MŁODA Liga 2014/2015

Competition

MŁODA Liga 2014/2015 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Grobelny Igor
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

6

25

12

19

11

101

0,0216

20

3

1

29

0,0188

79

15

23

166

6,1747

38

11

2

102

0,402

0,42555

2

Semeniuk Kamil
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

20

75

37

55

25

318

0,019

35

1

4

42

0,0107

219

66

23

442

22,0588

114

28

4

406

0,5517

0,41731

3

Pietruczuk Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

4

14

15

15

6

77

0,0326

4

7

0

15

0,0062

43

14

8

91

3,2308

20

2

3

63

0,5397

0,38308

4

Kopij Adrian
(Cuprum Lubin)

20

76

35

65

17

309

0,0148

29

8

18

71

0,0082

184

52

45

425

15,5576

96

68

7

464

0,3879

0,3534

5

Zemlik Sławomir
(LOTOS Trefl Gdańsk)

9

36

23

33

7

135

0,019

13

7

0

27

0,0082

108

32

12

255

9,0353

37

16

9

225

0,3511

0,35004

6

Miarka Dominik
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

18

62

25

42

12

225

0,0133

20

0

2

23

0,0072

193

43

34

409

17,5844

74

54

0

309

0,3366

0,34661

7

Ernastowicz Marcin
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

4

15

5

6

6

57

0,0155

9

3

1

15

0,0127

35

2

10

76

4,5395

14

3

0

59

0,4237

0,34608

8

Zapłacki Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

11

42

13

26

8

145

0,011

18

4

0

27

0,0094

133

16

23

242

16,314

60

16

3

205

0,4976

0,34574

9

Biegun Filip
(Cuprum Lubin)

17

66

10

30

15

186

0,0083

25

6

5

51

0,0083

160

32

36

340

17,8588

51

28

2

256

0,4609

0,3316

10

Guzewicz Kamil
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

52

21

50

8

181

0,0127

17

2

4

26

0,0075

125

30

28

275

12,6691

64

41

2

249

0,3976

0,32814

11

Szczucki-Kriese Remigiusz
(Transfer Bydgoszcz)

1

4

2

3

0

20

0,0118

2

0

0

2

0,0118

7

2

0

14

1,4286

1

1

0

18

0,8333

0,31274

12

Czarnecki Błażej
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

13

46

22

41

12

207

0,0152

8

5

3

18

0,0036

103

31

24

236

9,3559

79

21

2

246

0,5122

0,3038

13

Depowski Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

3

11

5

7

1

50

0,0109

5

0

0

5

0,0091

43

5

7

78

4,3718

17

8

0

79

0,4684

0,30152

14

Marszałek Michał
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

13

5

10

3

50

0,0124

5

0

0

5

0,0077

46

5

8

91

4,7143

15

9

0

65

0,3846

0,30071

15

Piotrowski Tomasz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

4

12

3

9

2

49

0,0087

7

2

0

11

0,0122

27

8

11

70

1,3714

14

3

2

47

0,4468

0,30062

16

Surgut Adam
(PGE Skra Bełchatów)

15

46

22

41

11

162

0,0148

12

3

2

18

0,0054

82

27

31

226

4,885

77

37

2

294

0,3435

0,29807

17

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

35

11

26

8

109

0,0114

10

1

0

11

0,006

117

37

18

274

7,9197

51

31

0

206

0,432

0,29698

18

Hamiga Łukasz
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

9

29

4

19

5

83

0,0061

12

4

3

20

0,0081

79

12

11

161

10,087

24

12

0

145

0,469

0,293

19

Sobota Adam
(Effector Kielce)

11

46

8

35

10

143

0,0088

11

5

3

26

0,0054

139

35

27

319

11,1034

78

39

0

271

0,3469

0,29213

20

Andruszek Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

8

28

7

18

7

95

0,0105

8

1

1

10

0,006

46

12

7

105

7,2

41

6

0

97

0,6289

0,29072

21

Puławski Szymon
(PGE Skra Bełchatów)

16

52

13

21

12

139

0,0102

11

6

0

18

0,0045

126

25

36

328

10,3049

81

30

7

329

0,383

0,28982

22

Studziński Damian
(AZS Politechnika Warszawska)

2

8

1

5

0

27

0,0029

5

0

0

6

0,0143

19

7

4

47

1,3617

3

3

0

27

0,7037

0,28755

23

Matuszczyk Tomasz
(AZS Częstochowa)

18

70

19

41

7

258

0,0083

14

4

1

22

0,0045

159

59

43

362

11,0221

87

48

7

473

0,3488

0,28416

24

Wójcik Leszek
(Indykpol AZS Olsztyn)

