Orlen Liga 2012/13

Competition

Orlen Liga 2012/13 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Rourke Rachel
(Atom Trefl Sopot)

27

106

45

44

14

398

0,0129

56

42

0

146

0,0122

448

97

68

1087

27,5971

0

0

1

4

0,25

0,34719

2

Werblińska Anna
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

26

90

29

40

23

283

0,0128

29

21

2

93

0,0071

210

58

48

520

18

172

22

33

477

0,3983

0,27864

3

Horka Helena
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

28

103

14

29

21

327

0,0075

46

41

4

130

0,0099

328

63

98

843

20,4045

3

1

2

14

0,1429

0,27514

4

Coimbra Erika
(Atom Trefl Sopot)

27

103

18

10

5

319

0,005

34

43

5

119

0,0074

205

35

45

574

22,4303

133

27

15

576

0,3316

0,26877

5

Brzezińska Ewelina
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

27

102

26

44

20

346

0,0102

43

60

8

164

0,0095

217

57

55

658

16,2766

109

43

35

568

0,2342

0,26491

6

Skowrońska Elżbieta
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

28

100

14

21

8

321

0,0046

29

60

3

139

0,006

236

52

49

605

22,314

165

47

36

617

0,3371

0,26244

7

Cella Elisa
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

25

91

19

21

11

328

0,007

34

43

1

137

0,008

203

33

49

612

17,9918

153

49

55

549

0,2641

0,25627

8

Kaczorowska Klaudia
(Atom Trefl Sopot)

29

107

32

29

12

384

0,009

34

24

1

89

0,007

163

44

49

500

14,98

205

73

23

606

0,33

0,24707

9

Leys Charlotte
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

27

96

30

16

18

333

0,0103

35

45

0

119

0,0075

193

35

80

581

12,8881

156

29

20

459

0,4292

0,24389

10

Staniucha-Szczurek Joanna
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

25

68

9

7

4

185

0,0029

17

21

2

53

0,0038

132

16

22

304

21,0263

82

38

13

386

0,272

0,24306

11

Sołodkowicz Anna
(Siódemka Legionovia Legionowo)

21

76

24

51

11

245

0,0105

24

34

0

83

0,0072

177

33

53

553

12,5063

102

43

28

441

0,2902

0,24182

12

Kasprzak Kinga
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

23

63

22

24

11

184

0,0091

14

27

5

73

0,0039

117

30

16

290

15,4241

101

37

34

366

0,2131

0,24103

13

Malesevic Tijana
(PTPS Piła)

23

83

30

36

4

289

0,0094

26

28

1

86

0,0072

214

52

69

625

12,3504

134

26

31

393

0,3842

0,23672

14

Kuligowska Joanna
(PTPS Piła)

23

78

14

17

7

294

0,0058

21

21

1

77

0,0058

158

20

38

495

15,7576

176

36

43

540

0,363

0,23502

15

Jagieło Aleksandra
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

27

79

26

24

11

245

0,0086

24

28

3

83

0,0056

124

31

30

405

12,2889

109

19

18

339

0,4159

0,22956

16

Ściurka Dorota
(Budowlani Łódź)

23

89

15

14

16

271

0,0075

24

46

2

111

0,0058

189

46

48

660

12,8106

198

30

26

558

0,4301

0,22826

17

Pyziołek Bogumiła
(Impel Wrocław)

23

79

6

25

9

206

0,0038

15

26

2

70

0,0038

160

32

35

460

15,9717

114

17

24

443

0,4582

0,22382

18

Rousseaux Helene
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

28

62

13

19

8

130

0,0048

7

20

2

50

0,0016

108

21

16

275

16,0073

38

8

17

164

0,2805

0,22047

19

Krawulska Natalia
(PTPS Piła)

22

71

21

28

2

218

0,0066

27

29

5

93

0,0078

173

55

45

530

9,7792

1

0

0

5

0,2

0,21473

20

Chmiel Sylwia
(AZS Metal-Fach Białystok)

20

64

24

17

11

183

0,0117

14

47

1

85

0,0047

112

39

35

364

6,6813

70

39

10

288

0,2986

0,21341

21

Mędrzyk Natalia
(AZS Metal-Fach Białystok)

21

71

20

30

8

197

0,0088

12

23

2

52

0,0038

144

47

62

472

5,2648

146

38

37

543

0,3389

0,19501

22

Cabrera Noris
(Atom Trefl Sopot)

22

52

6

11

1

79

0,0019

4

12

1

26

0,0011

69

16

14

176

11,5227

43

19

10

187

0,1711

0,19056

23

Gierak Ilona
(Siódemka Legionovia Legionowo)

19

54

9

16

14

152

0,0077

7

17

3

42

0,0024

88

17

38

300

5,94

70

41

20

353

0,1615

0,1905

24

Rosner Milena
(Impel Wrocław)

