MŁODA Liga 2013/2014

Competition

MŁODA Liga 2013/2014 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Kalembka Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

4

16

5

8

3

50

0,0113

25

0

0

26

0,0353

22

1

4

41

6,6341

0,58748

2

Superlak Michał
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

4

0

1

0

19

0

7

4

0

15

0,04

4

1

0

6

2

0,55223

3

Maćkowiak Jędrzej
(PGE Skra Bełchatów)

2

9

4

3

4

34

0,0208

6

0

0

6

0,0156

7

2

2

17

1,5882

0,50988

4

Dryja Dawid
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

2

6

4

3

1

29

0,018

4

0

0

4

0,0144

8

0

2

12

3

0,49121

5

Badura Piotr
(SMS PZPS Spała)

11

37

6

14

10

131

0,01

27

11

1

46

0,0168

44

1

7

80

16,65

0,48895

6

Lemański Bartłomiej
(AZS Politechnika Warszawska)

9

36

14

10

8

122

0,0144

23

3

1

29

0,015

64

24

8

129

8,9302

0,48726

7

Kupisz Jakub
(Jastrzębski Węgiel)

3

9

1

5

1

26

0,0045

11

1

0

18

0,0247

9

1

4

21

1,7143

0,48327

8

Gryc Paweł
(SMS PZPS Spała)

13

42

12

25

13

144

0,0129

28

5

0

37

0,0144

111

42

15

251

9,0359

0,47632

9

Wacek Mariusz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

8

29

7

13

5

109

0,0083

27

5

2

49

0,0186

30

7

5

68

7,6765

0,47617

10

Zygmunt Damian
(CS PSP AZS Częstochowa)

5

20

9

20

3

65

0,0143

11

9

2

24

0,0131

17

4

4

36

5

0,46883

11

Kochanowski Jakub
(SMS PZPS Spała)

12

42

6

19

6

131

0,0065

29

6

0

38

0,0156

47

5

6

88

17,1818

0,46542

12

Bieniek Mateusz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

6

23

10

12

6

83

0,0163

9

11

1

29

0,0092

66

7

7

110

10,8727

0,46509

13

Mordyl Bartłomiej
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

24

2

8

4

67

0,0056

18

13

0

34

0,0167

35

5

2

63

10,6667

0,45639

14

Wysocki Łukasz
(Jastrzębski Węgiel)

6

19

3

11

1

68

0,0047

15

17

0

43

0,0178

23

0

5

39

8,7692

0,45536

15

Kraśniewski Damian
(AZS Politechnika Warszawska)

8

32

5

7

6

101

0,0081

19

2

0

23

0,0139

35

3

5

72

12

0,45432

16

Behrendt Karol
(LOTOS Trefl Gdańsk)

4

15

3

1

2

60

0,0076

10

2

1

13

0,0152

15

3

1

31

5,3226

0,44852

17

Łyczak Aleksander
(Transfer Bydgoszcz)

9

36

4

12

5

132

0,0054

24

23

0

64

0,0144

53

10

11

106

10,8679

0,44189

18

Nowakowski Jan
(Transfer Bydgoszcz)

1

4

1

1

0

8

0,0055

3

1

1

5

0,0166

8

0

1

14

2

0,44062

19

Siek Wojciech
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

10

41

2

21

2

120

0,0022

29

13

1

43

0,016

66

13

13

125

13,12

0,43973

20

Lewandowski Jakub
(LOTOS Trefl Gdańsk)

4

14

5

7

2

45

0,01

8

6

1

18

0,0114

13

1

1

24

6,4167

0,43932

21

Wilczyński Maksym
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

7

20

2

14

1

51

0,0025

19

12

0

39

0,0155

12

0

0

20

12

0,43628

22

Ojrzyński Adam
(CS PSP AZS Częstochowa)

1

5

0

3

0

17

0

4

2

0

6

0,0193

7

0

0

10

3,5

0,43213

23

Koziatek Tomasz
(Indykpol AZS Olsztyn)

9

29

1

9

4

81

0,0033

21

9

0

38

0,0141

23

3

8

65

5,3538

0,42084

24

Bukowski Michał
(LOTOS Trefl Gdańsk)

6

16

4

11

0

41

0,0041

13

4

1

20

0,0133

18

7

2

34

4,2353

0,41836

25

Kania Marcin
(Asseco Resovia Rzeszów)

6

20

0

8

4

69

0,0045

10

5

0

19

0,0114

28

3

4

49

8,5714

0,41627

26

Grzechnik Bartłomiej
(RCS Czarni Radom)

4

18

1

8

2

49

0,0037

11

0

1

16

0,0136

16

6

3

40

3,15

0,41616

27

Macyra Jakub
(Indykpol AZS Olsztyn)

8

29

5

4

3

84

0,0059

13

5

0

25

0,0095

37

8

5

69

10,087

0,41454

28

Machowicz Konrad
(RCS Czarni Radom)

4

16

4

13

1

54

0,0063

7

2

0

11

0,0088

25

5

2

44

6,5455

0,40658

29

Siwicki Mateusz
(Transfer Bydgoszcz)

9

29

2

10

5

73

0,0042

17

16

0

39

0,0103

29

10

4

68

6,3971

0,4052

30

Grunt Igor
(AZS Politechnika Warszawska)

