PlusLiga 2014/2015

Competition

PlusLiga 2014/2015 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneBlokZagrywkaAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaBl ind.#=/SumaSv ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Cupkovic Konstantin
(Transfer Bydgoszcz)

20

77

23

22

7

79

0,0065

27

61

15

260

0,0119

249

28

49

529

25,0359

45

30

4

252

0,2381

0,36211

2

Schwarz Sebastian
(LOTOS Trefl Gdańsk)

17

66

33

35

1

106

0,0108

8

35

11

239

0,0062

164

20

16

352

24

87

26

4

407

0,3808

0,35949

3

Conte Facundo
(PGE Skra Bełchatów)

12

45

24

22

0

70

0,0118

14

46

5

163

0,0094

150

21

15

295

17,3898

64

21

4

218

0,4128

0,35794

4

Kooy Dick
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

24

85

20

49

3

115

0,0052

24

67

15

297

0,0101

293

61

39

591

27,758

72

58

6

348

0,2787

0,35516

5

Gierczyński Krzysztof
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

27

105

26

47

7

131

0,0055

11

25

17

400

0,0059

255

37

58

532

31,5789

166

68

9

626

0,3754

0,35035

6

Borovnjak Ivan
(Cuprum Lubin)

26

93

40

18

0

97

0,0089

17

75

13

331

0,0067

246

43

53

578

24,1349

173

50

8

626

0,4521

0,35032

7

Trommel Jeroen
(Cuprum Lubin)

27

100

17

19

1

87

0,0036

31

43

22

407

0,0114

267

51

56

582

27,4914

136

40

5

490

0,4531

0,35032

8

Żaliński Wojciech
(Cerrad Czarni Radom)

23

86

27

17

0

82

0,0068

20

63

13

311

0,0083

220

33

54

461

24,8113

123

47

7

551

0,4029

0,34648

9

Romać Szymon
(Cuprum Lubin)

23

70

31

16

2

106

0,0077

29

59

15

273

0,0109

235

51

40

508

19,8425

0

0

0

2

0,5

0,34559

10

Filip Michał
(AZS Politechnika Warszawska)

22

76

44

41

5

129

0,0114

18

68

13

235

0,008

256

63

72

585

15,7197

22

21

0

77

0,1558

0,34133

11

Ferens Wojciech
(BBTS Bielsko-Biała)

23

84

31

48

4

110

0,0083

27

83

8

259

0,0093

221

45

59

514

19,1206

137

44

2

515

0,365

0,34019

12

Śliwka Aleksander
(AZS Politechnika Warszawska)

21

79

25

35

2

90

0,0068

14

38

10

237

0,0065

213

40

35

434

25,1198

119

36

4

459

0,4183

0,33896

13

Mika Mateusz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

17

69

18

41

3

100

0,0059

18

39

14

274

0,0105

228

29

53

494

20,3927

129

35

10

434

0,477

0,33492

14

Bartman Zbigniew
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

16

66

18

54

7

126

0,0061

21

53

13

231

0,0115

200

30

45

481

17,1518

71

46

3

325

0,2492

0,32897

15

Westphal Dirk
(Cerrad Czarni Radom)

22

77

24

8

1

75

0,0063

8

22

17

259

0,0066

169

17

43

406

20,6724

106

48

1

430

0,3512

0,32044

16

Marechal Nicolas
(PGE Skra Bełchatów)

12

44

6

11

0

31

0,003

17

29

13

158

0,015

70

10

10

146

15,0685

29

12

0

130

0,3615

0,31794

17

Ivovic Marko
(Asseco Resovia Rzeszów)

13

42

16

21

3

66

0,0069

12

33

8

153

0,0086

147

12

23

288

16,3333

66

28

3

256

0,3984

0,31793

18

Hebda Miłosz
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

11

39

21

21

0

60

0,0115

7

36

6

126

0,0071

116

22

29

286

8,8636

51

34

0

234

0,2949

0,31447

19

Bednorz Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

11

32

18

10

3

42

0,0112

8

21

3

75

0,0068

73

16

13

174

8,092

76

21

18

244

0,3525

0,30835

20

Penchev Nikolay
(Asseco Resovia Rzeszów)

15

52

17

23

2

71

0,0063

11

38

8

178

0,0071

140

28

24

307

14,9055

78

19

4

250

0,5

0,30303

21

Szalpuk Artur
(AZS Politechnika Warszawska)

