Plus Liga 2018/2019

Competition

Plus Liga 2018/2019 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

30

110

53

56

3

164

0,0107

56

99

11

430

0,0136

300

40

61

596

36,7282

130

73

45

824

0,2973

0,44584

2

Ebadipour Milad
(PGE Skra Bełchatów)

26

103

41

76

7

180

0,0087

24

90

25

375

0,0104

324

41

55

637

36,8666

89

50

16

503

0,328

0,41487

3

Fornal Tomasz
(Cerrad Czarni Radom)

30

106

55

51

3

167

0,0111

24

65

16

339

0,0081

237

27

47

509

33,945

74

36

30

394

0,3198

0,40919

4

Lyneel Julien
(Jastrzębski Węgiel)

28

109

36

54

11

161

0,0074

39

58

29

454

0,014

302

39

69

659

32,088

117

31

19

643

0,451

0,4069

5

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

22

81

36

60

2

159

0,0095

26

62

11

299

0,0098

285

37

34

533

32,5216

127

32

26

514

0,3988

0,40085

6

Łukasik Piotr
(ONICO Warszawa)

29

106

54

60

6

160

0,011

6

41

15

333

0,0043

233

36

42

442

37,1719

126

65

51

731

0,2408

0,40058

7

Kwolek Bartosz
(ONICO Warszawa)

24

83

18

46

4

131

0,0045

50

79

14

337

0,016

238

34

30

466

30,9914

100

38

25

461

0,3102

0,39174

8

Rousseaux Tomas
(GKS Katowice)

26

94

35

54

6

147

0,008

15

42

13

348

0,0064

313

37

48

657

32,621

88

42

29

566

0,3127

0,37363

9

Ferreira Alexandre
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

20

74

25

37

6

102

0,0066

36

77

19

274

0,0145

207

26

42

425

24,2024

59

42

21

429

0,3007

0,37313

10

Waliński Marcin
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

33

122

25

62

5

167

0,0042

41

86

24

422

0,0108

355

74

72

763

33,4181

97

54

47

742

0,3235

0,37273

11

Rossard Thibault
(Asseco Resovia Rzeszów)

22

76

21

46

6

112

0,0056

36

64

17

294

0,0142

277

43

49

563

24,9734

77

20

11

410

0,4585

0,36854

12

Fromm Christian
(Jastrzębski Węgiel)

31

111

24

37

6

138

0,0045

24

72

14

327

0,0072

308

26

63

681

35,696

79

46

31

494

0,2409

0,36534

13

Schott Ruben
(Trefl Gdańsk)

26

97

24

59

5

143

0,0054

22

66

16

358

0,0085

213

31

39

466

29,7661

114

40

17

502

0,3944

0,35572

14

Lipiński Bartłomiej
(Chemik Bydgoszcz)

25

89

25

36

7

133

0,0059

28

75

10

335

0,0089

241

30

60

523

25,696

96

44

24

629

0,3704

0,34645

15

Semeniuk Kamil
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

33

112

17

37

4

101

0,0028

32

69

9

305

0,0068

243

59

35

508

32,8504

100

51

18

511

0,3718

0,34221

16

Śliwka Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

28

97

11

62

5

132

0,0023

16

51

15

349

0,0064

268

31

43

554

33,9675

122

40

23

548

0,3631

0,34026

17

Grobelny Igor
(Cuprum Lubin)

25

86

20

52

9

119

0,0049

24

45

15

313

0,0096

210

51

28

495

22,7596

95

39

19

501

0,3673

0,33279

18

Szalpuk Artur
(PGE Skra Bełchatów)

20

73

18

36

1

93

0,005

14

36

10

251

0,0067

211

26

41

418

25,1483

60

34

16

358

0,2933

0,32829

19

Yanagida Masahiro
(Cuprum Lubin)

16

54

5

16

1

46

0,0019

17

36

11

181

0,0107

130

15

20

250

20,52

45

26

7

278

0,2842

0,31076

20

Kovacević Nikola
(Chemik Bydgoszcz)

