Plus Liga 2016/2017

Plus Liga 2016/2017 - Play Off

Plus Liga 2016/2017 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Katić Milan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

2

9

5

3

0

9

0,0132

5

7

1

37

0,0158

21

1

5

43

3,1395

21

1

3

72

0,5

0,346

2

Sobański Rafał
(GKS Katowice)

2

9

3

9

0

15

0,0079

7

5

2

40

0,0237

22

7

4

47

2,1064

26

3

7

82

0,4268

0,3457

3

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

2

9

3

8

0

14

0,0077

6

10

3

38

0,023

22

5

3

41

3,0732

15

6

3

51

0,3137

0,34384

4

Ivovic Marko
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

17

8

7

0

23

0,0107

7

6

1

55

0,0107

34

5

6

88

4,4432

23

17

4

111

0,2613

0,30992

5

Ruciak Michał
(Espadon Szczecin)

2

6

5

1

0

7

0,0142

0

6

2

35

0,0057

14

3

4

30

1,4

9

2

0

33

0,3939

0,29937

6

Hebda Miłosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

9

4

11

0

17

0,0102

3

6

1

26

0,0102

15

3

2

34

2,6471

10

10

3

67

0,209

0,29875

7

Wachnik Jakub
(Effector Kielce)

2

6

3

3

0

6

0,0088

3

6

1

17

0,0117

15

2

2

23

2,8696

11

2

2

39

0,3846

0,29786

8

Fornal Tomasz
(Cerrad Czarni Radom)

2

9

4

4

0

9

0,0102

1

5

2

30

0,0077

22

3

5

51

2,4706

20

2

1

44

0,5909

0,28768

9

Penczev Nikolay
(PGE Skra Bełchatów)

4

14

4

11

3

26

0,0061

7

5

1

62

0,0122

22

4

6

60

2,8

15

7

1

52

0,4423

0,28378

10

Samica Guillaume
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

2

9

5

7

0

23

0,0132

1

7

0

34

0,0026

26

4

6

52

2,7692

20

4

4

69

0,3043

0,28362

11

Jaeschke Thomas
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

13

8

7

0

19

0,0107

2

4

2

34

0,0053

31

4

8

73

3,3836

8

5

2

47

0,2979

0,28264

12

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

4

12

4

6

0

17

0,0067

4

6

1

58

0,0083

43

4

5

90

4,5333

12

8

4

74

0,1892

0,27577

13

Hidalgo Oliva Salvador
(Jastrzębski Węgiel)

4

14

5

6

0

17

0,0072

4

11

1

51

0,0072

57

11

12

110

4,3273

10

10

3

74

0,1622

0,27344

14

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

9

2

8

0

11

0,0051

1

6

3

40

0,0102

26

4

4

41

3,9512

7

4

2

45

0,3111

0,27296

15

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

2

9

2

5

0

13

0,0053

3

3

1

45

0,0105

37

6

8

80

2,5875

10

4

0

42

0,4762

0,27126

16

Śliwka Aleksander
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

7

4

2

1

11

0,011

1

4

0

25

0,0027

31

5

4

64

2,4062

11

1

1

45

0,5111

0,27054

17

Pupart Keith
(Cuprum Lubin)

2

7

4

4

0

12

0,011

1

2

0

19

0,0027

14

1

3

33

2,1212

8

1

3

40

0,425

0,26946

18

Bartos Adam
(BBTS Bielsko-Biała)

2

7

3

1

0

6

0,0088

1

2

1

18

0,0058

8

4

2

20

0,7

2

4

1

16

0

0,26251

19

Buszek Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

4

13

4

12

1

24

0,0067

2

4

2

46

0,0067

22

2

9

60

2,3833

15

4

3

76

0,4342

0,26245

20

Yordanov Zlatan
(MKS Będzin)

1

2

1

3

0

4

0,0072

1

1

0

9

0,0072

3

1

2

8

0

1

0

1

8

0

0,25973

21

Palacios Ezequiel
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

7

2

5

0

10

0,0055

1

5

1

21

0,0055

25

2

1

52

2,9615

2

3

2

34

0,1176

0,25202

22

Pawliński Maciej
(Effector Kielce)

2

6

2

5

0

10

0,0058

1

5

1

23

0,0058

17

2

4

39

1,6923

4

0

1

14

0,4286

0,25145

23

Schwarz Sebastian
(Jastrzębski Węgiel)

4

13

1

4

0

11

0,0014

4

10

3

35

0,0101

20

2

4

49

3,7143

7

6

3

78

0,2564

0,25118

24

Taht Robert
(Cuprum Lubin)

2

8

2

4

0

8

0,0055

1

9

1

23

0,0055

27

3

6

65

2,2154

10

2

1

49

0,3469

0,25023

25

Waliński Marcin
(MKS Będzin)

2

6

1

3

0

5

0,0028

1

5

1

24

0,0057

31

7

1

52

2,6538

8

1

1

31

0,3548

0,23828

26

Kapelus Serhiy
(GKS Katowice)

2

9

2

4

0

8

0,0053

0

5

1

24

0,0026

18

4

3

45

2,2

16

3

3

46

0,4348

0,23793

27

Yudin Igor
(Łuczniczka Bydgoszcz)

