Orlen Liga 2010/11

Competition

Orlen Liga 2010/11 Best players MIDDLE BLOCKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.Index

1

Maculewicz Kinga
(ATOM Trefl Sopot)

27

104

33

11

22

385

0,012

98

105

6

386

0,0215

197

18

14

392

43,7755

0,65411

2

Bednarek-Kasza Agnieszka
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

27

98

29

24

22

360

0,0114

89

82

8

314

0,0198

164

16

27

319

37,1724

0,62696

3

Schulz Dominika
(AZS Białystok)

22

84

33

23

12

255

0,0128

68

100

7

250

0,0194

156

17

31

314

28,8917

0,62155

4

Plchotova Ivana
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

28

100

38

28

17

371

0,012

80

93

6

319

0,0174

145

13

20

324

34,5679

0,61273

5

Pycia Sylwia
(KPSK Stal Mielec)

23

90

28

26

15

332

0,0111

71

98

3

288

0,0184

89

12

19

204

25,5882

0,59437

6

Efimienko Zuzanna
(Impel Gwardia Wrocław)

26

102

31

47

27

335

0,0131

81

96

1

268

0,0183

92

22

28

275

15,5782

0,59227

7

Shelukhina Julia
(Organika Budowlani Łódź)

25

98

20

16

12

349

0,0074

86

105

3

316

0,0198

183

14

25

388

36,3711

0,59164

8

Tokarska Maja
(Impel Gwardia Wrocław)

25

98

15

39

11

300

0,0061

91

100

6

319

0,0213

120

22

33

317

20,0946

0,55944

9

Navarro Fernandez Amaranta
(ATOM Trefl Sopot)

24

91

16

37

22

340

0,0094

54

76

4

228

0,0133

141

22

13

309

31,2168

0,55766

10

Golec Dominika
(KPSK Stal Mielec)

23

90

13

34

15

247

0,0072

64

85

8

254

0,0165

162

24

24

347

29,5677

0,55636

11

Tomsia Berenika
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

30

104

17

32

19

347

0,0076

77

85

5

304

0,0162

188

25

48

453

26,4018

0,55147

12

Mróz Katarzyna
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

24

94

12

17

7

202

0,0046

65

82

8

242

0,0159

122

8

28

321

25,1838

0,52037

13

Polańska Gabriela
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

24

64

8

29

3

110

0,0028

69

70

3

232

0,0175

95

14

9

178

25,8876

0,51583

14

Studzienna Jolanta
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

28

97

10

12

14

274

0,0053

53

87

2

259

0,0118

141

27

23

300

29,4233

0,50784

15

Gajgał-Anioł Katarzyna
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

29

83

12

17

4

196

0,0033

53

66

7

211

0,0111

132

11

16

225

38,7333

0,5032

16

De Paula Luana Vanessa
(Organika Budowlani Łódź)

23

84

14

30

9

213

0,0057

45

58

10

202

0,0112

123

19

21

277

25,1697

0,49972

17

Naczk Monika
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

21

77

18

19

10

226

0,0078

37

64

5

165

0,0103

61

15

13

144

17,6458

0,49768

18

Pykosz Dorota
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

2

7

0

0

1

21

0,0034

6

3

0

19

0,0203

22

1

7

54

1,8148

0,49315

19

Lis Małgorzata
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

29

94

9

33

5

195

0,003

60

111

9

306

0,0127

132

20

24

288

28,7222

0,49183

20

Wensink Caroline
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

27

73

8

5

10

203

0,0041

41

36

4

158

0,0092

104

13

15

212

26,1698

0,47351

21

Wojcieska Sylwia
(Organika Budowlani Łódź)

17

63

5

20

5

151

0,0034

38

65

7

190

0,0129

72

16

12

166

16,6988

0,47339

22

Jack Sinead
(AZS Białystok)

18

51

11

26

8

145

0,0065

23

43

8

106

0,0078

67

10

11

132

17,7727

0,46967

23

Pelc Sylwia
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

22

67

13

24

11

135

0,0064

31

66

4

163

0,0082

67

13

16

165

15,4303

0,46694

24

Dziękiewicz Eleonora
(ATOM Trefl Sopot)

10

27

8

9

2

106

0,0058

15

22

0

74

0,0086

34

4

5

72

9,375

0,45243

25

Toborek Ewelina
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

21

68

7

5

9

192

0,0052

22

54

1

138

0,0071

85

13

18

223

16,4664

0,45047

26

Liniarska Aleksandra
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

24

53

9

11

6

124

0,0037

20

35

1

91

0,005

43

4

5

89

20,2472

0,43145

27

Misiuna Natalia
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

19

46

3

3

6

99

0,0032

9

29

2

81

0,0032

46

5

17

120

9,2

0,39504

28

Sobolska Dominika
(Impel Gwardia Wrocław)

15

28

3

4

2

52

0,0019

5

16

1

29

0,0019

7

3

4

18

0

0,35975

29

Bejga Urszula
(KPSK Stal Mielec)

12

21

1

2

0

9

0,0005

2

4

0

7

0,001

6

2

1

11

5,7273

0,33805

30

Liutikova Polina
(KPSK Stal Mielec)

5

17

0

0

0

2

0

0

4

0

4

0

0

0

0

3

0

0,33246

Obliczanie rankingu

Środkowy

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Ataków na set:  1

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1