25

86

20

44

2

109

0,0048

9

61

3

255

0,0029

203

25

47

438

25,7215

67

41

18

419

0,3055

0,31052

21

Szymura Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

20

64

17

27

4

81

0,0049

13

20

11

213

0,0069

146

17

32

312

19,8974

66

20

17

358

0,352

0,31005

22

Langlois Jake
(MKS Będzin)

22

75

13

39

0

85

0,0035

12

53

9

204

0,0056

139

27

26

321

20,0935

74

28

27

378

0,3069

0,29627

23

Penchev Nikolay
(ONICO Warszawa)

18

56

10

31

2

72

0,0032

19

49

6

183

0,0081

80

10

13

185

17,2541

50

17

10

186

0,3925

0,29616

24

Smith Luke
(Cuprum Lubin)

13

48

10

24

1

59

0,0047

5

16

5

145

0,0047

141

10

23

300

17,28

40

18

11

294

0,2993

0,28987

25

Mijailović Nikola
(Trefl Gdańsk)

21

72

14

40

4

86

0,0039

14

48

6

253

0,0055

163

33

38

380

17,4316

90

23

16

433

0,3603

0,2893

26

Kapelus Serhiy
(Indykpol AZS Olsztyn)

24

78

15

39

2

103

0,0036

7

37

5

227

0,0029

187

21

50

452

20,0177

69

41

25

516

0,2694

0,28441

27

Lux Marcel
(Indykpol AZS Olsztyn)

22

68

18

28

3

91

0,0046

12

55

5

185

0,0044

173

33

46

402

15,9005

54

21

17

339

0,3422

0,28351

28

Sobański Rafał
(GKS Katowice)

22

58

9

26

0

63

0,0024

20

34

7

166

0,0073

107

18

23

242

15,8182

35

24

20

260

0,1846

0,2829

29

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

21

77

13

37

0

68

0,0036

16

47

9

194

0,007

136

36

37

363

13,3636

84

39

23

438

0,3584

0,28082

30

Mika Mateusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

19

64

9

42

0

75

0,0027

7

24

8

205

0,0045

157

25

32

366

17,4863

74

41

15

494

0,336

0,27818

31

Katić Milan
(PGE Skra Bełchatów)

20

65

11

29

0

54

0,0029

11

29

10

181

0,0056

94

12

25

244

15,1844

49

29

14

302

0,3146

0,27635

32

Andringa Robbert
(Indykpol AZS Olsztyn)

15

58

15

37

0

79

0,0053

5

21

0

160

0,0018

112

15

25

265

15,7585

41

16

11

197

0,3756

0,27609

33

Buchowski Adrian
(MKS Będzin)

23

79

10

42

1

79

0,0026

11

36

8

211

0,0049

132

34

40

328

13,9695

65

28

14

360

0,3472

0,26804

34

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

22

63

9

31

0

70

0,0025

10

35

9

215

0,0052

127

25

35

325

12,9877

65

35

6

340

0,3441

0,26548

35

Depowski Dominik
(GKS Katowice)

19

42

8

18

5

48

0,0025

8

21

5

105

0,004

85

13

14

186

13,0968

24

27

17

274

0,1861

0,26049

36

Ferens Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

13

33

8

18

1

33

0,0035

4

30

5

95

0,0039

84

7

24

174

10,0517

11

16

5

133

0,188

0,25619

37

Wachnik Jakub
(Cuprum Lubin)

24

66

5

16

2

45

0,0013

12

29

9

150

0,0054

114

19

44

284

11,8521

27

12

9

188

0,2713

0,25537

38

Fornal Jan
(MKS Będzin)

15

34

5

15

1

27

0,002

6

28

6

82

0,0048

53

10

17

131

6,7481

30

13

9

143

0,3566

0,24217

39

Urbanowicz Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

13

23

5

11

0

26

0,0021

4

12

4

41

0,0033

40

6

10

92

6

10

12

2

61

0,1639

0,23391

40

Orczyk Piotr
(PGE Skra Bełchatów)

