MłodaLiga 2016/2017

Młoda Liga 2016/2017 - Faza Zasadnicza

MłodaLiga 2016/2017 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Ernastowicz Marcin
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

4

16

11

9

5

80

0,0211

7

0

0

8

0,0092

41

7

9

103

3,8835

16

3

5

52

0,3846

0,3484

2

Mańko Hubert
(AZS IV LO Częstochowa)

12

43

19

31

7

130

0,0143

17

9

3

32

0,0093

153

46

27

347

9,9135

51

15

8

179

0,4246

0,33778

3

Sawicki Mikołaj
(PGE Skra Bełchatów)

11

39

23

33

15

154

0,02

10

11

0

30

0,0053

97

29

15

231

8,9481

47

10

17

211

0,3744

0,33526

4

Kubacki Oliwier
(Indykpol AZS Olsztyn)

12

46

15

29

13

189

0,0132

13

5

4

24

0,0061

105

21

16

223

14,0269

64

33

23

279

0,2652

0,32636

5

Ptaszyński Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

4

15

7

10

4

60

0,0165

6

5

0

12

0,009

41

6

10

95

3,9474

13

3

4

51

0,3922

0,32541

6

Mendel Patryk
(Łuczniczka Bydgoszcz)

12

43

12

30

11

158

0,0111

13

10

0

27

0,0063

128

28

14

230

16,0783

47

15

13

205

0,4634

0,32532

7

Ziemnicki Jacek
(Effector Kielce)

10

37

15

40

8

137

0,0143

13

5

1

24

0,0081

89

31

16

209

7,4354

43

9

12

183

0,3825

0,32081

8

Czyrniański Patryk
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

9

33

10

26

8

125

0,0119

15

12

1

43

0,0099

97

36

16

214

6,9393

6

5

4

74

0,2162

0,31854

9

Wasilewski Kacper
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

10

34

12

31

7

143

0,0109

18

6

0

28

0,0103

70

25

11

166

6,9639

53

7

11

176

0,4602

0,31791

10

Czerwiński Szczepan
(BBTS Bielsko-Biała)

11

31

16

23

12

127

0,0164

7

9

0

21

0,0041

52

7

8

106

10,8208

37

9

6

151

0,3444

0,31737

11

Żłobecki Dawid
(MKS BĘDZIN)

12

45

28

30

10

184

0,019

8

13

1

37

0,004

91

26

29

223

7,2646

42

28

6

263

0,2852

0,31669

12

Bobrowski Kacper
(Łuczniczka Bydgoszcz)

6

21

11

23

5

72

0,0165

5

7

0

13

0,0051

64

17

5

120

7,35

25

5

2

105

0,5619

0,31278

13

Kleinschmidt Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

4

9

4

5

2

22

0,0101

7

1

0

9

0,0118

26

5

3

48

3,375

2

3

1

18

0,1667

0,31043

14

Mielczarek Wiktor
(Indykpol AZS Olsztyn)

12

47

23

49

6

163

0,0137

10

5

4

24

0,0047

114

40

33

235

8,2

54

12

10

235

0,4979

0,3001

15

Krysiak Maciej
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

10

39

7

17

4

130

0,0064

14

22

2

49

0,0081

86

18

21

183

10,0164

32

12

4

168

0,3155

0,29407

16

Piotrowski Tomasz
(BBTS Bielsko-Biała)

12

40

13

32

4

144

0,0092

8

7

1

21

0,0043

90

27

12

176

11,5909

55

14

12

177

0,4576

0,28938

17

Stós Mateusz
(Effector Kielce)

7

27

8

19

4

74

0,0103

7

6

0

20

0,006

67

20

13

144

6,375

21

11

13

133

0,1579

0,28627

18

Głowacki Mikołaj
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

12

40

7

21

3

120

0,005

12

4

0

18

0,006

85

18

16

189

10,7937

33

21

6

169

0,4438

0,27771

19

Ziółkowski Justin
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

8

24

7

24

2

96

0,0068

6

2

0

9

0,0045

72

14

11

125

9,024

28

13

5

131

0,4046

0,27171

20

Rykała Krzysztof
(AZS IV LO Częstochowa)

