ORLEN Liga 2016/2017

ORLEN Liga 2016/2017 - Faza Zasadnicza

ORLEN Liga 2016/2017 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Beier Heike
(Grot Budowlani Łódź)

26

91

39

25

33

334

0,0173

30

32

0

126

0,0072

226

46

40

610

20,8852

215

50

44

641

0,3682

0,31533

2

Mucha Emilia
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

26

101

36

27

35

336

0,0159

44

52

8

146

0,0098

285

75

63

771

19,2568

112

51

44

544

0,2298

0,3068

3

Cvetanovic Marina
(Polski Cukier Muszynianka)

26

102

32

40

11

393

0,0098

36

51

5

127

0,0082

273

56

65

722

21,4737

117

52

15

508

0,3012

0,2867

4

Sielicka Katarzyna
(ŁKS Commercecon Łódź)

24

90

20

15

20

321

0,0101

44

33

1

115

0,0111

240

47

47

709

18,5331

69

47

26

541

0,1774

0,28032

5

Mędrzyk Natalia
(Impel Wrocław)

23

74

37

39

19

273

0,0148

34

22

0

87

0,009

183

42

44

486

14,7695

90

34

21

439

0,287

0,27555

6

Grajber Martyna
(Grot Budowlani Łódź)

26

96

22

29

40

353

0,0149

22

47

6

127

0,0053

161

42

39

471

16,3057

148

20

21

459

0,4205

0,27413

7

Kamenova Kremena
(Developres SkyRes Rzeszów)

25

81

23

24

24

311

0,0122

23

31

5

94

0,006

235

32

66

631

17,5864

73

62

31

498

0,1165

0,26966

8

Courtney Megan
(Impel Wrocław)

23

86

13

24

21

326

0,009

41

45

1

130

0,0108

231

57

52

621

16,8953

146

31

32

499

0,3888

0,26711

9

Kaczorowska Klaudia
(Developres SkyRes Rzeszów)

26

85

31

29

13

250

0,0109

15

24

2

58

0,0037

156

36

27

419

18,8663

95

30

24

350

0,3029

0,26518

10

Brzóska Roksana
(KSZO OSTROWIEC)

26

100

30

44

25

285

0,0123

19

41

2

96

0,0043

244

59

68

697

16,7862

95

40

49

536

0,1586

0,26178

11

Damaske Magdalena
(Atom Trefl Sopot)

25

86

16

18

16

274

0,0075

29

35

14

113

0,0068

254

52

57

691

18,0463

126

67

54

681

0,1791

0,25463

12

Paszek Daria
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

24

83

25

28

18

288

0,0114

33

36

2

112

0,0087

125

27

35

404

12,9431

120

34

38

401

0,3117

0,25133

13

Krzywicka Ewelina
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

26

98

13

39

19

276

0,0075

42

47

3

134

0,0098

293

88

74

830

15,4675

118

42

35

556

0,2608

0,25063

14

Mikołajewska Ewelina
(Legionovia Legionowo)

26

102

29

34

18

346

0,0108

17

33

2

84

0,0039

178

37

57

549

15,6066

115

50

47

554

0,2184

0,24864

15

Kaliszuk Tamara
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

24

77

28

30

28

283

0,0146

15

26

1

80

0,0039

193

57

53

572

11,1731

115

39

31

516

0,2384

0,24265

16

Polak Patrycja
(Giacomini Budowlani Toruń)

25

86

25

11

16

232

0,0101

21

30

1

81

0,0052

205

52

58

575

14,2087

70

47

47

422

0,1019

0,24242

17

Jagieło Aleksandra
(Chemik Police)

23

70

12

21

19

214

0,0084

31

35

4

116

0,0084

132

27

26

404

13,6881

125

18

38

417

0,3285

0,24192

18

Ściurka Dorota
(KSZO OSTROWIEC)

26

103

17

18

20

394

0,0083

16

39

3

114

0,0036

262

67

76

807

15,1884

177

31

42

568

0,3574

0,2364

19

Paulava Marina
(Giacomini Budowlani Toruń)

