Plus Liga 2018/2019

Plus Liga 2018/2019 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2018/2019 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

12

41

23

26

2

77

0,0121

14

33

8

151

0,0116

137

16

23

264

15,2197

64

18

12

242

0,405

0,36272

2

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

11

35

20

17

1

50

0,0124

14

26

0

126

0,0087

99

16

20

182

12,1154

36

15

19

246

0,3252

0,33907

3

Lyneel Julien
(Jastrzębski Węgiel)

11

42

15

16

3

56

0,0081

15

19

8

164

0,0124

118

19

23

246

12,9756

43

15

6

237

0,4093

0,3316

4

Łukasik Piotr
(ONICO Warszawa)

11

41

24

31

1

70

0,013

1

17

5

137

0,0032

84

11

13

151

16,2914

45

27

18

266

0,2481

0,33113

5

Kwolek Bartosz
(ONICO Warszawa)

12

45

10

23

1

75

0,005

23

42

9

177

0,0161

131

25

22

282

13,4043

51

21

11

238

0,2773

0,33064

6

Hoag Nicholas
(Stocznia Szczecin)

8

26

3

12

0

25

0,0024

22

23

4

111

0,0209

81

10

11

138

11,3043

28

14

7

106

0,2453

0,32948

7

Kaziyski Matej
(Stocznia Szczecin)

9

30

8

18

2

44

0,0058

18

32

5

121

0,0167

78

10

13

172

9,593

57

11

12

189

0,3545

0,32513

8

Rousseaux Tomas
(GKS Katowice)

11

42

18

21

4

65

0,0094

9

15

7

165

0,0083

137

13

28

284

14,1972

34

18

10

236

0,322

0,32502

9

Fornal Tomasz
(Cerrad Czarni Radom)

11

35

20

23

0

62

0,0124

5

24

6

123

0,0068

78

11

21

173

9,3064

28

10

5

131

0,4275

0,32052

10

Ebadipour Milad
(PGE Skra Bełchatów)

11

41

14

29

0

66

0,0073

9

33

9

152

0,0094

128

19

16

255

14,9529

42

22

9

225

0,3156

0,31948

11

Rossard Thibault
(Asseco Resovia Rzeszów)

10

38

12

20

3

49

0,0063

17

35

6

144

0,0121

160

25

29

315

12,7873

49

12

5

241

0,4647

0,31842

12

Lipiński Bartłomiej
(Chemik Bydgoszcz)

10

35

12

14

3

55

0,007

10

28

7

135

0,0099

101

11

22

210

11,3333

42

13

13

278

0,4173

0,3076

13

Semeniuk Kamil
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

11

44

8

25

2

54

0,004

17

36

5

165

0,011

127

29

14

251

14,7251

64

20

11

279

0,4194

0,30591

14

Szalpuk Artur
(PGE Skra Bełchatów)

11

40

12

20

0

53

0,0063

8

22

4

140

0,0063

121

15

22

233

14,4206

23

20

8

178

0,236

0,29671

15

Śliwka Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

11

38

7

17

2

44

0,004

9

25

8

143

0,0096

101

12

13

210

13,7524

53

15

10

219

0,3836

0,29572

16

Grobelny Igor
(Cuprum Lubin)

12

43

9

27

6

58

0,0048

14

24

3

153

0,009

109

22

13

263

12,0989

50

17

10

233

0,3476

0,29266

17

Waliński Marcin
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

11

42

8

28

1

63

0,004

12

31

8

153

0,01

133

21

33

274

12,1095

32

16

14

226

0,3053

0,29235

18

Schott Ruben
(Trefl Gdańsk)

11

43

7

23

3

52

0,0036

10

28

9

157

0,0099

89

14

18

204

12,0147

49

23

5

237

0,3713

0,28908

19

Fromm Christian
(Jastrzębski Węgiel)

10

38

9

13

2

52

0,0052

5

19

6

123

0,0064

121

11

23

265

12,4755

34

22

11

197

0,1878

0,28447

20

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

11

43

12

26

0

52

0,0062

9

28

7

120

0,0083

84

21

22

221

7,9774

43

27

12

257

0,3463

0,28446

21

Yanagida Masahiro
(Cuprum Lubin)

12

38

4

11

0

36

0,0021

10

22

6

118

0,0085

85

11

20

180

11,4

37

20

2

209

0,3062

0,27231

22

Kapelus Serhiy
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

42

7

21

1

55

0,0037

6

24

2

134

0,0042

111

13

25

250

12,264

40

27

15

310

0,2645

0,26564

23

Kovacević Nikola
(Chemik Bydgoszcz)

9

31

6

13

1

43

0,0039

5

24

0

93

0,0033

82

7

16

164

11,1524

20

11

8

105

0,2

0,25941

24

Mijailović Nikola
(Trefl Gdańsk)

10

37

5

22

1

47

0,0029

7

23

3

132

0,0058

84

19

23

206

7,5437

35

14

6

204

0,3039

0,25374

25

Sobański Rafał
(GKS Katowice)

9

23

3

6

1

20

0,0019

6

10

3

65

0,0058

47

4

9

85

9,2

12

13

12

119

0,0588

0,25263

26

Langlois Jake
(MKS Będzin)

9

31

4

13

0

32

0,0025

3

27

5

82

0,005

56

10

10

130

8,5846

42

12

14

213

0,3192

0,25136

27

Depowski Dominik
(GKS Katowice)

10

27

6

13

4

36

0,0034

5

13

3

74

0,0045

56

10

10

132

7,3636

16

19

14

192

0,1667

0,24978

28

Wachnik Jakub
(Cuprum Lubin)

