PlusLiga 2014/2015

Plus Liga 2014/2015 - Faza Zasadnicza

PlusLiga 2014/2015 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Ferens Wojciech
(BBTS Bielsko-Biała)

21

77

31

44

4

103

0,0089

26

80

8

244

0,0098

207

41

54

477

18,0797

127

43

1

485

0,367

0,34318

2

Filip Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

18

65

41

35

4

116

0,013

15

57

11

201

0,0082

230

62

65

531

12,6083

21

20

0

72

0,1667

0,34155

3

Conte Facundo
(PGE Skra Bełchatów)

8

29

20

14

0

49

0,0151

4

29

3

102

0,0053

96

11

9

195

11,3026

45

17

2

153

0,451

0,33769

4

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

21

78

25

17

0

78

0,0069

17

60

13

282

0,0083

194

26

51

411

22,2044

106

46

7

499

0,3888

0,33746

5

Cupkovic Konstantin
(Transfer Bydgoszcz)

15

56

16

17

6

60

0,0062

19

44

9

194

0,0109

190

22

31

394

19,4721

35

24

3

174

0,2414

0,33573

6

Kooy Dick
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

18

64

16

41

1

89

0,0055

18

53

11

227

0,01

229

48

27

451

21,8537

58

49

3

283

0,2792

0,33515

7

Schwarz Sebastian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

12

46

22

18

0

69

0,0103

6

24

11

169

0,008

109

15

14

240

15,3333

56

17

1

271

0,3875

0,33361

8

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

12

49

15

24

2

65

0,007

14

23

11

187

0,0117

160

17

39

327

15,5841

84

25

2

284

0,4965

0,33141

9

Bartman Zbigniew
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

14

59

15

51

6

114

0,0057

21

46

13

213

0,013

189

29

41

444

15,8131

65

43

1

298

0,2584

0,32941

10

Borovnjak Ivan
(Cuprum Lubin)

18

64

26

13

0

65

0,0083

16

57

10

235

0,0083

171

28

37

404

16,7921

121

39

1

452

0,4646

0,32803

11

Śliwka Aleksander
(AZS Politechnika Warszawska)

17

64

21

31

1

75

0,0071

12

28

8

186

0,0067

172

29

33

356

19,7753

91

29

1

364

0,4203

0,32265

12

Gierczyński Krzysztof
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

20

77

21

33

7

104

0,006

6

17

14

294

0,0057

176

21

44

372

22,9758

129

60

3

487

0,3614

0,32249

13

Bednorz Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

8

23

16

10

1

36

0,0129

7

15

2

56

0,0073

61

8

8

127

8,1496

53

16

7

162

0,4012

0,32156

14

Marechal Nicolas
(PGE Skra Bełchatów)

8

29

3

9

0

22

0,0023

14

23

11

120

0,0193

58

7

7

113

11,292

24

9

0

103

0,3883

0,32123

15

Trommel Jeroen
(Cuprum Lubin)

19

70

16

13

1

61

0,0048

18

32

16

273

0,0103

179

40

36

403

17,8908

92

35

1

351

0,4359

0,3187

16

Ivovic Marko
(Asseco Resovia Rzeszów)

8

27

13

15

1

44

0,0093

7

19

5

93

0,0086

99

7

14

188

11,2021

39

19

0

153

0,3595

0,31498

17

Hebda Miłosz
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

10

36

21

21

0

59

0,0124

6

31

4

114

0,0059

105

19

28

263

7,9392

51

34

0

234

0,2949

0,31106

18

Romać Szymon
(Cuprum Lubin)

15

44

21

5

1

62

0,0078

18

35

9

166

0,0101

127

33

26

285

10,4982

0

0

0

0

0

0,30983

19

Westphal Dirk
(Cerrad Czarni Radom)

20

69

17

8

1

60

0,0049

8

19

17

239

0,0073

151

17

40

370

17,5297

98

46

1

394

0,3401

0,30388

20

Penczev Nikolay
(Asseco Resovia Rzeszów)

