Orlen Liga 2010/11

Play Off 2010/2011 Plus Liga Kobiet

Orlen Liga 2010/11 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Jagieło Aleksandra
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

11

42

24

17

10

166

0,0189

12

16

1

49

0,0067

113

23

20

313

9,393

118

22

20

329

0,3678

0,2595

2

Ciaszkiewicz-Lach Karolina
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

10

37

14

16

10

131

0,0149

11

18

0

46

0,0068

83

18

20

198

8,4091

79

23

23

260

0,3

0,23849

3

Ozsoy Neriman
(ATOM Trefl Sopot)

10

39

10

3

5

147

0,0085

18

16

0

53

0,0103

140

21

39

402

7,7612

47

21

13

183

0,2459

0,21965

4

Stam-Pilon Debby
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

11

36

8

4

9

105

0,0095

17

10

0

46

0,0095

75

21

16

204

6,7059

40

6

7

144

0,4167

0,2169

5

Kruk Aleksandra
(AZS Białystok)

4

15

5

6

2

48

0,0112

6

7

0

14

0,0096

47

8

6

106

4,6698

61

9

6

150

0,5067

0,21495

6

Werblińska Anna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

8

27

6

14

5

74

0,0093

6

15

1

33

0,0051

53

8

7

125

8,208

48

7

4

125

0,456

0,21233

7

Różycka Karolina
(Organika Budowlani Łódź)

7

29

6

17

6

92

0,01

9

10

1

29

0,0075

64

20

13

180

4,9944

48

11

9

156

0,4167

0,20655

8

Leys Charlotte
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

6

25

5

8

8

94

0,0124

4

13

2

24

0,0038

59

10

29

162

3,0864

93

7

15

215

0,5302

0,19899

9

Kwiatkowska Anita
(KPSK Stal Mielec)

5

19

6

5

5

68

0,0122

4

4

0

19

0,0044

42

6

17

144

2,5069

12

4

1

55

0,3455

0,19578

10

Jaszewska Katarzyna
(Impel Gwardia Wrocław)

8

32

1

5

2

101

0,0021

18

12

0

47

0,0127

119

37

21

329

5,9331

75

12

2

254

0,5276

0,19531

11

Polak Patrycja
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

6

25

5

6

4

56

0,0086

8

8

0

21

0,0076

46

11

19

118

3,3898

13

9

7

73

0,1507

0,1943

12

Ściurka Dorota
(KPSK Stal Mielec)

5

20

5

6

6

68

0,0122

3

8

0

20

0,0033

52

18

16

166

2,1687

61

11

4

177

0,4689

0,19317

13

Skowrońska Elżbieta
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

11

40

5

9

5

128

0,0056

6

13

1

39

0,0034

123

31

35

322

7,0807

62

15

4

208

0,4904

0,19111

14

Świeniewicz Dorota
(ATOM Trefl Sopot)

10

38

8

10

3

127

0,0063

2

20

2

36

0,0011

95

18

25

274

7,2117

86

15

20

290

0,3517

0,18848

15

Witczak Anna
(Impel Gwardia Wrocław)

6

22

4

9

6

77

0,0097

4

6

0

23

0,0039

37

7

16

133

2,3158

32

4

6

109

0,5321

0,187

16

Staniucha-Szczurek Joanna
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

11

39

5

4

8

160

0,0073

5

16

1

34

0,0028

82

26

24

253

4,9328

80

18

5

278

0,446

0,18681

17

Mirek Joanna
(Organika Budowlani Łódź)

7

29

5

6

4

95

0,0075

6

18

0

39

0,005

69

24

21

222

3,1351

22

5

6

75

0,3333

0,18374

18

Martinez Adlun Mayvelis
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

4

15

1

2

0

49

0,0016

7

13

0

23

0,0112

49

9

14

117

3,3333

16

14

5

88

0,0455

0,17886

19

Bryda Katarzyna
(Organika Budowlani Łódź)

7

25

6

17

7

66

0,0108

3

7

2

22

0,0025

35

15

19

113

0,2212

20

8

12

82

0,1341

0,17826

20

Pyziołek Bogumiła
(Impel Gwardia Wrocław)

