Orlen Liga 2010/11

Plus Liga Female 2010/2011

Orlen Liga 2010/11 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Ozsoy Neriman
(ATOM Trefl Sopot)

16

61

22

9

16

257

0,0142

23

17

3

82

0,0086

204

33

38

494

16,4231

82

25

18

302

0,2881

0,28032

2

Jagieło Aleksandra
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

18

69

21

22

12

271

0,011

32

29

2

104

0,0107

197

43

40

521

15,0979

138

24

29

420

0,3452

0,26605

3

Kruk Aleksandra
(AZS Białystok)

18

69

28

47

10

230

0,0132

16

28

1

67

0,0056

135

29

40

395

11,5291

183

38

21

629

0,407

0,24365

4

Różycka Karolina
(Organika Budowlani Łódź)

18

71

16

29

10

226

0,0083

28

28

5

91

0,0089

193

43

54

510

13,3647

163

29

31

393

0,4402

0,24193

5

Jaszewska Katarzyna
(Impel Gwardia Wrocław)

18

69

12

14

11

254

0,0076

42

25

0

93

0,0139

221

69

53

642

10,6402

127

23

16

458

0,476

0,23947

6

Staniucha-Szczurek Joanna
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

18

65

7

16

12

249

0,0065

26

24

2

75

0,0089

141

23

38

385

13,5065

103

30

11

389

0,4062

0,23513

7

Kwiatkowska Anita
(KPSK Stal Mielec)

18

69

10

21

9

194

0,0064

24

43

0

122

0,0081

210

44

53

554

14,074

39

13

12

148

0,2568

0,23425

8

Ciaszkiewicz-Lach Karolina
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

18

60

11

26

10

183

0,0075

24

31

1

87

0,0086

119

21

30

334

12,2156

153

40

34

474

0,3333

0,23237

9

Leys Charlotte
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

18

67

20

26

14

278

0,0111

13

39

2

90

0,0043

189

49

45

554

11,4892

206

26

26

508

0,502

0,23237

10

Frąckowiak Joanna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

18

57

15

45

9

169

0,0086

21

32

2

86

0,0075

124

26

43

340

9,2206

46

26

22

218

0,156

0,21959

11

Polak Patrycja
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

18

65

21

15

4

176

0,0082

19

27

2

80

0,0062

174

37

59

492

10,3049

35

5

9

110

0,4364

0,21917

12

Świeniewicz Dorota
(ATOM Trefl Sopot)

17

61

9

25

4

204

0,0047

14

18

1

61

0,005

191

48

35

489

13,4724

119

27

24

404

0,3787

0,21826

13

Mirek Joanna
(Organika Budowlani Łódź)

16

55

9

10

12

181

0,0076

20

18

0

61

0,0073

109

32

30

336

7,6935

62

19

15

194

0,3299

0,20914

14

Kuligowska Joanna
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

17

65

11

12

9

170

0,0069

22

28

3

79

0,0076

99

26

34

323

7,8483

130

18

23

346

0,4855

0,20816

15

Werblińska Anna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

8

26

8

10

4

58

0,0097

9

6

0

21

0,0073

48

11

11

122

5,541

38

8

8

107

0,3832

0,20746

16

Ściurka Dorota
(KPSK Stal Mielec)

18

68

10

18

13

203

0,0078

22

23

1

74

0,0074

134

37

52

437

7,0023

134

25

25

434

0,4631

0,20729

17

Babicz Agata
(KPSK Stal Mielec)

17

64

13

22

16

250

0,0102

9

14

0

42

0,0032

111

31

45

328

6,8293

72

14

20

296

0,3851

0,20508

18

Martinez Adlun Mayvelis
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

14

48

7

11

6

134

0,0063

19

18

0

54

0,0092

123

28

45

356

6,7416

89

20

16

298

0,3725

0,20506

19

Stam-Pilon Debby
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

16

52

4

6

2

141

0,0022

18

21

6

71

0,0067

110

27

23

294

10,6122

76

14

9

225

0,3778

0,20099

20

Pyziołek Bogumiła
(Impel Gwardia Wrocław)

17

62

8

13

8

148

0,0057

19

19

0

49

0,0067

94

26

35

272

7,5221

107

18

14

348

0,4684

0,20052

21

Rinieri Simona
(ATOM Trefl Sopot)

4

15

3

4

3

49

0,0093

8

10

0

24

0,0123

20

7

8

85

0,8824

24

3

3

61

0,5574

0,1984

22

Kasprzak Kinga
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

13

27

1

4

1

44

0,001

10

11

0

27

0,0049

58

7

3

130

9,9692

21

11

8

94

0,2021

0,18981

23

Kaczorowska Klaudia
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

14

34

7

7

2

78

0,0038

8

9

0

22

0,0034

54

5

18

128

8,2344

49

19

2

147

0,3741

0,18943

24

Hudima Veronika
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

4

12

3

2

3

28

0,0106

2

3

0

9

0,0035

30

9

19

100

0,24

27

4

2

83

0,6024

0,18124

25

Brzezińska Ewelina
(ATOM Trefl Sopot)

