MŁODA Liga 2014/2015

Competition

MŁODA Liga 2014/2015 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Wysocki Łukasz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

3

4

1

0

18

0,0301

2

0

0

2

0,015

9

1

0

11

2,1818

0,55382

2

Polański Maciej
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

18

68

36

49

17

244

0,0179

44

12

3

66

0,0149

92

10

11

164

29,439

0,53878

3

Wacek Mariusz
(Effector Kielce)

8

35

12

12

10

147

0,014

28

12

2

50

0,0178

60

5

8

94

17,5

0,51628

4

Łyczak Aleksander
(Transfer Bydgoszcz)

12

46

20

27

14

176

0,0168

29

9

5

54

0,0144

74

6

11

133

19,7143

0,51381

5

Bogus Mateusz
(Cuprum Lubin)

19

73

20

31

14

312

0,0103

46

12

32

138

0,0139

78

12

10

143

28,5874

0,49328

6

Lewandowski Jakub
(LOTOS Trefl Gdańsk)

16

55

14

17

7

195

0,0083

42

30

5

100

0,0166

74

11

13

147

18,7075

0,48276

7

Kowalski Mateusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

22

7

17

1

87

0,0074

23

11

2

44

0,0212

20

4

7

41

4,8293

0,48226

8

Nowakowski Jan
(Transfer Bydgoszcz)

2

8

1

1

0

21

0,0029

9

9

0

29

0,0258

10

0

3

27

2,0741

0,48213

9

Orobko Andrij
(Effector Kielce)

10

41

5

18

8

120

0,0071

31

15

1

59

0,017

63

7

5

110

19,0091

0,47983

10

Janus Bartłomiej
(AZS Częstochowa)

19

64

19

27

15

232

0,0103

39

7

0

48

0,0119

60

8

14

115

21,1478

0,46893

11

Bachmatiuk Marcin
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

18

62

6

12

7

236

0,0047

39

2

4

50

0,014

114

11

12

204

27,6569

0,46449

12

Koziatek Tomasz
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

48

11

14

8

172

0,0087

27

3

1

36

0,0124

46

6

6

88

18,5455

0,45972

13

Kmita Daniel
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

6

23

4

14

2

54

0,006

18

3

0

27

0,018

39

10

6

81

6,5309

0,45875

14

Siek Wojciech
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

16

52

9

28

4

151

0,0054

33

0

4

39

0,0137

79

16

9

138

20,3478

0,45402

15

Grzechnik Bartłomiej
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

1

5

0

1

0

15

0

5

0

0

5

0,0234

6

1

1

10

2

0,45338

16

Szymański Patryk
(Cuprum Lubin)

20

64

6

18

4

142

0,0028

47

1

21

102

0,0133

51

9

5

91

26,022

0,44869

17

Macyra Jakub
(AZS Częstochowa)

17

58

10

26

10

171

0,0068

32

3

3

44

0,0109

80

20

12

151

18,4371

0,4415

18

Rejno Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

4

18

2

3

3

60

0,0063

12

0

0

12

0,0152

16

2

5

34

4,7647

0,44124

19

Szczypkowski Karol
(AZS Politechnika Warszawska)

5

15

5

5

4

39

0,0126

8

1

0

9

0,0112

1

1

2

9

-3,3333

0,44072

20

Udziela Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

16

52

8

30

4

133

0,0051

33

4

5

45

0,014

37

6

10

88

12,4091

0,44052

21

Machowicz Konrad
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

12

42

10

28

10

125

0,0099

13

8

6

40

0,0064

55

4

5

84

23

0,43761

22

M'Baye Moustapha
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

21

4

12

3

61

0,0074

12

9

4

32

0,0128

17

4

2

35

6,6

0,43542

23

Zygmunt Damian
(AZS Częstochowa)

12

42

10

29

7

111

0,0086

20

4

5

38

0,0101

46

12

7

96

11,8125

0,43382

24

Andrulewicz Robert
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

15

48

9

24

5

165

0,0058

24

2

5

42

0,01

42

8

5

89

15,6404

0,42634

25

Kania Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

25

1

5

4

91

0,0042

14

7

4

35

0,0117

47

6

2

70

13,9286

0,42578

26

Siwicki Mateusz
(Transfer Bydgoszcz)

