MłodaLiga 2016/2017

Competition

MłodaLiga 2016/2017 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Zwiech Jakub
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

10

34

12

28

9

153

0,0139

30

13

1

73

0,0198

60

11

5

112

13,3571

0,52053

2

Siwicki Mateusz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

11

37

10

31

9

132

0,0105

35

24

6

79

0,0194

76

9

11

114

18,1754

0,51002

3

Orobko Andrij
(Effector Kielce)

6

22

6

16

7

80

0,0134

15

20

2

46

0,0155

18

5

1

30

8,8

0,48495

4

Skowroński Maciej
(BBTS Bielsko-Biała)

15

51

7

34

9

158

0,0067

38

16

1

66

0,0158

53

9

5

91

21,8571

0,47541

5

Hudzik Damian
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

44

8

23

8

160

0,0083

29

49

5

106

0,0151

64

12

5

114

18,1404

0,47331

6

Dorosz Bartłomiej
(BBTS Bielsko-Biała)

16

53

15

26

10

210

0,0099

29

19

1

56

0,0114

63

8

4

110

24,5727

0,46972

7

Woźnica Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

11

40

10

25

7

132

0,0092

22

10

1

44

0,0119

50

5

8

92

16,087

0,45508

8

Reichel Kamil
(Łuczniczka Bydgoszcz)

12

39

6

34

4

129

0,0049

30

28

3

86

0,0146

45

10

4

80

15,1125

0,44796

9

Fludra Kacper
(Effector Kielce)

9

32

2

10

6

94

0,0057

21

13

1

43

0,015

27

7

3

57

9,5439

0,44464

10

Węgrzyn Hubert
(PGE Skra Bełchatów)

11

34

7

9

8

122

0,0079

23

22

5

80

0,0121

43

4

6

88

12,75

0,44436

11

Borowski Konrad
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

10

29

12

21

6

101

0,0116

14

11

1

41

0,009

25

9

4

52

6,6923

0,43372

12

Metrycki Radosław
(MKS BĘDZIN)

7

20

11

12

1

72

0,0105

10

9

1

27

0,0088

30

5

5

50

8

0,42957

13

Tyszko Jakub
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

9

31

6

20

3

75

0,0058

16

23

1

61

0,0104

41

6

0

74

14,6622

0,42703

14

Dyk Wojciech
(Effector Kielce)

8

30

7

10

4

94

0,0082

11

17

1

42

0,0082

27

4

4

47

12,1277

0,42183

15

Krupa Kamil
(MKS BĘDZIN)

10

36

4

12

4

100

0,0048

18

23

2

66

0,0107

39

6

6

81

12

0,41939

16

Wójcik Bartłomiej
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

13

42

5

32

4

101

0,0043

22

19

1

67

0,0105

42

9

3

89

14,1573

0,41937

17

Bilicki Michał
(LOTOS Trefl Gdańsk)

12

44

5

16

1

110

0,0029

23

22

2

60

0,0112

38

7

6

73

15,0685

0,41859

18

Giza Bartłomiej
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

10

33

11

23

5

114

0,0098

8

4

0

20

0,0049

28

4

4

48

13,75

0,41306

19

Mikler Michał
(Łuczniczka Bydgoszcz)

7

21

3

7

2

67

0,0044

13

9

0

34

0,0114

28

9

5

49

6

0,41181

20

Oziabło Igor
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

11

36

4

11

4

100

0,0044

17

20

4

60

0,0093

27

8

1

52

12,4615

0,41037

21

Gronkowski Łukasz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

10

32

8

22

3

103

0,0071

12

16

3

45

0,0077

25

5

4

54

9,4815

0,40883

22

Turski Jakub
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

8

27

3

7

2

73

0,0035

14

15

6

44

0,0099

34

6

2

62

11,3226

0,40758

23

Rymarski Łukasz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

6

15

1

4

4

41

0,0053

10

9

2

25

0,0105

10

2

4

20

3

0,40591

24

Kucharczyk Adam
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

4

11

3

5

1

41

0,006

6

3

0

11

0,009

17

1

2

28

5,5

0,4049

25

Olszewski Dawid
(PGE Skra Bełchatów)