8

27

5

15

5

62

0,0081

6

0

0

6

0,0049

63

9

11

117

9,9231

20

22

0

120

0,2417

0,28146

25

Stelmaszczyk Igor
(AZS Politechnika Warszawska)

17

55

19

31

8

198

0,0103

12

5

3

20

0,0046

110

35

35

307

7,1661

61

35

0

250

0,428

0,2808

26

Zawadzki Paweł
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

13

46

10

45

1

158

0,0052

13

7

0

24

0,0061

121

27

27

282

10,9291

56

27

0

245

0,5347

0,28043

27

Czerwiński Szczepan
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

14

37

16

23

8

114

0,0115

2

0

0

2

0,001

60

11

10

121

11,9256

33

21

0

146

0,3904

0,27997

28

Lesiuk Jan
(Transfer Bydgoszcz)

13

48

11

40

9

169

0,0091

9

8

2

26

0,0041

91

26

25

215

8,9302

79

28

9

317

0,4637

0,27858

29

Szewczyk Mikołaj
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

11

34

5

19

5

77

0,0061

8

6

1

19

0,0049

88

12

18

182

10,8352

31

29

1

202

0,2921

0,27648

30

Stolc Sławomir
(LOTOS Trefl Gdańsk)

1

4

2

5

0

15

0,0109

1

3

0

5

0,0054

18

1

1

33

1,9394

6

4

0

25

0,32

0,27132

31

Wiese Łukasz
(Transfer Bydgoszcz)

1

4

1

3

1

15

0,011

1

1

0

4

0,0055

14

2

2

30

1,3333

11

0

1

38

0,5526

0,27073

32

Jakubiszak Szymon
(LOTOS Trefl Gdańsk)

11

29

3

13

3

62

0,0038

18

11

0

35

0,0115

36

10

8

83

6,2892

22

13

2

119

0,3613

0,27003

33

Graczyk Kamil
(AZS Politechnika Warszawska)

7

18

7

7

3

53

0,009

6

1

3

11

0,0054

43

7

12

105

4,1143

11

13

0

55

0,1636

0,26979

34

Kmita Daniel
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

2

8

0

6

2

23

0,0057

3

4

0

13

0,0086

16

1

4

32

2,75

0

0

0

1

0

0,26943

35

Berwald Rafał
(AZS Politechnika Warszawska)

14

41

5

20

4

107

0,0041

15

1

2

18

0,0068

87

26

23

203

7,6749

38

36

0

211

0,3839

0,26861

36

Bobrowski Kacper
(Transfer Bydgoszcz)

12

38

14

22

6

104

0,0099

5

2

0

12

0,0025

67

25

20

148

5,6486

36

12

6

132

0,3258

0,26203

37

Napiórkowski Patryk
(AZS Częstochowa)

3

9

6

16

0

35

0,0126

1

0

0

1

0,0021

26

5

4

61

2,5082

6

6

3

51

0,1765

0,26099

38

Dobiszewski Igor
(LOTOS Trefl Gdańsk)

10

26

8

20

9

97

0,0115

3

5

2

10

0,002

37

10

11

106

3,9245

22

21

0

128

0,3359

0,2608

39

Hatle Artur
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

4

1

1

1

13

0,0103

1

0

0

1

0,0051

4

2

1

9

0,4444

0

1

0

13

0,2308

0,26075

40

Pihan Mateusz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

10

26

5

23

7

87

0,0072

7

0

1

9

0,0042

39

12

7

93

5,5914

28

19

0

111

0,3333

0,26059

41

Skotarek Mikołaj
(LOTOS Trefl Gdańsk)

15

42

3

33

4

102

0,0029

7

2

1

18

0,0029

114

24

18

223

13,5605

28

26

2

213

0,2817

0,26036

42

Pizuński Tomasz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

15

4

8

0

58

0,0045

6

1

0

7

0,0068

28

5

4

72

3,9583

19

2

1

58

0,6034

0,25914

43

Wachnik Jakub
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

2

7

1

4

0

20

0,0029

3

0

0

3

0,0086

19

2

2

39

2,6923

8

2

0

30

0,4667

0,25884

44

Bogus Mateusz
(Cuprum Lubin)

1

5

1

1

1

23

0,0094

1

0

0

1

0,0047

9

2

3

17

1,1765

1

1

0

9

0,3333

0,25792

45

Czado Przemysław
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

20

6

10

6

79

0,0109

2

7

1

13

0,0018

37

9

8

95

4,2105

26

22

1

115

0,3217

0,25786

46

Niczke Aleksander
(AZS Częstochowa)