2

9

2

8

0

14

0,0053

1

6

0

30

0,0026

25

7

6

68

1,5882

2

1

2

21

0,0952

0,23533

28

Wawrzyńczyk Stanisław
(AZS Częstochowa)

2

3

2

1

0

3

0,0053

1

1

0

6

0,0026

5

2

0

12

0,75

4

2

0

19

0,2105

0,23331

29

Moroz Mykoła
(AZS Częstochowa)

2

9

2

3

0

9

0,0053

1

6

0

21

0,0026

12

6

4

39

0,4615

19

2

3

76

0,5526

0,23313

30

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

2

6

0

3

0

11

0

2

5

1

21

0,0085

8

0

3

22

1,3636

6

2

0

30

0,5

0,23091

31

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

2

8

2

2

0

6

0,0058

0

6

0

25

0

24

5

7

46

2,087

15

2

1

44

0,5

0,23067

32

Łapszyński Łukasz
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

2

6

0

1

0

2

0

1

2

2

17

0,0079

11

1

3

26

1,6154

4

1

1

18

0,3889

0,22895

33

Vemić Milos
(BBTS Bielsko-Biała)

2

7

0

2

0

4

0

1

2

2

13

0,0088

6

1

4

26

0,2692

7

2

0

26

0,3846

0,22844

34

Derocco Jason
(Jastrzębski Węgiel)

4

9

0

3

0

5

0

3

6

2

26

0,0072

14

3

6

36

1,25

6

6

4

46

0,0435

0,22476

35

Lipiński Bartłomiej
(BBTS Bielsko-Biała)

1

1

0

1

0

1

0

1

2

0

5

0,0077

3

0

1

6

0,3333

1

0

0

10

0,2

0,22423

36

Russell Kyle
(MKS Będzin)

2

2

2

0

1

5

0,0057

0

1

0

7

0

4

3

0

13

0,1538

0

0

0

0

0

0,22353

37

Wika Marcin
(Espadon Szczecin)

2

6

1

4

0

8

0,0028

1

3

0

23

0,0028

12

1

4

36

1,1667

10

4

1

50

0,28

0,22307

38

Perrin John Gordon
(Asseco Resovia Rzeszów)

3

10

1

6

0

14

0,0019

1

4

0

27

0,0019

26

6

4

58

2,7586

1

6

3

59

0,0508

0,21857

39

Bobrowski Kacper
(Łuczniczka Bydgoszcz)

2

6

1

0

0

1

0,0026

1

2

0

7

0,0026

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,21746

40

Buchowski Adrian
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

1

0

3

0

0

1

1

4

0,0053

4

0

0

5

0,8

0

0

0

1

0

0,21652

41

Ernastowicz Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

2

2

1

1

0

2

0,0029

0

1

0

3

0

3

0

2

7

0,2857

2

0

1

12

0,5

0,21086

42

Koumentakis Rafail
(Cuprum Lubin)

2

3

1

1

0

2

0,0027

0

3

0

8

0

5

1

3

16

0,1875

4

0

3

22

0,2273

0,20943

43

Włodarczyk Wojciech
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

3

0

5

0

5

0

0

2

1

11

0,0027

7

1

1

16

0,9375

6

3

0

28

0,2857

0,20805

44

Stelmach Kacper
(GKS Katowice)

2

5

1

0

0

2

0,0026

0

0

0

5

0

0

0

0

1

0

0

1

0

5

0

0,20802

45

Urbanowicz Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

2

2

1

0

0

1

0,0026

0

0

0

1

0

1

0

0

1

2

1

0

0

4

0,5

0,20763

46

Bednorz Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

3

6

1

1

0

4

0,0019

1

1

0

5

0,0019

6

2

1

12

1,5

0

0

0

0

0

0,20442

47

Roberts Nathan
(MKS Będzin)

2

3

0

2

0

3

0

0

0

0

5

0

5

0

0

10

1,5

5

0

0

14

0,4286

0,20023

48

Halaba Paweł
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

1

4

0

2

0

6

0

0

4

0

9

0

17

3

3

31

1,4194

4

0

1

24

0,4583

0,20007

49

Formela Konrad
(Effector Kielce)

2

6

0

3

0

6

0

0

2

0

15

0

8

3

2

29

0,6207

5

1

3

24

0,25

0,19768

50

Ferens Wojciech
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

1

0

0

0

0

0

0

2

0

2

0

1

0

0

2

0,5

0

0

0

3

0,6667

0,1968

51

Wołosz Maciej
(Espadon Szczecin)

1

2

0

2

0

2

0

0

1

0

3

0

1

1

0

4

0

0

1

1

8

0

0,19569

52

Szalpuk Artur
(PGE Skra Bełchatów)

3

4

0

2

0

4

0

0

2

0

6

0

2

0

0

2

4

0

1

0

7

0,1429

0,19569

53

Kwolek Bartosz
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

2

-1

1

0

0

2

0,5

0,19569

54

Bućko Bartosz
(Effector Kielce)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

55

Pietruczuk Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

2

0

0

0

0

0

0

1

0

2

0

1

0

0

2

1

0

2

1

7

-0,1429

0,19545

56

Depowski Dominik
(Espadon Szczecin)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

3

0

1

1

2

8

-0,25

0

0

1

2

0

0,19505

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1