Plus Liga 2015/2016

Competition

Plus Liga 2015/2016 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Conte Facundo
(PGE Skra Bełchatów)

28

104

49

60

7

176

0,0104

43

99

20

365

0,0133

325

42

51

656

36,7805

152

47

44

611

0,3552

0,44232

2

Deroo Sam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

27

85

35

56

2

143

0,0087

10

57

21

324

0,0077

279

20

29

539

36,2709

107

24

23

431

0,3805

0,39872

3

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

27

103

35

58

1

136

0,0075

28

79

14

348

0,009

268

27

55

549

34,8962

127

38

36

609

0,3448

0,39261

4

Bednorz Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

27

99

42

56

6

144

0,0092

25

77

19

325

0,0097

312

60

51

651

30,5668

116

53

38

591

0,3316

0,39103

5

Szalpuk Artur
(Cerrad Czarni Radom)

28

107

46

68

3

170

0,0096

16

46

14

377

0,0063

370

63

63

772

33,8187

141

45

39

666

0,3318

0,38869

6

Pupart Keith
(Cuprum Lubin)

28

111

45

73

4

181

0,009

15

15

15

409

0,006

309

30

65

676

35,1391

158

30

34

702

0,3903

0,38859

7

Samica Guillaume
(AZS Politechnika Warszawska)

28

109

43

66

2

152

0,0087

28

57

18

427

0,0093

268

43

61

624

28,6474

192

35

38

633

0,4281

0,37835

8

Marechal Nicolas
(PGE Skra Bełchatów)

25

94

11

42

2

81

0,0026

39

90

26

398

0,0152

198

38

26

402

31,3333

89

38

28

424

0,2783

0,37593

9

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

25

95

25

68

1

142

0,006

22

52

17

355

0,0094

273

36

60

572

29,3969

144

48

30

653

0,3691

0,36296

10

van Lankvelt Toontje
(Jastrzębski Węgiel)

28

96

41

44

6

127

0,0082

29

81

12

325

0,0082

241

45

52

578

23,917

141

30

44

533

0,334

0,35142

11

Kapelus Serhiy
(BBTS Bielsko-Biała)

28

106

26

62

3

125

0,0054

10

37

18

360

0,0058

332

46

58

775

31,1845

161

39

27

813

0,4219

0,34796

12

Włodarczyk Wojciech
(Cuprum Lubin)

26

91

23

63

5

126

0,0049

15

52

10

301

0,0053

262

46

34

550

30,1127

116

34

17

447

0,4072

0,33862

13

Patak Matej
(AZS Częstochowa)

25

89

24

47

4

96

0,0056

10

47

10

293

0,0047

265

29

46

605

27,9504

116

20

30

463

0,3153

0,33232

14

Derocco Jason
(Jastrzębski Węgiel)

28

91

20

46

7

114

0,004

15

54

15

278

0,006

219

39

38

449

28,7795

112

34

20

483

0,3561

0,3314

15

Tillie Kevin
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

78

13

55

6

100

0,0036

9

15

10

255

0,0052

186

23

26

361

29,6011

131

18

29

468

0,4701

0,32815

16

Schwarz Sebastian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

27

92

21

70

5

148

0,0046

8

43

13

279

0,0046

225

32

37

520

27,6

101

27

16

507

0,3728

0,32412

17

Jaeschke Thomas
(Asseco Resovia Rzeszów)

21

64

14

31

3

70

0,0042

11

46

17

219

0,0084

151

30

11

307

22,9316

85

24

23

348

0,3764

0,32325

18

Achrem Olieg
(Asseco Resovia Rzeszów)

23

65

18

24

8

76

0,0048

21

39

12

221

0,0088

175

29

35

352

20,4972

82

21

10

354

0,4181

0,32056

19

Pawliński Maciej
(MKS Będzin)

28

95

17

39

3

93

0,0037

23

53

16

283

0,0084

187

41

42

432

22,8704

92

28

19

388

0,3763

0,3199

20

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

27

95

30

51

0

104

0,0066

7

20

15

307

0,0048

235

51

56

596

20,4027

145

22

24

566

0,4276

0,31291

21

Penczev Nikolay
(Asseco Resovia Rzeszów)

