ORLEN Liga 2016/2017

Competition

ORLEN Liga 2016/2017 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Beier Heike
(Grot Budowlani Łódź)

30

106

42

29

37

387

0,0163

31

42

0

143

0,0064

260

53

44

702

24,6125

261

68

57

799

0,3517

0,32911

2

Mucha Emilia
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

28

111

39

30

42

371

0,0164

49

59

9

160

0,0099

308

90

73

858

18,7587

134

59

55

641

0,22

0,30684

3

Cvetanovic Marina
(Polski Cukier Muszynianka)

28

111

33

43

14

425

0,0099

39

53

5

133

0,0082

295

61

71

785

23,0484

119

55

15

522

0,2989

0,29569

4

Kamenova Kremena
(Developres SkyRes Rzeszów)

29

95

27

24

30

361

0,0128

26

37

5

114

0,0058

288

41

80

769

20,6307

80

72

33

573

0,103

0,28802

5

Mędrzyk Natalia
(Impel Wrocław)

27

90

42

48

25

325

0,0149

35

28

0

108

0,0078

223

52

55

594

17,5758

113

40

27

517

0,2843

0,28741

6

Sielicka Katarzyna
(ŁKS Commercecon Łódź)

26

96

21

17

20

341

0,0097

44

37

1

121

0,0104

259

54

49

760

19,7053

71

51

27

603

0,1791

0,28283

7

Kaczorowska Klaudia
(Developres SkyRes Rzeszów)

30

99

36

34

20

298

0,0121

20

33

3

78

0,0043

178

41

35

488

20,6926

102

39

26

400

0,2775

0,28147

8

Grajber Martyna
(Grot Budowlani Łódź)

30

111

25

32

44

405

0,0143

25

54

7

154

0,0052

183

45

48

550

18,1636

175

21

26

541

0,4251

0,28053

9

Brzóska Roksana
(KSZO OSTROWIEC)

28

107

32

46

27

306

0,0123

20

44

2

105

0,0042

259

65

69

739

18,0988

98

41

52

557

0,158

0,26786

10

Jagieło Aleksandra
(Chemik Police)

27

83

19

25

22

265

0,0096

33

41

5

135

0,0077

175

31

32

510

18,2275

138

18

44

474

0,3354

0,26771

11

Courtney Megan
(Impel Wrocław)

27

102

13

29

21

365

0,0076

46

51

1

155

0,0102

251

63

61

703

18,4267

162

34

33

539

0,3878

0,26723

12

Mikołajewska Ewelina
(Legionovia Legionowo)

28

110

29

35

20

377

0,0104

19

36

2

90

0,004

195

40

57

593

18,1788

129

54

50

621

0,2238

0,26019

13

Damaske Magdalena
(Atom Trefl Sopot)

26

90

18

18

16

289

0,0076

31

37

14

118

0,007

255

52

58

700

18,6429

129

67

54

688

0,1831

0,25888

14

Kaliszuk Tamara
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

26

83

28

33

29

312

0,0139

17

28

1

87

0,0041

220

57

54

625

14,4752

127

41

33

551

0,2523

0,25666

15

Paszek Daria
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

26

88

26

28

18

307

0,0109

36

39

2

121

0,0089

132

29

35

423

14,1466

125

38

39

431

0,3109

0,25573

16

Polak Patrycja
(Giacomini Budowlani Toruń)

27

95

28

13

19

259

0,0104

22

33

2

89

0,0049

232

55

67

637

16,405

77

55

54

484

0,0868

0,25344

17

Krzywicka Ewelina
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

28

104

13

40

19

281

0,0069

43

49

3

138

0,0092

296

89

75

841

16,3234

122

43

35

564

0,2642

0,25065

18

Paulava Marina
(Giacomini Budowlani Toruń)

28

103

28

42

19

386

0,0101

18

47

4

113

0,0039

176

33

56

617

14,5235

117

61

73

787

0,1436

0,24066

19

Werblińska Anna
(Chemik Police)

24

65

24

26

15

215

0,0105

12

16

2

46

0,0032

130

24

33

332

14,2922

84

26

15

267

0,3708

0,23992

20

Mielczarek Beata
(Atom Trefl Sopot)