13

46

9

19

10

114

0,0086

17

13

4

48

0,0077

69

20

8

130

14,5077

0,42496

27

Jakubiszak Szymon
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

7

1

7

1

18

0,0052

5

0

0

5

0,013

8

0

0

10

5,6

0,42377

28

Adamczyk Krystian
(PGE Skra Bełchatów)

15

47

7

23

7

146

0,006

20

4

0

24

0,0085

46

5

7

89

17,9551

0,42247

29

Stępień Krzysztof
(AZS Politechnika Warszawska)

3

5

4

3

1

13

0,0127

3

0

0

3

0,0076

2

0

1

4

1,25

0,42024

30

Dobkowski Patryk
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

36

5

18

5

93

0,006

11

0

0

11

0,0066

41

3

4

61

20,0656

0,41464

31

Śliż Damian
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

15

0

2

2

36

0,0028

10

0

0

11

0,0139

19

6

4

40

3,375

0,4137

32

Skowroński Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

9

25

5

13

3

60

0,0065

11

8

4

28

0,0089

17

2

2

36

9,0278

0,41214

33

Sionkowski Mateusz
(PGE Skra Bełchatów)

2

7

1

7

1

20

0,0058

4

0

0

4

0,0117

15

3

9

39

0,5385

0,41105

34

Olszewski Dawid
(PGE Skra Bełchatów)

18

56

6

16

7

153

0,0049

19

10

2

35

0,0071

47

8

8

91

19,0769

0,41061

35

Behrendt Karol
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

10

1

2

2

40

0,0059

5

12

2

24

0,0099

21

3

2

29

5,5172

0,40945

36

Maziarz Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

8

21

3

9

4

71

0,006

10

4

1

20

0,0086

22

9

2

42

5,5

0,40255

37

Żłobecki Dawid
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

3

3

1

0

11

0,0179

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,401

38

Metrycki Radosław
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

9

32

8

21

3

88

0,0075

10

10

1

30

0,0068

16

5

5

45

4,2667

0,39771

39

Zięzio Wojciech
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

22

5

21

2

82

0,0059

8

12

4

38

0,0068

23

6

2

40

8,25

0,39593

40

Jarzyna Kamil
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

9

33

10

28

3

105

0,0081

7

7

5

30

0,0044

30

2

6

74

9,8108

0,39557

41

Szwaj Kamil
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

4

1

2

0

10

0,0047

2

0

0

2

0,0094

9

1

1

22

1,2727

0,39412

42

Lemański Bartłomiej
(AZS Politechnika Warszawska)

2

4

1

2

1

17

0,0057

3

0

0

3

0,0086

10

5

2

22

0,5455

0,39278

43

Lewoc Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

15

2

15

1

38

0,0043

5

2

0

9

0,0072

20

2

2

34

7,0588

0,38933

44

Smolana Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

7

17

4

6

8

48

0,0116

3

0

0

3

0,0029

6

1

1

12

5,6667

0,38771

45

Pluto Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

8

24

2

7

4

77

0,0046

9

14

2

31

0,0069

9

1

6

26

1,8462

0,3799

46

Kuryło Bartłomiej
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

14

2

8

0

25

0,0027

6

3

0

14

0,0081

5

0

2

15

2,8

0,37932

47

Żeliński Paweł
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

6

19

2

10

3

56

0,0055

6

1

5

14

0,0066

6

4

4

23

-1,6522

0,37683

48

Rymarski Łukasz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

13

32

2

9

2

98

0,002

13

20

0

42

0,0066

24

9

2

52

8

0,37662

49

Salwerowicz Przemysław
(Effector Kielce)

4

16

2

6

1

49

0,0044

4

7

1

12

0,0059

6

1

1

15

4,2667

0,37087

50

Kucharczyk Adam
(AZS Politechnika Warszawska)

10

32

1

5

2

90

0,0019

9

3

0

13

0,0056

28

6

4

67

8,597

0,37083

51

Ostapkowicz Jakub
(Cuprum Lubin)

18

54

5

33

3

130

0,0026

12

6

9

49

0,0038

35

12

6

75

12,24

0,36998

52

Surmacz Konrad
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

11

29

3

17

2

70

0,0027

10

5

6

26

0,0055

19

7

5

43

4,7209

0,36795

53

Zasadzień Konrad
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

9

33

3

12

2

96

0,0033

9

12

3

33

0,006

13

7

6

39

0

0,36615

54

Wielogórski Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

7

2

3

1

18

0,0074

1

0

0

1

0,0025

2

0

2

4

0

0,36574

55

Tomsia Ksawery
(Effector Kielce)

