Plus Liga 2016/2017

Plus Liga 2016/2017 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2016/2017 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Kosok Grzegorz
(Jastrzębski Węgiel)

30

124

69

116

6

308

0,0127

17

31

15

482

0,0059

164

11

10

261

67,9387

0,53143

2

Lisinac Srećko
(PGE Skra Bełchatów)

24

90

51

85

7

235

0,0126

30

88

15

371

0,0111

213

22

12

315

51,1429

0,52848

3

Pashytskyy Dmytro
(LOTOS Trefl Gdańsk)

29

113

64

149

3

359

0,0123

26

93

12

410

0,0073

205

18

19

307

61,8371

0,52565

4

Bieniek Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

30

104

35

117

3

279

0,0074

42

84

21

442

0,0132

187

9

8

303

58,3498

0,51989

5

Pliński Daniel
(Indykpol AZS Olsztyn)

29

103

72

117

1

294

0,0145

11

13

14

331

0,005

138

7

6

227

56,7181

0,51844

6

Rejno Krzysztof
(MKS Będzin)

30

111

70

104

9

298

0,0134

17

23

14

382

0,006

141

8

10

239

57,1255

0,51763

7

Smith David
(Cerrad Czarni Radom)

30

111

55

103

11

280

0,0104

29

79

23

443

0,0099

160

18

17

262

52,958

0,51221

8

Boehme Marcus
(Cuprum Lubin)

28

98

54

118

5

346

0,0117

25

87

14

281

0,0084

129

8

16

197

52,2335

0,51108

9

Kohut Emanuel
(Cerrad Czarni Radom)

30

111

54

108

7

250

0,0102

15

67

14

302

0,0055

210

7

12

329

64,4407

0,50885

10

Wrona Andrzej
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

29

108

66

142

6

303

0,0134

12

32

18

374

0,0061

187

12

23

324

50,6667

0,507

11

Wiśniewski Łukasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

80

49

86

3

233

0,0123

24

51

12

311

0,009

140

10

9

212

45,6604

0,50683

12

Kłos Karol
(PGE Skra Bełchatów)

27

100

50

109

5

238

0,0112

21

55

15

414

0,0081

140

13

16

233

47,6395

0,499

13

Ratajczak Artur
(MKS Będzin)

30

117

60

116

8

308

0,0115

22

41

17

425

0,0075

111

13

8

219

48,0822

0,49846

14

Sacharewicz Mateusz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

30

106

78

117

3

339

0,0153

14

54

10

305

0,0047

118

13

13

237

41,1477

0,49518

15

Kalembka Tomasz
(GKS Katowice)

30

114

58

114

5

309

0,011

28

91

24

395

0,0098

112

21

14

224

39,1875

0,49161

16

Boruch Damian
(Jastrzębski Węgiel)

28

105

60

91

4

245

0,0117

7

38

5

267

0,0023

157

11

14

242

57,2727

0,48985

17

Nowakowski Piotr
(Asseco Resovia Rzeszów)

26

87

38

77

3

190

0,0089

25

42

16

284

0,0096

95

10

8

148

45,2635

0,48912

18

Wohlfahrtstatter Peter
(Effector Kielce)

30

114

39

104

6

257

0,0078

16

49

8

385

0,0048

178

15

12

273

63,0549

0,48815

19

Hain Piotr
(Cuprum Lubin)

20

74

34

74

9

181

0,0101

18

35

9

267

0,008

101

6

5

158

42,1519

0,48293

20

Lemański Bartłomiej
(Asseco Resovia Rzeszów)

27

86

39

61

4

154

0,0087

22

53

12

261

0,0076

96

7

5

157

46,0127

0,47837

21

Krulicki Bartłomiej
(GKS Katowice)

30

106

58

92

6

264

0,011

11

51

11

352

0,0042

114

12

13

208

45,3558

0,47386

22

Nowakowski Jan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

29

107

46

112

5

267

0,0094

4

32

9

233

0,0027

141

3

18

236

54,4068

0,47259

23

Zniszczoł Miłosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

26

86

42

77

6

208

0,0093

21

34

16

311

0,0082

66

7

9

120

35,8333

0,46802

24

Kochanowski Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

23

70

40

69

5

177

0,0098

20

61

10

266

0,0073

103

12

9

167

34,3713

0,46413

25

Kowalczyk Jakub
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

27

90

37

96

1

209

0,0081

5

50

12

292

0,0037

126

8

5

201

50,597

0,46345

26

Gladyr Jurij
(PGE Skra Bełchatów)

15

40

23

37

3

101

0,0094

12

41

13

133

0,0102

58

3

2

85

24,9412

0,4604

27

Możdżonek Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

25

89

35

62

5

185

0,0085

16

15

14

263

0,0073

61

10

6

115

34,8261

0,45742

28

Perłowski Łukasz
(Espadon Szczecin)

25

90

23

45

3

111

0,0055

20

47

15

291

0,0084

91

6

15

182

34,6154

0,44438

29

Buniak Bartosz
(AZS Częstochowa)

