MŁODA Liga 2013/2014

Competition

MŁODA Liga 2013/2014 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Buchowski Adrian
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

4

14

14

6

4

59

0,0303

4

1

0

5

0,0067

40

8

3

92

4,413

12

4

1

40

0,475

0,37815

2

Kwolek Bartosz
(Jastrzębski Węgiel)

2

7

6

9

2

32

0,0246

3

2

1

6

0,0092

23

4

5

56

1,75

14

2

2

48

0,5

0,35799

3

Halaba Paweł
(AZS Politechnika Warszawska)

5

21

11

15

11

85

0,0246

5

0

0

5

0,0056

63

19

17

148

3,8311

38

10

5

122

0,4836

0,34127

4

Śliwka Aleksander
(SMS PZPS Spała)

11

38

8

27

7

143

0,009

15

2

0

18

0,009

156

21

19

315

13,9937

39

18

6

181

0,3812

0,32504

5

Orczyk Piotr
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

5

20

7

14

5

66

0,0135

9

3

0

13

0,0101

60

17

13

132

4,5455

20

3

8

61

0,4098

0,31987

6

Wojtal Bartosz
(AZS Politechnika Warszawska)

4

13

5

7

7

37

0,0189

4

0

0

4

0,0063

27

5

8

59

3,0847

12

5

2

61

0,3279

0,31618

7

Guzewicz Kamil
(Indykpol AZS Olsztyn)

7

25

9

18

7

66

0,0141

10

5

0

17

0,0088

38

15

16

120

1,4583

24

7

6

95

0,4

0,30439

8

Filip Michał
(Asseco Resovia Rzeszów)

6

17

7

18

2

53

0,0102

9

5

1

18

0,0102

45

13

10

106

3,5283

11

6

2

62

0,4194

0,30232

9

Kaczyński Michał
(CS PSP AZS Częstochowa)

2

7

6

8

0

23

0,0205

1

1

0

2

0,0034

29

9

6

56

1,75

0

0

0

1

0

0,3

10

Zapłacki Krzysztof
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

3

13

2

8

2

45

0,0073

7

2

0

11

0,0127

19

4

6

56

2,0893

14

3

2

61

0,3934

0,29951

11

Szymura Rafał
(SMS PZPS Spała)

11

37

4

17

5

98

0,0053

12

3

0

18

0,0071

96

12

19

196

12,2704

45

15

3

186

0,4516

0,29087

12

Łukasik Piotr
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

14

5

8

2

44

0,0107

5

1

0

8

0,0077

36

9

7

84

3,3333

19

2

4

89

0,5955

0,28881

13

Wiese Łukasz
(Transfer Bydgoszcz)

5

20

10

22

2

74

0,0129

4

7

0

15

0,0043

61

9

13

118

6,6102

24

11

3

93

0,2581

0,28826

14

Woźniak Mateusz
(Jastrzębski Węgiel)

4

14

4

8

2

55

0,0098

6

2

0

9

0,0098

26

17

11

70

-0,4

17

8

5

86

0,3023

0,28451

15

Surgut Adam
(PGE Skra Bełchatów)

3

9

2

9

3

23

0,0105

4

0

0

4

0,0084

16

10

3

45

0,6

3

6

8

55

0

0,28246

16

Bednorz Bartosz
(CS PSP AZS Częstochowa)

2

8

4

2

0

27

0,0125

2

0

0

2

0,0062

22

10

7

64

0,625

4

3

1

36

0,4444

0,27907

17

Pietruczuk Bartosz
(LOTOS Trefl Gdańsk)

6

23

5

22

2

83

0,007

6

6

3

18

0,006

68

14

11

122

8,1066

25

12

3

118

0,3305

0,27809

18

Lisowski Krystian
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

9

35

10

26

5

129

0,0097

4

3

1

10

0,0026

100

18

18

226

9,9115

37

14

7

192

0,2865

0,2754

19

Zemlik Sławomir
(LOTOS Trefl Gdańsk)

5

15

6

14

2

43

0,0087

5

1

1

8

0,0054

46

7

7

93

5,1613

13

8

3

107

0,3551

0,27219

20

Konieczny Dawid
(PGE Skra Bełchatów)

4

16

6

8

0

46

0,0086

4

1

0

5

0,0057

49

11

10

99

4,5253

15

3

4

66

0,4394

0,27195

21

Fornal Jan
(SMS PZPS Spała)