11

38

3

16

4

114

0,0037

16

24

6

63

0,0084

38

5

6

83

12,3614

0,4017

26

Zubik Jan
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

39

4

14

4

128

0,0043

13

20

3

47

0,007

47

9

7

82

14,7439

0,40018

27

Kulik Szymon
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

40

3

26

4

128

0,0036

16

7

9

35

0,0082

47

8

13

112

9,2857

0,39502

28

Niemiec Patryk
(LOTOS Trefl Gdańsk)

7

18

3

14

4

68

0,0072

6

12

2

34

0,0062

23

3

6

48

5,25

0,3938

29

Fabisiak Norbert
(Indykpol AZS Olsztyn)

9

35

8

18

2

104

0,0063

5

7

3

24

0,0031

41

1

10

67

15,6716

0,3893

30

Liszewski Marcel
(Łuczniczka Bydgoszcz)

4

9

1

2

2

23

0,0047

5

6

0

14

0,0078

7

0

2

12

3,75

0,38911

31

Pluto Jakub
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

12

33

8

15

1

102

0,0045

13

6

2

31

0,0064

26

6

8

58

6,8276

0,38499

32

Koliński Dominik
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

14

38

8

24

7

136

0,0067

6

9

1

25

0,0027

26

7

3

55

11,0545

0,3814

33

Leliwa Kamil
(Indykpol AZS Olsztyn)

10

37

5

15

2

120

0,0038

11

7

3

25

0,006

17

7

3

41

6,3171

0,37856

34

Jakubowski Paweł
(Cuprum Lubin)

12

44

5

32

4

129

0,0047

8

25

0

54

0,0042

22

5

5

54

9,7778

0,37785

35

Lewko Adam
(MKS BĘDZIN)

9

25

2

19

0

62

0,0013

13

22

1

52

0,0087

24

7

10

55

3,1818

0,37735

36

Ligocki Patryk
(AZS IV LO Częstochowa)

9

27

6

8

5

79

0,0076

6

10

1

22

0,0042

6

6

1

23

-1,1739

0,3761

37

Woźniak Michał
(BBTS Bielsko-Biała)

12

23

2

15

1

45

0,0016

12

5

1

20

0,0062

25

6

2

38

10,2895

0,37547

38

Kołodziejczyk Adrian
(Cuprum Lubin)

10

34

1

18

4

88

0,0031

7

15

2

55

0,0043

35

7

6

63

11,873

0,3748

39

Drążek Patryk
(AZS IV LO Częstochowa)

12

39

3

10

2

83

0,0027

12

14

4

31

0,0066

10

7

1

53

1,4717

0,36907

40

Starzec Maksymilian
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

15

2

12

0

49

0,0028

4

12

2

23

0,0057

12

5

1

31

2,9032

0,36677

41

Kuryło Bartłomiej
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

16

0

10

1

31

0,0013

5

10

0

25

0,0065

10

2

4

23

2,7826

0,36372

42

Makówka Jakub
(AZS IV LO Częstochowa)

11

30

2

10

0

68

0,0012

4

21

2

34

0,0024

14

3

2

33

8,1818

0,34921

43

Kraj Wojciech
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

13

1

6

0

24

0,0011

1

7

1

15

0,0011

8

0

2

17

4,5882

0,33688

44

Cebula Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

6

12

1

2

1

23

0,002

1

4

0

7

0,001

0

0

0

2

0

0,33302

45

Fryzka Janusz
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

5

10

0

1

0

23

0

2

0

0

2

0,0021

0

0

0

3

0

0,33018

46

Wądołowski Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

8

0

3

1

10

0,0012

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,32416

47

Raciborski Igor
(MKS BĘDZIN)

6

8

0

1

0

8

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  4