MłodaLiga 2016/2017

Competition

MłodaLiga 2016/2017 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Fornal Tomasz
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

5

15

11

9

6

62

0,0262

12

4

0

24

0,0185

45

7

4

80

6,375

10

2

1

46

0,4348

0,44835

2

Czerwiński Szczepan
(BBTS Bielsko-Biała)

13

39

19

29

16

166

0,0169

11

9

0

25

0,0053

68

9

9

127

15,3543

42

14

9

188

0,3032

0,34387

3

Ernastowicz Marcin
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

19

13

12

6

93

0,021

7

1

0

12

0,0077

57

12

13

136

4,4706

17

3

5

54

0,3889

0,33937

4

Mańko Hubert
(AZS IV LO Częstochowa)

12

43

19

31

7

130

0,0143

17

9

3

32

0,0093

153

46

27

347

9,9135

51

15

8

179

0,4246

0,33778

5

Sawicki Mikołaj
(PGE Skra Bełchatów)

11

39

23

33

15

154

0,02

10

11

0

30

0,0053

97

29

15

231

8,9481

47

10

17

211

0,3744

0,33526

6

Kubacki Oliwier
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

54

21

36

15

224

0,0145

13

5

4

24

0,0052

125

30

21

271

14,7454

74

34

25

323

0,2693

0,32949

7

Mendel Patryk
(Łuczniczka Bydgoszcz)

14

49

12

33

12

176

0,0101

16

13

0

33

0,0067

142

32

19

261

17,0843

49

18

17

238

0,4076

0,32643

8

Ziemnicki Jacek
(Effector Kielce)

10

37

15

40

8

137

0,0143

13

5

1

24

0,0081

89

31

16

209

7,4354

43

9

12

183

0,3825

0,32089

9

Czyrniański Patryk
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

9

33

10

26

8

125

0,0119

15

12

1

43

0,0099

97

36

16

214

6,9393

6

5

4

74

0,2162

0,31854

10

Dębski Kamil
(LOTOS Trefl Gdańsk)

7

25

11

17

4

82

0,0136

9

3

1

13

0,0082

68

16

11

142

7,2183

19

10

2

117

0,4701

0,31782

11

Żłobecki Dawid
(MKS BĘDZIN)

12

45

28

30

10

184

0,019

8

13

1

37

0,004

91

26

29

223

7,2646

42

28

6

263

0,2852

0,31669

12

Lipiński Bartłomiej
(BBTS Bielsko-Biała)

4

13

5

10

2

45

0,0119

6

0

0

6

0,0102

34

6

5

68

4,3971

21

4

4

72

0,5

0,31291

13

Bobrowski Kacper
(Łuczniczka Bydgoszcz)

6

21

11

23

5

72

0,0165

5

7

0

13

0,0051

64

17

5

120

7,35

25

5

2

105

0,5619

0,31278

14

Wasilewski Kacper
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

12

36

12

31

7

144

0,0096

18

6

0

28

0,0091

71

25

11

168

7,5

54

7

11

178

0,4607

0,30597

15

Mielczarek Wiktor
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

55

25

57

8

189

0,0133

11

5

4

25

0,0044

133

48

38

282

9,1667

63

13

13

260

0,4923

0,30004

16

Krysiak Maciej
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

12

45

10

19

4

146

0,0071

15

22

2

50

0,0076

96

22

24

202

11,1386

36

14

7

197

0,2843

0,29732

17

Piotrowski Tomasz
(BBTS Bielsko-Biała)

16

56

17

50

6

206

0,0091

11

7

1

24

0,0043

127

44

18

266

13,6842

75

22

15

245

0,4204

0,29546

18

Ptaszyński Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

8

24

10

13

6

93

0,0127

7

5

1

14

0,0055

51

10

16

128

4,6875

26

9

7

100

0,3

0,2885

19

Stós Mateusz
(Effector Kielce)

7

27

8

19

4

74

0,0103

7

6

0

20

0,006

67

20

13

144

6,375

21

11

13

133

0,1579

0,28633

20

Głowacki Mikołaj
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

12

40

7

21

3

120

0,005

12

4

0

18

0,006

85

18

16

189

10,7937

33

21

6

169

0,4438

0,27768

21

Kleinschmidt Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

6

11

4

6

2

25

0,0071

7

1

0

9

0,0082

26

5

5

50

3,52

2

3

1

22

0,2273

0,27556

22

Ziółkowski Justin
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

11

35

8

35

3

125

0,006

7

2

0

10

0,0038

98

21

16

177

12,0621

33

18

7

172

0,3779

0,27336

23

Rykała Krzysztof
(AZS IV LO Częstochowa)