24

82

41

100

3

208

0,0108

4

22

5

220

0,0024

97

12

11

186

32,6237

0,44231

30

Gałązka Janusz
(Espadon Szczecin)

24

83

41

70

3

200

0,0099

7

25

2

227

0,0022

116

13

12

215

35,1302

0,44072

31

Siek Wojciech
(BBTS Bielsko-Biała)

29

96

40

116

3

256

0,0086

10

34

4

255

0,003

110

14

19

208

35,5385

0,43743

32

Nalobin Aleksiej
(Effector Kielce)

8

30

19

45

2

99

0,0145

1

19

2

83

0,0023

39

4

2

64

15,4687

0,43486

33

Szalacha Michał
(AZS Częstochowa)

17

58

32

61

2

150

0,0111

9

29

8

150

0,0059

79

14

16

172

16,5233

0,43473

34

Zajder Maciej
(Espadon Szczecin)

20

66

22

52

5

119

0,0066

11

33

7

177

0,0054

83

6

9

139

32,2878

0,43211

35

Gawryszewski Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

27

87

23

58

4

155

0,0047

12

22

3

260

0,0031

138

14

12

223

43,6951

0,42893

36

Gunia Dawid
(Cuprum Lubin)

17

60

25

69

2

164

0,0083

4

22

2

169

0,002

93

10

5

154

30,3896

0,42265

37

Grzechnik Bartłomiej
(BBTS Bielsko-Biała)

25

78

29

83

8

184

0,0072

5

34

9

247

0,0035

88

12

11

177

28,6441

0,42064

38

Polański Łukasz
(AZS Częstochowa)

29

89

15

47

9

112

0,0031

9

23

7

232

0,0033

62

6

7

109

40,0092

0,41491

39

Grzyb Wojciech
(LOTOS Trefl Gdańsk)

19

56

22

53

2

128

0,0061

7

39

7

157

0,0039

58

5

4

103

26,6408

0,41246

40

Maćkowiak Jędrzej
(Effector Kielce)

27

89

22

73

8

194

0,0047

8

28

5

286

0,0028

76

11

11

140

34,3286

0,41225

41

Sobala Wojciech
(Jastrzębski Węgiel)

12

33

11

19

2

58

0,0051

4

7

6

84

0,0046

33

0

2

53

19,3019

0,3979

42

Czarnowski Patryk
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

66

20

35

0

106

0,0052

0

8

2

127

0,0005

64

7

5

112

30,6429

0,39788

43

Gaca Mariusz
(BBTS Bielsko-Biała)

27

73

15

63

2

163

0,0034

5

15

6

216

0,0025

48

3

3

118

25,9831

0,38905

44

Jurkiewicz Wojciech
(Łuczniczka Bydgoszcz)

19

44

16

37

1

76

0,0048

2

8

6

109

0,0024

34

5

4

73

15,0685

0,37954

45

Superlak Michał
(Effector Kielce)

21

43

9

18

1

44

0,0026

7

35

8

86

0,0043

64

17

13

165

8,8606

0,36588

46

Świrydowicz Waldemar
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

18

39

8

20

1

52

0,0025

0

5

0

72

0

33

0

3

57

20,5263

0,36415

47

Dryja Dawid
(Asseco Resovia Rzeszów)

22

61

6

15

4

52

0,0016

17

26

5

140

0,006

38

1

3

54

38,4074

0,35442

48

Pietraszko Paweł
(GKS Katowice)

24

61

12

42

2

85

0,0027

11

43

10

147

0,0047

41

5

1

58

36,8103

0,35434

49

Janus Bartłomiej
(AZS Częstochowa)

27

76

19

40

2

111

0,0043

7

13

2

176

0,002

29

6

9

63

16,8889

0,35117

50

Smoliński Przemysław
(ONICO AZS Politechnika Warszawska)

14

27

3

11

2

25

0,0013

0

6

1

29

0,0004

16

3

0

30

11,7

0,34556

51

Woch Dawid
(MKS Będzin)

13

22

6

6

1

24

0,0026

0

4

1

42

0,0004

17

4

3

32

6,875

0,34544

52

Ostrowski Michał
(Cerrad Czarni Radom)

9

13

4

6

0

16

0,0024

2

4

2

26

0,0024

6

1

0

12

5,4167

0,34277

53

Przybyła Mateusz
(MKS Będzin)

4

7

1

5

0

8

0,0016

1

2

0

20

0,0016

7

1

0

13

3,2308

0,33971

54

Michalski Adam
(Cuprum Lubin)

11

19

4

8

0

17

0,0021

2

7

0

42

0,0011

4

0

0

10

7,6

0,33482

55

Niemiec Patryk
(LOTOS Trefl Gdańsk)

16

27

1

3

0

5

0,0003

6

5

3

49

0,0031

2

1

2

7

-3,8571

0,33476

56

Bachmatiuk Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

21

34

0

1

0

2

0

4

5

1

36

0,0013

3

0

0

9

11,3333

0,32485

57

Zwiech Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

9

13

1

2

0

6

0,0006

0

2

1

5

0,0006

5

0

0

5

13

0,32225

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  4