2

4

0

3

2

11

0,0061

1

1

0

3

0,0031

3

1

1

5

0,8

0,3643

56

Sznycer Paweł
(PGE Skra Bełchatów)

6

12

1

3

2

30

0,0033

5

2

0

13

0,0056

1

3

1

9

-4

0,36403

57

Adamczyk Sebastian
(PGE Skra Bełchatów)

12

30

6

8

4

75

0,0055

4

3

3

13

0,0022

14

7

1

35

5,1429

0,36347

58

Raciborski Igor
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

3

0

1

0

8

0

1

0

0

1

0,0074

2

0

0

4

1,5

0,36101

59

Polak Radosław
(Indykpol AZS Olsztyn)

8

13

4

4

0

22

0,0035

4

0

1

5

0,0035

2

0

1

3

4,3333

0,35316

60

Rączka Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

3

0

1

1

5

0,0071

0

0

0

0

0

2

0

1

6

0,5

0,35141

61

Dorosz Bartłomiej
(Transfer Bydgoszcz)

7

18

4

0

2

27

0,0051

2

0

0

2

0,0017

4

0

0

8

9

0,35085

62

Gonera Gabriel
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

7

12

0

5

1

20

0,0009

6

0

0

7

0,0056

5

6

2

17

-2,1176

0,35

63

Turski Jakub
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

5

14

1

10

1

27

0,0023

3

7

1

12

0,0035

8

3

3

22

1,2727

0,34985

64

Skomro Grzegorz
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

1

0

0

0

0

0

1

0

0

1

0,0051

0

0

0

0

0

0,34611

65

Zawadzki Paweł
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

4

0

2

1

8

0,0047

0

0

0

0

0

6

1

1

9

1,7778

0,34264

66

Aniołek Jakub
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

5

1

1

0

5

0,0047

0

0

0

0

0

1

2

0

3

-1,6667

0,33992

67

Paliński Przemysław
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

2

0

1

0

2

0

1

0

0

1

0,0033

1

0

1

2

0

0,33622

68

Bereza Szymon
(AZS Częstochowa)

2

2

1

0

0

4

0,0031

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,33269

69

Sędkowski Przemysław
(AZS Częstochowa)

2

4

0

2

1

6

0,003

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,33232

70

Prejs Michał
(Transfer Bydgoszcz)

2

4

0

1

1

6

0,0028

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

0,33128

71

Zemła Miłosz
(AZS Częstochowa)

2

5

1

2

0

8

0,0028

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,33118

72

Studziński Damian
(AZS Politechnika Warszawska)

1

4

0

0

0

13

0

0

0

0

0

0

5

1

2

10

0,8

0,3203

73

Wiczkowski Dawid
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

5

0

0

0

9

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

74

Gontarewicz Jakub
(Effector Kielce)

3

5

0

0

0

6

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

5

0,31911

75

Kaźmierczak Patryk
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

2

4

0

1

0

5

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

76

Pihan Mateusz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

2

0

1

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

77

Mozol Maciej
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

2

0

1

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

78

Kujawa Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

2

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

79

Redyk Karol
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

0

0

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

80

Mańko Hubert
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

2

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

81

Zdrojewski Paweł
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

1

2

0

1

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

82

Rutecki Paweł
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

2

0

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,31911

83

Romać Adrian
(Cuprum Lubin)

1

2

0

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

84

Grobelny Mikołaj
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

2

0

1

0

2

0

0

0

0

0

0

1

1

0

4

0

0,31911

85

Pizuński Tomasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

2

2

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

86

Czerwiński Szczepan
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

87

Czebatul Kacper
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

88

Szostek Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

1

0

6

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

89

Ciach Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

90

Wróbel Adam
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

91

Śnieżek Mateusz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

1

0

1

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

92

Musielak Dominik
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

93

Kącki Adam
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

94

Zieliński Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

95

Wójcik Leszek
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

96

Przybylski Adam
(Cuprum Lubin)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

97

Pełka Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

98

Małecki Wojciech
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

4

0

1

0

8

0

0

0

0

0

0

1

1

2

7

-1,1429

0,31742

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1