Orlen Liga 2012/13

Plus Liga Female 12/13

Orlen Liga 2012/13 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Rourke Rachel
(Atom Trefl Sopot)

15

55

19

22

13

189

0,0132

33

30

0

79

0,0136

228

49

33

563

14,2629

0

0

1

4

0,25

0,27802

2

Werblińska Anna
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

16

54

18

28

16

182

0,0143

18

12

1

60

0,0076

142

40

26

339

12,1062

97

10

19

248

0,4274

0,25648

3

Brzezińska Ewelina
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

17

65

20

23

15

221

0,0122

29

39

4

100

0,0101

133

37

31

397

10,6423

59

27

24

363

0,2011

0,24709

4

Horka Helena
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

18

66

11

15

18

223

0,0097

30

25

3

80

0,0101

193

42

55

496

12,7742

3

0

1

10

0,2

0,2464

5

Cella Elisa
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

15

55

14

17

8

206

0,0085

25

20

1

87

0,0096

135

20

31

385

12

83

21

24

295

0,3119

0,23749

6

Kasprzak Kinga
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

14

35

16

15

9

130

0,0119

10

19

3

50

0,0048

75

16

8

184

9,7011

63

25

23

242

0,186

0,22737

7

Sołodkowicz Anna
(Siódemka Legionovia Legionowo)

18

66

18

47

10

214

0,0099

19

29

0

69

0,0067

151

31

47

488

9,873

86

37

27

384

0,2786

0,22568

8

Skowrońska Elżbieta
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

16

57

10

13

8

195

0,0066

14

34

2

83

0,0051

133

29

26

336

13,2321

70

22

18

281

0,331

0,22471

9

Malesevic Tijana
(PTPS Piła)

18

65

24

29

4

227

0,0098

21

25

1

73

0,0073

159

39

54

480

8,9375

96

7

21

276

0,4638

0,22304

10

Kaczorowska Klaudia
(Atom Trefl Sopot)

17

56

21

18

9

226

0,011

18

14

1

49

0,0066

100

27

28

299

8,4281

100

38

12

320

0,3

0,22296

11

Kuligowska Joanna
(PTPS Piła)

18

60

14

15

7

250

0,0073

20

15

1

62

0,007

114

15

32

373

10,7775

127

26

34

396

0,3636

0,22098

12

Ściurka Dorota
(Budowlani Łódź)

18

70

10

11

11

204

0,0064

19

31

2

82

0,0058

155

36

35

507

11,5976

144

19

22

400

0,42

0,21843

13

Leys Charlotte
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

14

45

13

6

12

155

0,0106

21

22

0

63

0,0089

84

22

33

248

5,2621

85

19

13

245

0,4082

0,21336

14

Staniucha-Szczurek Joanna
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

14

39

5

6

3

110

0,0033

10

12

1

31

0,0041

83

11

9

189

13

46

20

6

206

0,2767

0,20865

15

Pyziołek Bogumiła
(Impel Wrocław)

17

56

4

14

9

146

0,0045

6

18

1

42

0,0021

111

22

22

304

12,3421

68

7

13

249

0,4699

0,20591

16

Coimbra Erika
(Atom Trefl Sopot)

15

52

6

5

3

150

0,0037

17

18

3

55

0,007

105

18

30

295

10,0475

56

10

6

280

0,35

0,20443

17

Rousseaux Helene
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

18

39

9

14

7

102

0,0059

5

15

2

36

0,0018

88

18

11

208

11,0625

21

6

11

99

0,2727

0,20368

18

Jagieło Aleksandra
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

17

45

11

14

7

139

0,007

12

19

3

49

0,0046

60

14

11

197

7,9949

76

10

12

222

0,455

0,20227

19

Krawulska Natalia
(PTPS Piła)

17

54

9

21

2

166

0,004

18

25

3

73

0,0066

139

42

33

416

8,3077

0

0

0

0

0

0,19662

20

Chmiel Sylwia
(AZS Metal-Fach Białystok)

17

54

19

11

8

150

0,0109

11

38

1

68

0,0044

92

38

33

326

3,4785

64

37

9

262

0,2824

0,19597

21

Rosner Milena
(Impel Wrocław)

17

64

10

3

7

172

0,0057

13

18

0

42

0,0044

69

24

22

245

6,0082

55

23

9

246

0,378

0,18899

22

Thompson Channon
(AZS Metal-Fach Białystok)

9

30

7

16

3

80

0,0069

11

15

3

35

0,0076

70

26

25

175

3,2571

26

12

14

152

0,1711

0,18845

23

Mędrzyk Natalia
(AZS Metal-Fach Białystok)

18

61

15

26

8

162

0,0086

9

17

2

36

0,0034

112

38

49

384

3,9714

110

28

30

411

0,3406

0,18802

24

Gierak Ilona
(Siódemka Legionovia Legionowo)