22

67

23

22

2

83

0,0062

12

43

11

189

0,0062

121

17

27

271

19,0369

68

28

13

318

0,4025

0,31195

22

Stoilović Filip
(Indykpol AZS Olsztyn)

27

88

22

48

3

119

0,0048

18

53

12

257

0,0065

176

34

46

420

20,1143

121

26

29

606

0,3663

0,30817

23

Ruciak Michał
(Łuczniczka Bydgoszcz)

27

87

12

44

1

87

0,0028

24

55

14

323

0,0088

161

28

42

395

20,043

85

29

18

360

0,4361

0,30615

24

Łapszyński Łukasz
(AZS Politechnika Warszawska)

26

80

23

38

3

86

0,0049

10

48

13

227

0,0049

160

35

35

396

18,1818

79

28

24

385

0,3065

0,29531

25

Klinkenberg Kevin
(Łuczniczka Bydgoszcz)

24

78

21

32

2

84

0,0054

5

41

7

229

0,0031

161

23

45

418

17,3541

102

26

23

413

0,385

0,28751

26

Wika Marcin
(BBTS Bielsko-Biała)

20

67

10

29

2

65

0,0028

10

44

10

225

0,0057

114

18

22

271

18,2952

71

22

22

359

0,3287

0,2864

27

Buszek Rafał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

18

46

14

28

3

69

0,0051

6

29

9

166

0,0055

104

22

15

227

13,5771

56

9

10

211

0,4408

0,28435

28

Żuk Michał
(MKS Będzin)

28

80

16

29

4

88

0,0035

12

67

7

192

0,0041

154

31

45

348

17,931

111

35

28

407

0,3243

0,28228

29

Waliński Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

23

66

10

30

4

66

0,0025

7

31

7

164

0,0035

145

21

25

319

20,4828

64

26

9

347

0,3804

0,28225

30

Kaczmarek Łukasz
(Cuprum Lubin)

20

47

21

19

4

73

0,0059

9

28

5

137

0,0039

135

20

29

304

13,2961

7

2

1

43

0,3953

0,27998

31

Shafranovich Alexander
(Jastrzębski Węgiel)

24

73

7

38

4

80

0,0016

9

42

9

233

0,0042

135

19

30

311

20,1865

85

23

24

386

0,3575

0,27954

32

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

26

69

25

25

4

77

0,0056

12

53

8

189

0,0045

148

42

43

352

12,3494

91

24

28

396

0,3914

0,27875

33

Hebda Miłosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

23

59

23

21

3

68

0,0059

10

38

4

136

0,0036

97

24

24

224

12,9062

81

27

6

352

0,4062

0,27804

34

Buchowski Adrian
(Effector Kielce)

19

67

20

36

4

94

0,006

5

21

5

184

0,003

117

22

38

286

13,3531

99

23

13

283

0,417

0,27741

35

Stolc Sławomir
(Effector Kielce)

19

69

13

40

1

94

0,004

10

41

7

156

0,0052

170

40

57

424

11,8797

105

36

14

400

0,3375

0,27091

36

Wawrzyńczyk Stanisław
(AZS Częstochowa)

24

62

19

23

5

58

0,0046

15

58

7

174

0,0054

89

21

28

250

9,92

84

23

22

293

0,3242

0,26867

37

Wiese Łukasz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

19

47

10

16

2

40

0,0033

12

25

3

130

0,005

110

15

32

241

12,2863

34

13

19

202

0,2921

0,26704

38

Wierzbowski Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

24

62

9

34

8

70

0,0021

11

46

7

171

0,0043

129

32

29

322

13,0932

105

23

26

396

0,3662

0,25995

39

Vitiuk Igor
(Effector Kielce)

26

84

22

46

0

100

0,0048

12

39

14

221

0,0057

72

21

32

258

6,186

158

24

24

516

0,4264

0,25969

40

Laane Tijmen
(MKS Będzin)