10

33

10

13

1

44

0,0057

10

24

5

117

0,0085

93

20

12

186

10,8226

45

14

1

155

0,5032

0,29197

21

Ogurcak Frantisek
(Indykpol AZS Olsztyn)

13

42

13

19

2

50

0,0061

6

16

10

125

0,0075

94

12

20

228

11,4211

64

26

2

226

0,4248

0,29132

22

Quesque Guillaume
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

6

19

8

9

4

37

0,0092

2

10

4

67

0,0069

42

5

11

98

5,0408

33

21

0

128

0,2969

0,28597

23

Kapelus Serhiy
(BBTS Bielsko-Biała)

20

54

15

20

2

61

0,0046

7

18

4

159

0,0034

159

19

28

345

17,5304

53

21

5

241

0,3195

0,28472

24

Loh Lucas
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

17

50

12

30

2

61

0,0043

6

21

4

151

0,0036

101

10

18

217

16,8203

137

48

8

410

0,3854

0,28175

25

Ruciak Michał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

24

6

7

1

24

0,0055

6

16

3

82

0,0082

32

3

6

75

7,36

60

15

0

188

0,5691

0,27813

26

Samica Guillaume
(AZS Częstochowa)

4

17

5

3

0

18

0,0067

5

13

2

57

0,0094

49

12

15

135

2,7704

48

13

3

111

0,4865

0,27575

27

Cabral Levi
(Indykpol AZS Olsztyn)

12

41

6

13

0

33

0,003

10

24

11

130

0,0105

96

17

32

243

7,93

54

31

0

195

0,3487

0,27481

28

Szalpuk Artur
(AZS Politechnika Warszawska)

10

35

4

8

2

28

0,0024

9

18

7

121

0,0095

102

15

27

219

9,589

35

27

2

173

0,2081

0,27172

29

Staszewski Adrian
(Effector Kielce)

8

28

9

10

0

35

0,006

5

15

5

80

0,0067

63

13

13

167

6,2036

53

19

0

185

0,4324

0,27105

30

Żuk Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

10

34

7

8

4

28

0,0041

4

26

5

112

0,0053

69

5

21

162

9,0247

53

22

1

178

0,4382

0,26316

31

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

10

29

4

9

0

19

0,0023

4

17

9

86

0,0074

60

6

14

129

8,9922

45

10

0

153

0,5359

0,26141

32

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

12

42

10

12

1

33

0,005

5

7

4

110

0,0045

65

18

17

165

7,6364

54

26

4

231

0,368

0,26057

33

Buchowski Adrian
(Effector Kielce)

8

34

8

12

2

39

0,0054

4

17

2

105

0,004

67

21

14

181

6,011

53

24

0

190

0,4053

0,25543

34

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

16

45

7

13

0

37

0,0026

5

21

6

111

0,0041

79

13

26

176

10,2273

71

23

1

201

0,4229

0,25295

35

Nally Andrew John
(Transfer Bydgoszcz)

10

35

5

11

0

35

0,0029

3

16

4

112

0,0041

54

8

12

126

9,4444

47

11

1

160

0,425

0,25274

36

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

4

11

5

2

1

11

0,0075

0

7

3

26

0,0045

13

4

3

28

2,3571

15

5

0

47

0,4255

0,25095

37

Wachnik Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

15

38

6

9

3

27

0,0023

6

25

7

96

0,0049

68

10

26

163

7,4601

44

29

3

207

0,2512

0,24597

38

Waliński Marcin
(Transfer Bydgoszcz)

12

32

4

6

0

21

0,0019

2

3

2

71

0,0019

50

5

9

104

11,0769

30

17

2

129

0,3256

0,24308

39

Kaliberda Denys
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

3

1

0

0

1

0,0075

0

4

0

14

0

10

1

1

15

1,6

6

3

0

28

0,3571

0,23742

40

Murek Dawid
(Transfer Bydgoszcz)

1

3

0

0

0

1

0

1

2

1

11

0,0109

2

0

0

6

1

4

0

0

13

0,4615

0,23606

41

Siezieniewski Paweł
(Cuprum Lubin)

