Orlen Liga 2010/11

Competition

Orlen Liga 2010/11 Best players WING SPIKER
ZawodnikRozegraneZagrywkaBlokAtakPrzyjęcieRanking
  MS#=/SumaSv ind.#=/SumaBl ind.#=/SumaSp ind.#=/SumaRc ind.Index

1

Jagieło Aleksandra
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

29

111

45

39

22

437

0,014

44

45

3

153

0,0092

310

66

60

834

24,4892

256

46

49

749

0,3551

0,32593

2

Ozsoy Neriman
(ATOM Trefl Sopot)

26

100

32

12

21

404

0,0119

41

33

3

135

0,0092

344

54

77

896

23,7723

129

46

31

485

0,2722

0,3121

3

Ciaszkiewicz-Lach Karolina
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

28

97

25

42

20

314

0,0102

35

49

1

133

0,008

202

39

50

532

20,6034

232

63

57

734

0,3215

0,28347

4

Kruk Aleksandra
(AZS Białystok)

22

84

33

53

12

278

0,0128

22

35

1

81

0,0063

182

37

46

501

16,5988

244

47

27

779

0,4262

0,26941

5

Różycka Karolina
(Organika Budowlani Łódź)

25

100

22

46

16

318

0,0088

37

38

6

120

0,0085

257

63

67

690

18,4058

211

40

40

549

0,4335

0,26764

6

Jaszewska Katarzyna
(Impel Gwardia Wrocław)

26

101

13

19

13

355

0,0059

60

37

0

140

0,0135

340

106

74

971

16,6426

202

35

18

712

0,4944

0,26056

7

Staniucha-Szczurek Joanna
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

29

104

12

20

20

409

0,0068

31

40

3

109

0,0066

223

49

62

638

18,2571

183

48

16

667

0,4228

0,25328

8

Świeniewicz Dorota
(ATOM Trefl Sopot)

27

99

17

35

7

331

0,0053

16

38

3

97

0,0035

286

66

60

763

20,7602

205

42

44

694

0,3674

0,2509

9

Kwiatkowska Anita
(KPSK Stal Mielec)

23

88

16

26

14

262

0,0078

28

47

0

141

0,0072

252

50

70

698

16,6418

51

17

13

203

0,2808

0,24966

10

Leys Charlotte
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

24

92

25

34

22

372

0,0115

17

52

4

114

0,0041

248

59

74

716

14,7765

299

33

41

723

0,5104

0,24904

11

Stam-Pilon Debby
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

27

88

12

10

11

246

0,0051

35

31

6

117

0,0078

185

48

39

498

17,3173

116

20

16

369

0,393

0,24488

12

Werblińska Anna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

16

53

14

24

9

132

0,0095

15

21

1

54

0,0062

101

19

18

247

13,7328

86

15

12

232

0,4224

0,24117

13

Polak Patrycja
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

24

90

26

21

8

232

0,0083

27

35

2

101

0,0066

220

48

78

610

13,8689

48

14

16

183

0,3224

0,23681

14

Frąckowiak Joanna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

28

83

20

57

15

235

0,0078

26

43

2

107

0,0058

174

42

62

469

12,3881

77

41

36

354

0,1469

0,22634

15

Mirek Joanna
(Organika Budowlani Łódź)

23

84

14

16

16

276

0,0076

26

36

0

100

0,0066

178

56

51

558

10,6882

84

24

21

269

0,3309

0,22043

16

Ściurka Dorota
(KPSK Stal Mielec)

23

88

15

24

19

271

0,0088

25

31

1

94

0,0065

186

55

68

603

9,194

195

36

29

611

0,4648

0,21835

17

Pyziołek Bogumiła
(Impel Gwardia Wrocław)

24

84

12

19

9

196

0,0052

23

28

0

67

0,0057

123

30

40

358

12,4358

127

26

18

434

0,4424

0,2174

18

Martinez Adlun Mayvelis
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

18

63

8

13

6

183

0,0052

26

31

0

77

0,0097

172

37

59

473

10,1226

105

34

21

386

0,2979

0,21662

19

Skowrońska Elżbieta
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

21

69

6

13

8

218

0,0041

9

22

2

55

0,0026

205

47

57

516

13,5058

111

22

12

365

0,4658

0,21064

20

Babicz Agata
(KPSK Stal Mielec)