1

5

0

3

2

15

0,0091

1

0

0

1

0,0045

11

0

4

26

1,3462

2

5

0

21

0,1905

0,25677

47

Jóźwik Mateusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

4

0

4

2

13

0,0089

1

0

1

2

0,0045

18

3

6

39

0,9231

0

0

0

0

0

0,25399

48

Kaźmierczak Patryk
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

9

30

9

7

7

58

0,0103

6

1

1

10

0,0039

26

9

6

63

5,2381

11

5

0

30

0,4

0,25328

49

Szwaj Kamil
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

11

32

4

20

1

69

0,0028

6

7

2

17

0,0033

73

16

11

142

10,3662

22

13

0

107

0,3645

0,25213

50

Wróbel Adam
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

9

21

8

13

3

58

0,0075

8

0

0

8

0,0055

20

11

3

54

2,3333

16

14

0

82

0,3537

0,25162

51

Spelak Igor
(Effector Kielce)

10

40

8

26

5

139

0,0071

7

6

0

16

0,0038

50

17

21

151

3,1788

45

36

0

172

0,2791

0,25063

52

Zych Daniel
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

2

2

1

0

10

0,0142

0

0

0

0

0

0

1

1

2

-2

0

1

0

3

0

0,24795

53

Pawłowski Patryk
(PGE Skra Bełchatów)

2

4

0

1

1

8

0,0035

2

0

0

2

0,007

7

2

1

13

1,2308

5

2

0

9

0,4444

0,24687

54

Herman Szymon
(AZS Częstochowa)

15

55

10

49

8

173

0,0071

10

4

0

14

0,004

100

52

42

269

1,2268

73

41

8

345

0,3739

0,24573

55

Redyk Karol
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

8

21

4

8

1

46

0,0041

5

5

1

14

0,0041

29

6

12

71

3,2535

15

8

0

63

0,3492

0,24056

56

Kowalski Łukasz
(AZS Politechnika Warszawska)

8

22

4

3

0

52

0,0032

7

0

0

7

0,0056

25

11

9

73

1,5068

20

22

0

111

0,2613

0,23927

57

Kurpet Krzysztof
(PGE Skra Bełchatów)

16

45

3

20

6

99

0,0037

6

1

2

13

0,0024

52

15

17

139

6,4748

36

39

1

183

0,1749

0,23894

58

Bereza Szymon
(AZS Częstochowa)

4

11

1

5

3

31

0,006

1

0

0

1

0,0015

18

5

1

36

3,6667

14

6

0

47

0,4043

0,23556

59

Kozłowski Filip
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

15

3

6

2

35

0,0062

1

0

0

1

0,0012

24

6

5

55

3,5455

15

12

0

73

0,4795

0,23454

60

Sadowski Michał
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

6

2

0

1

10

0,0074

1

0

0

1

0,0025

3

2

0

7

0,8571

0

2

0

7

-0,2857

0,23453

61

Żłobecki Dawid
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

7

23

3

14

0

47

0,0027

3

1

0

6

0,0027

39

15

6

81

5,1111

6

8

1

50

0,2

0,2325

62

Rączka Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

11

33

3

15

3

65

0,0033

4

0

2

6

0,0022

50

17

16

114

4,9211

10

18

2

110

0,2545

0,2317

63

Wojtasiak Sebastian
(AZS Politechnika Warszawska)

3

9

1

3

0

21

0,002

3

0

0

3

0,0059

17

12

8

57

-0,4737

8

4

0

47

0,5957

0,23149

64

Kleinschmidt Maciej
(Transfer Bydgoszcz)

11

26

5

9

2

47

0,0038

7

2

0

11

0,0038

31

7

11

69

4,8986

26

7

1

65

0,4462

0,22755

65

Kukulski Mateusz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

3

1

1

0

11

0,0075

0

0

0

0

0

7

1

2

17

0,7059

1

4

0

15

0,3333

0,22487

66

Ułamek Oskar
(AZS Częstochowa)

8

16

4

7

4

35

0,006

2

0

0

2

0,0015

22

8

2

44

4,3636

3

17

1

61

-0,0164

0,22442

67

Czyrniański Patryk
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

6

12

4

7

0

30

0,0046

2

0

1

5

0,0023

15

5

5

33

1,8182

6

8

0

39

0,1795

0,22336

68

Firszt Bartosz
(AZS Politechnika Warszawska)

3

6

2

6

1

18

0,0065

0

0

0

0

0

12

3

5

24

1

6

4

0

36

0,3889

0,22188

69

Kamiński Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

10

1

4

0

14

0,0015

2

0

0

2

0,003

12

4

2

32

1,875

6

4

0

34

0,3824

0,22092

70

Ciach Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

3

7

2

6

0

20

0,0039

1

0

3

6

0,0019

8

1

2

18

1,9444

0

1

0

3

0

0,21852

71

Zasadzień Konrad
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

5

0

0

0

15

0

1

0

0

1

0,0047

1

1

0

3

0

0

0

0

0

0

0,21819

72

Kożuch Kacper
(Cuprum Lubin)

