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

0,19569

59

Achrem Alek
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,19569

60

Bobrowski Kacper
(Chemik Bydgoszcz)

3

6

0

0

0

0

0

0

0

0

5

0

0

0

0

0

0

1

1

1

5

0

0,19569

61

Szwed Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

2

4

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

0

0

5

0,4

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1