Plus Liga 2015/2016

Plus Liga 2015/2016 - Play Off

Plus Liga 2015/2016 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Conte Facundo
()

3

9

4

4

0

14

0,0106

5

8

4

26

0,0239

22

4

3

40

3,375

12

1

3

40

0,4

0,36938

2

Conte Facundo
(PGE Skra Bełchatów)

3

9

4

4

0

14

0,0106

5

8

4

26

0,0239

22

4

3

40

3,375

12

1

3

40

0,4

0,36938

3

Marechal Nicolas
()

3

9

2

5

0

13

0,0053

6

10

5

45

0,0292

26

2

1

41

5,0488

4

0

3

28

0,25

0,36581

4

Marechal Nicolas
(PGE Skra Bełchatów)

3

9

2

5

0

13

0,0053

6

10

5

45

0,0292

26

2

1

41

5,0488

4

0

3

28

0,25

0,36581

5

Bednorz Bartosz
()

3

12

7

8

0

22

0,0131

3

10

6

47

0,0169

47

3

7

83

5,3494

19

9

3

84

0,3452

0,35892

6

Bednorz Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

12

7

8

0

22

0,0131

3

10

6

47

0,0169

47

3

7

83

5,3494

19

9

3

84

0,3452

0,35892

7

van Lankvelt Toontje
()

3

12

6

3

1

16

0,0113

5

10

4

52

0,017

29

6

7

73

2,6301

23

3

4

59

0,3729

0,33787

8

van Lankvelt Toontje
(Jastrzębski Węgiel)

3

12

6

3

1

16

0,0113

5

10

4

52

0,017

29

6

7

73

2,6301

23

3

4

59

0,3729

0,33787

9

Kaczmarek Łukasz
()

2

5

6

3

1

14

0,0175

2

4

1

18

0,0087

18

3

3

40

1,5

0

1

0

2

-0,5

0,33335

10

Kaczmarek Łukasz
(Cuprum Lubin)

2

5

6

3

1

14

0,0175

2

4

1

18

0,0087

18

3

3

40

1,5

0

1

0

2

-0,5

0,33335

11

Stolc Sławomir
()

2

9

4

6

1

14

0,0103

5

5

1

25

0,0155

20

3

9

50

1,44

18

4

1

50

0,46

0,3199

12

Stolc Sławomir
(Effector Kielce)

2

9

4

6

1

14

0,0103

5

5

1

25

0,0155

20

3

9

50

1,44

18

4

1

50

0,46

0,3199

13

Deroo Sam
()

3

9

5

9

0

19

0,0128

0

6

3

36

0,0077

35

0

5

62

4,3548

8

2

4

47

0,3404

0,30898

14

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

3

9

5

9

0

19

0,0128

0

6

3

36

0,0077

35

0

5

62

4,3548

8

2

4

47

0,3404

0,30898

15

Wiese Łukasz
()

3

11

3

2

0

6

0,0056

7

8

1

45

0,015

32

3

7

64

3,7812

7

4

3

58

0,3103

0,29648

16

Wiese Łukasz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

3

11

3

2

0

6

0,0056

7

8

1

45

0,015

32

3

7

64

3,7812

7

4

3

58

0,3103

0,29648

17

Waliński Marcin
(Delecta Bydgoszcz)

3

12

5

6

2

18

0,0094

1

9

3

32

0,0075

39

5

5

78

4,4615

10

6

3

68

0,25

0,28793

18

Waliński Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

12

5

6

2

18

0,0094

1

9

3

32

0,0075

39

5

5

78

4,4615

10

6

3

68

0,25

0,28793

19

Pupart Keith
()

2

8

3

4

1

10

0,0087

0

3

3

36

0,0087

28

2

3

52

3,5385

5

0

2

27

0,4815

0,28706

20

Pupart Keith
(Cuprum Lubin)

2

8

3

4

1

10

0,0087

0

3

3

36

0,0087

28

2

3

52

3,5385

5

0

2

27

0,4815

0,28706

21

Kwasowski Kamil
()

2

6

3

1

1

6

0,0095

2

7

1

20

0,0095

17

5

7

43

0,6977

16

1

1

41

0,6829

0,28589

22

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

2

6

3

1

1

6

0,0095

2

7

1

20

0,0095

17

5

7

43

0,6977

16

1

1

41

0,6829

0,28589

23

Achrem Olieg
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

3

9

4

6

1

14

0,0102

1

5

2

26

0,0077

23

5

7

63

1,5714

11

6

2

67

0,3881

0,28429

24

Achrem Olieg
(Asseco Resovia Rzeszów)

