Plus Liga 2017/2018

Competition

Plus Liga 2017/2018 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Bednorz Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

33

117

31

50

3

135

0,0056

47

109

26

387

0,0131

319

44

45

596

45,151

103

46

30

466

0,2639

0,4393

2

Szalpuk Artur
(Trefl Gdańsk)

36

136

46

93

7

253

0,0075

29

75

17

491

0,0075

421

65

59

834

48,4317

169

56

30

725

0,3131

0,43681

3

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

28

101

47

81

0

203

0,01

26

60

20

371

0,0098

351

40

41

714

38,1933

156

49

21

563

0,4067

0,42659

4

Oliva Salvador Hidalgo
(Jastrzębski Węgiel)

36

136

24

71

5

180

0,0039

56

124

24

543

0,0128

526

72

112

1027

45,2892

135

58

31

767

0,2907

0,42656

5

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

32

115

49

66

4

199

0,0089

41

92

24

409

0,0118

319

52

58

654

36,7508

80

37

20

442

0,3235

0,42374

6

Rossard Thibault
(Asseco Resovia Rzeszów)

34

121

28

88

5

192

0,0049

45

107

34

453

0,0137

371

55

69

793

37,6885

146

49

13

591

0,4467

0,40912

7

Ebadipour Milad
(PGE Skra Bełchatów)

32

112

26

75

4

179

0,0048

40

89

24

416

0,0118

279

37

43

569

39,1705

150

52

31

577

0,3795

0,40378

8

Kwolek Bartosz
(ONICO Warszawa)

29

112

29

66

1

164

0,0057

42

103

10

392

0,0103

349

57

46

716

38,4804

171

52

26

665

0,415

0,40032

9

Andringa Robbert
(Indykpol AZS Olsztyn)

36

146

60

78

2

222

0,0092

22

49

15

536

0,0056

267

45

58

633

37,8262

138

31

29

578

0,455

0,39801

10

Włodarczyk Wojciech
(ONICO Warszawa)

32

121

38

74

7

176

0,0067

18

86

15

401

0,0058

316

55

38

646

41,7693

168

53

44

632

0,3307

0,39676

11

Fornal Tomasz
(Cerrad Czarni Radom)

29

111

33

61

4

155

0,0066

31

69

12

349

0,0086

294

45

66

629

32,2941

153

31

22

567

0,4674

0,37447

12

Śliwka Aleksander
(Asseco Resovia Rzeszów)

32

115

34

60

4

147

0,0064

9

58

14

349

0,0043

393

70

59

795

38,1887

172

76

25

774

0,3411

0,37363

13

Taht Robert
(Cuprum Lubin)

23

89

21

46

2

120

0,0053

34

87

18

356

0,0131

273

39

55

565

28,1965

88

28

22

433

0,3764

0,37257

14

Wachnik Jakub
(Dafi Społem Kielce)

29

103

19

61

8

131

0,0041

35

107

28

382

0,0136

331

55

66

728

29,7115

101

45

30

520

0,2923

0,37191

15

Łukasik Piotr
(BBTS Bielsko-Biała)

28

105

52

64

5

165

0,0107

5

33

7

295

0,0025

305

66

49

615

32,439

135

49

42

725

0,2924

0,37147

16

Ananiev Metodi
(Łuczniczka Bydgoszcz)

31

111

29

72

5

160

0,0056

21

59

14

353

0,0068

289

42

48

621

35,57

136

54

42

626

0,2684

0,37045

17

Waliński Marcin
(MKS Będzin)

31

114

21

62

6

150

0,004

24

63

21

391

0,0086

341

66

56

718

34,7716

147

53

37

744

0,3333

0,36544

18

Rousseaux Tomas
(Indykpol AZS Olsztyn)

37

126

39

75

7

187

0,0058

27

33

15

384

0,0063

346

51

78

825

33,1418

107

43

31

651

0,3395

0,36051

19

Quiroga Gonzalo
(GKS Katowice)

30

107

17

60

4

121

0,0033

33

58

18

394

0,01

283

49

39

654

31,9037

178

45

43

682

0,3387

0,35754

20

Pupart Keith
(Cuprum Lubin)

27

102

25

50

2

121

0,0053

15

13

25

373

0,0085

212

29

34

509

29,8585

77

30

24

458

0,3319

0,35592

21

Mika Mateusz
(Trefl Gdańsk)

32

116

26

76

1

178

0,0047

25

50

22

462

0,0085

269

39

74

591

30,6193

126

36

36

741

0,3495

0,35476

22

de Leon Guimaraes da Silva Hugo
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

