ORLEN Liga 2015/2016

Competition

ORLEN Liga 2015/2016 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Balkestein-Grothues Maret
(PGE Atom Trefl Sopot)

26

94

31

26

42

359

0,0176

26

59

5

136

0,0063

266

50

41

733

22,442

117

25

25

470

0,4085

0,32245

2

Grejman Anna
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

26

95

32

37

18

342

0,0119

33

36

2

121

0,0078

213

41

38

601

21,1814

186

58

21

689

0,3483

0,29355

3

Różycka Karolina
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

26

90

35

29

28

348

0,0144

22

44

5

119

0,005

207

47

47

565

18

82

32

34

362

0,268

0,27928

4

Beier Heike
(Budowlani Łódź)

25

94

37

40

11

419

0,0113

38

44

1

147

0,0089

236

52

58

707

16,7525

122

35

8

438

0,411

0,27103

5

Kaczorowska Klaudia
(PGE Atom Trefl Sopot)

25

87

40

44

28

335

0,017

24

38

3

95

0,006

150

41

35

500

12,876

113

28

45

561

0,3191

0,26712

6

Costagrande Karolina
(Impel Wrocław)

23

89

22

33

20

310

0,0109

31

36

3

133

0,008

229

58

43

680

16,7529

94

30

37

451

0,3038

0,26628

7

Paszek Daria
(Legionovia Legionowo)

28

100

31

22

20

315

0,0116

24

34

5

108

0,0055

186

27

58

588

17,1769

93

28

34

445

0,3011

0,26459

8

Ściurka Dorota
(KSZO OSTROWIEC)

28

100

12

30

21

339

0,0076

26

40

6

125

0,006

255

46

75

757

17,7015

136

35

46

601

0,3195

0,25208

9

Skiba Agata
(Developres SkyRes Rzeszów)

28

106

13

24

20

315

0,0071

26

50

5

121

0,0056

277

65

84

786

17,2621

146

48

65

752

0,2713

0,24667

10

Werblińska Anna
(Chemik Police)

20

55

19

31

17

212

0,0122

17

17

0

63

0,0058

134

26

30

354

12,1186

52

12

15

220

0,3773

0,2432

11

Mędrzyk Natalia
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

26

93

19

43

14

283

0,0078

18

39

1

104

0,0043

255

53

71

731

16,6662

112

44

16

573

0,3037

0,24317

12

Havelkova Helena
(Chemik Police)

18

56

10

22

11

160

0,0076

24

27

2

76

0,0086

173

29

32

437

14,3524

78

23

21

374

0,3556

0,24264

13

Jagieło Aleksandra
(Chemik Police)

24

65

14

23

11

197

0,007

23

17

4

86

0,0065

113

19

19

327

14,9083

46

12

14

202

0,3861

0,23762

14

Babicz Agata
(PTPS Piła)

26

96

10

14

10

380

0,0048

26

25

1

114

0,0062

245

35

80

740

16,8649

94

41

21

450

0,2889

0,23682

15

Radosova Nikola
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

25

87

19

30

24

327

0,0107

27

28

4

86

0,0067

169

49

58

549

9,8251

137

25

57

515

0,3165

0,22836

16

Kuligowska Joanna
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

26

101

15

22

21

357

0,0082

33

57

3

147

0,0075

220

60

73

774

11,3527

128

34

37

533

0,3265

0,22787

17

Hildebrand Kristin
(Impel Wrocław)

26

90

14

34

15

292

0,0068

15

54

3

139

0,0035

197

41

58

599

14,7245

95

40

43

492

0,2093

0,22757

18

Krzywicka Ewelina
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

25

97

18

29

23

322

0,0097

31

68

5

156

0,0073

245

84

90

768

8,9674

115

59

35

619

0,2601

0,22204

19

Śliwińska Ewa
(Developres SkyRes Rzeszów)

23

69

12

25

26

230

0,0101

13

29

1

67

0,0034

106

29

29

313

10,5815

66

35

46

419

0,1599

0,22104

20

Horka Helena
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

20

61

7

10

12

175

0,0062

20

27

0

92

0,0065

172

28

51

484

11,7211

58

18

15

212

0,2736

0,21928

21

Kossanyiova Andrea
(Impel Wrocław)

25

66

22

20

15

202

0,0088

23

27

3

91

0,0055

121

31

34

371

9,9623

42

22

30

287

0,1951

0,21873

22

Mucha Emilia
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

26

78

12

16

13

207

0,006

35

21

9

86

0,0084

128

39

36

390

10,6

94

22

22

329

0,386

0,21869

23

Brzezińska Ewelina
(Budowlani Łódź)

22

72

17

25

4

196

0,0055

21

36

9

102

0,0055

156

36

47

418

12,5742

56

26

8

348

0,3218

0,21811

24

Peńa Yonkaira Paola
(Chemik Police)

22

51

12

42

10

156

0,0068

3

12

3

38

0,0009

112

27

15

276

12,9348

73

17

38

335

0,2836

0,21362

25

McClendon Deja
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

24

79

12

43

8

217

0,005

24

40

2

106

0,006

195

60

50

587

11,4395

146

35

45

584

0,3339

0,2128

26

Brzóska Roksana
(KSZO OSTROWIEC)

28

86

25

51

22

229

0,0109

9

22

5

58

0,0021

167

60

58

497

8,4789

72

46

40

475

0,1263

0,21131

27

Wójcik Aleksandra
(Legionovia Legionowo)