3

9

4

6

1

14

0,0102

1

5

2

26

0,0077

23

5

7

63

1,5714

11

6

2

67

0,3881

0,28429

25

Łapszyński Łukasz
()

3

10

4

4

0

12

0,0076

2

6

3

27

0,0095

22

5

7

55

1,8182

3

4

1

37

0,1622

0,27687

26

Łapszyński Łukasz
(AZS Politechnika Warszawska)

3

10

4

4

0

12

0,0076

2

6

3

27

0,0095

22

5

7

55

1,8182

3

4

1

37

0,1622

0,27687

27

Patak Matej
()

2

7

3

0

0

4

0,0095

1

4

0

30

0,0032

24

2

5

48

2,4792

22

2

3

49

0,4694

0,26411

28

Patak Matej
(AZS Częstochowa)

2

7

3

0

0

4

0,0095

1

4

0

30

0,0032

24

2

5

48

2,4792

22

2

3

49

0,4694

0,26411

29

Ruciak Michał
(ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

3

12

3

6

0

12

0,0056

2

6

1

40

0,0056

31

1

3

53

6,1132

6

5

3

54

0,2963

0,26351

30

Ruciak Michał
(Łuczniczka Bydgoszcz)

3

12

3

6

0

12

0,0056

2

6

1

40

0,0056

31

1

3

53

6,1132

6

5

3

54

0,2963

0,26351

31

Włodarczyk Wojciech
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

2

5

3

2

0

6

0,0087

0

2

1

12

0,0029

8

0

1

15

2,3333

8

0

1

18

0,7222

0,25895

32

Włodarczyk Wojciech
(Cuprum Lubin)

2

5

3

2

0

6

0,0087

0

2

1

12

0,0029

8

0

1

15

2,3333

8

0

1

18

0,7222

0,25895

33

Jaeschke Thomas
()

3

8

2

3

0

11

0,0051

0

7

3

18

0,0077

21

6

1

44

2,5455

9

1

2

40

0,45

0,25818

34

Jaeschke Thomas
(Asseco Resovia Rzeszów)

3

8

2

3

0

11

0,0051

0

7

3

18

0,0077

21

6

1

44

2,5455

9

1

2

40

0,45

0,25818

35

Pawliński Maciej
(Jastrzębski Węgiel)

2

7

1

3

0

6

0,0026

3

7

1

20

0,0103

18

1

3

29

3,3793

7

1

1

20

0,5

0,25667

36

Pawliński Maciej
(MKS Będzin)

2

7

1

3

0

6

0,0026

3

7

1

20

0,0103

18

1

3

29

3,3793

7

1

1

20

0,5

0,25667

37

Laane Tijmen
()

1

3

2

1

0

6

0,0113

0

0

0

4

0

4

3

2

14

-0,2143

6

1

1

27

0,4815

0,25292

38

Laane Tijmen
(MKS Będzin)

1

3

2

1

0

6

0,0113

0

0

0

4

0

4

3

2

14

-0,2143

6

1

1

27

0,4815

0,25292

39

Żaliński Wojciech
(AZS Politechnika Warszawska)

2

8

2

2

0

14

0,0058

1

5

1

26

0,0058

22

2

8

50

1,92

13

3

2

42

0,4524

0,25289

40

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

2

8

2

2

0

14

0,0058

1

5

1

26

0,0058

22

2

8

50

1,92

13

3

2

42

0,4524

0,25289

41

Buchowski Adrian
(Jastrzębski Węgiel)

2

8

4

2

0

12

0,0103

0

4

0

24

0

13

2

5

30

1,6

12

0

0

23

0,6957

0,25202

42

Buchowski Adrian
(Effector Kielce)

2

8

4

2

0

12

0,0103

0

4

0

24

0

13

2

5

30

1,6

12

0

0

23

0,6957

0,25202

43

Samica Guillaume
()

3

10

2

7

0

15

0,0038

3

7

1

43

0,0076

22

6

7

63

1,4286

17

4

2

59

0,4915

0,24725

44

Samica Guillaume
(AZS Politechnika Warszawska)