13

26

4

4

5

55

0,0042

6

10

1

23

0,0028

52

9

11

135

6,163

22

6

1

93

0,3548

0,18114

26

Mikołajewska Ewelina
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

18

55

10

15

5

122

0,0058

1

17

0

31

0,0004

84

24

30

274

6,0219

54

13

14

201

0,3582

0,18055

27

Szeszko Joanna
(AZS Białystok)

4

14

0

8

1

39

0,0018

5

9

0

25

0,0088

40

8

5

95

3,9789

11

9

5

61

0,0492

0,17683

28

Ikić Matea
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

15

51

7

14

5

149

0,0048

8

13

3

48

0,0032

84

36

25

287

4,0871

105

24

20

299

0,398

0,17588

29

Skowrońska Elżbieta
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

10

29

1

4

3

90

0,0024

3

9

1

16

0,0018

82

16

22

194

6,5773

49

7

8

157

0,4331

0,17503

30

Witczak Anna
(Impel Gwardia Wrocław)

12

34

3

8

6

62

0,0046

6

6

0

21

0,0031

45

17

16

142

2,8732

41

10

1

137

0,4745

0,17105

31

Starzyk-Bonach Agnieszka
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

17

46

13

21

3

96

0,0066

7

16

0

37

0,0029

79

33

41

268

0,8582

71

24

18

218

0,3119

0,16869

32

Waligóra Iwona
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

14

28

4

6

4

57

0,0038

4

9

0

27

0,0019

33

10

16

121

1,6198

29

5

10

100

0,33

0,16109

33

Bryda Katarzyna
(Organika Budowlani Łódź)

16

45

7

13

10

88

0,0061

4

9

3

28

0,0014

44

22

24

158

-0,5696

41

6

15

141

0,305

0,15926

34

Martin Anca
(AZS Białystok)

15

35

0

5

2

84

0,0008

13

13

0

38

0,0053

38

14

20

126

1,1111

44

19

14

219

0,2694

0,15714

35

Skrzypkowska Natalia
(ATOM Trefl Sopot)

11

26

4

6

3

56

0,0037

4

5

0

17

0,0021

17

2

2

52

6,5

15

7

2

39

0,2308

0,15493

36

Zielińska Kinga
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

12

20

2

2

1

25

0,0015

5

2

1

12

0,0025

14

6

5

47

1,2766

17

5

4

57

0,3333

0,14963

37

Thompson Channon
(AZS Białystok)

11

23

2

9

2

29

0,0021

2

3

0

7

0,0011

9

6

6

26

-2,6538

1

1

0

2

0

0,14871

38

Matusiak Magdalena
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

5

9

1

2

1

16

0,0027

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

6

0

0,14823

39

Skiba Agata
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

9

16

0

2

2

22

0,0013

3

0

0

5

0,0019

4

2

1

16

1

0

0

0

1

0

0,14796

40

Mędrzyk Natalia
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

11

20

2

7

0

36

0,0011

4

2

2

10

0,0022

16

7

7

58

0,6897

14

2

3

52

0,4231

0,14774

41

Teixeira Michela
(Organika Budowlani Łódź)

17

54

1

3

1

89

0,0007

6

13

2

33

0,002

24

11

10

112

1,4464

59

14

9

168

0,4524

0,14733

42

Właszczuk Małgorzata
(AZS Białystok)

16

37

1

6

1

28

0,0008

8

5

0

17

0,003

32

9

7

93

6,3656

0

0

0

0

0

0,1464

43

Hohn Izabela
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

14

26

1

0

2

36

0,0014

0

8

0

14

0

8

3

6

40

-0,65

20

4

3

50

0,44

0,14488

44

Gierak Ilona
(KPSK Stal Mielec)

17

35

1

4

1

21

0,0007

3

3

2

13

0,0011

14

8

13

68

-3,6029

5

7

8

48

-0,0208

0,14292

45

Sobolska Marta
(Impel Gwardia Wrocław)

12

25

0

2

0

16

0

1

0

0

2

0,0005

5

0

2

14

5,3571

4

2

3

20

0,1

0,14187

46

Możdżeń Katarzyna
(AZS Białystok)

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

0,14105

47

Miros Anna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

6

9

0

0

0

2

0

0

1

0

1

0

1

3

1

8

-3,375

0

0

0

0

0

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1