Plus Liga 2017/2018

Plus Liga 2017/2018 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2017/2018 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Bednorz Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

29

100

29

44

3

120

0,006

42

97

21

340

0,0131

284

36

37

510

41,3725

85

39

26

393

0,2519

0,42776

2

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

30

111

48

66

4

197

0,0093

38

90

24

397

0,012

313

52

57

646

35,0526

80

37

19

439

0,3257

0,4203

3

Oliva Salvador Hidalgo
(Jastrzębski Węgiel)

30

113

17

57

3

148

0,0034

51

109

22

464

0,0145

447

59

91

857

39,161

121

47

27

657

0,2968

0,40763

4

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

84

38

67

0

174

0,0096

23

50

18

307

0,0104

294

34

32

593

32,2968

137

42

17

466

0,4056

0,40434

5

Szalpuk Artur
(Trefl Gdańsk)

29

104

36

67

5

191

0,0076

25

59

13

389

0,008

330

48

49

647

37,4529

131

42

19

562

0,331

0,39767

6

Kwolek Bartosz
(ONICO Warszawa)

27

103

27

65

1

150

0,0058

38

94

9

353

0,0101

318

52

44

646

35,3963

155

49

23

624

0,4135

0,3877

7

Włodarczyk Wojciech
(ONICO Warszawa)

30

112

35

66

6

159

0,0066

18

79

15

364

0,0063

284

48

36

588

38,0952

168

53

44

632

0,3307

0,38438

8

Rossard Thibault
(Asseco Resovia Rzeszów)

28

95

21

69

4

150

0,0046

40

88

30

355

0,0154

283

42

55

609

29,0148

126

40

12

488

0,4549

0,38267

9

Wachnik Jakub
(Dafi Społem Kielce)

29

103

19

61

8

131

0,0041

35

107

28

382

0,0136

331

55

66

728

29,7115

101

45

30

520

0,2923

0,37191

10

Łukasik Piotr
(BBTS Bielsko-Biała)

28

105

52

64

5

165

0,0107

5

33

7

295

0,0025

305

66

49

615

32,439

135

49

42

725

0,2924

0,37147

11

Ebadipour Milad
(PGE Skra Bełchatów)

28

95

23

63

3

153

0,0049

30

76

18

347

0,0103

218

29

39

454

31,3877

125

42

28

477

0,3836

0,3676

12

Fornal Tomasz
(Cerrad Czarni Radom)

27

103

32

54

4

143

0,0068

26

62

10

325

0,0077

281

41

62

591

31,022

137

25

21

522

0,4732

0,36671

13

Ananiev Metodi
(Łuczniczka Bydgoszcz)

29

103

27

67

3

145

0,0056

21

55

14

336

0,0073

272

38

44

582

33,6254

128

54

40

601

0,2596

0,3655

14

Taht Robert
(Cuprum Lubin)

21

80

19

43

2

110

0,0053

29

79

18

326

0,0132

246

33

49

504

26,0317

77

25

22

395

0,3747

0,36469

15

Andringa Robbert
(Indykpol AZS Olsztyn)

29

114

44

61

1

164

0,0086

18

39

13

426

0,0061

199

32

45

482

28,8548

109

22

22

457

0,4595

0,3623

16

Quiroga Gonzalo
(GKS Katowice)

29

105

17

60

4

121

0,0035

33

58

18

394

0,0104

283

49

39

654

31,3073

178

44

43

681

0,3407

0,35844

17

Waliński Marcin
(MKS Będzin)

29

108

20

58

5

142

0,0041

22

57

21

362

0,0088

318

64

52

678

32,177

142

51

34

719

0,3366

0,3573

18

de Leon Guimaraes da Silva Hugo
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

28

98

22

56

3

134

0,0044

36

89

15

318

0,0101

226

31

44

500

29,596

122

39

31

520

0,3615

0,35624

19

Pupart Keith
(Cuprum Lubin)

25

93

25

46

2

109

0,0058

14

11

22

341

0,0084

197

26

30

470

27,9

75

25

23

431

0,3411

0,35113

20

Śliwka Aleksander
(Asseco Resovia Rzeszów)

26

89

29

47

4

121

0,0071

8

50

13

285

0,0051

300

51

47

608

29,5691

144

48

21

589

0,3769

0,35022

21

Rousseaux Tomas
(Indykpol AZS Olsztyn)

30

97

32

54

7

146

0,0061

20

25

15

307

0,0067

273

35

59

633

27,4297

85

34

27

497

0,3139

0,34312

22

Mika Mateusz
(Trefl Gdańsk)