3

10

2

7

0

15

0,0038

3

7

1

43

0,0076

22

6

7

63

1,4286

17

4

2

59

0,4915

0,24725

45

Szalpuk Artur
()

2

8

3

6

0

12

0,0087

0

2

0

21

0

17

5

8

54

0,5926

14

1

3

61

0,3279

0,24121

46

Szalpuk Artur
(Cerrad Czarni Radom)

2

8

3

6

0

12

0,0087

0

2

0

21

0

17

5

8

54

0,5926

14

1

3

61

0,3279

0,24121

47

Żuk Michał
(Tytan AZS Częstochowa)

2

5

3

3

0

9

0,0077

0

4

0

10

0

9

1

2

22

1,3636

9

2

1

37

0,3784

0,23819

48

Żuk Michał
(MKS Będzin)

2

5

3

3

0

9

0,0077

0

4

0

10

0

9

1

2

22

1,3636

9

2

1

37

0,3784

0,23819

49

Tillie Kevin
()

3

9

1

5

1

9

0,0026

2

3

0

29

0,0051

24

2

4

44

3,6818

17

3

2

48

0,5

0,23766

50

Tillie Kevin
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

3

9

1

5

1

9

0,0026

2

3

0

29

0,0051

24

2

4

44

3,6818

17

3

2

48

0,5

0,23766

51

Kapelus Serhiy
(Pamapol Wielton Wieluń)

2

6

1

6

0

9

0,0032

1

1

1

16

0,0063

16

3

6

48

0,875

6

2

0

49

0,3469

0,2372

52

Kapelus Serhiy
(BBTS Bielsko-Biała)

2

6

1

6

0

9

0,0032

1

1

1

16

0,0063

16

3

6

48

0,875

6

2

0

49

0,3469

0,2372

53

Schwarz Sebastian
()

3

9

1

9

0

15

0,0027

3

5

0

25

0,008

9

2

10

45

-0,6

3

5

3

31

0,0968

0,23606

54

Schwarz Sebastian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

9

1

9

0

15

0,0027

3

5

0

25

0,008

9

2

10

45

-0,6

3

5

3

31

0,0968

0,23606

55

Derocco Jason
()

3

12

2

6

1

10

0,0038

0

8

1

39

0,0019

30

3

5

60

4,4

21

5

1

66

0,4848

0,23376

56

Derocco Jason
(Jastrzębski Węgiel)

3

12

2

6

1

10

0,0038

0

8

1

39

0,0019

30

3

5

60

4,4

21

5

1

66

0,4848

0,23376

57

Mika Mateusz
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

3

9

1

6

0

7

0,0027

0

8

2

21

0,0053

17

4

7

42

1,2857

10

8

6

72

0,1389

0,23138

58

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

9

1

6

0

7

0,0027

0

8

2

21

0,0053

17

4

7

42

1,2857

10

8

6

72

0,1389

0,23138

59

Klinkenberg Kevin
()

3

10

3

1

0

6

0,0056

0

3

0

12

0

11

4

5

33

0,6061

2

2

2

18

0,0556

0,22444

60

Klinkenberg Kevin
(Łuczniczka Bydgoszcz)

3

10

3

1

0

6

0,0056

0

3

0

12

0

11

4

5

33

0,6061

2

2

2

18

0,0556

0,22444

61

Taht Robert
()

2

6

2

3

1

8

0,0058

0

4

0

11

0

7

2

6

30

-0,2

10

5

1

58

0,3103

0,22378

62

Taht Robert
(Cuprum Lubin)

2

6

2

3

1

8

0,0058

0

4

0

11

0

7

2

6

30

-0,2

10

5

1

58

0,3103

0,22378

63

Szymura Rafał
()

2

7

0

2

0

5

0

1

2

1

30

0,0063

14

2

4

39

1,4359

5

1

1

24

0,375

0,22255

64

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

2

7

0

2

0

5

0

1

2

1

30

0,0063

14

2

4

39

1,4359

5

1

1

24

0,375

0,22255

65

Vitiuk Igor
()

2

4

2

1

0

4

0,0052

0

2

0

6

0

2

1

2

8

-0,5

3

0

0

15

0,5333

0,22134

66

Vitiuk Igor
(Effector Kielce)

2

4

2

1

0

4

0,0052

0

2

0

6

0

2

1

2

8

-0,5

3

0

0

15

0,5333

0,22134

67

Śliwka Aleksander
()

