Plus Liga 2015/2016

Plus Liga 2015/2016 - Faza Zasadnicza

Plus Liga 2015/2016 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Conte Facundo
(PGE Skra Bełchatów)

25

95

45

56

7

162

0,0103

38

91

16

339

0,0124

303

38

48

616

33,4659

140

46

41

571

0,352

0,42429

2

Szalpuk Artur
(Cerrad Czarni Radom)

26

99

43

62

3

158

0,0097

16

44

14

356

0,0068

353

58

55

718

33,0919

127

44

36

605

0,3322

0,38885

3

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

25

95

33

56

1

122

0,0077

27

74

13

322

0,0093

246

25

47

499

33,1263

114

35

34

567

0,3369

0,38807

4

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

76

30

47

2

124

0,0082

10

51

18

288

0,0077

244

20

24

477

31,8658

99

22

19

384

0,3854

0,3789

5

Samica Guillaume
(AZS Politechnika Warszawska)

25

99

41

59

2

137

0,0093

25

50

17

384

0,0095

246

37

54

561

27,3529

175

31

36

574

0,4216

0,37853

6

Pupart Keith
(Cuprum Lubin)

26

103

42

69

3

171

0,0091

15

12

12

373

0,0058

281

28

62

624

31,5272

153

30

32

675

0,3867

0,37403

7

Bednorz Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

24

87

35

48

6

122

0,0087

22

67

13

278

0,0087

265

57

44

568

25,1197

97

44

35

507

0,3294

0,36215

8

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

22

86

24

62

1

135

0,0063

22

44

15

334

0,0098

256

32

53

530

27,7472

134

40

24

581

0,3976

0,36114

9

Marechal Nicolas
(PGE Skra Bełchatów)

22

85

9

37

2

68

0,0023

33

80

21

353

0,0138

172

36

25

361

26,1357

85

38

25

396

0,2803

0,3482

10

Kapelus Serhiy
(BBTS Bielsko-Biała)

26

100

25

56

3

116

0,0055

9

36

17

344

0,0057

316

43

52

727

30,3989

155

37

27

764

0,4267

0,34594

11

van Lankvelt Toontje
(Jastrzębski Węgiel)

25

84

35

41

5

111

0,0078

24

71

8

273

0,0071

212

39

45

505

21,2911

118

27

40

474

0,3291

0,33443

12

Włodarczyk Wojciech
(Cuprum Lubin)

24

86

20

61

5

120

0,0046

15

50

9

289

0,0055

254

46

33

535

28,1308

108

34

16

429

0,3939

0,33044

13

Schwarz Sebastian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

24

83

20

61

5

133

0,0048

5

38

13

254

0,0043

216

30

27

475

27,7832

98

22

13

476

0,3908

0,32448

14

Patak Matej
(AZS Częstochowa)

23

82

21

47

4

92

0,0053

9

43

10

263

0,0048

241

27

41

557

25,4686

94

18

27

414

0,2971

0,32209

15

Derocco Jason
(Jastrzębski Węgiel)

25

79

18

40

6

104

0,004

15

46

14

239

0,0065

189

36

33

389

24,3702

91

29

19

417

0,3357

0,3183

16

Tillie Kevin
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

21

69

12

50

5

91

0,0037

7

12

10

226

0,0053

162

21

22

317

25,9022

114

15

27

420

0,4667

0,31605

17

Jaeschke Thomas
(Asseco Resovia Rzeszów)

18

56

12

28

3

59

0,0041

11

39

14

201

0,0085

130

24

10

263

20,4411

76

23

21

308

0,3669

0,31425

18

Penczev Nikolay
(Asseco Resovia Rzeszów)

20

62

23

20

2

81

0,0067

12

42

11

183

0,0067

117

16

25

259

18,1931

67

26

11

303

0,4092

0,3141

19

Achrem Olieg
(Asseco Resovia Rzeszów)

20

56

14

18

7

62

0,0042

20

34

10

195

0,0089

152

24

28

289

19,3772

71

15

8

287

0,4251

0,31334

20

Stoilović Filip
(Indykpol AZS Olsztyn)