30

101

22

59

3

137

0,0041

36

91

15

324

0,0095

228

32

47

511

29,4501

123

43

32

534

0,3521

0,35109

23

Buszek Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

28

98

23

51

1

130

0,0048

21

63

13

355

0,0071

210

36

37

478

28,0879

123

49

20

547

0,3857

0,33963

24

Derocco Jason
(Jastrzębski Węgiel)

33

103

17

79

7

164

0,0029

10

54

16

312

0,0045

221

32

39

475

32,5263

130

41

34

632

0,3323

0,33056

25

Kapelus Serhiy
(GKS Katowice)

32

101

21

62

1

129

0,0039

11

58

13

323

0,0044

214

23

45

485

30,4041

123

44

29

576

0,316

0,32885

26

Kwasowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

29

92

21

39

3

112

0,0043

26

62

11

310

0,0075

173

33

45

373

23,4316

113

20

20

426

0,4272

0,32112

27

Ruciak Michał
(Stocznia Szczecin)

30

118

19

83

2

141

0,0035

36

62

27

396

0,0117

134

24

49

377

19,0928

126

32

12

415

0,4578

0,32094

28

Wika Marcin
(Stocznia Szczecin)

28

115

17

56

2

137

0,0033

21

63

19

371

0,0077

280

43

84

708

24,8517

214

54

18

749

0,4686

0,32062

29

Tarasow Viacheslav
(BBTS Bielsko-Biała)

27

84

26

33

3

89

0,0055

14

67

10

240

0,0051

201

27

45

448

24,1875

93

42

20

453

0,2892

0,32007

30

Patak Matej
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

28

87

22

35

2

96

0,0044

7

38

6

197

0,0026

196

24

34

445

26,9798

99

36

30

512

0,3184

0,31155

31

Łapszyński Łukasz
(Dafi Społem Kielce)

25

78

15

41

2

90

0,0038

14

63

9

226

0,0058

177

42

36

403

19,1613

88

47

16

383

0,2559

0,2953

32

Gorchaniuk Yevgenii
(Łuczniczka Bydgoszcz)

17

64

16

33

1

72

0,0053

14

26

10

215

0,008

133

23

44

338

12,497

81

24

21

461

0,3492

0,29272

33

Janeczek Bartosz
(BBTS Bielsko-Biała)

28

74

16

44

1

80

0,0033

15

52

10

205

0,0052

136

20

38

326

17,7055

82

31

28

408

0,299

0,28536

34

Pawliński Maciej
(Dafi Społem Kielce)

22

69

14

44

2

97

0,0039

8

43

8

198

0,0045

142

27

32

340

16,8441

101

29

20

411

0,3601

0,28333

35

Żuk Michał
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

30

92

21

48

3

118

0,0039

20

64

12

270

0,006

111

25

35

321

14,6168

109

48

32

506

0,2589

0,28223

36

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

20

43

8

13

4

41

0,0023

10

28

8

99

0,0052

74

6

8

149

17,3154

37

13

10

174

0,3448

0,27848

37

Yordanov Zlatan
(MKS Będzin)

28

70

15

22

6

71

0,0032

12

28

9

198

0,0045

110

19

29

273

15,8974

89

28

20

361

0,3407

0,2756

38

Sobański Rafał
(GKS Katowice)

25

71

11

35

2

72

0,0026

7

29

10

170

0,004

116

27

26

256

17,4727

73

35

13

339

0,2301

0,27495

39

Szymura Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

27

60

11

30

1

75

0,0024

8

24

2

163

0,0022

116

19

18

244

19,4262

64

15

15

302

0,4272

0,27251

40

Ferens Wojciech
(Trefl Gdańsk)

24

53

13

28

3

65

0,0031

8

39

2

126

0,0024

78

12

15

167

16,1856

74

23

12

321

0,3489

0,26712

41

Terzić Milos
(Cuprum Lubin)

19

54

14

35

0

78

0,0042

5

9

4

149

0,0027

67

6

18

170

13,6588

60

24

12

319

0,3386

0,26684

42

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

28

72

12

28

0

63

0,0025

12

35

8

159

0,0042

101

21

30

253

14,2292

81

27

9

308

0,3539

0,26577

43

Menzel Jeffrey
(Stocznia Szczecin)

22

64

4

34

1

63

0,001

12

40

12

147

0,0059

138

26

37

324

14,8148

103

29

25

363

0,3554

0,26563

44

Rohnka Jakub
(Łuczniczka Bydgoszcz)

17

49

11

25

0

53

0,0041

9

26

8

121

0,0063

69

15

28

183

6,9617

64

14

15

275

0,3818

0,26012

45

Quiroga Rodrigo
(Jastrzębski Węgiel)