26

93

27

37

16

349

0,0103

15

44

4

106

0,0036

160

28

50

565

13,4973

108

58

66

731

0,1436

0,23568

20

Mielczarek Beata
(Atom Trefl Sopot)

25

99

25

29

22

321

0,0108

10

43

0

95

0,0023

211

47

68

697

13,6356

113

40

28

511

0,2661

0,23529

21

Kapturska Joanna
(KSZO OSTROWIEC)

23

94

21

38

25

284

0,0115

33

58

2

175

0,0083

281

90

106

835

9,5689

8

7

5

57

0,0877

0,23355

22

Blagojević Jelena
(Chemik Police)

25

76

8

6

14

236

0,0055

16

23

5

77

0,004

124

18

32

353

15,932

70

21

15

288

0,3125

0,22989

23

Werblińska Anna
(Chemik Police)

20

54

19

19

10

162

0,0092

10

13

0

36

0,0032

110

18

26

269

13,2491

55

21

11

205

0,3463

0,22982

24

Wójcik Aleksandra
(Polski Cukier Muszynianka)

26

102

13

12

7

290

0,0046

21

52

2

110

0,0048

231

55

71

693

15,4545

147

70

44

912

0,2303

0,22578

25

Kossanyiova Andrea
(Impel Wrocław)

21

58

14

17

20

188

0,01

15

17

1

60

0,0044

115

31

25

328

10,4329

67

19

20

301

0,3223

0,22306

26

Babicz Agata
(Enea PTPS Piła)

21

77

8

14

13

262

0,0064

22

31

2

94

0,0067

172

30

70

481

11,526

61

27

34

340

0,1853

0,21935

27

Skrzypkowska Natalia
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

26

86

23

15

24

208

0,0105

8

11

1

33

0,0018

80

20

24

299

10,3545

61

27

30

301

0,2359

0,21779

28

Staniucha-Szczurek Joanna
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

22

75

8

7

20

228

0,0075

17

15

2

60

0,0045

135

28

43

439

10,9339

56

36

30

336

0,1637

0,21555

29

Scott Regan
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

10

37

10

18

11

93

0,0132

7

11

2

32

0,0044

90

22

26

252

6,1667

47

15

22

212

0,1981

0,2155

30

Austin Alexis
(Enea PTPS Piła)

22

72

10

29

8

207

0,0053

21

33

4

76

0,0062

255

76

72

712

10,8202

8

11

11

130

0,0385

0,21098

31

Bryda Katarzyna
(ŁKS Commercecon Łódź)

21

72

16

12

14

240

0,0084

11

28

2

82

0,0031

136

37

53

414

8

86

41

31

466

0,2468

0,20324

32

Twardowska Julia
(Grot Budowlani Łódź)

23

55

8

10

8

114

0,0043

10

22

3

53

0,0027

91

26

17

239

11,046

36

17

10

210

0,2381

0,2008

33

Kuligowska Joanna
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

25

86

17

7

13

259

0,0073

8

29

3

61

0,002

107

30

41

372

8,3226

84

29

32

413

0,2785

0,1982

34

Ciesiulewicz Marta
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

15

31

16

13

3

87

0,0082

7

10

0

26

0,003

45

9

12

121

6,1488

24

16

11

170

0,1882

0,19424

35

Oleksy Agata
(ŁKS Commercecon Łódź)

23

59

6

18

7

187

0,0033

6

14

1

37

0,0015

140

30

39

390

10,741

64

26

29

349

0,2206

0,19334

36

Paskova Miroslava
(Developres SkyRes Rzeszów)

18

44

9

11

5

118

0,0049

3

17

2

33

0,001

69

15

12

204

9,0588

21

10

12

162

0,1914

0,19058

37

Maternia Jagoda
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

18

58

8

21

1

95

0,003

5

10

3

26

0,0017

100

30

23

268

10,1716

34

13

11

150

0,2533

0,18973

38

Krawulska Natalia
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

12

40

7

3

5

113

0,0065

6

12

0

30

0,0032

79

33

21

256

3,9062

41

18

8

138

0,2391

0,18041

39

Skiba Agata
(Legionovia Legionowo)