21

57

11

18

1

42

0,0027

9

22

8

122

0,0042

73

11

16

159

16,4906

37

11

16

183

0,306

0,22436

41

Oliva Salvador Hidalgo
(Jastrzębski Węgiel)

7

15

0

3

0

7

0

3

9

3

32

0,005

28

5

11

78

2,3077

3

6

6

53

0,0943

0,21958

42

Quiroga Gonzalo
(GKS Katowice)

17

42

5

14

0

32

0,0017

6

12

5

104

0,0038

42

3

11

99

11,8788

27

7

19

174

0,2471

0,2178

43

Wika Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

20

1

6

3

20

0,001

0

8

2

43

0,002

24

0

15

80

2,25

12

11

8

104

0,2308

0,2135

44

Kwasowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

27

69

9

20

1

46

0,002

5

31

5

98

0,0022

43

7

15

100

14,49

23

21

13

165

0,1939

0,21272

45

Jakubiszak Szymon
(Trefl Gdańsk)

25

74

10

21

1

52

0,0023

5

6

2

74

0,0016

58

7

16

124

20,8871

17

18

14

125

0,08

0,21214

46

Gryc Paweł
(Chemik Bydgoszcz)

25

71

8

18

2

42

0,0019

7

21

2

72

0,0021

67

15

15

155

16,9484

35

16

11

201

0,3333

0,21191

47

Hebda Miłosz
(Trefl Gdańsk)

21

48

6

20

2

40

0,0017

1

13

4

60

0,0014

44

13

22

118

3,661

28

15

8

207

0,2754

0,20868

48

Szerszeń Nicolas
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

15

0

4

0

7

0

0

5

2

23

0,003

8

4

3

28

0,5357

5

2

1

36

0,3333

0,20598

49

Biegun Filip
(Cuprum Lubin)

11

19

3

4

0

11

0,0017

0

7

0

30

0

12

1

3

32

4,75

6

4

2

61

0,3279

0,20435

50

Wiese Łukasz
(ONICO Warszawa)

6

10

0

2

1

3

0

2

3

0

11

0,002

3

2

0

11

0,9091

6

0

2

34

0,2941

0,20312

51

Żuk Michał
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

24

42

6

11

1

22

0,0013

2

12

3

40

0,0011

18

4

7

46

6,3913

24

9

8

113

0,2566

0,2019

52

Koppers Brandon
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

27

70

4

10

0

18

0,0009

3

10

3

46

0,0013

24

3

8

58

15,6897

12

3

3

36

0,2778

0,19962

53

Rybicki Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

17

22

1

1

0

4

0,0004

0

4

0

13

0

3

0

1

7

6,2857

2

2

0

25

0,4

0,19732

54

Lesiuk Jan
(Chemik Bydgoszcz)

20

40

1

8

0

14

0,0003

0

11

1

25

0,0003

13

3

8

52

1,5385

19

13

9

117

0,2222

0,19704

55

Kalinin Denis
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

17

0

6

0

9

0

0

2

0

15

0

5

1

0

18

3,7778

9

6

2

58

0,2931

0,19618

56

Janikowski Mateusz
(ONICO Warszawa)

22

41

0

6

1

8

0

0

12

4

27

0,0011

14

2

5

35

8,2

26

10

6

104

0,2692

0,19569

57

Gruszczyński Jędrzej
(Cuprum Lubin)

1

5

0

0

0

0

0

0

1

0

3

0

0

0

1

2

-2,5

1

0

0

2

1

0,19569

58

Szwed Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

2

4

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

0

0

5

0,4

0,19569

59

Bobrowski Kacper
(Chemik Bydgoszcz)

3

6

0

0

0

0

0

0

0

0

5

0

0

0

0

0

0

1

1

1

5

0

0,19569

60

Wójtowicz Grzegorz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

61

Achrem Alek
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,19569

62

Rusek Paweł
(Jastrzębski Węgiel)

3

8

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

4

0,25

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1