14

50

13

12

2

45

0,0054

11

23

9

181

0,0083

145

22

35

305

14,4262

62

31

7

262

0,2939

0,30108

22

Quesque Guillaume
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

13

43

19

20

4

76

0,0088

2

16

6

138

0,0037

92

12

16

210

13,1048

85

37

5

355

0,3352

0,29685

23

Samica Guillaume
(AZS Częstochowa)

5

21

7

3

0

23

0,0078

6

14

4

73

0,0111

60

14

17

162

3,7593

59

15

4

136

0,4779

0,29252

24

Ogurcak Frantisek
(Indykpol AZS Olsztyn)

15

46

14

19

2

53

0,0059

6

18

10

135

0,0067

99

12

21

237

12,8101

67

29

4

243

0,3951

0,29127

25

Kapelus Serhiy
(BBTS Bielsko-Biała)

22

61

17

25

2

70

0,0048

8

20

5

177

0,0037

178

22

33

402

18,6642

77

22

9

308

0,3636

0,29098

26

Loh Lucas
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

23

65

15

35

2

72

0,004

8

29

5

180

0,0035

120

15

25

269

19,3309

167

56

15

513

0,3684

0,28767

27

Cabral Levi
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

47

6

14

1

39

0,0027

10

26

12

141

0,0098

111

22

32

272

9,8493

54

31

0

195

0,3487

0,27589

28

Staszewski Adrian
(Effector Kielce)

9

31

9

10

0

35

0,0055

7

19

5

95

0,0074

73

13

14

189

7,545

64

19

0

209

0,4593

0,27499

29

Buszek Rafał
(Asseco Resovia Rzeszów)

14

42

6

10

0

22

0,0024

6

25

11

113

0,0067

83

8

18

173

13,8382

61

14

2

206

0,4951

0,27404

30

Żuk Michał
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

11

37

8

8

4

30

0,0044

6

30

5

122

0,006

83

6

22

189

10,7672

60

22

1

192

0,4531

0,27321

31

Szymura Rafał
(AZS Częstochowa)

13

46

13

14

1

40

0,0061

5

9

4

122

0,0042

77

18

20

188

9,5426

59

27

5

248

0,3669

0,27101

32

Waliński Marcin
(Transfer Bydgoszcz)

17

51

10

12

0

40

0,0032

3

12

5

129

0,0026

93

19

18

217

13,1613

68

27

6

249

0,3855

0,25961

33

Buchowski Adrian
(Effector Kielce)

8

34

8

12

2

39

0,0054

4

17

2

105

0,004

67

21

14

181

6,011

53

24

0

190

0,4053

0,25543

34

Nally Andrew John
(Transfer Bydgoszcz)

10

35

5

11

0

35

0,0029

3

16

4

112

0,0041

54

8

12

126

9,4444

47

11

1

160

0,425

0,25274

35

Kwasowski Kamil
(BBTS Bielsko-Biała)

17

46

7

13

0

37

0,0024

5

21

6

111

0,0038

79

13

26

176

10,4545

71

23

2

202

0,4158

0,25195

36

Wachnik Jakub
(Cerrad Czarni Radom)

17

42

6

9

3

27

0,002

6

26

8

103

0,0047

70

10

26

166

8,6024

44

29

4

211

0,2417

0,24704

37

Ruciak Michał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

13

41

6

14

1

36

0,0029

11

25

7

148

0,0088

47

6

9

113

11,6106

88

21

4

293

0,5358

0,24353

38

Winiarski Michał
(PGE Skra Bełchatów)

7

24

7

6

1

23

0,0056

2

13

4

52

0,0048

28

8

9

71

3,7183

27

6

0

72

0,4583

0,24223

39

Kaliberda Denys
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

3

1

0

0

1

0,0075

0

4

0

14

0

10

1

1

15

1,6

6

3

0

28

0,3571

0,23742

40

Włodarczyk Wojciech
(PGE Skra Bełchatów)

8

21

5

7

0

17

0,0036

5

12

2

54

0,005

32

3

9

58

7,2414

30

15

2

84

0,2619

0,23175

41

Pawliński Maciej
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

8

24

1

14

2

25

0,0008

4

15

1

71

0,0038

36

7

8

94

5,3617

35

20

2

141

0,3191

0,22763

42

Siezieniewski Paweł
(Cuprum Lubin)

