ORLEN Liga 2015/2016

Competition

ORLEN Liga 2015/2016 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Tokarska Maja
(PGE Atom Trefl Sopot)

26

91

42

38

28

343

0,0167

66

73

13

258

0,0157

117

17

12

236

33,9322

0,64027

2

Ganszczyk Kamila
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

25

95

25

54

21

303

0,0109

97

110

10

361

0,0231

107

17

16

262

26,8321

0,62456

3

Savić Maja
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

25

93

26

39

16

378

0,0104

76

94

14

300

0,0188

139

20

24

280

31,5536

0,60198

4

Ptak Monika
(Impel Wrocław)

28

101

20

29

22

260

0,0092

68

93

6

346

0,0148

118

12

13

240

39,1375

0,58003

5

Kąkolewska Agnieszka
(Impel Wrocław)

24

84

17

46

11

218

0,007

83

101

11

343

0,0207

80

10

12

187

26,0535

0,57447

6

Misiuna Natalia
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

26

101

20

17

20

298

0,0091

65

71

7

276

0,0147

224

24

38

481

34,0166

0,56922

7

Veljković Stefana
(Chemik Police)

19

56

16

28

17

215

0,0118

33

43

3

154

0,0118

96

5

12

167

26,491

0,55993

8

Bednarek-Kasza Agnieszka
(Chemik Police)

17

50

10

19

18

182

0,011

38

40

1

133

0,0149

65

9

8

127

18,8976

0,55857

9

Mróz Katarzyna
(Chemik Police)

15

37

12

9

13

162

0,0123

30

20

4

102

0,0147

38

0

5

92

13,2717

0,55819

10

Pycia Sylwia
(Budowlani Łódź)

23

87

19

31

8

312

0,0069

76

103

12

322

0,0193

105

16

16

284

22,3627

0,55767

11

Skorupa Małgorzata
(PTPS Piła)

20

75

11

5

12

268

0,007

59

79

2

311

0,018

99

6

15

226

25,885

0,55642

12

Gajgał-Anioł Katarzyna
(Chemik Police)

19

47

9

16

13

169

0,0083

46

33

8

160

0,0173

71

9

4

126

21,6349

0,55536

13

Hawryła Magdalena
(Developres SkyRes Rzeszów)

26

94

18

32

22

251

0,0092

60

105

11

297

0,0138

144

24

23

332

27,4639

0,55227

14

Leggs Kiesha
(PTPS Piła)

25

91

15

26

9

293

0,006

72

70

5

258

0,018

126

36

21

332

18,9127

0,53486

15

Efimienko Zuzanna
(PGE Atom Trefl Sopot)

25

70

23

25

19

204

0,0105

35

47

5

180

0,0087

73

6

10

154

25,9091

0,52677

16

Połeć Katarzyna
(Legionovia Legionowo)

27

89

16

28

5

232

0,0049

64

95

7

237

0,0151

109

13

17

249

28,2369

0,52361

17

Chojnacka Iga
(Legionovia Legionowo)

28

99

18

35

17

329

0,008

52

78

4

239

0,0119

114

22

25

277

23,9458

0,52146

18

Polańska Gabriela
(Budowlani Łódź)

25

97

1

51

1

147

0,0005

75

120

22

324

0,0176

205

26

22

415

36,6964

0,51708

19

Moskwa Kornelia
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

23

69

10

32

15

212

0,0067

55

47

9

190

0,0148

71

17

15

166

16,2108

0,51497

20

Otasević Ana
(Developres SkyRes Rzeszów)

27

81

4

14

16

168

0,0045

66

72

15

261

0,0149

102

15

18

248

22,5363

0,50777

21

Lis Małgorzata
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

24

82

8

35

6

194

0,0036

62

98

15

277

0,0159

117

26

18

256

23,3828

0,50772

22

Dziękiewicz Eleonora
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

24

88

15

24

14

286

0,0071

35

57

10

206

0,0086

131

19

16

280

30,1714

0,50377

23

Stencel Anna
(PTPS Piła)

