ORLEN Liga 2015/2016

ORLEN Liga 2015/2016 - Faza Zasadnicza

ORLEN Liga 2015/2016 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Tokarska Maja
(PGE Atom Trefl Sopot)

21

73

36

32

22

292

0,0173

56

59

10

216

0,0167

103

15

11

203

27,6897

0,6396

2

Ganszczyk Kamila
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

20

77

21

48

18

261

0,0114

83

81

9

281

0,0243

87

16

11

220

21

0,62593

3

Savić Maja
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

21

77

23

31

15

310

0,0114

63

82

12

249

0,0189

114

19

19

233

25,1159

0,59908

4

Ptak Monika
(Impel Wrocław)

22

80

14

24

16

194

0,0085

53

62

6

265

0,0149

100

7

9

192

35

0,56684

5

Kąkolewska Agnieszka
(Impel Wrocław)

18

62

12

37

6

160

0,0061

65

72

9

253

0,0219

63

7

7

145

20,9517

0,56446

6

Mróz Katarzyna
(Chemik Police)

15

37

12

9

13

162

0,0123

30

20

4

102

0,0147

38

0

5

92

13,2717

0,55819

7

Bednarek-Kasza Agnieszka
(Chemik Police)

15

46

10

16

18

172

0,0125

29

35

1

109

0,013

61

9

8

116

17,4483

0,55642

8

Skorupa Małgorzata
(PTPS Piła)

20

75

11

5

12

268

0,007

59

79

2

311

0,018

99

6

15

226

25,885

0,55642

9

Leggs Kiesha
(PTPS Piła)

21

77

10

22

9

248

0,0056

67

57

3

224

0,0199

108

30

14

275

17,92

0,5419

10

Gajgał-Anioł Katarzyna
(Chemik Police)

15

35

5

11

11

114

0,0077

33

23

3

110

0,016

53

5

0

82

20,4878

0,53966

11

Veljković Stefana
(Chemik Police)

14

40

8

17

12

128

0,0097

29

31

2

117

0,014

68

4

11

125

16,96

0,53739

12

Pycia Sylwia
(Budowlani Łódź)

19

71

14

26

5

244

0,0059

59

78

8

249

0,0184

82

15

13

233

16,4549

0,53168

13

Moskwa Kornelia
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

19

60

10

26

15

185

0,0081

50

41

9

167

0,0163

53

14

13

129

12,093

0,52917

14

Hawryła Magdalena
(Developres SkyRes Rzeszów)

20

70

10

26

15

169

0,0076

44

70

8

211

0,0135

103

17

17

233

20,7296

0,52273

15

Połeć Katarzyna
(Legionovia Legionowo)

21

69

13

20

5

184

0,0054

53

64

7

179

0,016

78

10

11

187

21,0321

0,52084

16

Otasević Ana
(Developres SkyRes Rzeszów)

22

66

4

14

15

158

0,0053

60

62

14

232

0,0168

90

14

15

215

18,7256

0,5205

17

Misiuna Natalia
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

20

78

12

12

13

217

0,0074

44

57

4

202

0,013

146

20

28

351

21,7778

0,51961

18

Dziękiewicz Eleonora
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

19

72

15

18

12

235

0,0082

30

42

7

165

0,0091

115

13

11

230

28,487

0,51396

19

Śmieszek Małgorzata
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

20

72

17

31

8

208

0,0074

43

67

5

212

0,0127

97

17

15

250

18,72

0,51177

20

Lis Małgorzata
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

21

72

8

30

5

169

0,0038

56

85

13

244

0,0165

101

25

16

224

19,2857

0,50605

21

Polańska Gabriela
(Budowlani Łódź)

21

82

1

42

1

125

0,0006

60

98

20

262

0,017

172

20

17

343

32,2741

0,50512

22

Chojnacka Iga
(Legionovia Legionowo)

