MłodaLiga 2015/2016

Competition

MłodaLiga 2015/2016 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Wiese Łukasz
(Łuczniczka Bydgoszcz)

3

11

4

7

0

33

0,0082

11

2

0

13

0,0225

44

5

6

74

4,9054

18

7

2

59

0,3559

0,37725

2

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

30

18

23

7

145

0,0199

12

8

4

27

0,0096

87

17

16

175

9,2571

34

13

7

123

0,4309

0,36451

3

Formela Konrad
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

4

14

9

11

8

67

0,0274

3

3

0

9

0,0048

51

13

2

97

5,1959

12

6

4

80

0,2875

0,35463

4

Siek Wojciech
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

3

1

3

0

8

0,0069

3

0

0

3

0,0208

3

0

0

9

1

0

0

0

0

0

0,34468

5

Halaba Paweł
(AZS Politechnika Warszawska)

1

3

2

2

1

13

0,0236

1

0

0

1

0,0079

10

1

1

16

1,5

1

5

0

10

-0,1

0,34181

6

Śnieżek Mateusz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

3

1

1

2

11

0,024

1

1

0

4

0,008

6

6

1

16

-0,1875

3

1

0

15

0,4

0,33956

7

Ernastowicz Marcin
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

9

34

12

23

10

123

0,0142

11

8

1

26

0,0071

95

13

7

177

14,4068

38

7

2

125

0,48

0,33914

8

Bobrowski Kacper
(Łuczniczka Bydgoszcz)

10

36

28

32

12

146

0,023

9

4

2

18

0,0052

74

29

18

162

6

58

18

4

202

0,505

0,33903

9

Szalpuk Artur
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

3

14

2

6

8

55

0,0168

6

0

0

11

0,0101

39

6

7

67

5,4328

16

8

1

70

0,3571

0,33848

10

Żłobecki Dawid
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

8

29

16

22

9

122

0,0196

9

14

0

35

0,007

90

18

25

190

7,1737

27

12

12

142

0,2113

0,33815

11

Kleinschmidt Maciej
(Łuczniczka Bydgoszcz)

6

23

12

21

7

91

0,0181

7

7

1

17

0,0067

67

10

11

110

9,6182

11

17

0

75

0,36

0,33745

12

Kłęk Wiktor
(Asseco Resovia Rzeszów)

10

32

24

22

4

120

0,0171

11

20

1

43

0,0067

80

12

15

176

9,6364

23

10

13

135

0,2074

0,33294

13

Ziemnicki Jacek
(Effector Kielce)

7

27

12

22

10

117

0,0185

6

4

1

14

0,005

94

25

10

187

8,5187

37

13

3

135

0,437

0,32526

14

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

16

3

16

2

65

0,007

11

1

2

14

0,0155

58

16

10

125

4,096

22

16

3

91

0,2857

0,32234

15

Stolc Sławomir
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

4

3

3

2

18

0,0303

0

1

0

3

0

10

2

2

22

1,0909

2

0

2

18

0,2222

0,32206

16

Graczyk Kamil
(AZS Politechnika Warszawska)

10

37

23

28

7

158

0,0182

7

2

1

13

0,0042

74

16

22

177

7,5254

30

23

14

162

0,3148

0,31518

17

Pietruczuk Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

5

4

6

0

18

0,0208

1

1

0

2

0,0052

13

0

4

22

2,0455

6

2

1

26

0,4615

0,31479

18

Surgut Adam
(PGE Skra Bełchatów)

7

25

9

27

5

92

0,0128

8

2

0

12

0,0073

83

23

10

158

7,9114

38

16

3

137

0,438

0,31113

19

Guzewicz Kamil
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

14

5

13

2

44

0,0111

7

0

2

9

0,0111

32

6

12

90

2,1778

26

6

6

70

0,4857

0,30784

20

Stelmach Kacper
(AZS Częstochowa)

8

27

9

15

7

89

0,0136

7

11

1

23

0,006

87

15

15

199

7,7337

15

16

9

106

0

0,30495

21

Seliga Szymon
(Asseco Resovia Rzeszów)