24

84

21

48

3

116

0,0051

18

51

12

253

0,0073

172

33

44

409

19,511

118

25

29

591

0,3638

0,31233

21

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

25

88

30

49

0

99

0,0071

6

18

14

277

0,0047

221

49

52

557

18,9587

140

21

23

542

0,4299

0,31048

22

Pawliński Maciej
(MKS Będzin)

26

88

16

36

3

87

0,0038

20

46

15

263

0,0083

169

40

39

403

19,6526

85

27

18

368

0,3696

0,3086

23

Wika Marcin
(BBTS Bielsko-Biała)

19

65

10

28

2

64

0,0029

10

42

10

219

0,0059

112

18

21

263

18,0418

67

21

20

345

0,3362

0,28725

24

Ruciak Michał
(Łuczniczka Bydgoszcz)

24

75

9

38

1

75

0,0024

22

49

13

283

0,0092

130

27

39

342

14,0351

79

24

15

306

0,4608

0,28566

25

Klinkenberg Kevin
(Łuczniczka Bydgoszcz)

21

68

18

31

2

78

0,0054

5

38

7

217

0,0036

150

19

40

385

16,0727

100

24

21

395

0,4

0,28526

26

Łapszyński Łukasz
(AZS Politechnika Warszawska)

23

70

19

34

3

74

0,0046

8

42

10

200

0,0043

138

30

28

341

16,4223

76

24

23

348

0,3218

0,28495

27

Buszek Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

18

46

14

28

3

69

0,0051

6

29

9

166

0,0055

104

22

15

227

13,5771

56

9

10

211

0,4408

0,28435

28

Shafranovich Alexander
(Jastrzębski Węgiel)

23

71

7

37

3

78

0,0017

9

42

9

233

0,0045

135

19

30

311

19,6334

85

23

24

384

0,3542

0,27916

29

Żuk Michał
(MKS Będzin)

26

75

13

26

4

79

0,0031

12

63

7

182

0,0045

145

30

43

326

16,5644

102

33

27

370

0,3189

0,27718

30

Hebda Miłosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

20

54

22

19

3

63

0,0062

10

36

4

132

0,004

93

23

24

217

11,447

80

24

6

339

0,4218

0,27702

31

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

24

63

22

24

3

71

0,0053

10

46

7

169

0,0041

131

37

36

309

11,8252

75

23

27

355

0,3577

0,27364

32

Buchowski Adrian
(Effector Kielce)

17

59

16

34

4

82

0,0054

5

17

5

160

0,0034

104

20

33

256

11,7539

87

23

13

260

0,3923

0,27062

33

Wawrzyńczyk Stanisław
(AZS Częstochowa)

24

62

19

23

5

58

0,0046

15

58

7

174

0,0054

89

21

28

250

9,92

84

23

22

293

0,3242

0,26867

34

Kaczmarek Łukasz
(Cuprum Lubin)

18

42

15

16

3

59

0,0047

7

24

4

119

0,0034

117

17

26

264

11,7727

7

1

1

41

0,439

0,26582

35

Vitiuk Igor
(Effector Kielce)

24

80

20

45

0

96

0,0048

12

37

14

215

0,0062

70

20

30

250

6,4

155

24

24

501

0,4232

0,26236

36

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

22

59

9

32

8

68

0,0023

11

45

7

169

0,0047

127

32

28

318

12,4308

101

22

25

383

0,3681

0,26083

37

Laane Tijmen
(MKS Będzin)

23

62

9

16

2

47

0,0024

9

30

5

119

0,0037

85

20

19

221

12,905

69

19

18

289

0,3633

0,25868

38

Waliński Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

20

54

5

24

2

48

0,0014

6

22

4

132

0,0029

106

16

20

241

15,6846

54

20

6

279

0,4122

0,25848

39

Taht Robert
(Cuprum Lubin)

19

40

7

16

1

39

0,002

9

29

7

120

0,0046

96

16

17

206

12,233

37

14

8

215

0,3116

0,25822

40

Stolc Sławomir
(Effector Kielce)