22

78

13

31

13

232

0,0076

41

63

2

189

0,0119

87

17

22

222

16,8649

0,50459

23

Efimienko Zuzanna
(PGE Atom Trefl Sopot)

19

50

17

18

12

146

0,0095

24

33

5

123

0,0079

58

3

8

112

20,9821

0,50361

24

Piotrowska Julia
(KSZO OSTROWIEC)

14

53

14

17

7

156

0,009

20

41

9

126

0,0086

53

8

10

134

13,8433

0,48995

25

Trojan Aleksandra
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

16

40

7

15

7

122

0,0057

30

36

14

122

0,0123

48

7

8

127

10,3937

0,4778

26

Cooper Brittnee
(PGE Atom Trefl Sopot)

9

31

2

10

1

59

0,002

23

34

4

94

0,0155

49

5

6

83

14,1928

0,47328

27

Alagierska Klaudia
(Legionovia Legionowo)

2

2

3

2

1

8

0,0153

0

2

0

4

0

0

0

0

3

0

0,46221

28

Bednarek Karolina
(KSZO OSTROWIEC)

21

70

5

15

9

177

0,0045

30

62

2

167

0,0095

82

17

19

205

15,7073

0,45886

29

Stencel Anna
(PTPS Piła)

2

7

0

1

1

14

0,0034

4

13

0

27

0,0135

8

2

1

19

1,8421

0,44841

30

Sikorska Aleksandra
(Impel Wrocław)

19

60

6

9

12

148

0,0058

30

24

1

113

0,0097

24

4

5

57

15,7895

0,44154

31

Sosnowska Justyna
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

20

69

5

6

5

183

0,0031

28

44

1

148

0,0086

66

13

13

176

15,6818

0,44029

32

Wójcik Alicja
(KSZO OSTROWIEC)

13

36

3

9

5

88

0,0043

16

43

3

84

0,0087

36

6

11

78

8,7692

0,43911

33

Bałucka Izabela
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

10

27

5

7

3

84

0,0048

14

36

2

105

0,0084

18

6

3

49

4,9592

0,43345

34

Radenkovic Danica
(PGE Atom Trefl Sopot)

4

14

1

6

5

46

0,0096

2

4

0

20

0,0032

3

1

3

13

-1,0769

0,43302

35

Pelc Sylwia
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

18

38

8

7

3

96

0,0038

21

34

4

87

0,0073

27

4

4

62

11,6452

0,43104

36

Warzocha Katarzyna
(Developres SkyRes Rzeszów)

18

46

9

3

6

119

0,0051

11

24

3

65

0,0038

31

7

1

60

17,6333

0,43082

37

Liniarska Aleksandra
(Budowlani Łódź)

9

22

3

8

1

57

0,0025

12

16

1

52

0,0074

19

1

2

36

9,7778

0,41619

38

Nowakowska Dominika
(Developres SkyRes Rzeszów)

11

23

4

4

1

57

0,0029

10

12

0

32

0,0059

19

5

7

57

2,8246

0,39773

39

Łukasik Justyna
(PGE Atom Trefl Sopot)

17

39

8

6

9

79

0,0062

6

13

1

37

0,0022

15

4

1

32

12,1875

0,39725

40

Janicka Ewelina
(Developres SkyRes Rzeszów)

1

2

1

1

0

3

0,0074

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,3931

41

Ziółkowska Marta
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

13

28

4

3

2

63

0,0026

6

24

0

56

0,0026

20

4

2

50

7,84

0,38378

42

Pacak Joanna
(Legionovia Legionowo)

16

27

4

8

6

60

0,0041

7

16

0

49

0,0029

4

0

6

30

-1,8

0,38031

43

Szymańska Karolina
(Legionovia Legionowo)

8

14

2

7

1

29

0,0025

3

1

0

14

0,0025

10

1

0

24

5,25

0,37685

44

Brzezińska Julia
(Budowlani Łódź)

3

5

1

1

1

12

0,0037

0

2

0

4

0

4

4

5

21

-1,1905

0,36045

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1