3

3

1

1

0

3

0,0026

0

2

1

6

0,0026

6

1

1

17

0,7059

3

0

0

16

0,5

0,21961

68

Śliwka Aleksander
(Asseco Resovia Rzeszów)

3

3

1

1

0

3

0,0026

0

2

1

6

0,0026

6

1

1

17

0,7059

3

0

0

16

0,5

0,21961

69

Peszko Jakub
(Asseco Resovia SA Rzeszów)

2

7

1

1

0

2

0,0026

0

4

1

21

0,0026

12

5

4

33

0,6364

19

5

0

56

0,375

0,21941

70

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

2

7

1

1

0

2

0,0026

0

4

1

21

0,0026

12

5

4

33

0,6364

19

5

0

56

0,375

0,21941

71

Hebda Miłosz
(Tytan AZS Częstochowa)

3

5

1

2

0

5

0,0027

0

2

0

4

0

4

1

0

7

2,1429

1

3

0

13

0

0,20812

72

Hebda Miłosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

5

1

2

0

5

0,0027

0

2

0

4

0

4

1

0

7

2,1429

1

3

0

13

0

0,20812

73

Stoilović Filip
()

3

4

1

0

0

3

0,0019

0

2

0

4

0

4

1

2

11

0,3636

3

1

0

15

0,4667

0,20523

74

Stoilović Filip
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

4

1

0

0

3

0,0019

0

2

0

4

0

4

1

2

11

0,3636

3

1

0

15

0,4667

0,20523

75

Modzelewski Krzysztof
()

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

3

0

6

1

1

9

0,8889

3

1

0

11

0,4545

0,19871

76

Modzelewski Krzysztof
(BBTS Bielsko-Biała)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

3

0

6

1

1

9

0,8889

3

1

0

11

0,4545

0,19871

77

Wika Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

1

2

0

1

0

1

0

0

2

0

6

0

2

0

1

8

0,25

4

1

2

14

0,1429

0,19656

78

Wika Marcin
(BBTS Bielsko-Biała)

1

2

0

1

0

1

0

0

2

0

6

0

2

0

1

8

0,25

4

1

2

14

0,1429

0,19656

79

Murek Dawid
(Tytan AZS Częstochowa)

2

5

0

1

1

4

0

0

2

0

6

0

3

2

1

9

0

5

1

1

19

0,4211

0,19639

80

Murek Dawid
(Łuczniczka Bydgoszcz)

2

5

0

1

1

4

0

0

2

0

6

0

3

2

1

9

0

5

1

1

19

0,4211

0,19639

81

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

2

3

0

2

0

2

0

0

1

0

2

0

2

0

1

4

0,75

4

1

1

13

0,3077

0,1962

82

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

2

3

0

2

0

2

0

0

1

0

2

0

2

0

1

4

0,75

4

1

1

13

0,3077

0,1962

83

Radomski Jakub
()

3

7

0

1

0

2

0

0

2

0

13

0

9

1

0

15

3,7333

5

3

0

28

0,2857

0,19616

84

Radomski Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

3

7

0

1

0

2

0

0

2

0

13

0

9

1

0

15

3,7333

5

3

0

28

0,2857

0,19616

85

Penczev Nikolay
()

2

5

0

2

0

2

0

0

1

0

6

0

4

1

2

12

0,4167

1

2

2

15

0,2667

0,19613

86

Penczev Nikolay
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

5

0

2

0

2

0

0

1

0

6

0

4

1

2

12

0,4167

1

2

2

15

0,2667

0,19613

87

Stelmach Kacper
()

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,5

0

0

0

0

0

0,19569

88

Stelmach Kacper
(AZS Częstochowa)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,5

0

0

0

0

0

0,19569

89

Grobelny Igor
()

2

3

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,5

0,19569

90

Grobelny Igor
(Cerrad Czarni Radom)

2

3

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,5

0,19569

91

Semeniuk Kamil
()

1

1

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

92

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

1

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

93

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

94

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

95

Formela Konrad
()

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

2

0

0

2

3

1

0

0

2

0,5

0,19569

96

Formela Konrad
(Jastrzębski Węgiel)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

2

0

0

2

3

1

0

0

2

0,5

0,19569

97

Shafranovich Alexander
()

1

2

0

1

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

1

0,19569

98

Shafranovich Alexander
(Jastrzębski Węgiel)

1

2

0

1

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

1

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1