6

21

2

5

5

58

0,0076

13

28

1

69

0,0141

27

6

6

66

4,7727

0,49579

24

Bednarek Karolina
(KSZO OSTROWIEC)

27

93

11

17

17

240

0,0068

39

81

2

208

0,0094

115

21

24

272

23,9338

0,49477

25

Śmieszek Małgorzata
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

26

83

18

34

9

227

0,0061

46

71

5

227

0,0104

104

17

17

264

22,0076

0,49173

26

Trojan Aleksandra
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

20

52

10

18

7

160

0,0055

40

46

15

152

0,013

62

9

11

167

13,0778

0,48565

27

Piotrowska Julia
(KSZO OSTROWIEC)

17

58

15

18

7

166

0,0081

21

43

9

130

0,0077

56

8

11

140

15,3286

0,4786

28

Alagierska Klaudia
(Legionovia Legionowo)

2

2

3

2

1

8

0,0153

0

2

0

4

0

0

0

0

3

0

0,46221

29

Warzocha Katarzyna
(Developres SkyRes Rzeszów)

24

70

11

8

11

202

0,0055

21

45

9

127

0,0053

61

12

3

120

26,8333

0,46157

30

Cooper Brittnee
(PGE Atom Trefl Sopot)

14

44

2

14

1

71

0,0013

30

46

4

120

0,0132

68

7

9

124

18,4516

0,46002

31

Pelc Sylwia
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

21

51

9

11

3

128

0,0035

37

53

9

146

0,0107

45

5

7

108

15,5833

0,45769

32

Wójcik Alicja
(KSZO OSTROWIEC)

19

59

4

12

6

130

0,0035

29

69

4

152

0,0103

57

14

13

126

14,0476

0,45226

33

Sosnowska Justyna
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

21

72

6

6

5

191

0,0032

30

47

1

156

0,0088

70

14

14

183

16,5246

0,4452

34

Bałucka Izabela
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

11

30

5

7

3

90

0,0044

18

39

2

116

0,01

18

6

3

49

5,5102

0,44213

35

Sikorska Aleksandra
(Impel Wrocław)

25

77

9

13

19

186

0,0068

34

24

2

133

0,0082

29

4

5

67

22,9851

0,44048

36

Radenkovic Danica
(PGE Atom Trefl Sopot)

4

14

1

6

5

46

0,0096

2

4

0

20

0,0032

3

1

3

13

-1,0769

0,43302

37

Ziółkowska Marta
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

19

48

5

11

5

111

0,003

21

41

0

119

0,0063

53

12

5

131

13,1908

0,42064

38

Liniarska Aleksandra
(Budowlani Łódź)

13

32

3

11

1

74

0,0017

12

19

1

57

0,0051

23

1

2

44

14,5455

0,40404

39

Nowakowska Dominika
(Developres SkyRes Rzeszów)

11

23

4

4

1

57

0,0029

10

12

0

32

0,0059

19

5

7

57

2,8246

0,39773

40

Janicka Ewelina
(Developres SkyRes Rzeszów)

1

2

1

1

0

3

0,0074

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,3931

41

Łukasik Justyna
(PGE Atom Trefl Sopot)

23

54

9

9

9

103

0,0049

9

20

2

53

0,0024

20

6

3

51

11,6471

0,38709

42

Pacak Joanna
(Legionovia Legionowo)

19

32

4

9

7

70

0,0038

7

21

3

61

0,0024

9

0

7

38

1,6842

0,38126

43

Szymańska Karolina
(Legionovia Legionowo)

10

18

2

8

1

33

0,002

4

2

1

19

0,0027

13

1

2

30

6

0,37524

44

Brzezińska Julia
(Budowlani Łódź)

3

5

1

1

1

12

0,0037

0

2

0

4

0

4

4

5

21

-1,1905

0,36045

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1