11

32

8

11

6

84

0,0082

10

3

1

15

0,0059

61

20

14

176

4,9091

7

5

4

40

0,225

0,27133

21

Sobota Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

20

4

18

3

63

0,0067

7

3

0

14

0,0067

62

16

11

138

5,0725

17

7

5

91

0,3516

0,27113

22

Niziński Jan
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

12

37

13

32

5

130

0,0089

7

8

2

23

0,0035

76

19

20

171

8,0058

28

17

12

190

0,3158

0,27109

23

Behrendt Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

16

2

10

4

57

0,0074

6

4

1

14

0,0074

30

5

12

85

2,4471

19

7

0

78

0,4615

0,26955

24

Laskowski Mateusz
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

11

33

11

16

5

98

0,0084

7

5

0

18

0,0037

74

17

19

161

7,7888

35

16

6

171

0,3333

0,2691

25

Redyk Karol
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

7

24

8

17

2

76

0,0077

6

10

1

25

0,0046

46

14

7

104

5,7692

19

8

7

99

0,2929

0,2652

26

Paszek Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

32

7

15

5

100

0,0064

12

9

2

32

0,0064

56

24

17

140

3,4286

29

7

11

136

0,2426

0,26273

27

Kędra Kacper
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

10

33

7

13

4

119

0,0062

6

3

0

16

0,0034

61

11

13

136

8,9779

43

9

2

156

0,4423

0,26208

28

Sztelma Szymon
(PGE Skra Bełchatów)

8

25

11

16

5

87

0,0115

2

3

1

7

0,0014

50

17

12

125

4,2

20

14

4

119

0,2689

0,2584

29

Drzazga Szymon
(Cuprum Lubin)

12

43

9

6

6

158

0,0078

3

10

2

25

0,0016

98

21

31

221

8,9502

39

14

16

215

0,2512

0,2583

30

Seliga Szymon
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

14

4

9

2

40

0,0085

3

7

0

11

0,0042

32

6

12

75

2,6133

9

4

4

62

0,2097

0,25646

31

Rajski Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

21

6

10

3

75

0,0076

1

5

0

6

0,0008

44

4

3

95

8,1789

31

8

4

94

0,3617

0,25163

32

Gawrysiak Krystian
(Cuprum Lubin)

11

37

2

18

6

129

0,0047

8

19

2

44

0,0047

59

14

22

170

5,0059

34

11

8

181

0,326

0,25077

33

Gałązka Marcin
(Łuczniczka Bydgoszcz)

10

33

11

21

6

103

0,0097

3

6

1

13

0,0017

45

21

13

123

2,9512

35

7

7

149

0,4564

0,24916

34

Wieleba Adrian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

7

21

6

21

0

68

0,0054

1

5

0

8

0,0009

58

9

12

121

6,4215

22

13

3

120

0,45

0,23809

35

Hoszman Michał
(PGE Skra Bełchatów)

9

28

1

13

4

86

0,0031

5

3

0

10

0,0031

46

19

6

120

4,9

18

15

13

151

0,1523

0,23539

36

Musielak Dominik
(MKS BĘDZIN)

12

45

8

25

3

123

0,0055

7

13

2

27

0,0035

65

34

28

187

0,7219

55

26

13

232

0,3103

0,23534

37

Tatar Paweł
(AZS IV LO Częstochowa)

5

13

5

6

2

43

0,0096

0

0

1

1

0

29

5

14

73

1,7808

0

3

0

6

-0,3333

0,23521

38

Moroziuk Oskar
(AZS IV LO Częstochowa)

8

26

1

9

0

50

0,0008

6

3

0

10

0,0049

32

13

7

93

3,3548

38

8

10

115

0,4261

0,23242

39

Polczyk Tomasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

19

0

15

5

53

0,0042

3

7

0

12

0,0025

48

16

18

105

2,5333

25

8

7

105

0,2857

0,23063

40

Mikołajewski Piotr
(LOTOS Trefl Gdańsk)