10

24

5

19

4

78

0,0063

8

3

0

13

0,0056

60

14

10

124

6,9677

20

2

2

75

0,52

0,26924

22

Lesiuk Jan
(Transfer Bydgoszcz)

10

38

1

31

6

137

0,0039

11

3

0

21

0,0061

86

23

18

185

9,2432

68

18

9

235

0,3489

0,26898

23

Kowalski Łukasz
(AZS Politechnika Warszawska)

2

4

0

2

0

7

0

5

0

0

5

0,0136

6

2

1

15

0,8

0

4

0

9

-0,3333

0,2681

24

Majcherek Mateusz
(AZS Politechnika Warszawska)

7

27

8

22

5

107

0,0112

3

2

0

6

0,0026

64

17

20

162

4,5

60

6

13

177

0,6045

0,26503

25

Hamiga Łukasz
(RCS Czarni Radom)

3

14

4

6

5

67

0,0134

0

1

0

1

0

43

4

7

74

6,0541

19

4

3

78

0,4487

0,26414

26

Augustynowicz Michał
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

13

3

7

3

56

0,0087

4

3

0

7

0,0058

21

7

6

61

1,7049

18

5

3

76

0,4211

0,26373

27

Biegun Filip
(Jastrzębski Węgiel)

5

16

3

12

2

51

0,0071

4

6

2

19

0,0057

51

10

17

107

3,5888

29

6

1

100

0,48

0,26219

28

Brzeziński Marcin
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

7

29

7

20

3

101

0,0079

4

4

0

10

0,0032

76

20

14

183

6,6557

38

16

3

165

0,4667

0,26125

29

Miarka Dominik
(CS PSP AZS Częstochowa)

3

12

3

7

2

39

0,01

2

2

0

5

0,004

27

12

8

66

1,2727

13

6

5

58

0,2759

0,25741

30

Bućko Bartosz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

3

13

0

8

4

46

0,0069

3

0

0

3

0,0052

43

14

8

120

2,275

18

5

3

63

0,5079

0,25487

31

Marcyniak Mariusz
(CS PSP AZS Częstochowa)

2

7

3

6

0

22

0,0102

1

4

0

5

0,0034

7

0

1

11

3,8182

0

0

0

1

1

0,25071

32

Perzanowski Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

2

2

1

0

7

0,0148

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,25048

33

Hes Mateusz
(PGE Skra Bełchatów)

2

8

0

7

1

18

0,0026

3

0

0

3

0,0077

18

7

3

44

1,4545

14

2

2

48

0,5417

0,24855

34

Dawid Wojciech
(SMS PZPS Spała)

1

3

0

2

0

8

0

2

0

0

2

0,0098

6

1

1

14

0,8571

4

0

0

12

0,5833

0,24793

35

Łoza Karol
(AZS Politechnika Warszawska)

2

5

1

2

1

9

0,0058

2

0

0

2

0,0058

5

2

0

11

1,3636

0

0

0

0

0

0,24637

36

Zasłonka Miłosz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

2

0

0

1

7

0,0058

1

0

0

1

0,0058

1

0

0

1

2

0

0

0

0

0

0,24574

37

Formela Konrad
(Jastrzębski Węgiel)

3

8

1

5

2

32

0,0072

1

0

0

4

0,0024

34

3

3

57

3,9298

6

0

4

44

0,3636

0,24543

38

Jasnos Jędrzej
(Indykpol AZS Olsztyn)

4

8

2

4

2

18

0,0061

3

1

0

5

0,0046

12

3

4

25

1,6

1

1

2

20

0,25

0,24533

39

Słomka Kamil
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

11

42

6

16

6

133

0,006

5

3

0

8

0,0025

74

30

23

216

4,0833

55

19

10

225

0,4267

0,24214

40

Gorzeń Michał
(Transfer Bydgoszcz)

7

21

5

9

2

64

0,0053

4

8

0

14

0,003

38

10

10

88

4,2955

18

16

9

128

0,2344

0,24203

41

Jankowski Kacper
(Jastrzębski Węgiel)

2

6

2

3

0

12

0,008

1

1

0

2

0,004

8

5

8

30

-1

3

0

1

17

0,5294

0,242

42

Depowski Dominik
(Asseco Resovia Rzeszów)