28

77

10

34

0

74

0,002

3

25

7

182

0,002

121

28

36

284

15,4542

106

27

18

375

0,4107

0,25745

46

Klobucar Jan
(MKS Będzin)

19

52

5

23

1

49

0,0016

3

17

5

149

0,0025

83

18

24

219

9,7352

54

31

9

274

0,3139

0,23976

47

Katić Milan
(PGE Skra Bełchatów)

10

19

4

8

0

21

0,0025

2

6

2

46

0,0025

25

3

5

57

5,6667

22

6

6

76

0,3421

0,23241

48

Penchev Nikolay
(PGE Skra Bełchatów)

29

91

19

23

3

62

0,0038

10

46

9

166

0,0038

74

14

19

184

20,2772

69

11

9

220

0,4909

0,22784

49

Samica Guillaume
(ONICO Warszawa)

31

93

18

33

1

84

0,0033

8

24

6

191

0,0026

97

14

24

231

23,7532

99

18

17

374

0,3717

0,22121

50

Batagim Henrique
(Łuczniczka Bydgoszcz)

9

24

2

10

4

24

0,0015

2

13

2

60

0,003

31

8

15

81

2,3704

25

15

5

134

0,306

0,22015

51

Biegun Filip
(Cuprum Lubin)

12

25

3

12

1

22

0,0016

4

18

3

52

0,0036

35

1

10

71

8,4507

25

15

5

145

0,2414

0,21615

52

Buchowski Adrian
(Indykpol AZS Olsztyn)

28

82

8

24

2

57

0,0015

7

39

8

153

0,0029

107

22

22

234

22,0769

51

20

14

281

0,4021

0,21358

53

Depowski Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

30

62

4

22

1

46

0,0008

7

22

3

98

0,002

57

6

16

139

15,6115

34

23

3

159

0,3333

0,2062

54

Scheerhoorn Blake
(Indykpol AZS Olsztyn)

21

35

4

10

0

24

0,001

4

14

3

52

0,0017

27

2

5

85

8,2353

8

4

4

59

0,2203

0,20617

55

Długosz Kamil
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

19

37

2

10

1

20

0,0006

2

14

3

73

0,0015

27

10

5

77

5,7662

21

13

6

124

0,1694

0,20396

56

Szymański Jakub
(Dafi Społem Kielce)

13

25

1

6

0

12

0,0005

1

16

2

50

0,0015

37

8

6

74

7,7703

32

12

10

122

0,2131

0,20337

57

Kok Matej
(MKS Będzin)

6

10

0

3

1

4

0

2

3

0

19

0,002

5

3

3

16

-0,625

9

2

3

37

0,2973

0,20311

58

Bobrowski Kacper
(Łuczniczka Bydgoszcz)

22

55

2

1

0

5

0,0005

3

29

2

77

0,0014

7

2

5

19

0

15

11

3

64

0,2031

0,20286

59

Ernastowicz Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

28

57

1

0

0

3

0,0002

3

19

3

73

0,0012

6

2

1

18

9,5

4

3

4

34

0,1471

0,20075

60

Krastins Elviss
(Asseco Resovia Rzeszów)

18

32

1

9

0

15

0,0003

2

3

1

46

0,001

26

3

5

75

7,68

19

10

1

95

0,3579

0,20047

61

Kacperkiewicz Adrian
(Stocznia Szczecin)

11

16

1

3

0

7

0,0005

1

10

0

17

0,0005

4

6

4

26

-3,6923

5

4

3

44

0,2273

0,19975

62

Rybicki Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

16

24

1

4

0

7

0,0004

2

5

1

21

0,0011

21

6

2

43

7,2558

7

2

8

52

0,1731

0,19741

63

Stelmach Kacper
(GKS Katowice)

20

34

1

2

0

7

0,0003

1

3

0

9

0,0003

4

0

0

9

15,1111

2

3

3

16

-0,1875

0,19707

64

Jakubiszak Szymon
(Trefl Gdańsk)

34

86

0

10

1

24

0

1

3

1

17

0,0003

27

4

3

58

29,6552

5

5

1

35

0,1714

0,19569

65

Piotrowski Tomasz
(BBTS Bielsko-Biała)

22

47

0

3

0

7

0

2

5

1

32

0,0008

11

6

7

35

-2,6857

18

10

6

92

0,2391

0,19569

66

Andrzejewski Krzysztof
(Aluron Virtu Warta Zawiercie)

2

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

1

0,19569

67

Biniek Szymon
(Dafi Społem Kielce)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

3

0,6667

0,19569

68

Orobko Vlad
(Dafi Społem Kielce)

4

4

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

0

1

-4

1

0

1

4

0,25

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1