22

77

11

5

7

193

0,0047

13

19

0

43

0,0034

71

25

22

251

7,3625

55

23

10

250

0,376

0,18882

25

Kruk Aleksandra
(Budowlani Łódź)

22

69

13

22

9

206

0,0056

10

28

3

64

0,0025

123

28

52

418

7,0981

111

33

32

412

0,301

0,18863

26

Thompson Channon
(AZS Metal-Fach Białystok)

9

30

7

16

3

80

0,0069

11

15

3

35

0,0076

70

26

25

175

3,2571

26

12

14

152

0,1711

0,18845

27

Martinez Adlun Mayvelis
(KS Pałac Bydgoszcz)

18

60

3

11

3

121

0,002

10

22

0

46

0,0034

116

26

42

314

9,172

76

28

33

327

0,2202

0,18684

28

Liliom Rita
(KS Pałac Bydgoszcz)

15

46

6

17

6

95

0,0049

10

20

1

50

0,0041

107

35

42

320

4,3125

35

16

15

171

0,2164

0,17859

29

Bryda Katarzyna
(Budowlani Łódź)

16

44

11

9

3

88

0,0048

5

20

2

40

0,0017

70

19

25

219

5,2237

38

21

12

163

0,2393

0,17691

30

Mikołajewska Ewelina
(Budowlani Łódź)

18

45

8

24

8

116

0,0048

7

7

1

38

0,0021

50

16

16

174

4,6552

39

19

10

165

0,2242

0,17558

31

Stacchiotti Milena
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

13

46

11

16

4

154

0,0065

17

22

2

74

0,0074

48

11

8

117

11,4017

3

0

0

8

0,5

0,17381

32

Grant Rheeza
(AZS Metal-Fach Białystok)

11

31

7

16

5

66

0,0075

6

16

1

40

0,0038

26

6

10

54

5,7407

9

1

1

26

0,4231

0,16958

33

Polak Patrycja
(Impel Wrocław)

24

71

10

15

3

148

0,0032

6

17

0

35

0,0015

93

29

43

314

4,7484

41

12

20

209

0,2679

0,16899

34

Skrzypkowska Natalia
(Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

16

33

13

16

6

88

0,0063

5

2

2

18

0,0017

36

12

18

126

1,5714

29

19

16

139

0,1007

0,16763

35

Frąckowiak Joanna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

14

36

0

16

2

52

0,0009

8

15

0

35

0,0035

49

16

16

148

4,1351

7

8

8

73

0,1096

0,16386

36

Jaszewska Katarzyna
(Impel Wrocław)

6

18

1

1

2

39

0,0031

1

5

0

9

0,001

35

9

11

111

2,4324

13

8

6

102

0,2745

0,1602

37

Mucha Emilia
(KS Pałac Bydgoszcz)

14

40

1

13

3

78

0,0018

5

11

2

21

0,0022

39

13

18

121

2,6446

50

13

9

143

0,3217

0,15945

38

Łyszkiewicz Koleta
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

23

56

9

10

4

111

0,0034

18

13

2

46

0,0047

55

23

11

164

7,1707

32

24

19

204

0,1422

0,15932

39

Paszek Daria
(PTPS Piła)

22

59

18

11

1

125

0,0055

3

2

0

11

0,0009

30

6

10

93

8,8817

22

5

5

89

0,3034

0,15769

40

Chojnacka Iga
(Siódemka Legionovia Legionowo)

13

27

2

6

3

44

0,0025

4

5

0

13

0,002

19

10

10

76

-0,3553

13

14

9

108

0,1111

0,15152

41

Krzywicka Ewelina
(KS Pałac Bydgoszcz)

20

45

2

7

4

57

0,002

2

6

2

15

0,0007

14

11

7

63

-2,8571

24

14

9

96

0,1354

0,14759

42

Czypiruk-Solarewicz Monika
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

22

56

6

11

1

52

0,0019

9

7

0

24

0,0025

49

11

15

137

9,4015

0

0

1

4

-0,25

0,14538

43

Bawoł Barbara
(Siódemka Legionovia Legionowo)

14

33

2

4

1

44

0,0013

0

4

1

7

0

27

9

6

70

5,6571

22

19

11

104

0,0673

0,1447

44

Głaz Paulina
(KS Pałac Bydgoszcz)

6

13

1

2

0

20

0,0012

0

4

0

4

0

7

1

2

21

2,4762

6

4

3

26

0,1154

0,14416

45

Kuziak Magdalena
(Atom Trefl Sopot)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14105

46

Walczak Alicja
(KS Pałac Bydgoszcz)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,14105

47

Kutikow Marta
(AZS Metal-Fach Białystok)

4

6

0

0

0

2

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

2

1

1

6

0

0,14105

48

Wojtowicz Mariola
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

2

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

3

1

8

-0,25

0,14105

49

Siwka Marta
(Siódemka Legionovia Legionowo)

4

9

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

3

3

0

15

0,2667

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1