25

85

20

52

0

128

0,0049

22

32

17

345

0,0095

194

27

54

429

22,3893

89

27

18

487

0,3552

0,33078

23

Buszek Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

82

19

42

1

112

0,0047

18

54

11

304

0,0072

187

27

33

418

24,9139

94

40

16

424

0,3844

0,3283

24

Tarasow Viacheslav
(BBTS Bielsko-Biała)

27

84

26

33

3

89

0,0055

14

67

10

240

0,0051

201

27

45

448

24,1875

93

42

20

453

0,2892

0,32007

25

Ruciak Michał
(Stocznia Szczecin)

28

110

18

73

2

128

0,0036

34

56

24

369

0,0115

128

24

45

353

18,3853

116

31

10

380

0,4526

0,31779

26

Kwasowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

27

84

19

32

3

96

0,0041

25

56

11

287

0,0078

159

29

41

338

22,1183

97

18

15

383

0,4282

0,31701

27

Wika Marcin
(Stocznia Szczecin)

27

110

16

54

2

133

0,0032

19

59

17

354

0,0072

268

43

78

672

24,0625

204

51

17

713

0,4727

0,31528

28

Kapelus Serhiy
(GKS Katowice)

30

93

18

58

1

121

0,0036

11

54

13

299

0,0047

184

21

42

442

25,4593

118

38

25

535

0,3327

0,31093

29

Łapszyński Łukasz
(Dafi Społem Kielce)

25

78

15

41

2

90

0,0038

14

63

9

226

0,0058

177

42

36

403

19,1613

88

47

16

383

0,2559

0,2953

30

Derocco Jason
(Jastrzębski Węgiel)

27

80

15

59

7

123

0,0033

9

42

10

236

0,0041

156

27

35

353

21,3031

94

33

27

431

0,2947

0,29218

31

Patak Matej
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

26

79

16

33

1

85

0,0034

3

35

4

173

0,0015

175

23

28

407

24,0688

92

30

27

471

0,3333

0,29072

32

Janeczek Bartosz
(BBTS Bielsko-Biała)

28

74

16

44

1

80

0,0033

15

52

10

205

0,0052

136

20

38

326

17,7055

82

31

28

408

0,299

0,28536

33

Pawliński Maciej
(Dafi Społem Kielce)

22

69

14

44

2

97

0,0039

8

43

8

198

0,0045

142

27

32

340

16,8441

101

29

20

411

0,3601

0,28333

34

Gorchaniuk Yevgenii
(Łuczniczka Bydgoszcz)

15

56

14

28

1

63

0,0053

9

21

7

182

0,006

120

18

38

297

12,0673

72

21

18

403

0,3524

0,28227

35

Żuk Michał
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

28

88

21

46

2

113

0,0042

19

63

12

261

0,0062

107

24

34

310

13,9097

107

46

31

489

0,2577

0,28214

36

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

18

40

8

13

4

41

0,0026

10

28

8

98

0,0059

73

6

7

147

16,3265

36

12

10

169

0,355

0,27984

37

Yordanov Zlatan
(MKS Będzin)

27

68

15

20

6

68

0,0033

12

27

9

192

0,0047

101

19

29

264

13,6515

88

28

20

355

0,3352

0,27018

38

Szymura Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

55

10

29

1

69

0,0024

8

24

2

150

0,0024

109

19

16

230

17,6957

60

13

15

289

0,4291

0,26856

39

Ferens Wojciech
(Trefl Gdańsk)

18

44

12

26

3

60

0,004

8

37

2

112

0,0033

69

10

13

150

13,4933

69

22

8

289

0,3702

0,26773

40

Terzić Milos
(Cuprum Lubin)

19

54

14

35

0

78

0,0042

5

9

4

149

0,0027

67

6

18

170

13,6588

60

24

12

319

0,3386

0,26684

41

Menzel Jeffrey
(Stocznia Szczecin)

20

60

4

32

1

61

0,0011

11

36

12

137

0,0062

130

26

30

306

14,5098

94

27

25

335

0,3552

0,26632

42

Rohnka Jakub
(Łuczniczka Bydgoszcz)

17

49

11

25

0

53

0,0041

9

26

8

121

0,0063

69

15

28

183

6,9617

64

14

15

275

0,3818

0,26012

43

Sobański Rafał
(GKS Katowice)

23

63

10

31

2

61

0,0026

4

25

9

142

0,0033

94

25

23

217

13,3548

58

30

12

272

0,2169

0,259

44

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

26

66

12

25

0

58

0,0027

8

30

7

131

0,0034

92

18

29

233

12,7468

77

23

8

283

0,3675

0,25896

45

Quiroga Rodrigo
(Jastrzębski Węgiel)