11

32

8

11

6

84

0,0082

10

3

1

15

0,0059

61

20

14

176

4,9091

7

5

4

40

0,225

0,27133

24

Sobota Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

20

4

18

3

63

0,0067

7

3

0

14

0,0067

62

16

11

138

5,0725

17

7

5

91

0,3516

0,27113

25

Niziński Jan
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

12

37

13

32

5

130

0,0089

7

8

2

23

0,0035

76

19

20

171

8,0058

28

17

12

190

0,3158

0,27106

26

Paszek Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

13

38

10

17

7

126

0,0077

13

10

2

35

0,0059

67

26

19

161

5,1925

30

14

12

163

0,2086

0,2705

27

Behrendt Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

16

2

10

4

57

0,0074

6

4

1

14

0,0074

30

5

12

85

2,4471

19

7

0

78

0,4615

0,26955

28

Laskowski Mateusz
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

12

34

11

16

5

98

0,0079

7

5

0

18

0,0035

74

17

19

162

7,9753

35

16

6

172

0,3372

0,26651

29

Redyk Karol
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

8

26

9

18

3

85

0,0083

6

11

1

26

0,0041

52

16

8

118

6,1695

21

9

8

113

0,2566

0,26628

30

Seliga Szymon
(Asseco Resovia Rzeszów)

5

16

5

11

4

47

0,0107

3

9

0

13

0,0036

40

6

13

86

3,907

12

6

5

82

0,1951

0,26581

31

Kędra Kacper
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

10

33

7

13

4

119

0,0062

6

3

0

16

0,0034

61

11

13

136

8,9779

43

9

2

156

0,4423

0,26208

32

Rajski Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

9

28

7

13

5

95

0,0076

2

6

0

8

0,0013

52

6

5

117

9,812

33

10

5

118

0,3644

0,25896

33

Sztelma Szymon
(PGE Skra Bełchatów)

8

25

11

16

5

87

0,0115

2

3

1

7

0,0014

50

17

12

125

4,2

20

14

4

119

0,2689

0,2584

34

Drzazga Szymon
(Cuprum Lubin)

12

43

9

6

6

158

0,0078

3

10

2

25

0,0016

98

21

31

221

8,9502

39

14

16

215

0,2512

0,25832

35

Krawczyk Michał
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

14

3

12

2

38

0,0074

4

0

0

6

0,006

23

9

8

61

1,377

5

6

6

34

0,0294

0,25754

36

Gawrysiak Krystian
(Cuprum Lubin)

11

37

2

18

6

129

0,0047

8

19

2

44

0,0047

59

14

22

170

5,0059

34

11

8

181

0,326

0,25079

37

Kłęk Wiktor
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

13

2

7

2

34

0,0064

3

6

1

12

0,0048

26

6

11

69

1,6957

16

7

6

71

0,2958

0,24839

38

Gałązka Marcin
(Łuczniczka Bydgoszcz)

11

34

11

21

6

104

0,009

3

7

1

14

0,0016

46

23

13

126

2,6984

36

8

8

153

0,4379

0,24502

39

Wieleba Adrian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

9

25

7

25

0

78

0,0049

2

5

0

9

0,0014

63

11

14

137

6,9343

26

18

3

149

0,396

0,23993

40

Hoszman Michał
(PGE Skra Bełchatów)

9

28

1

13

4

86

0,0031

5

3

0

10

0,0031

46

19

6

120

4,9

18

15

13

151

0,1523

0,23539

41

Musielak Dominik
(MKS BĘDZIN)

12

45

8

25

3

123

0,0055

7

13

2

27

0,0035

65

34

28

187

0,7219

55

26

13

232

0,3103

0,23534

42

Tatar Paweł
(AZS IV LO Częstochowa)

5

13

5

6

2

43

0,0096

0

0

1

1

0

29

5

14

73

1,7808

0

3

0

6

-0,3333

0,23521

43

Moroziuk Oskar
(AZS IV LO Częstochowa)

8

26

1

9

0

50

0,0008

6

3

0

10

0,0049

32

13

7

93

3,3548

38

8

10

115

0,4261

0,23242

44

Polczyk Tomasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

19

0

15

5

53

0,0042

3

7

0

12

0,0025

48

16

18

105

2,5333

25

8

7

105

0,2857

0,23063

45

Bangrowski Krystian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

11

23

4

7

0

45

0,0022

4

2

0

7

0,0022

34

11

7

71

5,1831

3

9

7

47

-0,0213

0,22792

46

Mikołajewski Piotr
(LOTOS Trefl Gdańsk)