12

35

3

21

1

72

0,0019

6

2

5

18

0,0028

42

19

9

104

4,7115

33

19

3

127

0,3543

0,21644

73

Małecki Wojciech
(LOTOS Trefl Gdańsk)

6

10

1

6

0

14

0,0011

3

1

0

5

0,0034

4

0

2

15

1,3333

5

1

0

11

0,6364

0,21586

74

Piwowarski Adrian
(Effector Kielce)

9

20

2

4

0

34

0,0012

4

0

0

5

0,0024

17

4

3

45

4,4444

4

11

0

69

0,2609

0,21184

75

Prejs Michał
(Transfer Bydgoszcz)

6

13

1

3

2

29

0,003

0

3

0

4

0

9

0

1

15

6,9333

4

1

2

19

0,4211

0,20592

76

Witek Mateusz
(AZS Politechnika Warszawska)

2

6

0

1

1

10

0,0032

0

1

0

4

0

5

2

4

18

-0,3333

0

0

0

0

0

0,20584

77

Kazuła Jakub
(PGE Skra Bełchatów)

6

6

0

2

1

10

0,0011

1

1

0

2

0,0011

1

1

1

9

-0,6667

1

3

0

9

-0,1111

0,20493

78

Ślączka Bartosz
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

3

0

1

1

8

0,0025

0

0

0

0

0

4

0

0

5

2,4

0

2

0

8

0

0,20434

79

Ptaszyński Maciej
(LOTOS Trefl Gdańsk)

6

12

2

1

0

23

0,0021

0

1

1

3

0

12

3

2

35

2,4

5

3

1

35

0,3429

0,20295

80

Mańko Hubert
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

3

4

1

2

0

10

0,0021

0

0

0

0

0

3

1

1

10

0,4

0

0

0

2

0

0,20291

81

Błądziński Tomasz
(Asseco Resovia Rzeszów)

3

8

1

1

0

9

0,0021

0

2

1

5

0

5

1

4

12

0

2

1

0

8

0,5

0,20276

82

Janikowski Mateusz
(AZS Politechnika Warszawska)

4

7

0

3

1

9

0,0019

0

0

0

0

0

5

0

3

14

1

4

4

0

14

0,1429

0,20209

83

Seliga Szymon
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

7

1

3

0

10

0,0017

0

0

0

0

0

8

2

3

17

1,2353

3

2

0

18

0,2222

0,20132

84

Pełka Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

7

11

0

1

1

18

0,0009

0

0

1

2

0

4

0

1

11

3

3

4

0

12

0,1667

0,1989

85

Grobelny Mikołaj
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

2

0

2

0

7

0

0

0

0

0

0

3

0

2

11

0,1818

3

1

0

7

0,2857

0,19662

86

Śnieżek Mateusz
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

3

0

4

0

0

0

1

2

0

3

0

2

8

0,25

1

2

0

9

0,1111

0,1965

87

Kącki Adam
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

3

5

0

4

0

7

0

0

0

0

2

0

0

1

2

7

-2,1429

0

1

0

7

0,1429

0,19569

88

Kłęk Wiktor
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

2

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

89

Wołowicz Mateusz
(Transfer Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

2

-1

0,19569

90

Burnatowski Jakub
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

2

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

91

Zając Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,19569

92

Olbryś Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

3

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,19569

93

Czebatul Kacper
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4

0

0

6

0,8333

0,19569

94

Mozol Maciej
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

2

-2

0

0

0

2

0,5

0,19569

95

Moś Piotr
(Effector Kielce)

1

2

0

1

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

1

2

-1

0

1

0

2

-0,5

0,19569

96

Smolana Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

2

7

0

3

0

15

0

0

0

0

0

0

5

3

0

9

1,5556

0

0

0

0

0

0,19569

97

Kołodziej Krzysztof
(Cuprum Lubin)

1

2

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

98

Maziarz Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

99

Zasłonka Miłosz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

3

0

0

0

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

100

Kowalczyk Mateusz
(RCS CERRAD CZARNI Radom)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

101

Zieliński Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

1

2

0

1

0

3

0

0

0

0

2

0

2

1

1

7

0

0

0

0

0

0

0,19569

102

Adamczyk Sebastian
(PGE Skra Bełchatów)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0,19569

103

Wojtachnio Wojciech
(Effector Kielce)

2

3

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

3

0

0

3

0

7

-0,2857

0,19569

104

Sędkowski Przemysław
(AZS Częstochowa)

4

6

0

1

0

10

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

1

0

0,19569

105

Salwerowicz Przemysław
(Effector Kielce)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1