ORLEN Liga 2015/2016

ORLEN Liga 2015/2016 - Faza Zasadnicza

ORLEN Liga 2015/2016 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Balkestein-Grothues Maret
(PGE Atom Trefl Sopot)

20

72

22

20

28

267

0,0157

22

44

4

108

0,0069

214

35

34

568

18,3803

88

15

16

349

0,4183

0,29335

2

Grejman Anna
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

22

79

25

35

18

268

0,0123

26

29

2

100

0,0074

177

33

34

490

17,7347

147

51

16

563

0,3464

0,27574

3

Różycka Karolina
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

22

78

32

25

22

313

0,0145

19

39

5

108

0,0051

185

38

43

502

16,1594

79

26

30

333

0,3003

0,27049

4

Beier Heike
(Budowlani Łódź)

21

79

34

32

11

354

0,0127

33

32

1

116

0,0093

190

43

48

579

13,5078

97

27

8

336

0,4196

0,26183

5

Kaczorowska Klaudia
(PGE Atom Trefl Sopot)

19

66

31

35

22

261

0,0175

13

26

3

67

0,0043

119

32

27

382

10,3665

82

21

40

423

0,3002

0,25199

6

Werblińska Anna
(Chemik Police)

15

39

18

21

14

152

0,0145

13

7

0

38

0,0059

97

15

22

244

9,5902

36

7

6

135

0,4296

0,24038

7

Mędrzyk Natalia
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

22

79

18

38

13

251

0,0088

17

31

1

90

0,0048

222

42

63

626

14,7652

97

37

14

495

0,3212

0,23965

8

Costagrande Karolina
(Impel Wrocław)

17

65

15

23

13

224

0,0099

24

25

3

96

0,0085

155

42

30

482

11,1929

73

23

27

327

0,3333

0,23647

9

Jagieło Aleksandra
(Chemik Police)

19

52

12

20

10

178

0,0078

23

17

4

83

0,0081

112

17

19

317

12,4669

45

10

11

193

0,4093

0,23345

10

Paszek Daria
(Legionovia Legionowo)

22

78

23

17

15

234

0,0111

14

26

4

78

0,0041

145

22

50

477

11,9371

73

25

27

371

0,2911

0,233

11

Babicz Agata
(PTPS Piła)

22

82

9

10

8

320

0,0047

23

23

1

104

0,0064

212

29

60

635

15,8835

85

37

19

393

0,2875

0,23281

12

Ściurka Dorota
(KSZO OSTROWIEC)

22

77

11

24

13

253

0,0072

20

34

5

101

0,006

181

31

54

557

13,2711

105

25

35

473

0,3319

0,2292

13

Radosova Nikola
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

21

73

17

24

21

266

0,0112

19

25

4

71

0,0056

134

38

41

437

9,1876

110

21

50

414

0,2971

0,22469

14

Skiba Agata
(Developres SkyRes Rzeszów)

22

82

6

20

13

234

0,0053

17

39

4

91

0,0048

217

48

70

605

13,4182

113

38

51

610

0,2656

0,21959

15

Brzezińska Ewelina
(Budowlani Łódź)

18

60

16

21

3

162

0,0061

18

34

7

93

0,0057

135

27

36

356

12,1348

53

23

8

321

0,324

0,21916

16

Kossanyiova Andrea
(Impel Wrocław)

20

54

20

19

14

179

0,0104

17

21

1

74

0,0052

106

25

32

320

8,2687

34

20

24

237

0,1899

0,21617

17

Horka Helena
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

16

49

7

9

11

141

0,0074

15

25

0

79

0,0061

147

23

40

404

10,1881

58

18

15

212

0,2736

0,21607

18

Hildebrand Kristin
(Impel Wrocław)

20

70

12

28

10

226

0,0068

14

45

1

106

0,0043

156

34

48

470

11,0213

71

28

30

385

0,226

0,21305

19

Peńa Yonkaira Paola
(Chemik Police)

18

45

12

39

10

148

0,0083

3

12

3

38

0,0011

112

27

15

276

11,413

73

17

38

335

0,2836

0,213

20

Havelkova Helena
(Chemik Police)

13

40

7

18

8

124

0,0073

15

20

1

53

0,0073

116

23

28

302

8,6093

54

16

13

265

0,366

0,21216

21

McClendon Deja
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

19

66

11

39

7

193

0,0056

24

37

2

96

0,0075

166

52

43

507

9,2426

130

31

39

515

0,3515

0,20907

22

Krzywicka Ewelina
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

19

74

15

23

15

242

0,0093

25

48

3

111

0,0078

184

67

72

604

5,5132

81

42

21

437

0,286

0,20683

23

Mucha Emilia
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

22

65

10

15

12

165

0,0062

28

18

6

70

0,0079

92

29

29

298

7,4161

72

19

19

248

0,3589

0,20453

24

Kuligowska Joanna
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

20

78

10

18

16

279

0,0077

25

44

1

111

0,0074

157

48

59

609

6,4039

93

33

27

418

0,2871

0,20394

25

Brzóska Roksana
(KSZO OSTROWIEC)

22

64

19

39

13

165

0,0096

8

15

5

42

0,0024

117

41

46

351

5,4701

35

29

24

281

0,0925

0,19474

26

Staniucha-Szczurek Joanna
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

16

46

4

1

7

110

0,0039

8

8

3

36

0,0028

55

5

17

152

9,9868

36

18

4

137

0,2628

0,19439

27

Wójcik Aleksandra
(Legionovia Legionowo)