8

17

1

13

1

44

0,0015

4

2

0

8

0,0031

29

6

11

62

3,2903

15

11

1

57

0,3333

0,22539

47

Witek Szymon
(AZS IV LO Częstochowa)

6

19

2

3

2

47

0,0044

2

2

0

4

0,0022

15

5

8

53

0,717

15

9

8

84

0,2738

0,22261

48

Kopyść Jan
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

6

12

3

9

0

30

0,0031

2

0

0

2

0,0021

16

4

6

48

1,5

15

7

4

55

0,2909

0,22119

49

Skotarek Mikołaj
(BBTS Bielsko-Biała)

7

13

3

4

0

29

0,0026

5

1

0

7

0,0044

11

9

10

41

-2,5366

10

2

3

60

0,35

0,21988

50

Pałuszka Łukasz
(AZS IV LO Częstochowa)

4

9

2

2

2

22

0,0068

0

0

0

0

0

6

1

4

18

0,5

6

6

0

26

0,1538

0,21956

51

Małek Paweł
(Asseco Resovia Rzeszów)

10

28

4

5

4

57

0,0048

2

6

0

12

0,0012

21

5

8

52

4,3077

14

12

8

95

0,1263

0,2184

52

Skórkowski Jan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

6

11

2

4

2

23

0,0038

2

4

0

6

0,0019

8

2

3

24

1,375

1

3

7

41

0,0976

0,21838

53

Paterek Kamil
(Asseco Resovia Rzeszów)

8

19

3

5

0

63

0,0021

3

3

0

9

0,0021

25

9

10

61

1,8689

6

5

4

74

0,2432

0,21807

54

Woźniak Kacper
(AZS IV LO Częstochowa)

4

11

2

1

0

31

0,0034

1

2

0

4

0,0017

13

4

6

41

0,8049

3

9

2

30

-0,2

0,21765

55

Rajchel Kamil
(Cuprum Lubin)

10

28

5

17

2

59

0,0044

1

5

0

15

0,0006

34

12

6

81

5,5309

15

7

1

75

0,3467

0,21403

56

Piotrowski Antoni
(Effector Kielce)

5

9

1

0

1

16

0,0025

0

0

0

0

0

5

3

2

18

0

7

6

2

40

0,2

0,2046

57

Kroć Michał
(Effector Kielce)

8

14

1

4

0

18

0,0008

1

4

1

8

0,0008

8

6

3

23

-0,6087

5

3

0

23

0,3043

0,20177

58

Gawryś Jan
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

5

7

2

2

0

18

0,0025

0

1

0

1

0

6

3

6

22

-0,9545

1

4

0

16

0,125

0,20165

59

Niebisz Aleksander
(MKS BĘDZIN)

5

11

0

2

0

8

0

1

2

0

4

0,0011

4

0

3

16

0,6875

11

2

3

33

0,3333

0,20156

60

Bożek Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

5

9

0

0

0

9

0

1

0

0

1

0,0011

7

1

2

16

2,25

2

0

0

20

0,3

0,20088

61

Jagielski Wojciech
(AZS IV LO Częstochowa)

11

20

1

7

0

29

0,0006

1

1

0

2

0,0006

6

2

2

21

1,9048

5

4

1

27

0,1852

0,20039

62

Śnieżek Mateusz
(BBTS Bielsko-Biała)

7

12

0

4

0

13

0

1

2

0

6

0,0009

11

6

3

30

0,8

1

2

0

6

0,1667

0,1997

63

Jaczewski Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

6

9

0

4

0

9

0

1

3

0

5

0,0009

6

0

2

11

3,2727

1

5

7

27

-0,1481

0,19959

64

Zimniak Karol
(Łuczniczka Bydgoszcz)

4

5

0

3

0

11

0

0

0

0

0

0

3

3

0

12

0

2

3

3

29

0,1034

0,19586

65

Wądołowski Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

8

0

4

0

9

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0,19569

66

Stokłosiński Konrad
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

6

19

0

9

0

24

0

0

0

0

0

0

1

0

1

3

0

2

1

1

12

0,0833

0,19569

67

Jodłowski Paweł
(MKS BĘDZIN)

4

8

0

0

0

5

0

0

0

0

1

0

4

0

2

8

2

1

4

1

20

-0,1

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  4