2

7

1

3

2

22

0,01

2

1

0

5

0,0067

8

1

2

17

2,0588

0,40517

31

Broncel Sławomir
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

5

21

4

8

4

59

0,0086

5

4

1

11

0,0054

23

2

6

43

7,3256

0,39963

32

Nowakowski Bartosz
(RCS Czarni Radom)

3

11

0

3

0

27

0

6

0

0

6

0,0128

9

0

2

15

5,1333

0,39689

33

Maziarz Aleksander
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

5

19

3

7

1

55

0,0044

7

8

1

24

0,0077

20

1

2

33

9,7879

0,39681

34

M'Baye Moustapha
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

15

0

3

1

40

0,0013

10

4

0

20

0,0127

8

3

4

27

0,5556

0,39506

35

Sionkowski Mateusz
(PGE Skra Bełchatów)

7

21

5

8

7

76

0,0116

3

3

0

7

0,0029

13

4

3

34

3,7059

0,39372

36

Kowalewski Krzysztof
(PGE Skra Bełchatów)

3

12

0

7

1

30

0,002

5

0

0

5

0,0098

11

2

0

18

6

0,39104

37

Polański Maciej
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

5

21

1

5

2

67

0,0031

8

4

0

14

0,0084

24

5

5

48

6,125

0,38837

38

Kukulski Mateusz
(Jastrzębski Węgiel)

1

2

1

0

1

5

0,0147

0

0

0

0

0

2

1

1

6

0

0,38598

39

Herich Robert
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

3

11

2

1

3

40

0,009

2

0

0

2

0,0036

7

0

1

17

3,8824

0,38544

40

Lewoc Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

12

4

13

0

45

0,0074

2

9

0

20

0,0037

24

3

1

38

6,3158

0,38269

41

Sterna Radosław
(Jastrzębski Węgiel)

2

7

1

6

1

23

0,006

2

1

0

6

0,006

7

0

2

16

2,1875

0,38175

42

Dudziński Karol
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

2

1

3

1

8

0,0077

1

0

0

2

0,0038

2

0

0

2

2

0,37758

43

Krajewski Kamil
(Jastrzębski Węgiel)

6

17

1

8

3

45

0,0045

4

9

1

22

0,0045

10

1

1

19

7,1579

0,37453

44

Adamczyk Krystian
(PGE Skra Bełchatów)

6

20

3

9

2

48

0,0059

4

2

1

7

0,0047

6

3

2

18

1,1111

0,37094

45

Andrulewicz Robert
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

2

5

0

0

1

11

0,0028

2

0

0

4

0,0057

5

1

0

6

3,3333

0,36751

46

Zimoń Łukasz
(SMS PZPS Spała)

4

10

2

3

3

32

0,0082

1

1

0

2

0,0016

1

0

0

2

5

0,36453

47

Sokołowski Tomasz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

2

8

0

3

0

16

0

3

0

3

6

0,0073

9

3

0

15

3,2

0,36309

48

Nowakowski Rafał
(Transfer Bydgoszcz)

9

17

1

9

1

38

0,0012

8

12

0

26

0,0049

14

3

5

35

2,9143

0,35542

49

Jarzyna Kamil
(RCS Czarni Radom)

5

19

0

14

1

56

0,001

3

5

1

11

0,0031

17

1

1

33

8,6364

0,35343

50

Szymański Patryk
(Jastrzębski Węgiel)

3

9

1

1

1

22

0,0041

1

3

0

6

0,0021

9

2

2

18

2,5

0,35216

51

Domeracki Tomasz
(Indykpol AZS Olsztyn)

3

4

1

1

0

7

0,0021

2

0

0

2

0,0043

0

0

0

0

0

0,35131

52

Czapla Szymon
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

9

23

1

4

4

59

0,0031

2

3

0

5

0,0013

11

2

3

24

5,75

0,34844

53

Marcyniak Mariusz
(CS PSP AZS Częstochowa)

1

5

0

1

0

10

0

1

0

0

1

0,005

4

1

3

12

0

0,3457

54

Józefowicz Paweł
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

2

1

0

0

2

0,0057

0

1

0

1

0

1

0

0

4

0,5

0,34532

55

Wiczkowski Dawid
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

1

1

0

0

2

0,0058

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,3447

56

Wykręt Krystian
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

2

5

1

1

0

5

0,0026

1

0

0

1

0,0026

0

0

0

0

0

0,3442

57

Wierciszewski Mateusz
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

1

1

2

0,0054

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0,34314

58

Kluj Jakub
(Transfer Bydgoszcz)

6

9

0

2

1

17

0,001

0

1

0

1

0

3

0

0

3

9

0,32352

59

Kamiński Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

4

0

2

0

4

0

0

0

0

0

0

2

0

0

5

1,6

0,32149

60

Kuźdub Robert
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

4

0

0

0

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

61

Gęborys Karol
(RCS Czarni Radom)

1

4

0

3

0

5

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

62

Walendzik Bartosz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

4

0

1

0

9

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

63

Komenda Marcin
(SMS PZPS Spała)

1

2

0

1

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

64

Piotrowski Maciej
(Jastrzębski Węgiel)

2

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

65

Mierzeński Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

66

Czerwiński Szczepan
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

67

Leik Tomasz
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

68

Płaskociński Damian
(RCS Czarni Radom)

1

1

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,31911

69

Surmacz Konrad
(RCS Czarni Radom)

1

3

0

2

0

10

0

0

0

0

0

0

1

2

0

5

-0,6

0,31823

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1