7

19

4

10

2

69

0,0056

4

10

0

16

0,0037

30

8

12

85

2,2353

32

5

4

114

0,5088

0,24148

43

Smolana Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

7

24

4

8

1

61

0,0039

3

3

0

7

0,0023

41

12

5

101

5,703

31

9

1

115

0,4783

0,2377

44

Hyjek Mirosław
(CS PSP AZS Częstochowa)

2

5

2

2

1

16

0,0079

1

4

0

5

0,0026

6

0

1

12

2,0833

3

3

0

23

0,087

0,23754

45

Plutka Mateusz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

3

9

1

9

0

30

0,0019

3

0

0

3

0,0056

26

3

7

57

2,5263

7

0

0

24

0,7917

0,23711

46

Czerwiński Szczepan
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

6

17

7

10

4

55

0,0108

1

1

0

3

0,001

15

14

7

58

-1,7586

24

8

2

99

0,3737

0,23525

47

Jakubek Dariusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

4

8

0

4

1

18

0,0018

3

1

0

4

0,0053

14

2

5

28

2

18

3

1

47

0,5745

0,23423

48

Stolc Sławomir
(LOTOS Trefl Gdańsk)

4

12

2

6

1

36

0,0052

1

2

0

4

0,0017

37

9

4

81

3,5556

12

2

3

58

0,3448

0,23295

49

Kazuła Jakub
(PGE Skra Bełchatów)

1

1

0

0

0

0

0

1

0

0

1

0,0074

0

0

0

1

0

0

0

0

2

0

0,23155

50

Puławski Szymon
(PGE Skra Bełchatów)

7

22

1

8

2

46

0,0028

4

0

0

4

0,0038

40

11

18

108

2,2407

14

8

6

106

0,2736

0,23082

51

Ostrowski Daniel
(RCS Czarni Radom)

7

24

0

10

5

67

0,0039

3

0

1

7

0,0023

43

10

19

110

3,0545

37

8

3

107

0,4953

0,23016

52

Pałka Szymon
(Asseco Resovia Rzeszów)

2

3

0

2

0

7

0

2

0

0

2

0,0065

7

2

2

13

0,6923

2

2

1

15

0,2

0,22958

53

Matuszczyk Tomasz
(CS PSP AZS Częstochowa)

4

16

2

10

0

43

0,003

1

3

0

4

0,0015

43

8

7

83

5,3976

29

3

4

107

0,5327

0,22915

54

Ernastowicz Marcin
(Jastrzębski Węgiel)

2

6

0

3

1

20

0,0031

1

0

0

1

0,0031

10

2

2

18

2

5

2

1

30

0,4

0,22798

55

Czarnecki Błażej
(RCS Czarni Radom)

3

9

2

7

2

26

0,0085

0

0

0

0

0

13

3

2

26

2,7692

4

2

2

36

0,5278

0,2269

56

Kamiński Marcin
(Indykpol AZS Olsztyn)

5

13

1

6

4

31

0,0061

1

0

0

2

0,0012

14

7

5

39

0,6667

3

4

1

33

0,3333

0,22488

57

Gajo Karol
(Jastrzębski Węgiel)

1

3

1

1

0

5

0,0082

0

0

0

1

0

4

2

2

17

0

0

0

0

0

0

0,22481

58

Leik Tomasz
(Indykpol AZS Olsztyn)

7

18

6

10

2

60

0,0066

1

0

1

2

0,0008

18

4

6

49

2,9388

15

7

1

78

0,3846

0,22363

59

Fornal Tomasz
(SMS PZPS Spała)

4

8

1

3

2

24

0,0047

1

0

0

1

0,0016

11

3

1

19

2,9474

9

3

0

29

0,4828

0,22055

60

Mędoń Bartosz
(PGE Skra Bełchatów)

2

4

1

1

1

8

0,0066

0

0

0

0

0

4

2

0

11

0,7273

3

3

4

24

0

0,21907

61

Imiołek Grzegorz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

4

0

2

1

14

0,0054

0

0

0

0

0

10

2

2

22

1,0909

7

2

0

22

0,4091

0,21837

62

Stelmaszczyk Igor
(AZS Politechnika Warszawska)

1

2

1

2

0

5

0,0062

0

0

0

0

0

1

1

1

4

-0,5

0

1

0

5

0

0,21762

63

Siemaszko Dawid
(Jastrzębski Węgiel)

5

11

2

4

1

18

0,004

1

0

0

1

0,0013

2

1

0

12

0,9167

0

4

1

13

0

0,21614

64

Płaskociński Damian
(RCS Czarni Radom)