24

65

11

17

2

53

0,0028

9

30

5

123

0,0036

89

23

21

235

12,4468

75

20

19

316

0,3734

0,25884

41

Taht Robert
(Cuprum Lubin)

21

46

9

19

2

47

0,0024

9

33

7

131

0,0042

103

18

23

236

12,0847

47

19

9

273

0,3114

0,25796

42

Lyneel Julien
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

35

6

11

2

29

0,0029

5

13

2

113

0,0034

74

13

18

167

9,012

34

12

9

156

0,3782

0,24833

43

Peszko Jakub
(MKS Będzin)

22

57

11

26

1

63

0,003

2

36

3

132

0,0014

99

21

29

257

10,8677

105

20

14

342

0,424

0,24621

44

Śliwka Aleksander
(Asseco Resovia Rzeszów)

16

34

5

15

0

28

0,0018

4

18

3

75

0,0025

61

10

13

139

9,295

31

9

5

143

0,3706

0,23987

45

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

7

20

3

6

1

14

0,0025

0

13

2

28

0,0017

27

3

6

67

5,3731

21

7

4

83

0,3976

0,22899

46

Halaba Paweł
(AZS Politechnika Warszawska)

8

19

1

6

0

9

0,0007

3

7

3

48

0,0041

37

10

10

84

3,8452

25

10

4

99

0,3636

0,22462

47

Murek Dawid
(Łuczniczka Bydgoszcz)

26

59

15

26

1

61

0,0036

3

23

3

125

0,0014

54

19

14

155

7,9935

50

6

15

207

0,372

0,21839

48

Rodriguez Israel
(PGE Skra Bełchatów)

11

21

7

5

1

18

0,0038

1

15

1

36

0,0011

31

4

8

61

6,541

13

4

1

63

0,3333

0,21825

49

Modzelewski Krzysztof
(BBTS Bielsko-Biała)

10

14

3

4

0

10

0,0017

0

3

3

27

0,0017

17

4

7

45

1,8667

11

3

4

57

0,4211

0,21558

50

Czunkiewicz Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

2

0

0

0

0

0

1

0

0

3

0,0053

0

0

0

0

0

0

1

0

2

0

0,21425

51

Wójcik Leszek
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

3

1

1

0

2

0,0031

0

0

0

4

0

0

2

1

5

-1,8

0

0

0

0

0

0,21044

52

Grobelny Igor
(Cerrad Czarni Radom)

23

41

3

13

1

24

0,0007

7

16

3

70

0,0024

48

11

10

116

9,5431

29

14

11

143

0,2657

0,20803

53

Radomski Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

22

52

6

16

1

32

0,0016

2

8

1

54

0,0008

45

7

8

98

15,9184

32

15

6

153

0,3137

0,20578

54

Formela Konrad
(Jastrzębski Węgiel)

20

33

0

3

0

6

0

5

6

3

59

0,0022

19

4

4

47

7,7234

24

7

8

104

0,3173

0,20377

55

Stelmach Kacper
(AZS Częstochowa)

6

7

1

2

0

4

0,001

0

1

0

3

0

4

1

3

14

0

0

1

0

2

-0,5

0,20042

56

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

12

15

0

1

0

1

0

2

5

0

20

0,0013

2

0

1

5

3

2

0

0

7

0,4286

0,19996

57

Dębski Kamil
(LOTOS Trefl Gdańsk)

7

17

0

1

0

1

0

0

8

1

19

0,0008

0

0

2

2

-17

0

0

0

8

0,25

0,19831

58

Stanković Mihajlo
(PGE Skra Bełchatów)

11

22

1

1

0

5

0,0005

1

4

3

21

0,0021

10

1

5

30

2,9333

4

4

2

38

0,1842

0,19812

59

Mihułka Adrian
(Jastrzębski Węgiel)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0,19569

60

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

4

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

2

1

7

-1,1429

2

0

1

3

0,3333

0,19569

61

Zbierski Radosław
(Cerrad Czarni Radom)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

2

0

3

-0,3333

0,19569

62

Lesiuk Jan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1