Plus Liga 2017/2018

Competition

Plus Liga 2017/2018 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Kochanowski Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

37

144

100

162

5

425

0,015

46

133

31

569

0,0115

303

32

23

511

69,8865

0,57577

2

Smith David
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

30

119

63

120

9

319

0,0119

24

81

21

449

0,0085

222

20

13

357

63

0,53114

3

Lisinac Srećko
(PGE Skra Bełchatów)

32

112

41

84

10

224

0,0078

43

106

30

438

0,0138

288

37

14

447

59,3826

0,52677

4

Bieniek Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

32

116

49

134

2

363

0,0089

28

84

15

440

0,0078

223

19

14

365

60,3836

0,50528

5

Sacharewicz Mateusz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

18

64

56

73

3

220

0,0186

11

23

3

200

0,0046

81

8

9

141

29,0496

0,44455

6

Nowakowski Piotr
(Trefl Gdańsk)

36

137

93

134

8

414

0,0151

30

54

20

458

0,0081

244

19

11

371

79,0243

0,44171

7

Teryomenko Dmytro
(Cerrad Czarni Radom)

31

117

46

126

5

291

0,0086

47

99

28

449

0,014

176

19

19

303

53,2871

0,43189

8

Możdżonek Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

23

83

43

87

4

242

0,0113

21

23

16

353

0,0097

85

4

7

142

43,2535

0,42725

9

Kosok Grzegorz
(Jastrzębski Węgiel)

32

125

82

118

1

327

0,0147

11

11

18

438

0,0052

135

5

19

239

58,0544

0,42491

10

Pietraszko Paweł
(GKS Katowice)

30

104

49

109

2

265

0,0095

34

89

15

373

0,0095

151

10

17

242

53,2893

0,41563

11

Nowakowski Jan
(ONICO Warszawa)

23

78

45

67

5

200

0,0112

15

35

12

252

0,0067

109

9

8

200

35,88

0,4122

12

Lemański Bartłomiej
(Asseco Resovia Rzeszów)

18

60

34

60

1

144

0,0114

11

34

8

199

0,0063

94

12

4

149

31,4094

0,41088

13

Kłos Karol
(PGE Skra Bełchatów)

30

111

54

101

8

283

0,0104

25

48

13

383

0,0074

186

18

14

303

56,4158

0,41049

14

Wiśniewski Łukasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

28

94

49

98

3

251

0,0102

21

59

13

354

0,0071

163

7

5

249

57,004

0,40765

15

Morozau Maksim
(Dafi Społem Kielce)

30

96

59

119

11

262

0,0123

10

35

7

332

0,0036

137

18

14

244

41,3115

0,40305

16

Szalacha Michał
(Łuczniczka Bydgoszcz)

30

104

54

100

5

252

0,0108

15

68

11

337

0,0052

106

10

22

211

36,4739

0,40208

17

Wrona Andrzej
(ONICO Warszawa)

32

124

67

150

6

370

0,0118

10

39

12

450

0,0039

185

6

12

305

67,8951

0,40182

18

Cedzyński Bartosz
(BBTS Bielsko-Biała)

30

109

62

143

6

298

0,0119

11

46

8

296

0,0036

131

11

14

253

45,668

0,40082

19

Ratajczak Artur
(MKS Będzin)

27

98

38

105

7

256

0,0083

17

28

17

350

0,0074

98

11

18

198

34,1515

0,39849

20

Rejno Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

20

58

28

45

1

146

0,0081

12

29

14

224

0,0076

71

6

7

129

26,0775

0,39828

21

Gunia Dawid
(Cuprum Lubin)

23

84

45

81

7

254

0,0115

9

33

5

243

0,0036

108

16

11

197

34,5381

0,39808

22

Dryja Dawid
(Asseco Resovia Rzeszów)

25

75

38

69

9

192

0,0091

15

48

11

251

0,0063

103

13

15

178

31,6011

0,39776

23

Hain Piotr
(Cuprum Lubin)

32

124

56

155

10

349

0,0102

18

33

9

370

0,0049

186

10

16

303

65,4785

0,39741

24

Sobala Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

35

131

43

90

3

262

0,0071

25

40

27

475

0,0085

141

13

16

266

55,1579

0,39664

25

Grzyb Wojciech
(Trefl Gdańsk)

26

78

40

88

1

221

0,009

15

58

10

254

0,0056

96

4

5

159

42,6792

0,39416

26

McDonnell Daniel
(Trefl Gdańsk)

24

71

36

61

5

181

0,0089

12

53

11

251

0,0057

104

10

8

169

36,1302

0,39352

27

Nalobin Aleksiej
(Dafi Społem Kielce)

28

88

47

97

7

239

0,0107

8

37

6

290

0,0032

95

14

11

183

33,6612

0,39214

28

Zniszczoł Miłosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

32

105

40

90

4

239

0,0067

33

41

12

348

0,0075

106

12

8

184

49,0761

0,38954

29

Kohut Emanuel
(GKS Katowice)

31

108

41

123

6

245

0,0078

19

83

10

332

0,0055

160

7

11

268

57,2239

0,38673

30

Grzechnik Bartłomiej
(MKS Będzin)

30

101

46

93

9

255

0,0091

9

29

7

328

0,0032

107

12

14

201

40,7015

0,38261

31

Gawryszewski Bartosz
(Stocznia Szczecin)