10

35

12

27

6

125

0,0109

10

12

3

29

0,0061

104

19

20

215

10,5814

42

14

6

178

0,3989

0,30374

22

Szubart Mateusz
(Cuprum Lubin)

11

39

9

26

6

117

0,0087

15

14

3

38

0,0087

115

29

23

286

8,5909

31

33

10

217

0,1751

0,30261

23

Jakubiszak Szymon
(LOTOS Trefl Gdańsk)

12

42

9

28

11

151

0,0104

11

11

0

30

0,0057

103

31

14

217

11,2258

53

23

18

234

0,312

0,30123

24

Kwaśny Sławomir
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

8

28

8

22

3

79

0,0083

12

14

3

37

0,0091

60

8

16

133

7,5789

35

12

18

167

0,2994

0,3005

25

Gawrysiak Krystian
(Cuprum Lubin)

11

36

9

12

10

124

0,011

10

12

1

36

0,0058

86

15

22

241

7,3195

18

14

6

144

0,3125

0,29143

26

Mańko Hubert
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

3

2

2

1

9

0,024

0

1

0

4

0

7

3

1

18

0,5

0

0

0

0

0

0,29086

27

Czyrniański Patryk
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

15

4

13

5

53

0,0108

5

8

1

18

0,006

40

7

11

78

4,2308

12

2

4

48

0,3333

0,28134

28

Wójcik Leszek
(Indykpol AZS Olsztyn)

7

26

9

12

5

81

0,0111

5

1

0

12

0,004

73

20

15

141

7,0071

25

5

11

151

0,3113

0,28006

29

Marszałek Michał
(Asseco Resovia Rzeszów)

11

36

6

18

8

103

0,0079

11

17

0

37

0,0062

89

21

23

218

7,4312

33

18

13

158

0,1772

0,28006

30

Wojtachnio Wojciech
(Effector Kielce)

10

34

3

8

6

109

0,0053

15

5

1

26

0,0088

44

10

12

131

5,7099

47

31

8

226

0,2611

0,27906

31

Ptaszyński Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

11

34

12

14

7

108

0,0109

8

11

2

26

0,0046

50

15

14

130

5,4923

45

13

5

154

0,4091

0,27803

32

Miarka Dominik
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

3

11

6

5

3

40

0,0174

1

3

0

6

0,0019

18

11

6

57

0,193

7

5

8

31

-0,0645

0,27267

33

Berwald Rafał
(AZS Politechnika Warszawska)

10

37

8

22

2

103

0,0063

7

3

0

12

0,0044

100

16

30

220

9,0818

34

25

11

197

0,4061

0,26887

34

Kukulski Mateusz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

8

29

7

4

6

86

0,0089

5

7

0

15

0,0034

47

9

12

100

7,54

20

3

1

62

0,5484

0,26867

35

Wasilewski Kacper
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

12

36

9

32

6

135

0,0075

5

3

1

12

0,0025

61

14

11

122

10,623

54

16

3

207

0,3575

0,26796

36

Dębski Kamil
(LOTOS Trefl Gdańsk)

8

22

9

10

1

63

0,0082

5

3

0

10

0,0041

53

10

10

102

7,1176

10

9

2

64

0,3437

0,26781

37

Sobota Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

4

14

6

9

1

52

0,0093

4

3

1

9

0,0053

21

8

4

49

2,5714

16

5

3

61

0,4426

0,26652

38

Szewczyk Mikołaj
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

8

25

3

9

3

50

0,0042

9

4

1

17

0,0064

43

14

10

102

4,6569

20

7

3

69

0,3768

0,25677

39

Skotarek Mikołaj
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

7

24

7

13

4

73

0,01

3

5

1

16

0,0027

53

16

20

125

3,264

22

5

12

85

0,2471

0,25633

40

Herman Szymon
(AZS Częstochowa)

8

27

7

24

5

84

0,01

5

12

1

21

0,0042

44

25

19

132

0

32

22

17

157

0,1783

0,25435

41

Kącki Adam
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

2

7

2

4

2

20

0,0111

1

2

1

5

0,0028

11

3

5

34

0,6176

3

1

1

17

0,3529

0,25279

42

Małecki Wojciech
(LOTOS Trefl Gdańsk)