17

60

9

34

0

80

0,0032

5

36

6

131

0,0039

150

37

48

374

10,4278

87

32

13

350

0,32

0,25575

41

Lyneel Julien
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

35

6

11

2

29

0,0029

5

13

2

113

0,0034

74

13

18

167

9,012

34

12

9

156

0,3782

0,24833

42

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

20

50

10

25

1

61

0,003

2

32

2

111

0,0012

87

16

25

224

10,2679

86

15

14

286

0,4336

0,24413

43

Wiese Łukasz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

16

36

7

14

2

34

0,0028

5

17

2

85

0,0028

78

12

25

177

8,339

27

9

16

144

0,2847

0,24346

44

Śliwka Aleksander
(Asseco Resovia Rzeszów)

13

31

4

14

0

25

0,0017

4

16

2

69

0,0025

55

9

12

122

8,6393

28

9

5

127

0,3543

0,23727

45

Grobelny Igor
(Cerrad Czarni Radom)

21

38

3

12

1

23

0,0008

7

16

3

70

0,0027

48

11

10

116

8,8448

28

14

11

141

0,2624

0,2336

46

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

6

19

3

6

1

14

0,0028

0

13

2

28

0,0019

27

3

6

67

5,1045

21

7

4

83

0,3976

0,23071

47

Halaba Paweł
(AZS Politechnika Warszawska)

8

19

1

6

0

9

0,0007

3

7

3

48

0,0041

37

10

10

84

3,8452

25

10

4

99

0,3636

0,22462

48

Murek Dawid
(Łuczniczka Bydgoszcz)

24

54

15

25

0

57

0,0039

3

21

3

119

0,0016

51

17

13

146

7,7671

45

5

14

188

0,367

0,22071

49

Rodriguez Israel
(PGE Skra Bełchatów)

11

21

7

5

1

18

0,0038

1

15

1

36

0,0011

31

4

8

61

6,541

13

4

1

63

0,3333

0,21825

50

Czunkiewicz Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

2

0

0

0

0

0

1

0

0

3

0,0053

0

0

0

0

0

0

1

0

2

0

0,21425

51

Modzelewski Krzysztof
(BBTS Bielsko-Biała)

9

12

3

4

0

10

0,0019

0

3

3

24

0,0019

11

3

6

36

0,6667

8

2

4

46

0,413

0,21402

52

Wójcik Leszek
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

3

1

1

0

2

0,0031

0

0

0

4

0

0

2

1

5

-1,8

0

0

0

0

0

0,21044

53

Formela Konrad
(Jastrzębski Węgiel)

18

30

0

3

0

6

0

5

6

3

55

0,0025

17

4

4

45

6

23

7

8

102

0,3137

0,20467

54

Radomski Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

19

45

6

15

1

30

0,0018

2

6

1

41

0,0009

36

6

8

83

11,9277

27

12

6

125

0,32

0,20423

55

Stelmach Kacper
(AZS Częstochowa)

5

6

1

2

0

4

0,0013

0

1

0

3

0

3

1

3

12

-0,5

0

1

0

2

-0,5

0,2015

56

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

11

14

0

1

0

1

0

2

4

0

19

0,0014

2

0

1

5

2,8

2

0

0

7

0,4286

0,20034

57

Dębski Kamil
(LOTOS Trefl Gdańsk)

7

17

0

1

0

1

0

0

8

1

19

0,0008

0

0

2

2

-17

0

0

0

8

0,25

0,19831

58

Stanković Mihajlo
(PGE Skra Bełchatów)

11

22

1

1

0

5

0,0005

1

4

3

21

0,0021

10

1

5

30

2,9333

4

4

2

38

0,1842

0,19812

59

Mihułka Adrian
(Jastrzębski Węgiel)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0,19569

60

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

4

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

2

1

7

-1,1429

2

0

1

3

0,3333

0,19569

61

Zbierski Radosław
(Cerrad Czarni Radom)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

2

0

3

-0,3333

0,19569

62

Lesiuk Jan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1