16

46

6

13

11

122

0,0069

7

12

2

36

0,0028

74

12

32

251

5,498

67

33

18

311

0,1929

0,1869

25

Kruk Aleksandra
(Budowlani Łódź)

17

51

8

13

6

156

0,0045

6

25

2

52

0,0019

94

19

39

324

5,6667

91

23

22

315

0,3302

0,17834

26

Martinez Adlun Mayvelis
(KS Pałac Bydgoszcz)

13

42

3

11

3

91

0,0028

7

14

0

31

0,0033

82

19

30

216

6,4167

42

17

23

204

0,2059

0,1782

27

Bryda Katarzyna
(Budowlani Łódź)

16

44

11

9

3

88

0,0048

5

20

2

40

0,0017

70

19

25

219

5,2237

38

21

12

163

0,2393

0,17691

28

Łyszkiewicz Koleta
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

14

33

7

7

3

75

0,0043

11

7

1

29

0,0048

38

16

9

110

3,9

19

15

11

126

0,1587

0,17659

29

Mikołajewska Ewelina
(Budowlani Łódź)

15

42

8

22

8

113

0,0057

7

7

1

38

0,0025

46

16

16

166

3,5422

39

18

10

159

0,239

0,17511

30

Skrzypkowska Natalia
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

11

28

12

15

5

77

0,0083

5

2

1

16

0,0024

34

12

18

120

0,9333

29

17

16

132

0,1136

0,17284

31

Liliom Rita
(KS Pałac Bydgoszcz)

10

28

5

12

5

60

0,006

3

8

0

17

0,0018

53

12

27

151

2,596

32

15

15

163

0,2025

0,17094

32

Grant Rheeza
(AZS Metal-Fach Białystok)

11

31

7

16

5

66

0,0075

6

16

1

40

0,0038

26

6

10

54

5,7407

9

1

1

26

0,4231

0,16958

33

Polak Patrycja
(Impel Wrocław)

18

53

9

10

3

105

0,0039

5

11

0

23

0,0016

68

21

33

228

3,2544

30

9

13

151

0,2715

0,16596

34

Frąckowiak Joanna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

10

23

0

11

1

38

0,0006

7

8

0

24

0,0042

37

11

9

106

3,6887

7

8

8

73

0,1096

0,16311

35

Jaszewska Katarzyna
(Impel Wrocław)

6

18

1

1

2

39

0,0031

1

5

0

9

0,001

35

9

11

111

2,4324

13

8

6

102

0,2745

0,1602

36

Mucha Emilia
(KS Pałac Bydgoszcz)

9

27

1

10

3

60

0,0027

3

11

2

19

0,002

38

11

18

117

2,0769

46

10

9

133

0,3383

0,15991

37

Paszek Daria
(PTPS Piła)

17

47

15

10

1

104

0,0059

3

2

0

11

0,0011

30

5

9

91

8,2637

20

5

5

82

0,2927

0,15933

38

Cabrera Noris
(Atom Trefl Sopot)

11

19

4

7

1

46

0,0029

2

6

0

10

0,0012

21

7

11

73

0,7808

17

7

3

68

0,1765

0,154

39

Czypiruk-Solarewicz Monika
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

17

45

6

11

1

50

0,0025

7

7

0

20

0,0025

41

11

14

120

6

0

0

1

4

-0,25

0,15213

40

Chojnacka Iga
(Siódemka Legionovia Legionowo)

13

27

2

6

3

44

0,0025

4

5

0

13

0,002

19

10

10

76

-0,3553

13

14

9

108

0,1111

0,15152

41

Głaz Paulina
(KS Pałac Bydgoszcz)

3

7

1

2

0

13

0,0026

0

3

0

3

0

7

1

2

20

1,4

6

4

3

26

0,1154

0,1484

42

Stacchiotti Milena
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

2

5

1

2

0

14

0,0027

0

2

0

3

0

4

1

0

9

1,6667

1

0

0

1

1

0,14819

43

Krzywicka Ewelina
(KS Pałac Bydgoszcz)

15

32

1

4

3

37

0,0018

2

5

2

13

0,0009

12

9

7

55

-2,3273

22

11

9

86

0,1628

0,1475

44

Wojtowicz Mariola
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

2

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

3

1

8

-0,25

0,14105

45

Siwka Marta
(Siódemka Legionovia Legionowo)

3

8

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

2

0

12

0,25

0,14105

46

Walczak Alicja
(KS Pałac Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14105

47

Kutikow Marta
(AZS Metal-Fach Białystok)

2

2

0

0

0

2

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

1

0

1

2

0

0,14105

48

Bawoł Barbara
(Siódemka Legionovia Legionowo)

11

27

1

3

1

24

0,0011

0

2

1

5

0

16

8

5

50

1,62

15

13

10

71

0,0282

0,14105

49

Kuziak Magdalena
(Atom Trefl Sopot)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1