Plus Liga 2017/2018

Plus Liga 2017/2018 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2017/2018 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Kochanowski Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

30

112

77

125

5

323

0,0147

41

105

18

453

0,0112

247

26

18

417

54,5228

0,54686

2

Nowakowski Piotr
(Trefl Gdańsk)

29

105

70

105

7

320

0,0148

22

45

16

347

0,008

188

16

5

279

62,8495

0,54574

3

Smith David
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

28

111

60

113

8

297

0,012

23

74

18

420

0,0082

212

18

12

338

59,7692

0,52522

4

Teryomenko Dmytro
(Cerrad Czarni Radom)

29

109

41

116

4

269

0,0081

42

95

27

419

0,0137

167

18

18

288

49,5799

0,51161

5

Wrona Andrzej
(ONICO Warszawa)

30

115

66

145

5

351

0,0125

10

36

12

424

0,0042

170

6

12

282

61,9858

0,51158

6

Kosok Grzegorz
(Jastrzębski Węgiel)

26

99

73

92

1

271

0,0166

8

9

14

353

0,005

99

4

17

180

42,9

0,50782

7

Lisinac Srećko
(PGE Skra Bełchatów)

28

95

33

71

10

186

0,0073

33

92

23

357

0,0124

244

32

13

376

50,2793

0,5015

8

Możdżonek Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

23

83

43

87

4

242

0,0113

21

23

16

353

0,0097

85

4

7

142

43,2535

0,5004

9

Pietraszko Paweł
(GKS Katowice)

29

99

45

103

2

254

0,0091

33

86

15

358

0,0097

144

9

17

231

50,5714

0,49957

10

Hain Piotr
(Cuprum Lubin)

30

115

51

144

10

322

0,01

18

30

8

338

0,0051

170

10

16

278

59,5683

0,49705

11

Wiśniewski Łukasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

77

47

82

3

218

0,0116

18

49

11

287

0,0072

137

6

5

208

46,6442

0,49499

12

Kłos Karol
(PGE Skra Bełchatów)

26

94

46

76

6

225

0,0104

22

42

12

324

0,0077

159

14

12

255

49,0275

0,4949

13

Bieniek Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

28

99

44

109

0

297

0,0093

21

70

10

375

0,0065

193

16

12

314

52,0223

0,4869

14

Sacharewicz Mateusz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

16

56

48

64

2

194

0,018

8

22

3

173

0,0041

69

6

7

122

25,7049

0,48188

15

Cedzyński Bartosz
(BBTS Bielsko-Biała)

30

109

62

143

6

298

0,0119

11

46

8

296

0,0036

131

11

14

253

45,668

0,47729

16

Kohut Emanuel
(GKS Katowice)

29

100

40

116

6

233

0,0082

18

75

10

308

0,0057

151

6

11

256

52,3437

0,47684

17

Nowakowski Jan
(ONICO Warszawa)

22

75

45

66

5

197

0,0119

15

33

12

247

0,0071

106

9

7

192

35,1562

0,47667

18

Gawryszewski Bartosz
(Stocznia Szczecin)

30

121

48

103

3

253

0,0088

9

34

10

366

0,0035

190

15

27

320

55,9625

0,47567

19

Morozau Maksim
(Dafi Społem Kielce)

30

96

59

119

11

262

0,0123

10

35

7

332

0,0036

137

18

14

244

41,3115

0,4722

20

Sobala Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

29

106

33

70

3

213

0,0067

21

32

20

384

0,0083

111

11

12

207

45,0628

0,46893

21

Pliński Daniel
(Indykpol AZS Olsztyn)

30

105

51

84

5

224

0,0097

6

10

6

226

0,0023

90

2

7

164

51,8598

0,46826

22

Szalacha Michał
(Łuczniczka Bydgoszcz)

28

97

53

93

5

242

0,0114

15

65

10

320

0,0054

102

8

22

200

34,92

0,46464

23

Lemański Bartłomiej
(Asseco Resovia Rzeszów)

18

60

34

60

1

144

0,0114

11

34

8

199

0,0063

94

12

4

149

31,4094

0,46348

24

Grzyb Wojciech
(Trefl Gdańsk)

23

67

35

74

1

185

0,0091

13

53

8

220

0,0055

87

3

4

140

38,2857

0,45753

25

Ratajczak Artur
(MKS Będzin)

25

90

34

102

6

239

0,008

17

26

16

328

0,0078

96

9

17

187

33,6898

0,45478

26

Gunia Dawid
(Cuprum Lubin)

21

75

44

73

7

227

0,0124

8

32

5

222

0,0037

95

14

11

177

29,661

0,4536

27

Swodczyk Łukasz
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

30

105

36

94

5

244

0,0067

11

22

11

358

0,0041

134

12

16

231

48,1818

0,45317

28

Zniszczoł Miłosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

25

74

31

57

2

171

0,0068

23

29

11

237

0,0074

74

7

3

126

37,5873

0,45227

29

Nalobin Aleksiej
(Dafi Społem Kielce)

28

88

47

97

7

239

0,0107

8

37

6

290

0,0032

95

14

11

183

33,6612

0,44794

30

Duff Justin
(Stocznia Szczecin)

26

90

39

108

1

225

0,0082

12

25

7

276

0,004

148

21

10

262

40,1908

0,4476

31

Rejno Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

20

58

28

45

1

146

0,0081

12

29

14

224

0,0076

71

6

7

129

26,0775

0,44153

32

Huber Norbert
(Cerrad Czarni Radom)