7

14

6

0

0

8

0,0044

1

7

1

32

0,0015

14

5

5

52

1,0769

12

8

0

75

0,36

0,22595

43

Formela Konrad
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

0

0

0

0

1

0

0

2

0,0077

1

1

1

5

-0,4

0

0

0

2

0

0,22293

44

Penchev Rozalin
(Effector Kielce)

8

19

3

9

2

23

0,0021

0

7

1

33

0,0007

37

4

8

89

5,3371

25

10

0

86

0,314

0,22286

45

Łuka Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

14

33

2

1

0

9

0,0009

2

15

2

92

0,0018

39

13

11

106

4,6698

57

28

4

179

0,3464

0,21914

46

Murek Dawid
(Transfer Bydgoszcz)

3

9

1

1

0

5

0,0019

1

3

1

18

0,0038

6

2

2

15

1,2

11

0

2

31

0,4516

0,21884

47

Stolc Sławomir
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

6

1

0

0

4

0,0011

2

6

2

17

0,0042

6

2

1

23

0,7826

8

2

0

25

0,32

0,21818

48

Marshall Steven
(Transfer Bydgoszcz)

19

65

7

13

2

35

0,0021

4

11

3

108

0,0021

61

3

10

127

24,5669

58

18

9

211

0,4123

0,21325

49

Machacon Humberto
(Effector Kielce)

3

3

1

0

0

1

0,002

1

2

0

7

0,002

1

0

1

4

0

2

2

0

11

0,0909

0,21194

50

Wierzbowski Krzysztof
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

7

2

5

0

15

0,0032

0

3

0

14

0

6

1

5

26

0

5

2

0

32

0,5

0,21156

51

Depowski Dominik
(AZS Politechnika Warszawska)

13

33

5

14

1

24

0,0022

1

9

1

57

0,0009

21

6

14

80

0,4125

42

20

2

160

0,3187

0,20955

52

Łapszyński Łukasz
(Cuprum Lubin)

16

35

2

3

0

11

0,0007

5

18

3

73

0,0028

32

7

6

72

9,2361

12

6

4

55

0,2364

0,20876

53

Radomski Jakub
(AZS Politechnika Warszawska)

20

53

7

18

0

37

0,0019

0

9

1

71

0,0003

55

5

11

150

13,78

62

37

0

275

0,2618

0,20615

54

Lotman Paul Michael
(Asseco Resovia Rzeszów)

6

10

1

0

0

1

0,0009

1

2

0

18

0,0009

12

1

4

25

2,8

5

6

0

38

0,1842

0,20317

55

Błoński Michał
(BBTS Bielsko-Biała)

18

36

2

4

0

10

0,0007

0

14

3

66

0,001

25

11

12

85

0,8471

15

7

2

91

0,3077

0,20222

56

Khilko Maksim
(AZS Częstochowa)

9

22

1

1

0

3

0,0007

0

4

1

27

0,0007

5

2

2

25

0,88

8

5

0

56

0,4821

0,20091

57

Grobelny Igor
(Cerrad Czarni Radom)

7

8

0

0

0

0

0

0

2

1

7

0,0008

11

1

5

25

1,6

6

1

3

22

0,2727

0,19976

58

Zapłacki Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

14

18

1

1

1

7

0,0005

0

2

0

17

0

10

4

3

29

1,8621

14

7

0

49

0,3061

0,19788

59

Gulak Krzysztof
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

2

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

2

1

1

5

0

1

2

1

11

0,0909

0,19584

60

Gutkowski Kamil
(Cerrad Czarni Radom)

7

10

0

0

0

1

0

0

1

0

6

0

0

1

1

2

-10

1

0

0

5

0,4

0,19569

61

Wójtowicz Grzegorz
(MKS BANIMEX BĘDZIN)

4

5

0

1

0

1

0

0

3

0

5

0

0

0

0

3

0

1

3

0

10

0,2

0,19569

62

Pietkiewicz Paweł
(AZS Częstochowa)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

2

1

0

5

0,6

0

3

0

8

-0,25

0,19569

63

Popiwczak Jakub
(JASTRZĘBSKI WĘGIEL)

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

64

Achrem Olieg
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

65

Bik Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0,19569

66

Herman Szymon
(AZS Częstochowa)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1