27

107

26

31

23

337

0,0104

10

46

0

103

0,0021

224

51

72

745

14,506

121

41

28

537

0,2737

0,23741

21

Wójcik Aleksandra
(Polski Cukier Muszynianka)

28

111

14

14

7

316

0,0044

23

54

2

117

0,0048

250

60

73

736

17,6454

165

80

44

1021

0,24

0,23559

22

Kapturska Joanna
(KSZO OSTROWIEC)

23

94

21

38

25

284

0,0115

33

58

2

175

0,0083

281

90

106

835

9,5689

8

7

5

57

0,0877

0,23355

23

Blagojević Jelena
(Chemik Police)

27

80

9

6

15

249

0,0056

16

23

5

78

0,0037

129

19

34

367

16,5668

77

22

15

302

0,3212

0,23239

24

Ściurka Dorota
(KSZO OSTROWIEC)

28

109

17

21

20

409

0,0077

16

41

3

117

0,0033

268

72

81

840

14,9226

187

33

43

592

0,3598

0,23213

25

Babicz Agata
(Enea PTPS Piła)

23

86

9

15

14

297

0,0062

27

32

2

104

0,0073

197

35

77

552

13,2428

70

30

36

382

0,1937

0,22829

26

Kossanyiova Andrea
(Impel Wrocław)

25

68

17

21

22

209

0,0095

19

22

1

71

0,0046

123

35

29

354

11,3333

85

25

23

347

0,317

0,22572

27

Skrzypkowska Natalia
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

28

96

26

17

29

244

0,0111

8

15

1

40

0,0016

94

24

29

342

11,5088

78

27

32

345

0,2609

0,22505

28

Scott Regan
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

10

37

10

18

11

93

0,0132

7

11

2

32

0,0044

90

22

26

252

6,1667

47

15

22

212

0,1981

0,2155

29

Staniucha-Szczurek Joanna
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

24

80

9

7

20

237

0,0069

17

15

2

60

0,004

140

30

44

456

11,5789

58

38

30

352

0,1619

0,21508

30

Austin Alexis
(Enea PTPS Piła)

24

79

10

29

9

215

0,0051

22

35

4

83

0,0059

269

79

78

747

11,8447

9

11

11

134

0,0448

0,21349

31

Kuligowska Joanna
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

27

95

18

8

14

287

0,0071

12

32

4

71

0,0027

124

35

45

423

9,8818

99

33

35

477

0,2788

0,20576

32

Bryda Katarzyna
(ŁKS Commercecon Łódź)

22

73

16

12

14

240

0,0081

12

28

2

83

0,0033

137

37

53

415

8,2675

87

42

31

469

0,2452

0,20369

33

Twardowska Julia
(Grot Budowlani Łódź)

27

65

8

13

9

135

0,0039

11

25

3

60

0,0025

95

29

20

266

11,2406

38

19

11

220

0,2227

0,19953

34

Paskova Miroslava
(Developres SkyRes Rzeszów)

22

55

11

11

5

131

0,0046

3

22

3

40

0,0009

79

17

15

225

11,4889

23

11

13

172

0,186

0,19925

35

Oleksy Agata
(ŁKS Commercecon Łódź)

25

65

6

21

7

204

0,0031

6

24

1

49

0,0014

156

33

45

431

11,7633

71

28

32

392

0,2296

0,19662

36

Ciesiulewicz Marta
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

17

34

17

15

3

92

0,0077

7

11

0

27

0,0027

49

10

14

133

6,391

25

17

11

179

0,1955

0,19308

37

Krawulska Natalia
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

14

49

8

4

6

141

0,0062

10

14

1

40

0,0045

111

38

29

338

6,3787

55

25

12

205

0,2732

0,19215

38

Maternia Jagoda
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

18

58

8

21

1

95

0,003

5

10

3

26

0,0017

100

30

23

268

10,1716

34

13

11

150

0,2533

0,18973

39

Fedusio Monika
(Atom Trefl Sopot)

21

65

12

18

6

144

0,005

11

24

2

62

0,003

96

29

40

376

4,6676

46

20

21

355

0,1577

0,17784

40

Skiba Agata
(Legionovia Legionowo)