28

91

26

90

7

204

0,0053

13

39

12

279

0,0051

127

15

13

218

41,3257

0,43818

33

Grzechnik Bartłomiej
(MKS Będzin)

28

93

38

89

7

234

0,008

8

26

7

297

0,0032

95

12

14

185

34,6865

0,43379

34

Jurkiewicz Wojciech
(Łuczniczka Bydgoszcz)

25

74

31

75

1

178

0,0077

7

15

4

198

0,0027

72

3

5

134

35,3433

0,43056

35

McDonnell Daniel
(Trefl Gdańsk)

18

48

24

35

3

117

0,0085

10

35

6

167

0,0057

70

8

7

114

23,1579

0,42971

36

Gaca Mariusz
(BBTS Bielsko-Biała)

26

78

34

80

2

185

0,0075

12

14

9

249

0,0046

58

4

7

133

27,5639

0,42566

37

Siek Wojciech
(BBTS Bielsko-Biała)

26

82

32

84

4

195

0,0072

6

24

4

225

0,0022

91

13

10

167

33,3892

0,42185

38

Dryja Dawid
(Asseco Resovia Rzeszów)

19

51

21

38

7

116

0,0071

9

34

8

166

0,0058

66

7

9

113

22,5664

0,4209

39

Kowalski Mateusz
(MKS Będzin)

22

54

30

63

1

147

0,0084

7

27

7

147

0,0039

45

6

8

85

19,6941

0,41426

40

Gałązka Janusz
(Stocznia Szczecin)

22

54

25

37

1

110

0,0064

7

21

5

144

0,0031

69

6

5

113

27,7168

0,41215

41

Czarnowski Patryk
(PGE Skra Bełchatów)

26

64

29

38

5

127

0,0067

2

7

3

144

0,0011

88

13

7

144

30,2222

0,40852

42

Chinenyeze Barthélémy
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

18

13

25

1

53

0,0124

0

5

1

47

0,001

28

3

4

43

8,7907

0,40531

43

Warda Sebastian
(ONICO Warszawa)

19

47

10

22

2

72

0,0029

5

14

1

122

0,0018

35

1

2

57

26,386

0,38379

44

Ostrowski Michał
(Cerrad Czarni Radom)

19

51

6

35

1

76

0,0018

5

12

8

137

0,004

46

5

5

79

23,2405

0,38328

45

Boruch Damian
(Jastrzębski Węgiel)

14

36

11

36

2

68

0,0046

3

8

2

92

0,0021

44

1

4

75

18,72

0,3828

46

Kowalczyk Jakub
(ONICO Warszawa)

15

33

9

24

1

54

0,0033

6

16

8

89

0,0052

39

8

3

66

14

0,38246

47

Schamlewski Mariusz
(Dafi Społem Kielce)

24

53

19

43

0

110

0,005

2

8

0

131

0,0005

55

10

4

99

21,9495

0,38244

48

Zajder Maciej
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

21

55

16

32

1

88

0,004

3

16

1

101

0,001

40

3

6

74

23,0405

0,38093

49

Michalski Adam
(Cuprum Lubin)

13

36

15

25

1

75

0,0068

2

6

1

75

0,0014

27

6

4

59

10,3729

0,37835

50

Smoliński Przemysław
(Cuprum Lubin)

10

28

11

23

2

62

0,0059

0

19

1

52

0,0005

28

2

3

57

11,2982

0,37086

51

Krulicki Bartłomiej
(GKS Katowice)

18

32

10

23

0

52

0,0032

4

12

0

70

0,0013

21

1

0

40

16

0,36646

52

Niemiec Patryk
(Trefl Gdańsk)

16

31

7

7

0

36

0,0026

2

8

1

67

0,0011

19

0

1

38

14,6842

0,36024

53

Kalembka Tomasz
(GKS Katowice)

16

31

5

16

1

40

0,0018

1

20

4

74

0,0018

25

2

3

41

15,122

0,35982

54

Perłowski Łukasz
(Asseco Resovia Rzeszów)

19

46

7

13

2

51

0,0023

9

15

6

108

0,005

22

1

1

34

27,0588

0,35385

55

Maziarz Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

2

2

1

2

0

3

0,0035

0

0

0

1

0

0

0

1

2

-1

0,33611

56

Marcyniak Mariusz
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

14

24

2

7

0

23

0,0008

4

13

1

39

0,0021

6

1

1

14

6,8571

0,33259

57

Skowroński Maciej
(BBTS Bielsko-Biała)

4

5

0

4

1

6

0

1

1

0

6

0,0014

4

0

1

7

2,1429

0,32846

58

Nedeljković Aleksandar
(PGE Skra Bełchatów)

7

13

2

1

0

5

0,0016

0

0

0

2

0

2

0

0

4

6,5

0,32725

59

Turski Jakub
(Jastrzębski Węgiel)

5

5

0

0

0

0

0

0

1

0

4

0

0

0

0

1

0

0,31911

60

Akala Patryk
(Łuczniczka Bydgoszcz)

4

5

0

2

1

4

0

0

1

0

10

0

2

1

1

6

0

0,31911

61

Przybyła Mateusz
(MKS Będzin)

3

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

3

0,31911

62

Reichel Kamil
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1