7

14

6

0

0

8

0,0044

1

7

1

32

0,0015

14

5

5

52

1,0769

12

8

0

75

0,36

0,22595

42

Formela Konrad
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,0077

1

1

1

5

-0,4

0

0

0

2

0

0,22293

43

Penchev Rozalin
(Effector Kielce)

7

16

3

9

1

19

0,0023

0

6

1

25

0,0008

24

4

6

62

3,6129

17

7

0

61

0,3279

0,21956

44

Włodarczyk Wojciech
(PGE Skra Bełchatów)

6

11

3

3

0

10

0,0031

2

6

0

21

0,0021

13

0

5

24

3,6667

10

8

0

35

0,1714

0,21836

45

Stolc Sławomir
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

6

1

0

0

4

0,0011

2

6

2

17

0,0042

6

2

1

23

0,7826

8

2

0

25

0,32

0,21818

46

Pawliński Maciej
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

7

21

0

14

2

22

0

3

12

1

58

0,0033

28

7

8

77

3,5455

29

19

1

131

0,313

0,2172

47

Marshall Steven
(Transfer Bydgoszcz)

15

50

5

8

0

22

0,0019

4

9

3

77

0,0027

46

2

7

94

19,6809

44

13

2

153

0,4967

0,21509

48

Machacon Humberto
(Effector Kielce)

3

3

1

0

0

1

0,002

1

2

0

7

0,002

1

0

1

4

0

2

2

0

11

0,0909

0,21194

49

Wierzbowski Krzysztof
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

7

2

5

0

15

0,0032

0

3

0

14

0

6

1

5

26

0

5

2

0

32

0,5

0,21156

50

Depowski Dominik
(AZS Politechnika Warszawska)

10

27

4

13

1

22

0,0024

1

8

0

49

0,0006

19

5

12

71

0,7606

39

19

1

147

0,3197

0,20934

51

Lotman Paul Michael
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

4

0

0

0

0

0

1

2

0

8

0,003

8

1

2

16

1,25

1

2

0

10

0,2

0,20919

52

Łapszyński Łukasz
(Cuprum Lubin)

12

28

1

0

0

6

0,0005

4

13

3

59

0,0033

26

6

3

55

8,6545

9

6

1

38

0,2368

0,20914

53

Radomski Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

17

47

7

18

0

37

0,0023

0

9

0

66

0

49

5

10

134

11,9254

55

36

0

250

0,252

0,20696

54

Łuka Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

25

1

1

0

4

0,0005

2

10

2

73

0,0021

27

9

7

74

3,7162

49

21

0

142

0,3944

0,2062

55

Grobelny Igor
(Cerrad Czarni Radom)

6

7

0

0

0

0

0

0

2

1

7

0,0009

11

1

5

24

1,4583

5

1

3

20

0,25

0,20251

56

Khilko Maksim
(AZS Częstochowa)

9

22

1

1

0

3

0,0007

0

4

1

27

0,0007

5

2

2

25

0,88

8

5

0

56

0,4821

0,20091

57

Błoński Michał
(BBTS Bielsko-Biała)

16

30

2

3

0

8

0,0007

0

13

1

55

0,0004

22

8

11

69

1,3043

14

7

2

83

0,3012

0,20036

58

Zapłacki Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

10

14

1

1

1

6

0,0007

0

2

0

14

0

8

2

3

24

1,75

14

6

0

47

0,3404

0,19937

59

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

2

0

1

4

0,25

1

2

0

8

0,125

0,19653

60

Herman Szymon
(AZS Częstochowa)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

61

Gutkowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

6

9

0

0

0

0

0

0

1

0

6

0

0

1

0

1

-9

0

0

0

3

0

0,19569

62

Pietkiewicz Paweł
(AZS Częstochowa)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

2

1

0

5

0,6

0

3

0

8

-0,25

0,19569

63

Popiwczak Jakub
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

64

Wójtowicz Grzegorz
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

4

5

0

1

0

1

0

0

3

0

5

0

0

0

0

3

0

1

3

0

10

0,2

0,19569

65

Achrem Olieg
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1