9

33

6

11

3

86

0,0062

2

14

2

32

0,0014

47

14

17

148

3,5676

56

23

13

225

0,3022

0,17441

41

Gierak Ilona
(Giacomini Budowlani Toruń)

11

29

4

3

3

78

0,0043

4

4

1

20

0,0025

51

8

19

168

4,1429

35

14

13

183

0,2131

0,17291

42

Cikiriz Natasa
(Polski Cukier Muszynianka)

23

47

5

13

2

84

0,0018

11

11

1

39

0,0028

69

22

26

225

4,3867

4

1

6

31

0,0323

0,16595

43

Śliwińska Ewa
(Developres SkyRes Rzeszów)

14

32

5

15

5

61

0,004

1

8

1

16

0,0004

41

13

14

132

3,3939

25

7

13

131

0,2061

0,16509

44

Szałankiewicz Katarzyna
(KSZO OSTROWIEC)

5

11

5

2

0

22

0,0055

2

0

0

2

0,0022

9

3

3

24

1,375

7

3

1

31

0,2258

0,16022

45

Grzelak Klaudia
(Legionovia Legionowo)

16

45

9

9

7

80

0,006

3

9

1

17

0,0011

28

15

12

94

0,4787

30

17

16

144

0,1042

0,16008

46

Fojucik Weronika
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

12

27

1

7

1

38

0,001

3

8

0

24

0,0015

24

7

7

82

3,2927

1

1

0

13

0,1538

0,15744

47

Sikorska Aleksandra
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

11

26

5

2

5

48

0,0058

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,15703

48

Urban Oliwia
(Enea PTPS Piła)

24

58

8

19

13

105

0,0054

4

7

1

29

0,001

51

26

29

186

-1,2473

48

24

15

256

0,2461

0,15413

49

Grejman Anna
(Polski Cukier Muszynianka)

6

15

4

5

0

28

0,0042

0

3

0

3

0

6

1

4

28

0,5357

6

5

3

41

0,1951

0,15236

50

Strózik Natalia
(Grot Budowlani Łódź)

16

48

5

6

5

83

0,0038

1

4

0

6

0,0004

10

3

2

29

8,2759

1

2

2

21

0

0,15218

51

Rasińska Aleksandra
(Legionovia Legionowo)

24

64

6

16

3

78

0,0022

9

11

1

31

0,0022

69

15

25

169

10,9822

30

29

24

209

0,0766

0,15125

52

Brzezińska Ewelina
(BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

17

42

3

11

6

85

0,0029

2

12

1

22

0,0007

31

6

16

99

3,8182

20

7

9

140

0,2429

0,1507

53

Piśla Karolina
(Enea PTPS Piła)

25

49

4

9

2

50

0,0015

0

6

0

14

0

9

7

5

54

-2,7222

17

9

12

102

0,1569

0,14508

54

Zakościelna Barbara
(Legionovia Legionowo)

4

4

0

1

0

3

0

1

1

0

3

0,0018

1

0

0

4

1

2

1

2

13

0,0769

0,14431

55

Szabó Magdalena
(Polski Cukier Muszynianka)

21

36

4

8

0

43

0,0011

0

2

0

3

0

4

3

2

19

-1,8947

7

7

1

42

0,0714

0,14402

56

Janik Marta
(Giacomini Budowlani Toruń)

25

52

1

2

7

40

0,0019

4

6

0

20

0,001

22

8

9

82

3,1707

8

14

9

89

-0,0449

0,14271

57

Kukulska Adrianna
(Enea PTPS Piła)

7

9

0

1

0

13

0

0

2

0

2

0

8

2

1

26

1,7308

0

2

1

14

0,1429

0,14105

58

Szczyrba Daria
(Atom Trefl Sopot)

5

6

0

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

0

5

1

15

-0,2

0,14105

59

Nowak Agata
(Giacomini Budowlani Toruń)

8

21

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

2

6

30

-0,1

0,14105

60

Adamek Adriana
(Legionovia Legionowo)

4

8

0

0

0

7

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

0

12

0,5

0,14105

61

Rafałko Julita
(ŁKS Commercecon Łódź)

5

9

0

6

1

16

0,0012

1

0

2

5

0,0012

4

5

5

28

-1,9286

10

2

4

41

0,2683

0,14083

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  4