7

22

4

6

1

48

0,0041

4

9

0

18

0,0033

29

4

5

86

5,1163

20

8

4

86

0,3372

0,17766

21

Frąckowiak Joanna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

10

26

5

12

6

66

0,0064

5

11

0

21

0,0029

50

16

19

129

3,0233

31

15

14

136

0,1324

0,17593

22

Babicz Agata
(KPSK Stal Mielec)

5

18

0

1

4

35

0,0044

5

1

0

11

0,0055

24

8

7

76

2,1316

23

8

8

95

0,2842

0,17212

23

Mikołajewska Ewelina
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

4

12

5

6

0

27

0,008

1

5

1

8

0,0016

16

6

6

55

0,8727

14

4

3

31

0,3226

0,16982

24

Starzyk-Bonach Agnieszka
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

4

12

2

4

1

22

0,0048

3

3

0

7

0,0048

23

10

11

69

0,3478

19

7

4

60

0,3333

0,16536

25

Kaczorowska Klaudia
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

9

15

0

2

4

27

0,0027

2

6

0

12

0,0013

21

6

7

46

2,6087

20

4

7

71

0,338

0,16036

26

Martin Anca
(AZS Białystok)

3

5

2

0

1

11

0,006

0

1

0

1

0

1

1

0

9

0

5

0

0

7

0,7143

0,15766

27

Kasprzak Kinga
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

8

13

2

3

1

22

0,0023

2

1

0

6

0,0015

19

4

7

53

1,9623

8

5

4

36

0,1111

0,15665

28

Brzezińska Ewelina
(ATOM Trefl Sopot)

10

27

3

2

3

39

0,0034

5

4

0

16

0,0028

28

9

4

78

5,1923

5

3

6

51

0,0784

0,15557

29

Matusiak Magdalena
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

3

6

1

1

2

7

0,0051

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

2

2

6

-0,5

0,15492

30

Kuligowska Joanna
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

6

15

1

0

3

25

0,0038

2

3

1

8

0,0019

13

7

9

47

-0,9574

12

7

6

54

0,2037

0,15216

31

Mędrzyk Natalia
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

9

18

3

3

0

23

0,0021

3

2

0

6

0,0021

8

3

2

31

1,7419

10

3

3

27

0,2222

0,15053

32

Sobolska Marta
(Impel Gwardia Wrocław)

5

13

1

1

1

14

0,0021

1

0

0

1

0,0011

0

0

0

2

0

1

1

0

2

0

0,14859

33

Thompson Channon
(AZS Białystok)

3

5

0

0

0

1

0

2

2

0

6

0,0041

6

3

1

13

0,7692

0

0

0

0

0

0,14831

34

Skiba Agata
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

5

13

1

0

1

26

0,0024

0

0

0

0

0

0

0

1

2

-6,5

0

0

0

0

0

0,14747

35

Waligóra Iwona
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

10

12

2

2

0

16

0,0013

0

0

0

1

0

0

1

1

3

-8

2

1

0

7

0,1429

0,14444

36

Ikić Matea
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

3

3

0

0

0

2

0

0

0

0

1

0

3

0

1

12

0,5

3

1

2

16

0,25

0,14316

37

Teixeira Michela
(Organika Budowlani Łódź)

7

28

0

3

1

25

0,0008

1

5

0

7

0,0008

10

2

5

30

2,8

20

5

5

64

0,3125

0,14249

38

Miros Anna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

10

15

1

1

0

7

0,0006

1

2

0

5

0,0006

0

0

0

4

0

0

0

0

0

0

0,14206

39

Możdżeń Katarzyna
(AZS Białystok)

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0,14105

40

Skrzypkowska Natalia
(ATOM Trefl Sopot)

9

18

1

0

0

13

0,0007

0

1

0

1

0

2

1

1

8

0

8

4

3

24

0,0833

0,14105

41

Gierak Ilona
(KPSK Stal Mielec)

2

3

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

1

6

-0,5

0

0

0

1

0

0,14105

42

Zielińska Kinga
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

5

9

1

0

1

6

0,0022

0

3

0

4

0

7

1

1

17

2,6471

4

2

2

18

0,1667

0,14105

43

Hohn Izabela
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

4

14

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

2

1

1

6

0

7

5

0

23

0,2609

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1