22

82

13

23

20

285

0,0088

14

15

0

53

0,0037

135

39

52

404

8,9307

95

22

28

391

0,3606

0,2104

21

Kuligowska Joanna
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

23

80

12

12

12

195

0,0061

24

31

4

87

0,0061

112

33

43

370

7,7838

142

25

29

400

0,4475

0,20143

22

Brzezińska Ewelina
(ATOM Trefl Sopot)

23

53

7

6

8

94

0,0038

11

14

1

39

0,0028

80

18

15

213

11,6948

27

9

7

144

0,2569

0,20138

23

Rinieri Simona
(ATOM Trefl Sopot)

4

15

3

4

3

49

0,0093

8

10

0

24

0,0123

20

7

8

85

0,8824

24

3

3

61

0,5574

0,1984

24

Kasprzak Kinga
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

21

40

3

7

2

66

0,0015

12

12

0

33

0,0036

77

11

10

183

12,2404

29

16

12

130

0,1769

0,19778

25

Kaczorowska Klaudia
(Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)

23

49

7

9

6

105

0,0034

10

15

0

34

0,0026

75

11

25

174

10,9828

69

23

9

218

0,3624

0,19727

26

Witczak Anna
(Impel Gwardia Wrocław)

18

56

7

17

12

139

0,0064

10

12

0

44

0,0034

82

24

32

275

5,2945

73

14

7

246

0,5

0,1866

27

Mikołajewska Ewelina
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

22

67

15

21

5

149

0,0062

2

22

1

39

0,0006

100

30

36

329

6,924

68

17

17

232

0,3534

0,18598

28

Hudima Veronika
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

4

12

3

2

3

28

0,0106

2

3

0

9

0,0035

30

9

19

100

0,24

27

4

2

83

0,6024

0,18124

29

Szeszko Joanna
(AZS Białystok)

4

14

0

8

1

39

0,0018

5

9

0

25

0,0088

40

8

5

95

3,9789

11

9

5

61

0,0492

0,17683

30

Ikić Matea
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

18

54

7

14

5

151

0,0039

8

13

3

49

0,0026

87

36

26

299

4,5151

108

25

22

315

0,3905

0,17363

31

Starzyk-Bonach Agnieszka
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

21

58

15

25

4

118

0,0062

10

19

0

44

0,0033

102

43

52

337

1,2047

90

31

22

278

0,3165

0,16966

32

Bryda Katarzyna
(Organika Budowlani Łódź)

23

70

13

30

17

154

0,0075

7

16

5

50

0,0017

79

37

43

271

-0,2583

61

14

27

223

0,2422

0,16503

33

Martin Anca
(AZS Białystok)

18

40

2

5

3

95

0,0017

13

14

0

39

0,0044

39

15

20

135

1,1852

49

19

14

226

0,2832

0,15827

34

Waligóra Iwona
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

24

40

6

8

4

73

0,0027

4

9

0

28

0,0011

33

11

17

124

1,6129

31

6

10

107

0,3178

0,15574

35

Matusiak Magdalena
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

8

15

2

3

3

23

0,0037

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

2

4

12

-0,25

0,15115

36

Skrzypkowska Natalia
(ATOM Trefl Sopot)

20

44

5

6

3

69

0,0023

4

6

0

18

0,0012

19

3

3

60

9,5333

23

11

5

63

0,1746

0,14941

37

Mędrzyk Natalia
(TAURON MKS Dąbrowa Górnicza)

20

38

5

10

0

59

0,0015

7

4

2

16

0,0021

24

10

9

89

2,1348

24

5

6

79

0,3544

0,14894

38

Zielińska Kinga
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

17

29

3

2

2

31

0,0017

5

5

1

16

0,0017

21

7

6

64

3,625

21

7

6

75

0,2933

0,14874

39

Thompson Channon
(AZS Białystok)

14

28

2

9

2

30

0,0017

4

5

0

13

0,0017

15

9

7

39

-0,7179

1

1

0

2

0

0,14863

40

Skiba Agata
(GCB Centrostal Bydgoszcz)