25

79

16

41

13

206

0,0074

16

41

2

94

0,0041

142

48

40

429

9,9441

91

37

34

496

0,2399

0,21034

28

Staniucha-Szczurek Joanna
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

21

64

5

4

8

169

0,0036

8

14

3

56

0,0022

90

15

25

270

11,8519

51

24

8

207

0,2609

0,20039

29

Grajber Martyna
(Budowlani Łódź)

23

75

9

15

5

201

0,0035

15

24

1

73

0,0037

115

32

36

349

10,1003

100

8

14

323

0,4737

0,19691

30

Grzelak Klaudia
(Legionovia Legionowo)

26

73

13

25

6

160

0,0046

10

22

12

65

0,0024

68

17

23

238

8,5882

50

29

7

301

0,3355

0,19128

31

Łyszkiewicz Koleta
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

18

42

3

12

2

67

0,0017

11

6

4

30

0,0038

44

7

9

134

8,7761

18

8

10

82

0,1829

0,18461

32

Damaske Magdalena
(PGE Atom Trefl Sopot)

18

37

8

10

8

75

0,0052

9

10

3

31

0,0029

49

11

14

144

6,1667

30

26

18

174

0,0862

0,18417

33

Krawulska Natalia
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

8

33

1

8

5

101

0,0042

8

26

0

57

0,0056

104

25

36

323

4,3932

11

1

4

48

0,3125

0,17957

34

Maternia Jagoda
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

14

40

7

14

9

86

0,0066

4

11

1

38

0,0017

70

20

29

193

4,3523

7

1

4

34

0,2941

0,17871

35

Raczyńska Justyna
(Developres SkyRes Rzeszów)

16

43

3

3

3

95

0,0022

4

20

0

35

0,0015

55

10

24

185

4,8811

49

6

14

188

0,3883

0,16741

36

Bociek Monika
(Legionovia Legionowo)

25

56

2

14

4

59

0,0015

11

16

2

52

0,0028

61

24

23

186

4,2151

5

2

1

32

0,25

0,16465

37

Głaz Paulina
(Developres SkyRes Rzeszów)

17

39

2

4

4

98

0,0021

6

19

2

35

0,0021

39

14

12

135

3,7556

19

15

11

127

0,1654

0,164

38

Fojucik Weronika
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

24

73

10

15

11

130

0,0052

8

17

0

52

0,002

51

15

23

211

4,4976

8

5

2

37

0,0811

0,15916

39

Savenchuk Olga
(PGE Atom Trefl Sopot)

5

9

1

1

0

10

0,0012

5

0

1

9

0,0061

10

1

3

19

2,8421

0

1

0

1

-1

0,1555

40

Skrzypkowska Natalia
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

22

37

9

6

3

84

0,0033

6

8

1

19

0,0017

25

11

12

101

0,7327

32

6

5

97

0,3196

0,15315

41

Strózik Natalia
(BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

19

42

7

11

4

79

0,0037

3

6

1

17

0,001

16

7

6

57

2,2105

19

8

8

88

0,1477

0,15301

42

Dybek Kinga
(KSZO OSTROWIEC)

27

65

11

17

5

111

0,0038

1

8

1

22

0,0002

42

17

23

153

0,8497

39

12

20

187

0,2246

0,15188

43

Urban Katarzyna
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

13

28

2

5

4

42

0,0027

2

3

1

7

0,0009

11

2

3

37

4,5405

8

6

6

52

0,0769

0,14988

44

Mielczarek Beata
(KSZO OSTROWIEC)

27

63

2

8

9

102

0,0026

3

1

0

7

0,0007

65

14

14

163

14,3006

45

17

20

161

0,205

0,14941

45

Woźniczka Magdalena
(Budowlani Łódź)

15

34

6

10

1

58

0,0028

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14871

46

Piśla Karolina
(Impel Wrocław)

12

23

3

7

0

29

0,0015

1

1

0

6

0,0005

6

4

5

35

-1,9714

14

4

4

57

0,2807

0,14602

47

Urban Oliwia
(PTPS Piła)

17

32

1

6

4

45

0,0018

0

7

0

13

0

20

12

8

99

0

13

9

13

97

0,0309

0,14601

48

Ciaszkiewicz-Lach Karolina
(Polski Cukier Muszynianka Enea)

14

22

1

3

1

36

0,0009

2

2

0

8

0,0009

16

5

6

56

1,9643

11

9

7

74

0,1622

0,14523

49

Rasińska Aleksandra
(Legionovia Legionowo)

10

19

1

3

2

9

0,0019

2

1

0

7

0,0012

3

1

2

19

0

1

0

1

10

0,1

0,14322

50

Lewandowska Katarzyna
(PTPS Piła)

12

20

1

3

0

32

0,0005

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14246

51

Kukulska Adrianna
(PTPS Piła)

7

11

1

1

0

13

0,0009

2

4

2

9

0,0018

5

5

5

38

-1,4474

1

1

1

11

0

0,14186

52

Portalska Karolina
(KS PAŁAC Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14105

53

Jelić Nikolina
(Developres SkyRes Rzeszów)

1

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

2

4

-0,5

0,14105

54

Markiewicz Alicja
(PTPS Piła)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0,25

0,14105

55

Gromadowska Aleksandra
(Budowlani Łódź)

3

3

0

0

0

4

0

0

0

0

0

0

4

1

1

8

0,75

1

1

0

4

0

0,14105

56

Filipowicz Paulina
(Developres SkyRes Rzeszów)

1

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

4

0

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1