9

33

6

11

3

86

0,0062

2

14

2

32

0,0014

47

14

17

148

3,5676

56

23

13

225

0,3022

0,17441

40

Gierak Ilona
(Giacomini Budowlani Toruń)

11

29

4

3

3

78

0,0043

4

4

1

20

0,0025

51

8

19

168

4,1429

35

14

13

183

0,2131

0,17291

41

Fedusio Monika
(Atom Trefl Sopot)

19

56

9

14

6

118

0,0046

7

21

2

52

0,0021

84

27

34

322

4

44

17

20

319

0,163

0,17232

42

Śliwińska Ewa
(Developres SkyRes Rzeszów)

13

31

5

15

5

61

0,0044

1

8

1

16

0,0004

41

13

14

132

3,2879

25

7

13

130

0,2

0,16585

43

Cikiriz Natasa
(Polski Cukier Muszynianka)

21

38

3

8

2

67

0,0014

6

8

0

26

0,0017

49

13

18

161

4,2484

4

1

6

31

0,0323

0,16216

44

Grzelak Klaudia
(Legionovia Legionowo)

16

45

9

9

7

80

0,006

3

9

1

17

0,0011

28

15

12

94

0,4787

30

17

16

144

0,1042

0,16008

45

Urban Oliwia
(Enea PTPS Piła)

22

50

8

17

11

85

0,0054

3

5

1

24

0,0009

40

21

23

147

-1,3605

38

21

13

209

0,2201

0,15811

46

Sikorska Aleksandra
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

11

26

5

2

5

48

0,0058

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,15703

47

Rasińska Aleksandra
(Legionovia Legionowo)

22

59

6

16

3

78

0,0024

8

10

1

29

0,0022

68

13

25

165

10,7273

30

28

23

205

0,0878

0,15177

48

Grejman Anna
(Polski Cukier Muszynianka)

5

13

3

5

0

26

0,0039

0

2

0

2

0

6

1

4

25

0,52

6

3

2

32

0,3125

0,15164

49

Strózik Natalia
(Grot Budowlani Łódź)

12

33

4

4

3

62

0,0037

0

4

0

4

0

5

2

1

18

3,6667

1

0

0

14

0,2857

0,15096

50

Brzezińska Ewelina
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

17

42

3

11

6

85

0,0029

2

12

1

22

0,0007

31

6

16

99

3,8182

20

7

9

140

0,2429

0,1507

51

Szałankiewicz Katarzyna
(KSZO OSTROWIEC)

4

7

1

0

0

9

0,0014

2

0

0

2

0,0027

3

2

0

10

0,7

4

1

1

15

0,2667

0,14953

52

Piśla Karolina
(Enea PTPS Piła)

23

46

4

9

2

50

0,0017

0

6

0

14

0

8

7

5

53

-3,4717

16

9

12

97

0,1443

0,14553

53

Kukulska Adrianna
(Enea PTPS Piła)

5

7

0

0

0

11

0

0

1

0

1

0

7

2

1

21

1,3333

0

1

0

10

0,2

0,14532

54

Szabó Magdalena
(Polski Cukier Muszynianka)

19

34

3

8

0

39

0,0009

0

2

0

2

0

2

2

2

11

-6,1818

6

4

1

32

0,0937

0,14352

55

Rafałko Julita
(ŁKS Commercecon Łódź)

4

8

0

6

1

16

0,0015

1

0

1

4

0,0015

4

5

4

27

-1,4815

9

2

4

39

0,2564

0,14325

56

Janik Marta
(Giacomini Budowlani Toruń)

23

47

1

1

7

35

0,0021

3

5

0

18

0,0008

17

7

7

64

2,2031

6

13

4

74

0

0,14245

57

Fojucik Weronika
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

10

18

0

5

0

15

0

1

4

0

10

0,0006

10

3

3

43

1,6744

1

1

0

10

0,1

0,14213

58

Nowak Agata
(Giacomini Budowlani Toruń)

8

21

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

2

6

30

-0,1

0,14105

59

Adamek Adriana
(Legionovia Legionowo)

4

8

0

0

0

7

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

0

12

0,5

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  4