PlusLiga 2014/2015

Plus Liga 2014/2015 - Play Off

PlusLiga 2014/2015 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Samica Guillaume
(AZS Częstochowa)

1

4

2

0

0

5

0,0127

1

1

2

16

0,0191

11

2

2

27

1,037

11

2

1

25

0,44

0,35157

2

Westphal Dirk
(Cerrad Czarni Radom)

2

8

7

0

0

15

0,0203

0

3

0

20

0

18

0

3

36

3,3333

8

2

0

36

0,4722

0,31801

3

Conte Facundo
(PGE Skra Bełchatów)

4

16

4

8

0

21

0,0057

10

17

2

61

0,017

54

10

6

100

6,08

19

4

2

65

0,3231

0,31391

4

Romać Szymon
(Cuprum Lubin)

8

26

10

11

1

44

0,0073

11

24

6

107

0,0125

108

18

14

223

8,861

0

0

0

2

0,5

0,31206

5

Cupkovic Konstantin
(Transfer Bydgoszcz)

5

21

7

5

1

19

0,0071

8

17

6

66

0,0143

59

6

18

135

5,4444

10

6

1

78

0,2308

0,30773

6

Żuk Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

3

1

0

0

2

0,0078

2

4

0

10

0,0156

14

1

1

27

1,3333

7

0

0

14

0,6429

0,30509

7

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

1

4

3

2

0

7

0,0191

0

2

0

12

0

12

0

3

23

1,5652

5

1

1

17

0,3529

0,30392

8

Szalpuk Artur
(AZS Politechnika Warszawska)

4

15

9

4

0

17

0,0128

2

5

2

60

0,0057

43

7

8

86

4,8837

27

4

5

89

0,4607

0,30212

9

Schwarz Sebastian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

20

11

17

1

37

0,0118

2

11

0

70

0,0021

55

5

2

112

8,5714

31

9

3

136

0,3676

0,29273

10

Hebda Miłosz
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

3

0

0

0

1

0

1

5

2

12

0,0234

11

3

1

23

0,913

0

0

0

0

0

0,28974

11

Borovnjak Ivan
(Cuprum Lubin)

8

29

14

5

0

32

0,0103

1

18

3

96

0,0029

75

15

16

174

7,3333

52

11

7

174

0,4195

0,28301

12

Trommel Jeroen
(Cuprum Lubin)

8

30

1

6

0

26

0,0007

13

11

6

134

0,0139

88

11

20

179

9,5531

44

5

4

139

0,4964

0,28195

13

Kooy Dick
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

21

4

8

2

26

0,0042

6

14

4

70

0,0106

64

13

12

140

5,85

14

9

3

65

0,2769

0,27539

14

Włodarczyk Wojciech
(PGE Skra Bełchatów)

2

10

2

4

0

7

0,0046

3

6

2

33

0,0114

19

3

4

34

3,5294

20

7

2

49

0,3265

0,2737

15

Pawliński Maciej
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

1

3

1

0

0

3

0,0078

1

3

0

13

0,0078

8

0

0

17

1,4118

6

1

1

10

0,4

0,27054

16

Quesque Guillaume
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

7

24

11

11

0

39

0,0086

0

6

2

71

0,0016

50

7

5

112

8,1429

52

16

5

227

0,3568

0,27001

17

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

2

8

2

0

0

4

0,0058

3

3

0

29

0,0087

26

7

3

50

2,56

17

1

0

52

0,5385

0,26685

18

Gierczyński Krzysztof
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

7

28

5

14

0

27

0,0039

5

8

3

106

0,0063

79

16

14

160

8,575

37

8

6

139

0,4245

0,26445

19

Penchev Nikolay
(Asseco Resovia Rzeszów)

5

19

7

10

1

27

0,0076

1

14

3

61

0,0043

47

8

12

121

4,2397

33

5

3

95

0,4947

0,26347

20

Kapelus Serhiy
(BBTS Bielsko-Biała)

2

7

2

5

0

9

0,007

1

2

1

18

0,007

19

3

5

57

1,3509

24

1

4

67

0,5224

0,26275

21

Śliwka Aleksander
(AZS Politechnika Warszawska)

4

15

4

4

1

15

0,0057

2

10

2

51

0,0057

41

11

2

78

5,3846

28

7

3

95

0,4105

0,26192

22

Ivovic Marko
(Asseco Resovia Rzeszów)

5

15

3

6

2

22

0,0032

5

14

3

60

0,0086

48

5

9

100

5,1

27

9

3

103

0,4563

0,25967

23

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

20

3

17

1

35

0,0032

4

16

3

87

0,0075

68

12

14

167

5,0299

45

10

8

150

0,44

0,25479

24

Filip Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

4

11

3

6

1

13

0,0043

3

11

2

34

0,0071

26

1

7

54

3,6667

1

1

0

5

0

0,25372

25

Staszewski Adrian
(Effector Kielce)