8

19

5

5

4

37

0,0072

3

5

2

11

0,0024

41

5

11

79

6,0127

0

1

0

1

-1

0,25095

43

Jóźwik Mateusz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

7

23

4

11

4

76

0,0073

3

2

0

8

0,0027

63

16

17

149

4,6309

50

16

5

161

0,4161

0,24979

44

Predecki Robert
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

8

18

1

6

1

43

0,0015

8

4

2

17

0,0061

46

10

8

80

6,3

10

4

4

58

0,2759

0,24974

45

Niczke Aleksander
(AZS Częstochowa)

2

6

1

1

0

21

0,0035

2

2

0

4

0,007

10

3

3

23

1,0435

12

2

3

30

0,4333

0,24753

46

Błądziński Tomasz
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

5

0

1

0

8

0

3

1

0

6

0,0095

8

3

6

26

-0,1923

0

1

0

9

-0,1111

0,24225

47

Staniszewski Adam
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

8

17

4

12

2

51

0,0047

4

5

2

12

0,0031

35

10

4

75

4,76

18

8

5

81

0,3457

0,24173

48

Janikowski Mateusz
(AZS Politechnika Warszawska)

5

15

3

9

0

29

0,0036

5

1

0

6

0,0061

19

6

4

43

3,1395

11

5

2

51

0,549

0,23986

49

Rajchel Kamil
(Cuprum Lubin)

6

16

5

6

2

56

0,0079

1

10

2

18

0,0011

38

12

13

100

2,08

3

0

0

10

0,6

0,2353

50

Lesiuk Jan
(Łuczniczka Bydgoszcz)

6

13

3

9

2

40

0,0048

2

3

1

7

0,0019

34

9

7

67

3,4925

14

7

2

66

0,4394

0,23245

51

Ernst Mateusz
(AZS Częstochowa)

2

8

2

3

0

13

0,0059

1

3

0

5

0,0029

1

3

1

12

-2

2

3

4

41

0,0732

0,23128

52

Rączka Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

3

6

3

1

0

17

0,0052

1

5

0

8

0,0017

14

2

3

31

1,7419

3

3

3

31

0,0323

0,22735

53

Stysiał Paweł
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

5

0

1

0

11

0

1

0

0

1

0,005

13

0

4

27

1,6667

8

1

0

17

0,8824

0,22572

54

Kożuch Kacper
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

5

10

1

6

3

25

0,0048

1

2

0

4

0,0012

18

8

2

36

2,2222

15

2

1

36

0,6667

0,22541

55

Pełka Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

7

22

3

4

1

58

0,0037

1

2

0

3

0,0009

40

7

20

101

2,8317

23

18

1

121

0,3471

0,22108

56

Pyrsak Jan
(Asseco Resovia Rzeszów)

9

21

3

10

4

47

0,0049

2

6

1

9

0,0014

21

3

0

47

8,0426

2

3

2

34

0,2353

0,21944

57

Tyszko Jakub
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

2

2

0

0

2

7

0,0063

0

0

0

0

0

0

0

1

2

-1

1

1

0

4

0,25

0,2177

58

Sawicki Mikołaj
(PGE Skra Bełchatów)

3

8

1

2

0

6

0,0022

2

0

0

2

0,0045

6

3

0

16

1,5

0

1

2

15

0,5333

0,21704

59

Laskowski Mateusz
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

9

15

3

11

1

42

0,0029

3

0

0

3

0,0021

16

4

6

36

2,5

15

11

0

65

0,2308

0,21627

60

Zych Daniel
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

5

9

0

4

1

18

0,0012

2

0

0

5

0,0025

13

1

6

35

1,5429

7

4

1

28

0,1786

0,21612

61

Firszt Bartosz
(AZS Politechnika Warszawska)

5

9

0

7

0

18

0

3

0

0

3

0,0042

5

4

5

19

-1,8947

4

7

2

32

0,25

0,21598

62

Zwierko Michał
(Cuprum Lubin)