32

129

50

110

3

266

0,0086

11

35

10

387

0,0036

200

17

29

339

58,6018

0,38225

32

Kowalski Mateusz
(MKS Będzin)

22

54

30

63

1

147

0,0084

7

27

7

147

0,0039

45

6

8

85

19,6941

0,38212

33

Gaca Mariusz
(BBTS Bielsko-Biała)

26

78

34

80

2

185

0,0075

12

14

9

249

0,0046

58

4

7

133

27,5639

0,38051

34

Duff Justin
(Stocznia Szczecin)

27

93

39

112

1

233

0,0079

12

27

7

285

0,0039

153

22

11

271

41,1808

0,37954

35

Chinenyeze Barthélémy
(Asseco Resovia Rzeszów)

12

38

19

45

2

100

0,0092

2

11

2

127

0,0019

60

5

5

95

20

0,37775

36

Swodczyk Łukasz
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

31

107

37

95

5

248

0,0067

11

22

11

361

0,004

134

12

16

231

49,0996

0,37344

37

Pliński Daniel
(Indykpol AZS Olsztyn)

36

127

54

97

5

251

0,0083

6

14

7

250

0,002

98

3

8

182

60,7088

0,37284

38

Jurkiewicz Wojciech
(Łuczniczka Bydgoszcz)

26

75

31

75

1

178

0,0074

7

15

4

200

0,0026

72

3

5

134

35,8209

0,371

39

Gałązka Janusz
(Stocznia Szczecin)

23

59

29

41

1

124

0,007

7

23

5

158

0,0029

74

6

6

123

29,7398

0,37012

40

Huber Norbert
(Cerrad Czarni Radom)

30

97

26

94

7

210

0,005

14

41

14

295

0,0054

134

15

14

231

44,0909

0,36997

41

Siek Wojciech
(BBTS Bielsko-Biała)

26

82

32

84

4

195

0,0072

6

24

4

225

0,0022

91

13

10

167

33,3892

0,36757

42

Michalski Adam
(Cuprum Lubin)

13

36

15

25

1

75

0,0068

2

6

1

75

0,0014

27

6

4

59

10,3729

0,36187

43

Kowalczyk Jakub
(ONICO Warszawa)

17

41

12

32

1

79

0,0039

7

21

8

107

0,0049

54

9

3

92

18,7174

0,36174

44

Czarnowski Patryk
(PGE Skra Bełchatów)

30

74

32

41

5

135

0,0063

2

7

3

144

0,001

88

13

7

144

34,9444

0,3568

45

Perłowski Łukasz
(Asseco Resovia Rzeszów)

25

66

11

28

4

80

0,0026

12

21

9

162

0,005

30

2

2

47

36,5106

0,35533

46

Smoliński Przemysław
(Cuprum Lubin)

10

28

11

23

2

62

0,0059

0

19

1

52

0,0005

28

2

3

57

11,2982

0,35309

47

Schamlewski Mariusz
(Dafi Społem Kielce)

24

53

19

43

0

110

0,005

2

8

0

131

0,0005

55

10

4

99

21,9495

0,3478

48

Zajder Maciej
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

23

63

17

37

1

98

0,0039

5

16

2

125

0,0016

48

4

6

88

27,2045

0,34715

49

Ostrowski Michał
(Cerrad Czarni Radom)

21

55

7

37

1

79

0,002

6

13

8

152

0,0039

51

5

5

84

26,8452

0,34691

50

Boruch Damian
(Jastrzębski Węgiel)

18

42

12

41

2

75

0,0038

3

9

2

103

0,0016

48

2

6

89

18,8764

0,34631

51

Krulicki Bartłomiej
(GKS Katowice)

20

36

14

25

0

61

0,004

4

15

0

85

0,0011

26

1

0

46

19,5652

0,34547

52

Warda Sebastian
(ONICO Warszawa)

20

49

10

22

2

72

0,0028

5

15

1

124

0,0017

35

1

2

57

27,5088

0,34108

53

Maziarz Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

2

2

1

2

0

3

0,0035

0

0

0

1

0

0

0

1

2

-1

0,33763

54

Kalembka Tomasz
(GKS Katowice)

17

32

6

17

1

42

0,002

1

20

4

75

0,0017

26

2

3

42

16

0,33699

55

Marcyniak Mariusz
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

14

24

2

7

0

23

0,0008

4

13

1

39

0,0021

6

1

1

14

6,8571

0,33259

56

Niemiec Patryk
(Trefl Gdańsk)

22

38

7

7

0

36

0,0018

2

10

1

76

0,0008

19

0

1

38

18

0,33171

57

Nedeljković Aleksandar
(PGE Skra Bełchatów)

7

13

2

1

0

5

0,0016

0

0

0

2

0

2

0

0

4

6,5

0,32725

58

Skowroński Maciej
(BBTS Bielsko-Biała)

4

5

0

4

1

6

0

1

1

0

6

0,0014

4

0

1

7

2,1429

0,32525

59

Akala Patryk
(Łuczniczka Bydgoszcz)

6

7

0

4

2

8

0

0

1

0

13

0

3

1

1

7

1

0,31911

60

Turski Jakub
(Jastrzębski Węgiel)

5

5

0

0

0

0

0

0

1

0

4

0

0

0

0

1

0

0,31911

61

Przybyła Mateusz
(MKS Będzin)

3

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

3

0,31911

62

Reichel Kamil
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1