Orlen Liga 2010/11

Plus Liga Female 2010/2011

Orlen Liga 2010/11 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Maculewicz Kinga
(ATOM Trefl Sopot)

17

64

21

6

14

245

0,0124

65

53

4

237

0,0231

114

14

9

222

26,2342

0,63649

2

Plchotova Ivana
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

17

62

26

16

12

245

0,0135

52

56

4

202

0,0185

82

9

12

189

20,0106

0,60571

3

Pycia Sylwia
(KPSK Stal Mielec)

18

70

19

20

13

256

0,0108

56

75

2

225

0,0189

76

6

11

163

25,3374

0,59449

4

Schulz Dominika
(AZS Białystok)

18

69

21

19

11

199

0,0111

54

80

7

209

0,0187

123

17

29

266

19,9737

0,58621

5

Efimienko Zuzanna
(Impel Gwardia Wrocław)

18

70

19

29

19

212

0,0126

57

61

0

186

0,0189

63

17

18

189

10,3704

0,58262

6

Bednarek-Kasza Agnieszka
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

16

59

18

15

9

203

0,01

52

48

6

184

0,0193

94

11

18

183

20,9563

0,5826

7

Tokarska Maja
(Impel Gwardia Wrocław)

17

66

11

24

10

210

0,0074

64

64

3

221

0,0225

82

14

29

227

11,3392

0,56165

8

Shelukhina Julia
(Organika Budowlani Łódź)

18

69

10

8

10

238

0,0064

61

72

3

212

0,0195

132

9

22

277

25,1588

0,55959

9

Navarro Fernandez Amaranta
(ATOM Trefl Sopot)

14

54

9

21

17

186

0,0114

32

54

2

141

0,014

80

16

7

179

17,1955

0,55234

10

Golec Dominika
(KPSK Stal Mielec)

18

70

11

29

13

192

0,0081

50

65

8

203

0,0169

124

21

19

264

22,2727

0,55208

11

Tomsia Berenika
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

18

60

8

20

16

219

0,0086

47

58

3

204

0,0169

102

14

21

241

16,6805

0,54624

12

Mróz Katarzyna
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

18

70

9

15

7

172

0,0052

55

65

6

197

0,018

104

7

21

261

20,3831

0,53085

13

Naczk Monika
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

15

56

15

15

7

192

0,0087

35

60

5

156

0,0138

56

14

13

132

12,303

0,51802

14

Gajgał-Anioł Katarzyna
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

18

57

10

14

2

148

0,004

41

51

5

166

0,0137

84

10

8

148

25,4189

0,50083

15

Pykosz Dorota
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

2

7

0

0

1

21

0,0034

6

3

0

19

0,0203

22

1

7

54

1,8148

0,49315

16

Studzienna Jolanta
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

17

56

4

5

10

162

0,0053

33

48

2

142

0,0124

81

15

12

171

17,6842

0,48881

17

Lis Małgorzata
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

18

61

6

20

3

139

0,0031

41

72

4

201

0,014

83

15

15

181

17,8619

0,47996

18

Wojcieska Sylwia
(Organika Budowlani Łódź)

15

57

4

19

5

138

0,0033

36

60

6

172

0,0134

59

14

9

140

14,6571

0,47226

19

Polańska Gabriela
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

14

33

4

20

1

48

0,0022

35

25

2

103

0,0156

35

5

4

72

11,9167

0,47156

20

De Paula Luana Vanessa
(Organika Budowlani Łódź)

16

56

10

19

6

152

0,0057

27

36

8

129

0,0096

73

14

13

170

15,1529

0,46967

21

Dziękiewicz Eleonora
(ATOM Trefl Sopot)

8

22

7

9

2

92

0,0063

13

18

0

63

0,0092

32

4

4

63

8,381

0,45902

22

Wensink Caroline
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

16

41

5

3

6

117

0,0042

23

17

2

78

0,0087

46

9

6

92

13,8152

0,44742

23

Toborek Ewelina
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

17

53

5

4

5

134

0,004

21

40

1

121

0,0085

66

9

14

175

13,0229

0,44303

24

Jack Sinead
(AZS Białystok)

14

36

6

21

7

93

0,0056

11

23

6

66

0,0048

35

7

9

74

9,2432

0,42588

25

Liniarska Aleksandra
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

14

29

5

7

5

74

0,0042

14

13

1

52

0,0059

27

4

3

55

10,5455

0,42332

26

Pelc Sylwia
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

16

42

5

12

6

72

0,0041

13

35

3

85

0,0048

34

8

8

81

9,3333

0,41248

27

Misiuna Natalia
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

17

43

3

3

6

96

0,0037

9

29

2

81

0,0037

46

5

17

119

8,6723

0,40116

28

Sobolska Dominika
(Impel Gwardia Wrocław)

8

16

1

3

1

31

0,0015

3

13

0

17

0,0023

6

3

2

15

1,0667

0,35839

29

Bejga Urszula
(KPSK Stal Mielec)

9

16

1

2

0

7

0,0006

2

3

0

5

0,0013

6

2

1

11

4,3636

0,33995

30

Liutikova Polina
(KPSK Stal Mielec)

5

17

0

0

0

2

0

0

4

0

4

0

0

0

0

3

0

0,33246

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1