24

66

8

33

0

63

0,0019

2

21

7

154

0,0021

103

24

30

240

13,475

91

17

18

302

0,4139

0,25141

46

Klobucar Jan
(MKS Będzin)

18

49

4

23

1

44

0,0014

3

16

5

142

0,0027

78

17

21

202

9,703

49

29

8

258

0,3101

0,23917

47

Katić Milan
(PGE Skra Bełchatów)

10

19

4

8

0

21

0,0025

2

6

2

46

0,0025

25

3

5

57

5,6667

22

6

6

76

0,3421

0,23241

48

Penchev Nikolay
(PGE Skra Bełchatów)

25

77

16

22

2

52

0,0038

10

43

8

151

0,0043

70

12

17

166

19,0181

65

10

8

204

0,5049

0,22949

49

Batagim Henrique
(Łuczniczka Bydgoszcz)

9

24

2

10

4

24

0,0015

2

13

2

60

0,003

31

8

15

81

2,3704

25

15

5

134

0,306

0,22015

50

Samica Guillaume
(ONICO Warszawa)

29

84

14

28

1

70

0,0028

5

17

5

158

0,002

78

13

20

188

20,1064

70

17

13

283

0,364

0,21635

51

Biegun Filip
(Cuprum Lubin)

12

25

3

12

1

22

0,0016

4

18

3

52

0,0036

35

1

10

71

8,4507

25

15

5

145

0,2414

0,21615

52

Buchowski Adrian
(Indykpol AZS Olsztyn)

22

67

7

19

2

48

0,0017

6

32

6

123

0,003

82

18

22

187

15,0481

42

13

10

204

0,4314

0,21502

53

Depowski Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

25

52

4

21

1

43

0,001

7

18

3

90

0,0025

55

6

15

132

13,3939

30

22

3

149

0,3154

0,20884

54

Scheerhoorn Blake
(Indykpol AZS Olsztyn)

19

33

3

8

0

20

0,0008

3

13

3

48

0,0016

24

2

5

78

7,1923

8

4

3

55

0,2182

0,20512

55

Szymański Jakub
(Dafi Społem Kielce)

13

25

1

6

0

12

0,0005

1

16

2

50

0,0015

37

8

6

74

7,7703

32

12

10

122

0,2131

0,20337

56

Bobrowski Kacper
(Łuczniczka Bydgoszcz)

21

54

2

1

0

5

0,0006

3

29

2

77

0,0014

7

1

5

18

3

14

11

3

62

0,1935

0,2033

57

Kok Matej
(MKS Będzin)

6

10

0

3

1

4

0

2

3

0

19

0,002

5

3

3

16

-0,625

9

2

3

37

0,2973

0,20311

58

Ernastowicz Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

22

46

1

0

0

3

0,0003

3

14

3

57

0,0016

6

2

1

18

7,6667

4

3

4

34

0,1471

0,20236

59

Długosz Kamil
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

17

33

1

8

1

17

0,0003

2

9

2

59

0,0013

23

9

5

70

4,2429

14

11

5

97

0,134

0,20179

60

Krastins Elviss
(Asseco Resovia Rzeszów)

16

30

1

9

0

15

0,0004

2

3

1

45

0,0011

25

2

4

72

7,9167

19

10

1

90

0,3667

0,20179

61

Kacperkiewicz Adrian
(Stocznia Szczecin)

10

15

1

2

0

6

0,0005

1

9

0

16

0,0005

3

5

4

23

-3,913

3

4

3

42

0,1905

0,20005

62

Rybicki Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

15

23

1

4

0

7

0,0004

2

5

1

21

0,0012

20

6

2

42

6,5714

7

2

8

52

0,1731

0,1975

63

Stelmach Kacper
(GKS Katowice)

19

32

1

2

0

7

0,0003

1

3

0

9

0,0003

4

0

0

8

16

2

3

3

16

-0,1875

0,19717

64

Jakubiszak Szymon
(Trefl Gdańsk)

27

63

0

8

0

18

0

1

2

1

16

0,0004

23

3

3

50

21,42

5

5

1

32

0,1875

0,19569

65

Piotrowski Tomasz
(BBTS Bielsko-Biała)

22

47

0

3

0

7

0

2

5

1

32

0,0008

11

6

7

35

-2,6857

18

10

6

92

0,2391

0,19569

66

Andrzejewski Krzysztof
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

2

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

1

0,19569

67

Biniek Szymon
(Dafi Społem Kielce)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

3

0,6667

0,19569

68

Orobko Vlad
(Dafi Społem Kielce)

4

4

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

0

1

-4

1

0

1

4

0,25

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1