14

29

1

2

3

48

0,0017

3

0

0

5

0,0013

4

2

2

18

0

0

0

0

1

0

0,14779

41

Właszczuk Małgorzata
(AZS Białystok)

16

37

1

6

1

28

0,0008

8

5

0

17

0,003

32

9

7

93

6,3656

0

0

0

0

0

0,1464

42

Teixeira Michela
(Organika Budowlani Łódź)

24

82

1

6

2

114

0,0007

7

18

2

40

0,0017

34

13

15

142

3,4648

79

19

14

232

0,4138

0,14589

43

Gierak Ilona
(KPSK Stal Mielec)

19

38

1

4

1

21

0,0006

3

3

2

14

0,001

14

8

14

74

-4,1081

5

7

8

49

-0,0204

0,14273

44

Sobolska Marta
(Impel Gwardia Wrocław)

17

38

1

3

1

30

0,0006

2

0

0

3

0,0006

5

0

2

16

7,125

5

3

3

22

0,0909

0,14218

45

Miros Anna
(BKS Aluprof Bielsko-Biała)

16

24

1

1

0

9

0,0004

1

3

0

6

0,0004

1

3

1

12

-6

0

0

0

0

0

0,14171

46

Możdżeń Katarzyna
(AZS Białystok)

2

2

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

3

0,3333

0,14105

47

Hohn Izabela
(Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia)

18

40

1

0

2

37

0,0011

0

8

0

14

0

10

4

7

46

-0,8696

27

9

3

73

0,3836

0,14105

Obliczanie rankingu

Przyjmujący

Ranking uwzględnia:

  • Wskaźnik Zagrywki (Wsk. Za): zagrywki pozytywne podzielone przez sumę punktów zdobytych przez obydwie drużyny (ranking dotyczy zawodników którzy wykonali minimum jeden serwis na set)

  • Wskaźnik Przyjęcia (Wsk. Pr): liczba pozytywnych przyjęć zagrywki pomniejszona o liczbę negatywnych przyjęć zagrywki podzielona przez sumę wszystkich przyjęć zagrywki wykonanych przez obydwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonają minimum trzy przyjęcia zagrywki na set)

  • Wskaźnik Ataku (Wsk. At): suma ataków (pozytywnych pomniejszonych o liczbę ataków negatywnych), podzielona przez sumę wszystkich ataków wykonanych przez dwie drużyny (ranking zawodników którzy wykonali minimum trzy ataki na set)

  • Wskaźnik Bloku (Wsk. Bl): liczba punktowych bloków podzielona przez punkty zdobyte przez obydwie drużyny

Ostateczny ranking tworzony jest na podstawie "wskaźnika końcowego", określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji, inaczej mówiąc: jak duży wpływ ma gracz danej pozycji na wygranie akcji. Wskaźnik końcowy, okręślający prawdopodobieństwo wygrania akcji, jest obliczany na podstawie wskaźników poszczególnych umiejętności i współczynnika "znaczenia" poszczególnych pozycji. Wskaźniki umiejętności jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Gwiazdka przy kolumnie umiejętności pokazuje znaczenie danej umiejętności dla poszczególnych pozycji na boisku i ich wpływu na zwycięstwo. Index końcowy wyliczany jest uwzględniając również następujące kryteria

  • Minimalna ilość Zagrywek na set:  1

  • Minimalna ilość Odbiorów serwisu na set:  3

  • Minimalna ilość Ataków na set:  3

Zagrywka

  • # as serwisowy

  • / trudny serwis, piłka bezpośrednio po przyjęciu zagrywki wraca na stronę drużyny zagrywającej

  • = błąd zagrywki

Przyjęcie

  • # perfekcyjne

  • / przyjęcie po którym nie można wyprowadzić ataku

  • = błąd przyjęcia (strata punktu bezpośrednio z przyjęcia zagrywki)

Atak

  • # punkt

  • / atak zablokowany

  • = błąd ataku

Blok

  • # punkt

  • / przejście linii środkowej boiska przez blokującego

  • = błąd blokującego (np. dotknięcie siatki)

Stosowane filtry

  • Minimalna ilość rozegranych meczów:  1