19

61

10

32

10

160

0,0068

11

32

2

75

0,0037

106

40

31

334

6,3922

69

30

23

376

0,2394

0,19229

28

Śliwińska Ewa
(Developres SkyRes Rzeszów)

17

49

8

21

14

156

0,0081

6

16

1

33

0,0022

71

23

22

219

5,8174

45

27

28

288

0,1667

0,19096

29

Łyszkiewicz Koleta
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

17

41

3

12

2

66

0,0018

11

6

4

29

0,004

44

6

8

128

9,6094

17

8

9

77

0,1818

0,18857

30

Grzelak Klaudia
(Legionovia Legionowo)

20

58

13

23

5

126

0,0057

7

18

9

52

0,0022

59

15

20

209

6,6603

37

21

3

246

0,3577

0,18671

31

Damaske Magdalena
(PGE Atom Trefl Sopot)

14

31

7

7

8

63

0,0062

8

8

1

25

0,0033

44

10

12

126

5,4127

25

23

14

143

0,0559

0,185

32

Grajber Martyna
(Budowlani Łódź)

19

60

6

14

5

169

0,0033

13

21

1

64

0,004

95

29

33

287

6,899

91

8

14

293

0,4676

0,184

33

Krawulska Natalia
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

8

33

1

8

5

101

0,0042

8

26

0

57

0,0056

104

25

36

323

4,3932

11

1

4

48

0,3125

0,17957

34

Maternia Jagoda
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

8

23

2

7

7

43

0,0065

1

6

0

17

0,0007

43

12

13

116

3,569

3

1

4

27

0,2222

0,17337

35

Raczyńska Justyna
(Developres SkyRes Rzeszów)

13

34

3

3

3

71

0,0027

2

16

0

26

0,0009

45

8

19

149

4,1074

27

6

12

135

0,2963

0,16481

36

Głaz Paulina
(Developres SkyRes Rzeszów)

14

33

2

4

4

92

0,0026

5

16

2

29

0,0022

37

14

11

127

3,1181

15

13

11

111

0,1171

0,16315

37

Bociek Monika
(Legionovia Legionowo)

19

42

2

10

2

51

0,0013

7

15

2

44

0,0023

50

21

19

152

2,7632

5

2

1

32

0,25

0,1581

38

Dybek Kinga
(KSZO OSTROWIEC)

21

54

11

15

5

101

0,005

1

8

1

20

0,0003

39

16

23

145

0

39

11

16

180

0,2556

0,15592

39

Savenchuk Olga
(PGE Atom Trefl Sopot)

5

9

1

1

0

10

0,0012

5

0

1

9

0,0061

10

1

3

19

2,8421

0

1

0

1

-1

0,1555

40

Strózik Natalia
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

16

35

7

7

3

62

0,0041

2

4

1

13

0,0008

11

6

4

43

0,814

12

6

7

63

0,127

0,15363

41

Fojucik Weronika
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

18

53

4

7

6

62

0,0033

2

9

0

27

0,0007

31

8

15

136

3,1176

5

4

2

26

0

0,15131

42

Urban Katarzyna
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

9

19

2

3

2

32

0,0025

2

3

1

7

0,0013

11

2

2

36

3,6944

8

6

6

52

0,0769

0,15013

43

Skrzypkowska Natalia
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

19

29

4

4

3

54

0,0023

4

6

0

11

0,0013

17

8

8

61

0,4754

18

6

4

63

0,2381

0,14967

44

Urban Oliwia
(PTPS Piła)

13

22

1

6

4

39

0,0024

0

5

0

10

0

19

9

8

85

0,5176

10

8

13

86

-0,0116

0,14909

45

Woźniczka Magdalena
(Budowlani Łódź)

15

34

6

10

1

58

0,0028

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14871

46

Mielczarek Beata
(KSZO OSTROWIEC)

21

49

0

6

5

77

0,0016

2

1

0

4

0,0006

50

14

14

143

7,5385

34

13

19

137

0,1679

0,14633

47

Piśla Karolina
(Impel Wrocław)

12

23

3

7

0

29

0,0015

1

1

0

6

0,0005

6

4

5

35

-1,9714

14

4

4

57

0,2807

0,14602

48

Ciaszkiewicz-Lach Karolina
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

13

21

1

2

1

34

0,001

2

2

0

7

0,001

16

5

6

56

1,875

10

8

7

67

0,1493

0,14561

49

Rasińska Aleksandra
(Legionovia Legionowo)

7

12

0

2

1

5

0,0009

2

1

0

5

0,0018

2

1

2

13

-0,9231

1

0

1

9

0,1111

0,14421

50

Lewandowska Katarzyna
(PTPS Piła)

8

15

1

2

0

24

0,0008

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14317

51

Kukulska Adrianna
(PTPS Piła)

6

10

1

1

0

13

0,001

2

2

1

6

0,0021

4

5

5

33

-1,8182

1

1

1

11

0

0,14169

52

Jelić Nikolina
(Developres SkyRes Rzeszów)

1

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

2

4

-0,5

0,14105

53

Markiewicz Alicja
(PTPS Piła)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0,25

0,14105

54

Gromadowska Aleksandra
(Budowlani Łódź)

3

3

0

0

0

4

0

0

0

0

0

0

4

1

1

8

0,75

1

1

0

4

0

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1