8

17

1

13

1

44

0,0015

4

2

0

8

0,0031

29

6

11

62

3,2903

15

11

1

57

0,3333

0,22539

41

Bangrowski Krystian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

9

18

1

6

0

40

0,0007

4

1

0

6

0,0027

30

8

6

62

4,6452

2

7

7

43

-0,0233

0,22317

42

Witek Szymon
(AZS IV LO Częstochowa)

6

19

2

3

2

47

0,0044

2

2

0

4

0,0022

15

5

8

53

0,717

15

9

8

84

0,2738

0,22261

43

Kopyść Jan
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

6

12

3

9

0

30

0,0031

2

0

0

2

0,0021

16

4

6

48

1,5

15

7

4

55

0,2909

0,22119

44

Skotarek Mikołaj
(BBTS Bielsko-Biała)

7

13

3

4

0

29

0,0026

5

1

0

7

0,0044

11

9

10

41

-2,5366

10

2

3

60

0,35

0,21988

45

Pałuszka Łukasz
(AZS IV LO Częstochowa)

4

9

2

2

2

22

0,0068

0

0

0

0

0

6

1

4

18

0,5

6

6

0

26

0,1538

0,21956

46

Paterek Kamil
(Asseco Resovia Rzeszów)

8

19

3

5

0

63

0,0021

3

3

0

9

0,0021

25

9

10

61

1,8689

6

5

4

74

0,2432

0,21807

47

Małek Paweł
(Asseco Resovia Rzeszów)

8

22

4

5

3

45

0,0052

1

5

0

10

0,0007

17

5

7

43

2,5581

11

8

8

67

0,1343

0,21792

48

Woźniak Kacper
(AZS IV LO Częstochowa)

4

11

2

1

0

31

0,0034

1

2

0

4

0,0017

13

4

6

41

0,8049

3

9

2

30

-0,2

0,21765

49

Rajchel Kamil
(Cuprum Lubin)

10

28

5

17

2

59

0,0044

1

5

0

15

0,0006

34

12

6

81

5,5309

15

7

1

75

0,3467

0,21402

50

Piotrowski Antoni
(Effector Kielce)

5

9

1

0

1

16

0,0025

0

0

0

0

0

5

3

2

18

0

7

6

2

40

0,2

0,2046

51

Kroć Michał
(Effector Kielce)

8

14

1

4

0

18

0,0008

1

4

1

8

0,0008

8

6

3

23

-0,6087

5

3

0

23

0,3043

0,20177

52

Gawryś Jan
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

5

7

2

2

0

18

0,0025

0

1

0

1

0

6

3

6

22

-0,9545

1

4

0

16

0,125

0,20165

53

Niebisz Aleksander
(MKS BĘDZIN)

5

11

0

2

0

8

0

1

2

0

4

0,0011

4

0

3

16

0,6875

11

2

3

33

0,3333

0,20156

54

Śnieżek Mateusz
(BBTS Bielsko-Biała)

6

10

0

3

0

12

0

1

2

0

6

0,0011

10

6

2

28

0,7143

1

1

0

2

0

0,20059

55

Jagielski Wojciech
(AZS IV LO Częstochowa)

11

20

1

7

0

29

0,0006

1

1

0

2

0,0006

6

2

2

21

1,9048

5

4

1

27

0,1852

0,20039

56

Skórkowski Jan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

4

5

0

0

1

5

0,0014

0

0

0

0

0

1

2

2

7

-2,1429

0

0

1

10

0,4

0,20034

57

Jaczewski Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

9

0

4

0

9

0

1

3

0

5

0,0009

6

0

2

11

3,2727

1

5

7

27

-0,1481

0,19959

58

Wądołowski Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

8

0

4

0

9

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0,19569

59

Bożek Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

6

0

0

0

6

0

0

0

0

0

0

1

0

2

7

-0,8571

1

0

0

10

0,2

0,19569

60

Stokłosiński Konrad
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

6

19

0

9

0

24

0

0

0

0

0

0

1

0

1

3

0

2

1

1

12

0,0833

0,19569

61

Jodłowski Paweł
(MKS BĘDZIN)

4

8

0

0

0

5

0

0

0

0

1

0

4

0

2

8

2

1

4

1

20

-0,1

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  4