7

29

2

14

0

84

0,0015

0

2

1

5

0

38

16

7

87

5

24

13

4

106

0,3113

0,21442

65

Kurowski Patryk
(Transfer Bydgoszcz)

6

14

2

3

0

24

0,002

2

1

0

3

0,002

8

4

1

24

1,75

7

0

2

39

0,4359

0,21216

66

Andruszek Mateusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

6

16

1

6

4

39

0,0044

0

0

0

1

0

8

3

10

42

-1,9048

18

3

4

64

0,4219

0,21176

67

Szczucki-Kriese Remigiusz
(Transfer Bydgoszcz)

6

15

0

0

2

18

0,0018

2

0

0

2

0,0018

4

3

2

13

-1,1538

3

2

2

35

0,2286

0,21

68

Bęben Jakub
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

4

10

0

2

0

7

0

1

2

0

3

0,0014

5

1

3

12

0,8333

11

4

0

43

0,4419

0,20273

69

Jędraszek Michał
(CS PSP AZS Częstochowa)

2

4

0

1

0

9

0

0

0

0

0

0

9

2

1

21

1,1429

3

0

0

21

0,3333

0,19915

70

Dobiszewski Igor
(LOTOS Trefl Gdańsk)

3

9

0

5

0

32

0

0

3

1

4

0

9

5

1

34

0,7941

16

0

1

50

0,52

0,19858

71

Lewandowski Paweł
(Jastrzębski Węgiel)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

1

-1

0

0

0

3

0,3333

0,19624

72

Skotarek Mikołaj
(LOTOS Trefl Gdańsk)

2

3

0

1

0

5

0

0

0

0

1

0

2

1

1

6

0

1

1

0

15

0,2

0,19602

73

Lipiński Bartłomiej
(SMS PZPS Spała)

1

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0,19569

74

Pasiński Artur
(SMS PZPS Spała)

4

6

0

0

0

3

0

0

0

0

1

0

1

1

1

4

-1,5

1

1

0

6

0,1667

0,19569

75

Sobota Adam
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

3

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

1

1

1

6

-0,5

0

0

0

4

0,5

0,19569

76

Spelak Igor
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

2

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

2

0

0

3

1,3333

1

0

1

3

0,3333

0,19569

77

Wierzbowski Bartosz
(Indykpol AZS Olsztyn)

2

6

0

5

0

9

0

0

0

0

0

0

8

2

2

16

1,5

4

1

0

12

0,5

0,19569

78

Michalik Maciej
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

1

1

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

79

Mierzeński Tomasz
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

2

3

0

0

0

3

0

0

1

0

1

0

0

0

0

3

0

1

1

0

5

0,2

0,19569

80

Laszczak Ryszard
(BBTS ATH Bielsko-Biała)

2

2

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

3

0

0,19569

81

Pobocha Piotr
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

2

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

82

Filipowicz Paweł
(RCS Czarni Radom)

1

4

0

2

0

8

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

83

Kozłowski Filip
(Indykpol AZS Olsztyn)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0

0

0

1

1

0,19569

84

Banach Korneliusz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

0

2

1

0,19569

85

Filipowicz Piotr
(RCS Czarni Radom)

1

3

0

1

0

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

86

Walendzik Bartosz
(AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0

0

0

0

0

0,19569

87

Kukulski Mateusz
(Jastrzębski Węgiel)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

88

Wolny Krzysztof
(PGE Skra Bełchatów)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,19569

89

Stawicki Hubert
(RCS Czarni Radom)

1

2

0

2

0

3

0

0

0

0

0

0

3

3

0

10

0

0

0

0

1

1

0,19569

90

Adamczyk Łukasz
(PGE Skra Bełchatów)

3

5

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

3

0

1

4

2,5

0

0

0

8

0,25

0,19569

91

Berwald Rafał
(AZS Politechnika Warszawska)

2

2

0

1

0

5

0

0

0

0

0

0

2

2

1

8

-0,25

0

0

0

0

0

0,19505

92

Jóźwik Mateusz
(Asseco Resovia Rzeszów)

1

1

0

0

0

1

0

0

2

0

2

0

0

0

1

3

-0,3333

0

0

0

2

1

0,19484

93

Gulak Krzysztof
(SMS PZPS Spała)

1

2

0

1

0

12

0

0

0

0

0

0

2

3

1

8

-0,5

1

0

0

7

0,1429

0,19466

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1