1

3

0

0

0

0

0

2

4

0

15

0,0139

10

0

1

22

1,2273

11

0

0

24

0,6667

0,25178

26

Waliński Marcin
(Transfer Bydgoszcz)

5

19

6

6

0

19

0,0061

1

9

3

58

0,0041

43

14

9

113

3,3628

38

10

4

120

0,45

0,25168

27

Marechal Nicolas
(PGE Skra Bełchatów)

4

15

3

2

0

9

0,0043

3

6

2

38

0,0071

12

3

3

33

2,7273

5

3

0

27

0,2593

0,24281

28

Bednorz Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

9

2

0

2

6

0,0054

1

6

1

19

0,0054

12

8

5

47

-0,1915

23

5

11

82

0,2561

0,24205

29

Bartman Zbigniew
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

2

7

3

3

1

12

0,0085

0

7

0

18

0

11

1

4

37

1,1351

6

3

2

27

0,1481

0,2414

30

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

13

2

1

0

3

0,0025

2

8

2

27

0,0051

23

2

4

44

5,0227

16

4

2

53

0,3774

0,24122

31

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

3

13

2

4

0

12

0,0035

2

6

1

26

0,0052

15

4

6

43

1,5116

12

1

0

25

0,52

0,2358

32

Ruciak Michał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

17

0

7

0

12

0

5

9

4

66

0,0095

15

3

3

38

4,0263

28

6

4

105

0,4762

0,23062

33

Loh Lucas
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

15

3

5

0

11

0,0032

2

8

1

29

0,0032

19

5

7

52

2,0192

30

8

7

103

0,301

0,22832

34

Błoński Michał
(BBTS Bielsko-Biała)

2

6

0

1

0

2

0

0

1

2

11

0,007

3

3

1

16

-0,375

1

0

0

8

0,375

0,22044

35

Ogurcak Frantisek
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

4

1

0

0

3

0,0041

0

2

0

10

0

5

0

1

9

1,7778

3

3

2

17

0

0,21513

36

Cabral Levi
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

6

0

1

1

6

0

0

2

1

11

0,004

15

5

0

29

2,069

0

0

0

0

0

0,21497

37

Łuka Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

8

1

0

0

5

0,0027

0

5

0

19

0

12

4

4

32

1

8

7

4

37

0,1622

0,21127

38

Ferens Wojciech
(BBTS Bielsko-Biała)

2

7

0

4

0

7

0

1

3

0

15

0,0035

14

4

5

37

0,9459

10

1

1

30

0,3333

0,21089

39

Murek Dawid
(Transfer Bydgoszcz)

2

6

1

1

0

4

0,0029

0

1

0

7

0

4

2

2

9

0

7

0

2

18

0,4444

0,21008

40

Depowski Dominik
(AZS Politechnika Warszawska)

3

6

1

1

0

2

0,0017

0

1

1

8

0,0017

2

1

2

9

-0,6667

3

1

1

13

0,3077

0,20961

41

Łapszyński Łukasz
(Cuprum Lubin)

4

7

1

3

0

5

0,0015

1

5

0

14

0,0015

6

1

3

17

0,8235

3

0

3

17

0,2353

0,20755

42

Marshall Steven
(Transfer Bydgoszcz)

4

15

2

5

2

13

0,0025

0

2

0

31

0

15

1

3

33

5

14

5

7

58

0,1897

0,20753

43

Wachnik Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

2

4

0

0

0

0

0

0

1

1

7

0,0029

2

0

0

3

2,6667

0

0

1

4

-0,25

0,20568

44

Lotman Paul Michael
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

6

1

0

0

1

0,0013

0

0

0

10

0

4

0

2

9

1,3333

4

4

0

28

0,1786

0,20187

45

Penchev Rozalin
(Effector Kielce)

1

3

0

0

1

4

0

0

1

0

8

0

13

0

2

27

1,2222

8

3

0

25

0,28

0,19927

46

Radomski Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

3

6

0

0

0

0

0

0

0

1

5

0,0017

6

0

1

16

1,875

7

1

0

25

0,36

0,19629

47

Zapłacki Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

4

4

0

0

0

1

0

0

0

0

3

0

2

2

0

5

0

0

1

0

2

-0,5

0,19569

48

Bik Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0,19569

49

Gutkowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

1

0

0

2

1

0,19569

50

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0,19569

51

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

-1

0

0

1

3

0

0,19569

52

Grobelny Igor
(Cerrad Czarni Radom)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

0

2

0,5

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1