12

33

3

11

2

25

0,0016

11

10

4

73

0,008

62

14

24

159

4,9811

16

9

3

108

0,25

0,24723

29

Lux Marcel
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

33

5

10

2

36

0,0026

6

25

1

82

0,0037

86

14

24

181

8,7514

16

8

5

104

0,2981

0,24699

30

Gryc Paweł
(Chemik Bydgoszcz)

10

31

5

11

1

27

0,0029

2

13

1

46

0,0017

46

7

6

97

10,5464

18

15

8

124

0,2419

0,24613

31

Buchowski Adrian
(MKS Będzin)

10

35

4

22

0

37

0,0023

4

16

3

88

0,0041

59

18

17

152

5,5263

27

10

6

155

0,3935

0,23752

32

Mika Mateusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

40

3

25

0

37

0,0014

2

16

2

118

0,0019

94

15

28

230

8,8696

46

22

6

304

0,3586

0,23425

33

Andringa Robbert
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

22

5

9

0

28

0,0044

0

6

0

41

0

33

4

8

78

5,9231

10

6

4

65

0,3538

0,23322

34

Szymura Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

12

2

5

0

12

0,002

0

4

0

29

0

26

1

1

37

7,7838

12

3

1

63

0,4921

0,22719

35

Quiroga Gonzalo
(GKS Katowice)

6

12

2

0

0

4

0,0019

2

2

2

19

0,0038

3

3

2

9

-2,6667

5

1

3

39

0,2051

0,21822

36

Oliva Salvador Hidalgo
(Jastrzębski Węgiel)

5

9

0

1

0

5

0

2

6

2

20

0,0046

19

3

8

51

1,4118

3

5

2

34

0,0882

0,2158

37

Katić Milan
(PGE Skra Bełchatów)

6

14

1

3

0

5

0,0009

2

3

2

19

0,0038

10

0

2

26

4,3077

8

6

1

47

0,3404

0,21399

38

Szerszeń Nicolas
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

9

0

2

0

4

0

0

2

2

14

0,005

5

2

2

17

0,5294

1

2

1

20

0,25

0,21314

39

Żuk Michał
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

9

17

2

8

0

12

0,0012

2

9

3

29

0,0029

11

4

2

23

3,6957

12

4

4

60

0,2333

0,21168

40

Kwasowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

8

14

3

8

1

15

0,0025

0

7

0

27

0

19

0

2

37

6,4324

10

8

3

72

0,2222

0,20766

41

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

8

18

1

7

0

12

0,0007

0

6

2

41

0,0014

23

7

12

78

0,9231

23

8

0

89

0,5169

0,20682

42

Biegun Filip
(Cuprum Lubin)

4

6

1

1

0

3

0,0019

0

5

0

10

0

6

0

2

14

1,7143

3

4

1

33

0,1515

0,20471

43

Jakubiszak Szymon
(Trefl Gdańsk)

9

29

3

8

1

17

0,0018

1

1

1

18

0,0012

14

3

9

39

1,4872

7

4

3

46

0,1957

0,20412

44

Hebda Miłosz
(Trefl Gdańsk)

8

22

2

4

0

10

0,0014

0

2

1

18

0,0007

13

3

5

30

3,6667

4

6

3

50

0,18

0,20216

45

Koppers Brandon
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

9

26

2

4

0

9

0,0014

1

3

0

13

0,0007

10

2

1

20

9,1

1

0

1

2

0

0,20212

46

Wiese Łukasz
(ONICO Warszawa)

7

13

0

2

1

4

0

2

4

0

14

0,0017

6

2

0

16

3,25

11

3

3

50

0,26

0,20201

47

Penchev Nikolay
(ONICO Warszawa)

10

27

2

4

0

7

0,0013

1

7

0

22

0,0006

7

2

3

27

2

9

2

4

35

0,3714

0,20165

48

Urbanowicz Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

8

11

0

3

0

6

0

2

7

0

16

0,0014

11

2

1

23

3,8261

3

3

0

15

0,2

0,20029

49

Fornal Jan
(MKS Będzin)

5

8

0

1

0

1

0

0

4

1

10

0,0011

1

2

1

5

-3,2

1

0

0

4

0,25

0,19955

50

Janikowski Mateusz
(ONICO Warszawa)

9

20

1

4

1

7

0,0007

0

6

1

13

0,0007

10

1

3

27

4,4444

17

6

4

62

0,3387

0,1994

51

Kalinin Denis
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

17

0

6

0

9

0

0

2

0

15

0

5

1

0

18

3,7778

9

6

2

58

0,2931

0,19618

52

Orczyk Piotr
(PGE Skra Bełchatów)

5

9

0

3

0

5

0

0

3

0

15

0

13

0

1

18

6

6

3

3

34

0,1765

0,19598

53

Bobrowski Kacper
(Chemik Bydgoszcz)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

54

Wójtowicz Grzegorz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

55

Lesiuk Jan
(Chemik Bydgoszcz)

7

12

0

2

0

3

0

0

1

0

3

0

2

0

3

10

-1,2

2

6

0

20

0,1

0,19569

56

Achrem Alek
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,19569

57

Wika Marcin
(Stocznia Szczecin)

3

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

1

4

0,25

0,19569

58

Rusek Paweł
(Jastrzębski Węgiel)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

59

Ferreira Alexandre
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

1

2

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

0

0

3

0,6667

0

0

0

0

0

0,19569

60

Rybicki Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

2

3

0

0

0

0

0

0

2

0

2

0

1

0

0

1

3

0

0

0

3

0,6667

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1