9

24

4

5

3

53

0,0052

0

6

1

12

0

14

3

7

38

2,5263

13

4

7

46

0,2174

0,21378

63

Hatle Artur
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

17

0

9

0

26

0

3

1

1

6

0,0036

17

5

6

37

2,7568

8

3

5

66

0,4091

0,21318

64

Piwowarski Adrian
(Effector Kielce)

3

8

0

3

1

12

0,0019

1

4

0

6

0,0019

7

2

6

22

-0,3636

6

6

3

36

0,0833

0,21158

65

Małagowski Karol
(PGE Skra Bełchatów)

4

9

0

3

2

16

0,0031

0

0

0

0

0

12

4

6

27

0,6667

4

1

1

30

0,6333

0,20917

66

Mendel Patryk
(Łuczniczka Bydgoszcz)

5

9

1

3

1

16

0,0022

1

3

0

4

0,0011

11

2

4

26

1,7308

1

0

0

9

0,5556

0,20868

67

Czerwiński Szczepan
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

7

15

1

5

2

21

0,0027

0

0

1

1

0

8

1

2

18

4,1667

7

2

5

37

0,1892

0,20504

68

Wieleba Adrian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

3

1

0

0

3

0,0022

0

0

0

0

0

2

0

1

4

0,75

0

0

0

2

0,5

0,20336

69

Zimniak Karol
(Łuczniczka Bydgoszcz)

3

5

0

2

1

7

0,0018

0

0

0

0

0

6

0

0

9

3,3333

1

1

0

4

0,25

0,20167

70

Sadowski Michał
(Indykpol AZS Olsztyn)

7

16

2

4

0

16

0,0017

0

1

0

1

0

7

3

4

20

0

8

3

1

37

0,5135

0,20155

71

Manterys Marcin
(AZS Częstochowa)

4

10

0

1

1

31

0,0017

0

1

0

1

0

8

1

1

18

3,3333

3

5

10

51

-0,0392

0,2013

72

Czado Przemysław
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

12

1

3

0

20

0,0015

0

1

0

1

0

11

1

7

29

1,2414

7

1

2

28

0,5

0,20081

73

Mielczarek Wiktor
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

3

0

1

0

5

0

0

0

0

0

0

1

2

1

7

-0,8571

3

1

0

13

0,4615

0,19646

74

Szostek Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

3

0

3

0

7

0

0

0

0

0

0

7

1

4

20

0,3

1

3

0

8

-0,125

0,19644

75

Gałązka Dominik
(Effector Kielce)

4

5

0

2

0

4

0

0

0

0

0

0

4

0

0

5

4

1

2

1

9

-0,2222

0,19569

76

Spelak Igor
(Effector Kielce)

1

1

0

1

0

2

0

0

0

0

0

0

2

0

0

2

1

0

0

0

0

0

0,19569

77

Reichel Kamil
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

2

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

78

Ratajczak Bartłomiej
(Łuczniczka Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0

0

0

2

1

0,19569

79

Żaczek Jan
(AZS Politechnika Warszawska)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

80

Kubacki Oliwier
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

5

0

2

0

6

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

5

1

0

0

1

1

0,19569

81

Szwaj Kamil
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

2

3

0

0

0

10

0

0

0

0

0

0

3

0

1

6

1

2

2

0

7

0,1429

0,19569

82

Pożyczka Maciej
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,5

0,19569

83

Wypchło Oskar
(AZS Częstochowa)

3

4

0

1

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

84

Witek Szymon
(AZS Częstochowa)

6

12

0

4

0

10

0

0

0

0

0

0

1

3

0

12

-2

2

4

4

26

-0,1154

0,19569

85

Nowak Mateusz
(PGE Skra Bełchatów)

4

4

0

0

1

2

0,0015

0

0

0

0

0

0

1

1

4

-2

2

0

0

5

0,6

0,19569

86

Dziedzic Łukasz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0

0

0

0

0

0,19569

87

Stasicki Bartosz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

1

0

1

0

0

1

0

1

0

1

0

0

2

0,5

0

0

0

1

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1